Informacja dla osób niedosłyszących

Trzech zainteresowanych ulicą Podmurną

Trzy oferty zostały złożone w ramach przetargu na wykonanie remontu ulicy Podmurnej.

Najtańszą ofertę na remont ulicy Podmurnej złożyła Grupa Budowlana z Bielan Wrocławskich Polskie Surowce Skalne Sp.z o.o. Została ona wyceniona na 535.909,99 zł. W postępowaniu złożono jeszcze dwie oferty. Najdroższa, warta 729.294,32 zł, należała do Firmy Budowlano Drogowej Prasbet z Grudziądza. Ostatnią złożyła toruńska firma Bruksystem, kalkując wykonanie robót na 695.716,91 zł.      

Obecnie oferty są badane pod kątem formalno-prawnym. W budżecie na realizację tego zadania była zarezerwowana kwota 550.000,00 zł.  

Przypomnijmy, że ulica Podmurna przejdzie kapitalny remont. Prace będą realizowane na odcinku prawie 260 metrów, od ulicy Szerokiej do ulicy Mostowej, i obejmą remont jezdni, chodników oraz zjazdów na całym odcinku. Po remoncie ulica odzyska historyczny blask i geometrię. Swoim wyglądem będzie nawiązywać do już wyremontowanych ulic na starówce.

Teraz ulica Podmurna posiada nawierzchnię z bruku dużego, z kolei chodniki są z kostki i płytek kamiennych oraz drobnego bruku. Projekt zakłada rozebranie istniejącej nawierzchni, oczyszczenie materiału, posegregowanie i jego ponowne wbudowanie.

Jednak zanim na plac budowy wejdą drogowcy, teren przejmą toruńskie wodociągi i gestorzy sieci podziemnych.