25-lecie VII LO w Toruniu

VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji w budynku szkoły przy ul. Batorego 39B w piątek, 30 września 2016 roku o godz. 12:00 odbędą się oficjalne uroczystości połączone ze zjazdem absolwentów.

VII LO to miejsce, gdzie harmonijnie łączy się wartość nauki i tolerancji wobec każdego człowieka, zwłaszcza tego z niepełnosprawnością (szkoła od 2002 r. prowadzi oddziały integracyjne). Ideały zaczerpnięte z życia i działalności społeczno-dydaktycznej patronki szkoły są realizowane do dziś.

- Gwarancja dobrego przygotowania do matury, wszechstronny rozwój talentów i pasji, zrozumienie i otwartość na drugiego człowieka połączone z duchem tolerancji to obecnie znak rozpoznawczy VII LO – mówi dyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego im. Wandy Szuman w Toruniu Ewa Mastalerz.

Uroczystość odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Rocznicowe  uroczystości  poprzedzi  msza św. w kościele p.w. Chrystusa Króla o godz. 10:00, a zakończy popołudniowe spotkanie całej społeczności szumanowskiej na zjeździe zorganizowanym przez absolwentów VII LO.