Prezydent nagrodził sportowców i trenerów

Laureaci nagród sportowych

Nagrody i wyróżnienia za wyniki sportowe osiągnięte w 2015 roku otrzymało 242 zawodników zrzeszonych w toruńskich klubach oraz 20 trenerów i 3 działaczy sportowych, którzy przyczynili się do osiągnięcia wysokiego wyniku sportowego swoich podopiecznych.

Prezydent Torunia uhonorował nagrodami zawodników i trenerów, którzy w 2015 r. osiągnęli znaczące wyniki sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych oraz przyznał wyróżnienia działaczom toruńskich klubów sportowych za szczególne zaangażowanie w rozwój toruńskiego sportu. Laureaci dostali łącznie ponad 140 tys. zł.

W tym roku do sportowych nagród i wyróżnień kluby sportowe zgłosiły 357 kandydatów. Po weryfikacji wszystkich wniosków prezydent przyznał 265 nagród i wyróżnień. Wysokość tegorocznych nagród kształtuje się od 300 do 1500 zł, w zależności od wyniku sportowego uzyskanego przez zawodnika.

Przypomnijmy, osiągnięcia uprawniające do otrzymania nagrody to: ustanowienie rekordu Świata, Europy, Polski; zajęcie I, II lub III miejsca w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski.

Nagrody i wyróżnienia wręczono we wtorek w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Lista laureatów