Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 17.09.2014 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Geomorfolodzy w Toruniu

160 naukowców bierze udział w X Zjeździe Geomorfologów Polskich, który odbywa się 16-19 września w Toruniu.
news Miedziński w Toruniu z dziką kartą

Adrian Miedziński wystąpi z dziką kartą podczas 2014 Borygo Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland, które odbędą się już 11 października na Motoarenie.
news Polski mapping w Norwegii

Widowiskowy mapping zaprezentowali polscy twórcy podczas festiwalu światła Factory Light Festival, który odbywał się w norweskim Slemmestad w dniach 12–14 września 2014 roku. Wszystko za sprawą międzynarodowego projektu kulturalnego „Świetlny most Toruń–Slemmestad”.
news Teatralny weekend dużej rodziny

20-21 września Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na wspólne świętowanie urodzin Pippilotty Wiktualii Firandelli Złotomonetty Pończoszanki, dla przyjaciół po prostu Pippi.
news Na życzenie torunian

Kolejna siłownia pod chmurką i nowe place zabaw powstaną niedługo w Toruniu. Zostaną wybudowane w ramach budżetu partycypacyjnego.
news Toruń zielonym miastem

Kapituła konkursu „Zielone Miasta – w stronę przyszłości!” ogłosiła listę laureatów i wyróżnionych projektów. Toruń wyróżniony został w trzech kategoriach.
news Przeboje kabaretu Elita

W piątek, 19 września w Toruniu: Jerzy Skoczylas i koncert poświęcony twórczości Jana Kaczmarka.
news Toruń na medalowym podium

Toruń znalazł się w czołówce opracowanego przez „Wspólnotę” prestiżowego rankingu samorządowych inwestycji w infrastrukturę techniczną. Zajął II miejsce wśród miast wojewódzkich i tym samym poprawił swą pozycję sprzed roku, kiedy to był piąty.
news Nowy regulamin Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół

Już niebawem zainaugurowany zostanie nowy Sportowy Rok Szkolny 2014 / 2015 dla przedszkoli i szkół w Toruniu.
news Zagraj w Pucharze Tymbarku

Do 10 października potrwają zapisy do XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.
news Święto ulicy Pod Krzywą Wieżą

Jedna z najbardziej urokliwych ulic toruńskiej starówki - ulica Pod Krzywą Wieżą - po raz piąty będzie obchodzić swoje święto.
news Pamięć o Sybirakach

17 września w Toruniu będziemy obchodzić Dzień Sybiraka.
news Sceny z dziejów

14 września 2014 r. Toruń włączył się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.
news Młyn Wiedzy z Kartą Dużej Rodziny

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy dołączyło do rządowego programu „Karty Dużej Rodziny”. Osoby posiadające kartę będą mogły zakupić bilet na zwiedzanie wystaw w centrum nauki za 8 złotych. Oferta dla rodzin wielodzietnych będzie dostępna od 1 października.
news Pieszo przez toruńską starówkę

Chcemy zapytać potrzeby i oczekiwania w kwestii poruszania się pieszo po obszarze Zespołu Staromiejskiego.
news Zdrowa rodzina

Do 23 września 2014 r. można składać wnioski do projektu „Moja zdrowa rodzina”. Dzięki temu można przez cały rok dostawać za darmo owoce i warzywa.
news Noc Naukowców - konkurs plastyczny

Tegoroczna Noc Naukowców odbędzie się 26 września w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Towarzyszy jej konkurs plastyczny adresowany do najmłodszych.
news Asfalt na Rudackiej

Brukują, asfaltują, ustawiają krawężniki i przebudowują kanalizację – na ulicy Rudackiej duży ruch. Wszystko to ma związek z przebudową arterii, która będzie realizowana na prawie dwukilometrowym odcinku od Dybowskiej do Otłoczyńskiej.
news Medalowe małżeństwa

9 par otrzymało 12 września 2014 r. z rąk prezydenta Torunia Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
news Samoobrona dla pań

W dniach 4-5 października 2014 r. odbędą się bezpłatne warsztaty samoobrony dla pań "Nie bój się bronić". Są one skierowane do torunianek uczących się, pracujących lub mieszkających na terenie Zespołu Staromiejskiego. Zapisy od 15 września.
news Samoobrona dla pań

W dniach 4-5 października 2014 r. odbędą się bezpłatne warsztaty samoobrony dla pań "Nie bój się bronić". Są one skierowane do torunianek uczących się, pracujących lub mieszkających na terenie Zespołu Staromiejskiego. Zapisy od 15 września.
news Samoobrona dla pań

W dniach 4-5 października 2014 r. odbędą się bezpłatne warsztaty samoobrony dla pań "Nie bój się bronić". Są one skierowane do torunianek uczących się, pracujących lub mieszkających na terenie Zespołu Staromiejskiego. Zapisy od 15 września.
news Rowerowe inwestycje

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu czeka na oferty firm chcących realizować dwie inwestycje, które poprawią warunki ruchu pieszego i rowerowego we wschodniej części miasta.
news Weekend w Toruniu

Drugi weekend września upłynie pod znakiem licznych imprez kulturalnych: koncertów, wernisaży, spotkań i przedstawień.
news Angels Toruń w finale PLFAJ

W niedzielę, 14 września w Słupsku Angels Toruń rozpoczną udział w mistrzostwach Polski juniorów w futbolu amerykańskim. W 2013 "młode Anioły" awansowały do finału rozgrywek PLFAJ.
news Noc Naukowców w Młynie Wiedzy

Tegoroczna Noc Naukowców w Toruniu odbędzie się przed i w budynku pierwszego centrum nauki w województwie. 26 września naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i pracownicy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pokażą, że nauką można się świetnie bawić.
news Lekcje z ZUS

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
news Przybywa miejsc do parkowania

Miejsca do parkowania to istotny element infrastruktury drogowej, szczególnie w obliczu ciągle rosnącej liczby pojazdów na naszych drogach. W tym roku, niezależnie od prowadzonych inwestycji i remontów, toruńscy drogowcy, wybudują około 500 dodatkowych miejsc parkingowych.
news Nowe tramwaje dla Torunia

Już 1 października 2014 r. PESA dostarczy do torunia dwa nowe tramwaje. 11 września prezydent torunia Michał Zaleski odwiedził bydgoski zakład, by obejrzeć postęp prac.
news Inaczej autobusem i tramwajem

Od poniedziałku 15 września 2014 r. inaczej będą kursować niektóre tramwaje i autobusy.

Po zakończonej przebudowie torowiska w ramach budowy Trasy Średnicowej Północnej tramwaje linii nr 2 wznowią kursowanie od ul. Wschodniej do pętli przy Elanie. Tym samym przestają kursować autobusy linii zastępczej nr 50.  
news Aplikacja na Windows Phone i iOS

Bezpłatna aplikacja miejska Torunia na urządzenia przenośne dostępna jest już dla z systememów Windows Phone i iOS. Od czerwca z "Toruń Porusza" korzystać mogą użytkownicy tabletów i smartfonów z systemem Android.
news Bezpłatne szczepienia i badania

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów, badania słuchu, ciśnienia i porady dietetyczne – miasto przygotowało dla torunian szereg prozdrowotnych działań profilaktycznych.
news Pomoc dla Łucka

9 września w Łucku przekazano Wołyńskiej Obwodowej Organizacji Towarzystwa Czerwonego Krzyża sto wyprawek szkolnych wysłanych z Torunia do miasta partnerskiego na Ukrainie.
news Promocja zdrowia

460 tysięcy złotych przeznaczyło miasto na realizację programu promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży z toruńskich szkół. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień, odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych.
news Europejskie Dni Dziedzictwa w Toruniu

14 września od 12.00 do 17.30 na Rynku Staromiejskim w miejscu, które dawniej upodobali sobie flisacy, zostaną przedstawione dzieje Torunia począwszy od czasów kiedy nieopodal przebiegał szlak bursztynowy (Rzymianie przekraczali Wisłę w Otłoczynie ok. 15 km od Mostu im. J. Piłsudzkiego) po miejsce przystani flisaków do początków XX wieku.
news Komputery od miasta

Miasto szuka firmy, która dostarczy specjalistyczny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem dla osób niepełnosprawnych biorących udział w projekcie „Internet-świ@t w twoim domu”.
news Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw

Rusza VI edycja konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. Ideą konkursu jest wyłonienie i promowanie innowacyjnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa kujawsko-pomorskiego. Można już składać formularze zgłoszeniowe na innowacyjne technologie, innowacyjne produkty lub innowacyjne usługi w trzech kategoriach: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.
news Złote gody w ratuszu

10 par otrzyma 12 września 2014 r. z rąk prezydenta Torunia Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
news Wernisaż "Mojej przygody w muzeum"

12 września, o godz. 12:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbędzie się uroczystość wręczenia nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej XXXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży.
news Rajd dla Ukrainy

9 września przez Toruń przejechał dobroczynny rajd samochodowy „Chroń życie – uratuj świat” organizowany przez formację obywatelską „Samoobrona Wołynia” (z Łucka) Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na problemy Ukrainy, znalezienie możliwości pomocy rannym i poszkodowanym.
news Stypendium w dziedzinie kultury

Osoby zajmujące się twórczością artystyczną lub upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury mogą się ubiegać o Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2015 r. W zależności od potrzeb wnioski można składać o stypendia całoroczne i półroczne – na I półrocze 2015 r.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
17 września

1815 - Rosyjskie wojska okupacyjne opuściły Toruń.

1940 - Rozstrzelano w Palmirach Wandę Bukiewicz - toruńską nauczycielkę, współorganizatorkę tajnej organizacji "Bataliony Śmierci". (ur. 31.01.1887).

1940 - Rozstrzelany został w Palmirach Zygmunt Moczyński - nauczyciel, dyrygent chórów "Dzwon", "Cecylia" oraz współtwórca tajnej organizacji "Bataliony Śmierci". (ur. 23.02.1871).