Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 01.11.2014 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Wyjaśnienie w sprawie wycinki drzew

W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w mediach, a dotyczącymi zezwoleń na wycinkę drzew na osiedlu "Sztuki Piękne", zamieszczamy sprostowanie.
news Ikar na listopad

Listopadowy numer Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystyczny „Ikar” jest już dostępny dla czytelników, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. To w Toruniu kolejny miesiąc obfitujący w liczne wydarzenia, warto więc przeczekać jesienną pluchę korzystając z opisanej w miesięczniku bogatej oferty.
news 1 listopada w Toruniu

Coroczna kwesta na cmentarzu św. Jerzego, zmieniona organizacja ruchu samochodów i komunikacji miejskiej
news Parkowanie 1 i 2 listopada

Dobra informacja dla kierowców, 1 i 2.11 parkując na starówce nie trzeba wnosić opłaty za parkowanie!
news Dworcowa otwarta

31 października 2014 r. drogowcy z firmy Skanska udostępnili do ruchu ulicę Dworcową w obrębie skrzyżowania z Trasą Średnicową Północną.
news Weekend w Toruniu

Weekend przełomu października i listopada to przede wszystkim imprezy pod znakiem Halloween.
news Można głosować Braille'm

Za ponad dwa tygodnie, 16 listopada 2014 r., torunianie zagłosują w wyborach samorządowych. Osoby niewidome mogą oddać głos w sposób tajny - za pomocą nakładek do głosowania w alfabecie Braille’a.
news Straż Miejska pilnuje cmentarzy

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych okolice toruńskich cmentarzy będzie patrolowała zwiększona liczba strażników miejskich.
news Zmiana trasy 42

Od poniedziałku 3 listopada 2014 r. autobusy linii nr 42 zamiast ul. Batorego będą kursować w obu kierunkach ul. Dworcową.
news Most zbiera kolejne laury

Gmina Miasta Toruń otrzymała wyróżnienie w konkursie „Osiągnięcia w technice i ochronie środowiska” za realizację inwestycji „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”.
news Uwaga silna mgła

Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silną mgłą, która wystąpi na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego czwartku 30 października od godz. 20.00 w do piątku 31 października do godz. 9:00.
news Młyn i teatr grają razem

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny podpisały porozumienie o współpracy. Pierwsze efekty zobaczymy i usłyszymy już 7 listopada podczas pierwszego w historii nocnego zwiedzania Młyna Wiedzy dla dorosłych.
news Toruńska hala z Laurem Królowej Sportu

Kolejna nagroda dla toruńskiej hali widowiskowo-sportowej: Laur Królowej Sportu za inwestycję roku od PZLA.
news Wały otwarte – zmiany w komunikacji

W związku z dopuszczeniem do ruchu ul. Wały gen. Sikorskiego od czwartku 30 października 2014 r. od godziny 13.30 inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
news Prace na Grunwaldzkiej

Roboty kanalizacyjne, układanie chodnika, profilowanie podłoża pod przyszłą jezdnię – trwa przebudowa ul. Grunwaldzkiej.
news Toruńskie marki polskiej gospodarki

Trzy firmy z Torunia - Krajowa Spółka Cukrowa, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych oraz Apator - otrzymały nagrody "Marka Polskiej Gospodarki".
news Halloween w strasznym młynie

Mroczna zagadka kryminalna, tajemnice laboratorium kryminalistycznego, profilowanie przestępcy na podstawie zdjęć, specjalne halloweenowe pokazy i doświadczenia naukowe, a do tego konkurs na najlepsze przebranie – takie atrakcje przygotowało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z okazji Halloween.
news Marek Czarnecki z Master Photography Awards 2014

Torunianin Marek Czarnecki został zwycięzcą Master Photography Awards 2014.
news Hubert Ptaszek w Hiszpanii

Hubert Ptaszek ukończył kolejną rundę rajdowych mistrzostw świata.
news Mistrzostwa w hokeju na trawie w Toruniu

16-18 stycznia 2015 roku w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu odbędą się Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy mężczyzn w hokeju na trawie.
news W sam raz na starówkę

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu kupiło nowy pojazd. Śmieciarka będzie przeznaczona do opróżniania koszy na starówce.
news Sprawni i zdrowi

Trwa kampania „Październik 2014 – Zdrowiu TAK Uzależnieniom NIE". 28 października w Zespole Szkół nr 6 w Toruniu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – XIII Turniej Szkół Specjalnych „Sprawni i zdrowi”.
news Wały w ruchu

Od czwartku 30 października 2014 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie wałów gen. Sikorskiego. Po remoncie ulica zostanie udostępniona do ruchu.
news Cieplej w szkole

Do 3 listopada można składać oferty w przetargu na termomodernizację budynków w Gimnazjum nr 3 przy ul. Żwirki i Wigury 49 w Toruniu.
news Przedsiębiorcy z pomysłem

W Toruńskim Parku Technologicznym rozpoczął się 28 października 2014 r. "Europejski Tydzień Kreatywności".
news Młodzi bez dopalaczy

104 uczniów z Gimnazjum nr 8 w Toruniu wzięło udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym pn. „Stop dopalaczom!”. Głównym celem programu było wyposażenie młodych ludzi w wiedzę na temat środków zastępczych potocznie nazywanych dopalaczami oraz uświadomienie, jakie zagrożenia wynikają z ich zażywania.
news Energetyczny konkurs z nagrodami

Wymyśl hasło promocyjne, zbuduj makietę miasta, wypełnij kartę pracy lub nakręć film i wygraj nagrody.
news Pochylnia na Rudackiej

W najbliższy czwartek, 30 października, zostanie oddana do użytku pochylnia dla niepełnosprawnych przy ul. Rudackiej.
news Chodniki bez liści

Straż Miejska w Toruniu przypomina właścicielom nieruchomości o prawnym obowiązku sprzątania chodników z różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym również z liści. Obowiązki te wynikają między innymi z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Miasta Torunia.
news Ruch przy cmentarzach

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w okolicach toruńskich cmentarzy zmieni się organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od 31 października od godz.1500 do 3 listopada do godz. 700.
news Kosmiczne warsztaty w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach astronomicznych. Oprócz zajęć praktycznych uczestnicy zapoznają się z sylwetkami i osiągnięciami polskich naukowców w zakresie astronomii i inżynierii kosmicznej. Na początku listopada w centrum nauki rusza druga odsłona „Polskiej Listy Naukowców”.
news Ofiarom straceń na Barbarce

Plenerowa Msza św. i uroczystość pod pomnikiem ofiar uczciły 26 października 75. rocznicę pierwszych straceń na Barbarce.
news Kot w służbie bezpieczeństwa

Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa, Kot – to od nich dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, Zespołu Szkół nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 6 w Toruniu dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy.
news Maria Jadczak w magistracie

Maria Jadczak, honorowy profesor oświaty, spotkała się 27 października z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim.
news Bezpieczniej przy szkole

Toruńscy drogowcy uruchomili sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz św. Józefa, przy Szkole Podstawowej nr 5.
news Maszyny na JARZ-e

Drogowcy nie zwalniają tempa i intensywnie budują drogi na terenach dawnej jednostki radzieckiej. To obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów Torunia.
news Kwesta na cmentarzu św. Jerzego

Już po raz dwunasty na zabytkowym cmentarzu św. Jerzego w Toruniu 1 listopada odbędzie się odbędzie się kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na renowację zabytkowych nagrobków.
news Pomorzanin wiceliderem

Laskarze Pomorzanina zakończyli rundę jesienną efektownym zwycięstwem nad Startem Gniezno 8:2. Dzięki temu torunianie awansowali na pozycję wicelidera. Swą pierwszą bramkę w karierze w seniorskim zespole zdobył Damian Mondrzejewski.
news Szkoła bez papierosów

75 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 wzięło udział realizacji nowego programu profilaktyczno – edukacyjnego pn. „Nie palę!”.
news Projekty z dotacją

Właściciele toruńskich obiektów wpisanych do rejestru zabytków będą się mogli ubiegać o dotacje nie tylko na prace konserwatorskie, ale także sporządzenie projektów budowlanych. Taką decyzję podjęła rada miasta.
news Nagrody Tofifest rozdane

Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, Złoty Anioł, jedzie na Ukrainę. Podczas gali finałowej 24 listopada 2014 r. w Klubie Od Nowa wręczono nagrody w konkursach oraz Złote Anioły dla wybitnych twórców kina.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
01 listopada

1871 - Nowa regularna linia omnibusowa połączyła po raz pierwszy toruńskie dworce kolejowe po obu stronach Wisły.

1894 - Urodził się w Sieniawie Walerian Preisner - romanista, bibliotekarz, docent UMK - syn Andrzeja i Józefy z Jaroszów. (zm. 22.06.1966).

1935 - Dzięki poparciu kierownika Archiwum, Heleny Piskorskiej i opinii prof. Tymienieckiego, Mariam Magdański został zatrudniony na stałe w Archiwum Miejskim w Toruniu.