Informacja dla osób niedosłyszących

3. urodziny Młyna Wiedzy

3. urodziny Młyna Wiedzy

Maszyna Rube`a Goldberga w pokazie laserowym, laserowa gra na elewacji frontowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, pokazy naukowe i malowania światłem - to tylko część wydarzeń przygotowanych z okazji 3. urodzin toruńskiego centrum nauki.

- Urodziny Młyna Wiedzy będą trwały trzy dni. Rozpoczną się wieczorem 4 listopada wieczorną turą zwiedzania (godz. 18:00-21:00) oraz pokazami laserowymi na elewacji budynku. Uczestnicy będą mogli zagrać również w specjalną grę laserową, która będzie wyświetlana na frontowej elewacji naszego Centrum wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki. - Bezpłatne pokazy zaplanowano w godz. 18:30, 20:00 i 21:30. Zwiedzanie będzie możliwe na podstawie zakupionego biletu.

Pokazy naukowe i świetlne

W sobotę i niedzielę (5-6 listopada 2016 r. ) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie otwarte w godz. 11:00-17:00. W programie znalazły się: pokaz naukowy "Paradoks kromki chleba z masłem", pokaz malowania światłem, w trakcie którego zostaną zaprezentowane wydarzenia z ostatnich trzech lat działania Młyna Wiedzy. Po pokazie świetlnym odbędą się warsztaty, z których będą mogli skorzystać odwiedzający w tych dniach centrum nauki.

Otwarte zajęcia w pracowniach

Podczas trzecich urodzin Młyna Wiedzy będą dostępne również zajęcia w pracowni biologicznej i fizycznej. - Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak może wyglądać świat pod dużym powiększeniem np. papier, piasek, cukier, mąka albo drożdże? Pokażemy i umożliwimy pracę na mikroskopach biologicznych i stereoskopowych. Pokażemy jak przygotowywać preparaty mikroskopowe, a przy okazji zapoznamy naszych gości z działaniem takich urządzeń jak: vortex, cieplarka, homogenizator czy mieszadło magnetyczne. Zobacz jak działa laboratorium biologiczne i sprawdź na czym polega praca naukowca - zachęca Karol Stawski, opiekun pracowni biologicznej CNMW.

Zajęcia na pracowniach będą odbywały się 5 i 6 listopada 2016 r. w godzinach od 13:00 do 13:45 i od 15:00 do 15:45 (na pracowni fizycznej) i od 14:00 do 14:45 oraz od 16:00 do 16:45 na pracowni biologicznej. Wstęp na pracownie będzie odbywał się na podstawie wcześniej przeprowadzonych zapisów (pod pracowniami). W zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

Do dyspozycji będą również stanowiska z interaktywnymi grami oraz osiem wystaw. W sali warsztatowej zaplanowano zajęcia „Elektryczna gąbka”, które odbędą się w sobotę o godz. 11:00 i 14:00.

Bilety można kupić w elektronicznym systemie sprzedaży oraz w kasach centrum.