Benefis z owacjami

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz na koncercie w Toruniu

Przy wypełnionej sali i owacjach na stojąco obchodzili w Toruniu 40-lecie pracy twórczej Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Prezydent Michał Zaleski uhonorował oboje artystów statuetkami Szklanego Anioła.

Niepowtarzalny duet przez całe lata był prawdziwą ozdobą polskiej sceny muzycznej. Piękne kompozycje, mądre teksty, wspaniałe wykonanie i wysoka kultura artystyczna zawsze była gwarancją najwyższej klasy i źródłem niezapomnianych przeżyć dla widzów oraz słuchaczy.

Na benefis artystów w nowej sali koncertowej na Jordankach przyjechała do Torunia plejada gwiazd polskiej estrady. Piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza śpiewali: Irena Santor, Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Zielińska, Michał Bajor i Zbigniew Wodecki. Gwarancją znakomitej atmosfery byli także prowadzący koncert ulubieńcy publiczności Joanna Kołaczkowska z Kabaretu Hrabi oraz znany dziennikarz i satyryk Artur Andrus.

Nic więc dziwnego, że bilety na koncert "Gdzie ci artyści szaleni…" rozeszły się błyskawicznie, a impreza zakończyła owacjami na stojąco. Komplementowano nie tylko znakomity występ, ale także niezwykłą architekturę i atmosferę wnętrza Jordanek. Warto dodać, że wśród gości imprezy można było zauważyć także hiszpańskiego projektanta toruńskiej sali Fernando Menisa.