Wybierz najdroższe pole w Monopoly

W poniedziałek, 15 maja 2017 r. rusza głosowanie na najdroższe pole na planszy toruńskiej edycji Monopoly. Plebiscyt odbędzie się na stronie www radia GRA.

Jesienią 2017 roku ukaże się toruńska edycja popularnej gry planszowej „Monopoly”.

„Monopoly" to obok "Scrabble" najpopularniejsza rodzinna gra planszowa na świecie z ponad 80-letnią historią oraz blisko 260 milionami sprzedanych egzemplarzy. Przeznaczona jest dla osób powyżej 8 lat, a w każdej rozgrywce wziąć może udział od 2 do 6 graczy. Czas rozgrywki to od 1 do 3 godzin.

Toruń dołącza do prestiżowego grona miast z własną edycją gry - mogą się nią pochwalić już takie miasta jak San Diego (pierwsze miasto z własną wersją gry), Edynburg, Berlin czy Sydney. Toruńska jest czwartym polskim miastem, które będzie miało swoją dedykowaną wersję planszy. Wcześniej na planszy swojego miasta zaczęli grać mieszkańcy Gdańska,  Wrocławia i  Krakowa.

Projektowanie planszy potrwa około pół roku, a jej premiera przewidziana jest na połowę listopada 2017 roku. W ramach współpracy wydawcy z miastem wskazanych będzie 10 miejsc na planszy – będą to najsłynniejsze zabytki i charakterystyczne punkty kojarzone z Toruniem. Pierwszym punktem, który został wybrany na planszę jest Krzywa Wieża. W sprawie pozostałych miejsc wydawca prowadzi rozmowy z lokalnymi firmami, szkołami wyższymi i innymi podmiotami.

O pierwszym i najdroższym polu zdecydują mieszkańcy w głosowaniach: głosowanie na najdroższe pole ruszy w poniedziałek, 15 maja na stronie Radia GRA. Głosujący wybiorą spośród 4 propozycji: Ratusz Staromiejski, Planetarium, Dom Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa.