Jubileusze małżeńskie

W piątek, 19 maja 2017 r. o godz. 15:00 9 par otrzyma z rąk prezydenta Michała Zaleskiego Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medale zostały nadane jubilatom przez prezydenta RP, natomiast małżonkom przekaże je - wraz z upominkiem od miasta - Prezydent Torunia. Gala odbędzie się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego o godz. 15:00. W oprawie jest przewidziany krótki koncert i uroczysty toast oraz wspólne zdjęcie.

Po osiągnięciu wymaganego stażu małżeńskiego jubilaci lub ich krewni składają stosowny wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego i wówczas uruchamiana jest procedura przyznania odznaczenia. Trwa ona zwykle kilka miesięcy, gdyż dokumenty wędrują z Torunia do Warszawy, gdzie jest wydawana decyzja administracyjna.

Pary, które otrzymają medale 19 maja 2017 r.:

1. Danuta i Celestyn Borowscy
  2. Wiesława i Ryszard Czempiszowie