Toruńska Wisła w filmie [wideo]

Toruńska Wisła w filmie

Integracja społeczeństwa z rzeką i powrót do tradycji żeglarskich to cele realizowanego w Toruniu programu „Przywróćmy Wisłę miastu”. W Roku Rzeki Wisły przyglądamy się uważniej „Królowej Polskich Rzek”.

- Wisła to dobrodziejstwo Torunia. Zdecydowała o świetności Torunia średniowiecznego, ale jest bardzo ważna również i aktualnie – mówi dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia Szczepan Burak.We wszystkich planach Torunia Wisła i jej dolina są postrzegane w sposób strategiczny. W Toruniu realizujemy program „Przywróćmy Wisłę miastu”, dlatego też zagospodarowujemy jej nabrzeża. Jest już zagospodarowana część Bulwaru Filadelfijskiego, pozostała część jest projektowana.

W planach miasta jest zagospodarowanie nabrzeża Wisły od Przystani Sportów Wodnych aż do Portu Drzewnego.

To pierwszy z cyklu filmów poświęconych edukacji przyrodniczej. Wkrótce obejrzeć będzie można filmy: „Drwęca”, „Zieleń toruńskiej starówki” oraz „Dzikie zwierzęta w mieście”.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o Toruńskiej Wiśle.