Informacja dla osób niedosłyszących

Odblaski = życie

Policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu rozdali ponad pół tysiąca odblasków w CH Atrium Copernicus.

Nikomu nie trzeba przypominać, że wiosna to czas zmieniających się warunków. Ładna pogoda oczywiście sprzyja pojawianiu się na jezdniach większej ilości rowerzystów, jak i zachęca  pieszych do liczniejszych spacerów. W trosce o ich bezpieczeństwo w Centrum Handlowym Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego 15 w Toruniu w  sobotę 18.03.2017 roku  w godzinach od  13:00 a 16:30 odbyła się policyjna akcja „Odblaski = życie”. Policjantki z prewencji i ruchu drogowego na tematycznym stanowisku przypominały o istocie noszenia elementów odblaskowych. Osoby, które tam się zgłaszały, mogły liczyć na elementy odblaskowe, zakupione specjalnie na tę okazję przez Centrum Handlowe Atrium Copernicus. Podczas gdy funkcjonariuszki odpowiadały na pytania z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dzielnicowi z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo przeprowadzili pierwszą w tym roku akcję znakowania rowerów. Na najmłodszych zaś czekały kolorowanki i odblaskowe nagrody.

Podczas zaledwie kilkugodzinnej akcji policjanci rozdali ponad pół tysiąca odblasków. Funkcjonariusze zapowiadają, że to nie ostatnie tego typu działania. Przez cały rok będą przypominać o wadze odblaskowych gadżetów ratujących ludzkie życie i zdrowie.