Zlot Citroena znów w Toruniu

10 listopada 2016 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu odbyło się spotkanie w sprawie organizacji międzynarodowego zlotu klubów zabytkowych Citroenów (International Citroen Car Club Rally ICCCR), który odbędzie się latem 2020 roku w Toruniu.

Podczas tegorocznego zlotu w Holandii delegaci ACI (Międzynarodowych Przyjaciół Citroena) jednogłośnie poparli kandydaturę Torunia i przyznali prawa do organizacji imprezy. W spotkaniu, którego celem było określenie i skoordynowania działań organizacyjnych przyszłego zlotu, wzięli udział przedstawiciele: Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, Citroen Polska, Polmozbyt Toruń Holding S.A., Wyższej Szkoły Bankowej oraz Automobilklubu Toruńskiego.

Organizacja tak dużej imprezy motoryzacyjnej to ogromne wyzwania organizacyjne i logistyczne. Jednak poziom ubiegłorocznego zlotu Citroena 2CV, który do dziś zbiera pozytywne recenzje uczestników dowodzi, że Torunianie są mistrzami w organizacji tego typu  imprez.

ICCCR to organizowana co cztery lata impreza ciesząca się ogromnym prestiżem wśród miłośników marki Citroen, zrzeszonych w wielu klubach na całym świecie. Citroen to najpopularniejsza marka oldtimera wśród europejskich kolekcjonerów. W 2020 roku w Toruniu planowany jest udział około pięciu tysięcy pojazdów i ponad 20 tysięcy uczestników i turystów. To świetna okazja do promocji naszego miasta na skalę europejską i światowa, ponieważ uczestnicy zlotu pochodzą ze wszystkich kontynentów.

Uczestnicy spotkania omówili udział poszczególnych podmiotów w organizacji zlotu i zakres wsparcia ze strony Citroena, władz lokalnych oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Organizacja imprezy, która będzie największym w historii Polski zlotem zabytkowych samochodów wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale także działań organizacyjnych,  pomocy służb porządkowych i wolontariuszy. Zaakceptowano także harmonogram uczestnictwa przedstawicieli Automobilklubu Toruńskiego w krajowych i zagranicznych imprezach targowych poświęconych oldtimerom, celem promocji toruńskiej imprezy. W prace włączone zostaną także inne polskie kluby zrzeszające miłośników Citroenów i klasycznej motoryzacji.

Zlot ICCCR 2020 stanowić będzie jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale przyczyni się do popularyzacji i ugruntowania silnej pozycji Torunia i Regionu na rynku turystycznym.