Informacja dla osób niedosłyszących

Obiekty sportowe z dofinansowaniem

Obiekty sportowe z dofinansowaniem

Ponad 2 mln dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki dostał Toruń na budowę hali tenisowej przy Szosie Chełmińskiej.

Jeszcze w tym roku Gmina Miasta Toruń rozpocznie realizację kolejnej, ważnej dla miasta oraz wszystkich miłośników tenisa ziemnego inwestycji, czyli budowę hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska. Wniosek, złożony przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia spotkał się z pozytywną ocenę Ministerstwa Sportu i Turystyki, które uwzględniło inwestycję w Planie Rocznym 2017 Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, przyznając dofinansowanie w wysokości 2 mln zł. Szacowany koszt inwestycji to 5,5 mln zł.

Jak będzie wyglądać hala tenisowa?

Dwukondygnacyjna hala tenisowa z trzema kortami tenisowymi o wymiarach 75 m x 38m, o nawierzchni akrylowej średnio – szybkiej wraz z zapleczem socjalnym (ok. 200 m ²) składającym się z: szatni z toaletami, pomieszczeniami dla obsługi i kierownika obiektu, magazynu, toalet ogólnodostępnych oraz sali dydaktycznej. W ramach inwestycji przewiduje się wyposażenie hali w sprzęt sportowy, meble oraz składane trybuny na 120 miejsc. W pobliżu obiektu powstanie parking uwzględniający 20 miejsc postojowych.

Obecnie przygotowywane są procedury przetargowe. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to sierpień 2017 r. Zakończenie i oddanie obiektu do użytku planuje się na przełomie sierpnia i września 2018 roku. Hala tenisowa będzie również używana m.in. jako hala rozgrzewkowa podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, których gospodarzem w 2019 r. będzie Toruń oraz Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w Szermierce. Zawpdy będą się odbywały w Arenie Toruń.

Pozytywnie oceniony został również wniosek dotyczący modernizacji obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu. Na realizację zadań inwestycyjnych oszacowanych na kwotę blisko 589 tys. zł, Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach Programu modernizacji infrastruktury sportowej, przyznało dofinansowanie w wysokości 239,8 tys. zł.

Planowany zakres prac to:

  • modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Bema w Toruniu,
  • dostosowanie pomieszczeń Motoareny dla potrzeb szkolenia w kolarstwie,
  • modernizacja czterech kortów zewnętrznych Centrum Sportowo–Rekreacyjnego

20 czerwca 2017 r. ze strony Torunia została podpisana umowa o dofinansowanie modernizacji obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu. Termin zakończenia prac modernizacyjnych to I kwartał 2018 roku.