Informacja dla osób niedosłyszących

Pożegnanie z policją

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, asp. szt. Marek Nowakowski przechodzi na emeryturę.

W piątek, 17 lutego 2017 r. pożegnali go prezydent Torunia Michał Zaleski i wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Jakubaszek. Wręczyli mu list gratulacyjny i okolicznościowe upominki.

- Skuteczność policji jako formacji dbającej o bezpieczeństwo to przede wszystkim ludzie odznaczający się wysokimi kwalifikacjami, rzetelnością, odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Pan podczas swojej długoletniej służby dla Torunia udowodnił, że właśnie takim policjantem jest – dziękował odchodzącemu funkcjonariuszowi prezydent Torunia Michał Zaleski. – Mam nadzieję, że znajdzie Pan teraz czas na zasłużony odpoczynek i rozwijanie swoich pasji, do których, jak wiem, należy poznawanie historii naszego regionu i jazda na rowerze.

Asp. szt. Marek Nowakowski służbę w policji pełni ł przez 31 lat. Przez całą karierę był związany z pionem ruchu drogowego, w 2013 r. został naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Za czasów jego szefowania średnia ilość śmiertelnych wypadków w Toruniu spadła z około 60 do 24 rocznie, a kierowany przez niego wydział – jeden z dwóch obok bydgoskiego - zajmował od względem wyników pierwsze miejsce w województwie.

- Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie dobra współpraca z toruńskim samorządem, prezydentem i Radą Miasta Torunia – podkreśla asp. szt. Marek Nowakowski. - To Państwo podejmujecie strategiczne decyzje o inwestowaniu w bezpieczną infrastrukturę drogową, taką jak m.in. nowy most drogowy. Dzięki takim rozwiązaniom drogowym w Toruniu spada ilość wypadków drogowych i stłuczek.

Jednym z priorytetów w działaniach toruńskiej drogówki było dla naczelnika Nowakowskiego m.in. bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Z myślą o nich inicjował akcje rozdawania kamizelek odblaskowych pierwszoklasistom, pogadanki w szkołach i kontrole drogowe, podczas których przypominano rowerzystom i pieszym o znaczeniu elementów odblaskowych. Jak zaznacza, edukacja to obok rozwoju infrastruktury drogowej najważniejszy czynnik sprzyjający poprawie bezpieczeństwa.