Informacja dla osób niedosłyszących

Rozrasta się przedszkole nr 15

Przedszkole przy ul. Bażyńskich zyska nową powierzchnię dydaktyczną. Dzięki prowadzonym pracom budowlanym przedszkole rozszerzy się o 2 oddziały.

Trwają prace nad rozbudową bazy dydaktycznej przedszkola miejskiego nr 15. - Przybędzie tu 430 metrów kwadratowych powierzchni, ale prace również trwają wewnątrz istniejącego obiektu, na powierzchni 180 metrów kwadratowych. Zadanie realizuje firma Rest, a koszt prac to 1 650 000 zł. Termin zakończenia prac planowany jest na miesiące wakacyjne - mówi Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów.

- Za nami roboty ziemne, roboty fundamentowe  i ściany fundamentowe, a w tej chwili wykonywane są ściany nadziemia w technologii bloczków wapienno-piaskowych Silk. Do połowy sierpnia powstanie nowa część oraz powinny zakończyć się prace w budynku istniejącym, na parterze i na poziomie piwnic - zapowiada Małgorzata Lipkowska, kierownik budowy. Wykonawca zagospodaruje również teren, wykona nowe nawierzchnie z kostki betonowej i elementy małej architektury:kosze na śmieci, ławki, wiata śmietnikowa do ustawienia kontenerów, kwatery drewniane „Ogród do wysiewu” i urządzenia zabawowe.

- Charakterystyczne dla naszego miasta jest równomierne inwestowanie: budujemy nie tylko drogi czy sale wielkowymiarowe, ale inwestujemy również w porawę warunków funkcjonowania różnych pokoleń, co widać po trwających inwestycjach - rozbudowie Domu Pomocy Społecznej, szkół, warsztatów i przedszkoli - zaznaczył prezydent Torunia Michał Zaleski wizytując teren przedszkola w poniedziałek, 22 maja.

Zakres prac przy Przedszkolu Miejskim nr 15 obejmie również wszystkie potrzebne instalacje, nawierzchnię z kostki i wentylację.