Informacja dla osób niedosłyszących

Fitnesski na podium finałowego pucharu Polski

Torunianki Edyta Jasińska i Karolina Karasiewicz stanęły na podium w rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego zaliczanego do Pucharu Polski.

Początek września przyniósł już jesienną pogodę, w której przyszło zmagać się zawodniczkom i zawodnikom w ramach finałowej edycji Pucharu Polski w Koźminku. W sobotę 2 września 2017 roku odbyła się jazda indywidualna na czas i na najdłuższym dystansie 17,8 kilometra rywalizowała elita kobiet. Na technicznej trasie znalazły się dwa nawroty, a nie za wysoka temperatura oraz wiatr nie ułatwiały jazdy. Najsilniejsza tego dnia była Aurela Nerlo (MAT ATOM Sobótka), a torunianka Edyta Jasińska zajęła 2. miejsce, tracąc do liderki jedynie 4 sekundy.

Kolejnego dnia rywalizacja seniorek przebiegała na 5 rundach, co dało łącznie dystans 86 kilometrów. Początkowe ataki rywalek były dosyć szybko kasowane przez Fitnesski, a najbardziej aktywną jazdą odznaczały się Karolina Karasiewicz oraz Natalia Rutkowska. W połowie dystansu wyścig rozpoczął się na dobre, pojawiały się kolejne skoki, które przeradzały się w odjazdy. Ostateczna akcja miała miejsce na około 20 kilometrów do mety. Wtedy od peletonu oderwały się Katarzyna Wilkos, Monika Brzeźna i Ewelina Szybiak (wszystkie MAT ATOM Sobótka), Nikola Różyńska (ALKS Stal Grudziądz) oraz aktualna mistrzyni Polski Karolina Karasiewicz. Współpraca nie układała się jednak idealnie. Rywalki z przewagą liczebną atakowały na zmianę, aby porwać tę 5-osobową grupkę. Za każdym razem niestrudzenie doskakiwała Karolina Karasiewicz, usiłując kontrolować sytuację. Niestety w pojedynkę nie zdołała upilnować przeciwniczek i Wilkos wraz z Różyńską zaczęły pogłębiać dystans nad pozostałymi. Ostatecznie duet dojechał do mety, a zawodniczka z Sobótki zwyciężyła. Waleczna torunianka dopełniła podium, przekraczając kreskę na 3. miejscu.