Informacja dla osób niedosłyszących

Serce za odwagę

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej w Toruniu wzięli udział w akcji „Serce za odwagę” i przygotowali kartki świąteczne dla kombatantów. Dzieci i kombatantów można zobaczyć w spocie podsumowującym akcję.

Celem akcji pod hasłem „Serce za odwagę” było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego przez najmłodszych w wielu miastach w Polsce.

- W ten symboliczny sposób podziękowaliśmy za wielką odwagę, jaką odznaczali się bohaterowie w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę. Oddaliśmy  hołd osobom, dzięki którym dzieci mogą bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 w Toruniu Bożena Rzemieniuk. - Piękne kartki przygotowane własnoręcznie przez uczniów ucieszyły weteranów i sprawiły im naprawdę ogromną niespodziankę.

W akcji wzięły udział 183 szkoły i przedszkola z całej Polski, angażując łącznie 3000 dzieci.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Miejskie Przedszkole nr 2 w Płocku, Stowarzyszenie Pro Patria – Lokalni Patrioci oraz Stowarzyszenie Głos Bohatera. W ramach akcji powstał spot, w którym zostały ujęte proces tworzenia kartek, przebieg akcji jak i reakcje kombatantów.

Zobacz spot:

https://www.facebook.com/GlosBohatera/videos/1771441296214842/?__mref=message_bubble