Informacja dla osób niedosłyszących

Rekordowo za pół ceny!

W tym roku wiosenna edycja Torunia za pół ceny odbywać się będzie  tuż po świątecznym weekendzie od 21 do 23 kwietnia 2017 roku, w weekend otwierający sezon turystyczny.

To już dwunasta edycja akcji organizowanej przez Miasto Toruń i Radio ZET Gold, która na pewno zapamiętana będzie jako wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy udało przekroczyć liczbę 200 punktów oferujących promocje. W ostatniej edycji udział wzięło również rekordowo wielu partnerów (aż 194 miejsca). - 12. edycja akcji to rekordowa liczba zainteresowanych współpracą i bogaty wachlarz propozycji, nie tylko gastronomicznych czy hotelarskich. Zachęcam torunian do skorzystania z tej oferty a gości do przybywania do Torunia i poznania jego walorów o połowę taniej niż na co dzień - zaprasza prezydent Torunia Michał Zaleski.

Uczestnicy akcji jak zwykle reprezentują różne kategorie:

 • hotele, campingi (6),
 • restauracje, kawiarnie (65),
 • instytucje kultury (20),
 • zakupy (62)
 • rekreacja, rozrywka, usługi (41)
 • kluby (7),

Uczestnicy akcji obniżą ceny poszczególnych produktów i usług o 50% na czas promocyjnego weekendu w godzinach swojego otwarcia. Firmy i instytucje uczestniczące w akcji określają wcześniej, które produkty, usługi czy pozycje z oferty/menu będą objęte promocją. Rabat 50% nie musi obejmować całego asortymentu – tylko wyraźnie wybrane propozycje wyszczególnione na stronie akcji. Warunkiem udziału w akcji jest obniżenie cen na wybrany asortyment o 50%. Oferty po akceptacji przez organizatorów są umieszczane na oficjalnej stronie akcji (szczegółowa lista na www.torunzapolceny.pl oraz na listach udostępnianych przez media i partnerów akcji).

Wśród Partnerów znaleźć można firmy i instytucje, które od wielu lat są związane z Toruniem za pół ceny i rokrocznie w niej uczestniczą, jak również wielu całkiem nowych uczestników, którzy zgłosili chęć udziału w tej formie promocji miasta i lokalnych firm dopiero w tej edycji. Wśród nowych firm, które zgłosiły się do akcji najliczniej reprezentowane są restauracje i sklepy.

Korzyści dla przedsiębiorców to przede wszystkim całkowicie darmowy udział w atrakcyjnej i innowacyjnej formie promocji, indywidualny wpis dotyczący oferty firmy/instytucji na oficjalnej stronie akcji www.torunzapolceny.pl - łatwy do znalezienia przed akcją i w czasie jej trwania. Im więcej partnerów zgłasza się do akcji, tym ruch turystyczny może się bardziej rozłożyć, a każdy z punktów spokojnie obsłużyć gości. Włączenie się w Toruń za pół ceny to zatem także oznaka świadomości, że wszyscy przedsiębiorcy wspólnie pracują na dobrą opinię o Toruniu.

Dobrą wiadomością dla smakoszy jest to, że w dwunastej edycji pojawi się kilka nowości w ofercie gastronomicznej, taniej zjeść będzie można w aż trzech toruńskich pierogarniach, trzech restauracjach serwujących sushi czy aż dziewięciu pizzeriach. Zadowoleni będą także wielbiciele kuchni polskiej, osetyjskiej, indyjskiej czy fani burgerów. Zakupoholików pewnością ucieszy fakt, że w najbliższą edycję włączyło się aktywnie rekordowo dużo sklepów. Specjalną ofertę na weekend zniżek przygotowały między innymi znane marki odzieżowe – dla Pań i Panów. Jak zwykle bogatą ofertę przygotowały także instytucje kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Rodziny z dziećmi na pewno ucieszą tańsze bilety do aquaparków, na interaktywne zajęcia i szkolenia (jazda na rolkach, nurkowanie czy salon gier wirtualnych) czy warsztaty piernikarskie. Goście z całej Polski będą też mogli zwiedzić Centrum Kongresowo-Kulturalne Jordanki, Turyści i mieszkańcy mogą poznać Toruńską Piwnicę Partaczy czy zwiedzić Toruń z przewodnikiem.

Także w tym roku będzie można łatwiej trafić do poszczególnych punktów oferujących zniżki – na przykład znaleźć konkretną trasę dzięki portalowi Respoti – wirtualnemu przewodnikowi turystycznemu. Tradycyjnie na a mieszkańców i turystów będą czekać liczne konkursy organizowane na Facebooku na fanpage’u akcji. Nagroda główną będzie pobyt dla dwojga w Copernicus Toruń Hotel, a nagrodami dodatkowymi zaproszenia do naleśnikarni Manekin. Warto także dołączyć do wydarzenia Toruń za pół ceny wiosna 2017, by być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami tej edycji.

Podobnie jak w latach ubiegłych o przebiegu akcji informować będzie przez cały weekend Radio ZET Gold, które relacjonuje przebieg akcji na swojej antenie od piątku do niedzieli. Na 92,8 fm usłyszeć będzie można informacje o codziennych atrakcjach, wywiady i rozmowy w partnerami wydarzenia oraz samymi uczestnikami akcji (mieszkańcami Torunia oraz turystami).

Akcja promowana jest w całej Polsce za pośrednictwem stacji radiowych sieci EUROZET a także w internecie i social mediach. Ulotki promujące akcję oraz zbliżające się ciekawe wydarzenia w rozpoczynającym się sezonie turystycznym będą kolportowane na ulicach Torunia. Na słupach ogłoszeniowych i witrynach punktów uczestniczących w akcji znajdą się charakterystyczne plakaty promujące akcję.  Wszelkich informacji udzielą organizatorzy w punkcie informacyjnym akcji zlokalizowanym w Ośrodku Informacji Turystycznej na Rynku Staromiejskim. Organizatorzy nawiązali również współpracę z lokalnymi mediami, aby mieć pewność, że idea projektu dotrze do większości mieszkańców naszego województwa. Współpracy tej nie ograniczyli tylko do obszaru lokalnego. O akcji informują także liczne portale turystyczne.

Partnerzy akcji to: Ośrodek Informacji Turystycznej, Manekin, Respoti –wirtualny portal turystyczny, Atrium Copernicus oraz Centrum Handlowe Kometa.

Więcej informacji udzielają:

Paweł Czyża, Wydział Promocji Urzędu Miasta Torunia, tel. 56 611-87-08, p.czyza@um.torun.pl oraz Monika Dejnecka, Projektant działań promocyjnych Radio ZET Gold Toruń, tel. 519 134 135, e-mail: monika.dejnecka@eurozet.pl

Najczęściej czytane

 1. Gitarzystka Jacksona w Toruniu

  Nie żałowali ci, którzy w piątkowe, deszczowe popołudnie 28 kwietnia 2017 r. wybrali się na koncert...

  Czytaj więcej o Gitarzystka Jacksona w Toruniu
 2. Pół wieku razem

  Dziewięć toruńskich par otrzymało w piątek, 28 kwietnia 2017 r. z rąk prezydenta Michała Zaleskiego...

  Czytaj więcej o Pół wieku razem
 3. 1 procent dla Sławka

  Sławek Katkiewicz walczy o zdrowie. Wciąż można przekazać zawodnikowi 1 procent podatku.

  Czytaj więcej o 1 procent dla Sławka
 4. Inauguracja sezonu żeglarskiego

  3 maja na Bulwarze Filadelfijskim oraz przy Przystani Toruń odbędzie się Inauguracja Sezonu...

  Czytaj więcej o Inauguracja sezonu żeglarskiego
 5. Majówka na sportowo

  1 maja zapraszamy na festyn sportowo – rekreacyjny na Rynku Nowomiejskim oraz Turniej Piłkarski w...

  Czytaj więcej o Majówka na sportowo
 6. okładka majowego Ikara, autorka: Katarzyna Ostrowska

  Ikar majowy

  Począwszy od długiego weekendu, po ostatnie dni miesiąca, maj wypełniony jest kulturą po brzegi....

  Czytaj więcej o Ikar majowy
 7. Kręć kilometry dla Torunia

  Toruń weźmie udział w rowerowym wyzwaniu European Cycling Challenge 2017. Każdy rowerzysta może się...

  Czytaj więcej o Kręć kilometry dla Torunia
 8. Zamknięty bulwar i nie tylko

  W związku z organizacją masowej imprezy biegowej RUN TORUŃ 2017 w dniu 30 kwietnia 2017 r. część ulic...

  Czytaj więcej o Zamknięty bulwar i nie tylko
 9. Turyści coraz chętniej nocują

  Rośnie liczba turystów nocujących w Toruniu - wynika z Monitoringu Ruchu Turystycznego "Turystyczny...

  Czytaj więcej o Turyści coraz chętniej nocują
 10. Duży ruch na Majówkę z BMW

  W najbliższą sobotę ( 29.04.2017 r.) w godz. 8.00 – 11.00 w rejonie ul. Broniewskiego, Gagarina,...

  Czytaj więcej o Duży ruch na Majówkę z BMW
 11. Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

  Ruszył nabór na rok szkolny 2017/2018 do liceów ogólnokształcących, w których będą funkcjonowały...

  Czytaj więcej o Nabór do szkół ponadgimnazjalnych
 12. Odbiór śmieci w majówkę

  Ze względu na majowe święta zmieniają się terminy odbioru odpadów.

  Czytaj więcej o Odbiór śmieci w majówkę
 13. Maj miesiącem dla zdrowia

  Bezpłatne treningi i porady specjalistów czekają na torunian w ramach 35. edycji kampanii...

  Czytaj więcej o Maj miesiącem dla zdrowia
 14. Na Dzień Flagi

  W Toruniu zapraszamy na festyn patriotyczny, a MSWiA na wspólne świętowanie poleca Poradnik "Biało-...

  Czytaj więcej o Na Dzień Flagi
 15. MZD w majówkę

  W dniach 1 i 3 maja Miejski Zarząd Dróg będzie nieczynny. W dniach 2, 4 i 5 maja pracuje normalnie od...

  Czytaj więcej o MZD w majówkę