Wiedźmin w Toruniu

"Wiedźmin" na fonntannie Cosmopolis

Wszystkich fanów Wiedźmina zapraszamy w piątek 2 czerwca 2017 r. pod fontannę Cosmopolis, gdzie po zmroku rozbłyśnie światłami nowa aranżacja multimedialna, przygotowana do muzyki z gry Wiedźmin III: Dziki Gon. Uroczystość uświetni grupa teatralna Avatar, która zaprezentuje taniec ognia z towarzyszeniem wody.

- Będzie to kolejna, już 7 aranżacja na fontannie Cosmopolis – mówi zastępca prezydenta Torunia Andrzej Rakowicz. – Jest wspaniała i wprowadza w niezwykły klimat. Na pewno spodoba się wszystkim fanom gry Wiedźmin i nie tylko.

Spektakl, w którym tancerze będą charakteryzacjami nawiązywać do postaci z gry Wiedźmin, został przygotowany specjalnie na potrzeby inauguracji. Po nim nastąpi debiutancki pokaz multimedialny nowego programu. Uroczyste otwarcie nowej aranżacji o godzinie 21:30.

Utwory użyte w aranżacji pochodzą ze ścieżki dźwiękowej z gry „THE WITCHER III: WILD HUNT”. © CD PROJEKT S.A”. Autorem aranżacji, podobnie jak wszystkich poprzednich programów multimedialnych na fontannie Cosmopolis, jest Bogumił Palewicz.

Następnego dnia wokół fontanny Cosmopolis odbędzie się „Fantastyczny dzień dziecka z Wiedźminem”, czyli przedłużenie działań inaugurujących wprowadzenie muzyki z gry Wiedźmin do programu spektaklu. Impreza będzie dofinansowana ze środków Gminy Miasta Toruń, w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie aktywizacji i integracji mieszkańców i przedsiębiorców. Poprowadzi ją Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa. W programie liczne animacje, pokazy, warsztaty i konkursy przybliżające uczestnikom świat znany z powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Fanów gry komputerowej, którzy chcą już wcześniej skosztować niepowtarzalnej atmosfery, zaprasza również Dwór Artusa w ramach specjalnej trasy „Wild Hunt Live”. 24 maja (środa) o godz. 19:00 wystąpi zespół Percival, który współtworzył ścieżkę dźwiękową do gry. Widowisko uświetnione będzie oprawą artystyczną Teatru Avatar oraz wspaniałą scenografią i wizualizacjami nawiązującymi do gry.