Najlepsze kolarki w Toruniu

W niedzielę, 28 maja 2017 r. czołówka kobiecego kolarstwa stanęła na starcie Nestlé Fitness Tour de Toruń o Puchar Prezydenta Miasta Torunia, będącego jednocześnie V Eliminacją Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

Zawody w kategorii Elita kobiet wygrała Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), druga była Anna Harkowska (Warmia i Mazury), trzecia Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik). W U-23 pierwsze miejsce zajęła Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik), drugie Aurelia Nerlo (MAT ATOM Developer), a trzecie Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Wśród juniorek najlepsza okazała się Marta Jaskólska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), za nią Karolina Kumiega (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) i dalej Anna Sagan (POM Strzelce Krajeńskie).

Zawodniczkom pogratulował i wręczył nagrody prezydent Torunia Michał Zaleski.

Impreza już po raz trzeci odbyła się na ulicach urokliwej toruńskiej starówki. Elita pań oraz juniorki stanęły na starcie przy Centrum Kultury Dwór Artusa, a następnie przejechały ulicami Szeroką, Mostową, Bulwarem Filadelfijskim, Flisaczą i Ducha Świętego.

Wyścig pań rozegrał się na łącznym dystansie 37,5 kilometra, a zawodniczki co okrążenie rywalizowały o punkty, które zadecydowały o końcowym zwycięstwie.

Wyścigowi towarzyszyło miasteczko kolarskie, gdzie można było obserwować przygotowania zespołów do startu, pracę mechaników, obsługi, porozmawiać z zawodniczkami. Dla dzieci zorganizowano dodatkowe atrakcje, między innymi wyścigi na trenażerach z symulatorami tras.