Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 28.01.2015 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Śladami Tony’ego Halika

„Śladami Tony’ego Halika. Opowieść o współczesnych Indiach Ameryki Środkowej i Południowej” - to nowa wystawa w Muzeum Podróżników. Otwarcie w piątek 30 stycznia, o godz. 17.00.
news Wybrana Trasa Wschodnia

Podsumowaliśmy konsultacje dotyczące przebiegu Trasy Wschodniej. Teraz droga zostanie zaprojektowana zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.
news Projekt Jeremie

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Poręczenie de minimis – szansą rozwoju sektora MŚP w regionie”
news Pszczelna, Nasza i Śliczna do przebudowy

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Pszczelnej i Naszej. Obie ulice znajdują się na osiedlu Czerniewice. Ulica Pszczelna po przebudowie zyska pieszo-jezdnię z kostki betonowej. W ramach zadania zwycięska firma wykona również zjazdy do posesji i odwodnienie.

Podobny zakres prac planuje się zrealizować na ulic Naszej. Tu również powstanie pieszo-jezdnia i zostanie wykonane odwodnienie. Termin składnia ofert na realizacje tych zadań  upływa 12.02.2015 r
news Gimnazjaliści w Radzie Miasta

W fotelach radnych Torunia zasiadła młodzież z Gimnazjum nr 29 w Toruniu. Pierwszoklasiści wraz z opiekunką w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie odwiedzili siedzibę toruńskiej rady miasta i spotkali się z jej przewodniczącym Marcinem Czyżniewskim.
news 200 tys. dla aplikacji Venue

Firma Exon zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Business Link Toruń i Gminę Miasta Toruń.
news Polski Cukier zagra z Polpharmą

Polski Cukier Toruń w czwartek 29 stycznia zagra z Polpharmą Starogard Gdański. Mecz 18. kolejki rundy zasadniczej Turon Basket Ligi w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu rozpocznie się o 18:00.
news Ferie bez nudy z MCSM

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży zaprasza na „Ferie bez nudy” – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w grupach dla klas 1-3 oraz 4-6.
news Święto służb zatrudnienia

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.
news Demontaż azbestu

Do 31 stycznia 2015 r. w Wydziale Środowiska UMT ul. Wały Gen. Sikorskiego 12 przyjmowane będą wnioski na finansowanie w 2015 roku prac związanych z demontażem, transportem i umieszczeniem na składowisku odpadów niebezpiecznych płyt azbestowo-cementowych z posesji.
news Copernicus Cup: mistrz 60 metrów w Toruniu

Brytyjczyk Richard Kilty, halowy mistrz świata z Sopotu w biegu sprinterskim na 60 metrów będzie gwiazdą mityngu Copernicus Cup (European Athletics Indoor Permit Meetings), który już za tydzień, 3 lutego, odbędzie się w Toruniu.
news Żużlowcy na lodzie

Artur Czaja najlepszy w XII Mistrzostwach Torunia w Speedwayu na Lodzie, rozegranych 25 stycznia 2015 r. w Toruniu.
news Rekord świata w hali

W sobotę 24 stycznia w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny.
news Miejsce dla piernika

Dobiega końca remont budynku przy ul. Strumykowej, w którym zostanie otwarte Muzeum Toruńskiego Piernika - oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu.
news Ćwierć wieku reggae w Toruniu

Dwa ostatnie wieczory stycznia w Od Nowie wypełnią kołyszące rytmy rodem z Jamajki, choć uwaga uczestników skierowana zostanie w inne gorące rejony świata. Jubileuszowy, 25. Afryka Reggae Festival jak zawsze będzie jednocześnie wydarzeniem artystycznym i akcją charytatywną.
news Dotacje na konserwację zabytków

Do 28 lutego 2015 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie w budynkach zabytkowych, wpisanych do rejestru zabytków.
news EIHC – nabór wolontariuszy

Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia wraz z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie - ogłaszają nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji Euro Ice Hockey Challenge.
news Toruń atrakcyjny inwestycyjnie

Toruń zajął wysokie miejsca w raporcie „Atrakcyjność inwestycyjna regionów 2014” opracowanym dla województwa kujawsko-pomorskiego przez zespół ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod przewodnictwem prof. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej.
news Wystartuj w mistrzostwach Europy

10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki zbliżają się wielkimi krokami.
news Wojak Boxing Night – imprezy towarzyszące

31 stycznia za sprawą gali Wojak Boxing Night wielki boks zawita do hali widowisko-sportowej w Toruniu. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie walka eliminacyjna (tzw. Final Eliminator) do tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Nurim Seferim.
news Puchar Polski dla Krakowa

Emocjonujący finał w Artego Arenie. Ostatecznie jednak Energa Toruń przegrała z mistrzyniami Polski 75-84.
news Pary na medal

Dwanaście par małżeńskich z Torunia świętowało w toruńskim Ratuszu Staromiejskim swoje złote gody.
news Roboty na Konstytucji

Już niebawem ruszy przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja. Po zrealizowaniu inwestycji zwiększy się nie tylko jej przepustowość, ale - co najważniejsze -poprawi się bezpieczeństwo.
news Na starówkę z placu św. Katarzyny

Prace nad projektem Bit City Idą pełna parą. Kilka dni temu otwarto skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z Wolą Zamkową. Dzięki temu możliwy jest wyjazd i wjazd na obszar starówki z placu św. Katarzyny.
news Weekend w Toruniu

Kolejny styczniowy weekend upłynie pod znakiem emocji sportowych.
news Euro Ice Hockey Challenge w Toruniu

Euro Ice Hockey Challenge odbędzie się na toruńskim Tor-Torze w dniach 6-8 lutego 2015 r. Umowę na współorganizację imprezy 23 stycznia podpisali prezydent Torunia Michał Zaleski oraz Dawid Chwałka - prezes PZHL.
news Pierwszy taki węzeł

Już od pół roku torunianom i turystom służy nowo wybudowany węzeł przesiadkowy w alei Solidarności. Będąca przedsionkiem wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Zespołu Staromiejskiego aleja pełni rolę miejsca komunikowania się z innymi częściami Torunia.
news Karta parkingowa - zasady wydawania

1 lipca 2014 r. zmieniły się zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. Dotychczasowe karty są ważne nie dłużej niż do 30 czerwca 2015 r.
news Apel w sprawie drogi S10

Rada Miasta Torunia na sesji 22 stycznia 2015 r. wystosowała apel do Ministra Infrastruktury i Regionu dotyczący wpisanie drogi ekspresowej S10 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
news Prace społecznie użyteczne w 2015

Radni przyjęli plan w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych na rok 2015.
news Toruń ma budżet na 2015 rok

Dług miasta mniejszy o 77 mln zł przy utrzymanym wysokim poziomie inwestowania, po raz pierwszy od wielu lat nadwyżka zamiast deficytu, a wszystko to przy wzroście wydatków na tworzenie terenów rekreacyjnych, kulturę, zajęcia pozalekcyjne, żłobki i opiekę nad seniorami oraz stomatologów w szkołach – radni przyjęli budżet Torunia na 2015 r.
news Stacja przeładunkowa odpadów na finiszu

Zakończono prace budowlane powstającej w Toruniu stacji przeładunkowej odpadów. Za jej pośrednictwem śmieci z Torunia i okolicznych gmin trafiać będą do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy, gdzie zostaną przetworzone w prąd i ciepło.
news Euroliga. Porażka po walce

Katarzynki przegrały z europejską potęgą, ale pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Podobnie jak w pierwszym meczu z Fenerbahce nie do zatrzymania była Angel McCoughtry.
news Timothy Kitum na Copernicus Cup

Rywalem mistrza Europy i halowego wicemistrza świata na 800 metrów Adama Kszczota (rekord życiowy 1:43,30) będzie brązowy medalista IO w Londynie 2012, Kenijczyk Timothy Kitum.
news 8. Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

Informacja szczególnie zainteresować powinna przedszkola i szkoły podstawowe. 29 stycznia 2014 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie organizacyjne zbliżającej się 8. Zimowej Toruńskiej Olimpiady dla Przedszkolaków. Przedmiotowe spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej hali sportowo – widowiskowej (ul. Bema) o godzinie 13:00.
news Sejmik NGO nowej kadencji

Rozpoczyna się czwarta kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gremium tworzonego przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego regionu. Dziś (20 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbywa się spotkanie inauguracyjne.
news Parking z dachem dla rowerów

Zakończyły się prace przy budowie parkingu dla jednośladów na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Pod dachem, który ma szerokość 3 metrów i wykonany został ze szkła hartowanego barwionego, zamontowanych zostało 10 wygodnych stojaków rowerowych do których bezpiecznie można przypiąć 20 pojazdów. Parking objęty jest zasięgiem monitoringu miejskiego.
news Zabawa na Szubińskiej

Nowe, kolorowe urządzenia, ławki i uporządkowany teren wokół nich - tak się zmienił po remoncie plac zabaw przy ul. Szubińskiej.
news Złóż PIT w formie e-deklaracji

E-deklaracja to najprostszy, najszybszy i bezpieczny sposób na złożenie zeznania. Wystarczy wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl lub www.portalpodatkowy.mf.gov.pl i tam odnaleźć interesujący nas formularz lub pobrać aplikację.
news Nocna trójka – tymczasowe zmiany

W związku z ostatnim etapem przebudowy sieci trakcyjnej na pętli tramwajowej przy Motoarenie, w nocy z 22 na 23 oraz z 23 na 24 stycznia 2015 r. w godzinach 23.15 - 4.30 tramwaje linii nocnej 3N kursować będą na skróconej trasie do ul. Reja.
news Kupuj bilety z aplikacją

Kupuj bilet komunikacji miejskiej za pomocą aplikacji moBILET. Dostępna jest na systemy Android, iOS i Windows Phone.
news Miłość na medal

Dwanaście par małżeńskich z Torunia obchodzi swoje złote gody. W najbliższy piątek, 23 stycznia 2014 r. w Sali Mieszczańskiej toruńskiego Ratusza Staromiejskiego małżonkowie, którzy przeżyli razem 50 lat, otrzymają Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
news Memoriał Wagnera w sierpniu

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kibiców siatkówki! Znamy bowiem termin XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn, który odbędzie się w toruńskiej hali sportowo – widowiskowej.
news Wojak Boxing Night - Diablo o walce

31 stycznia za sprawą gali Wojak Boxing Night wielki boks zawita do hali widowisko-sportowej w Toruniu.
news 6. sesja rady miasta

Wieloletnia prognoza finansowa i budżet Torunia na 2015 r. to główne tematy 6. sesji rady miasta, która odbędzie się 22 stycznia 2015 r. Początek o godzinie 10:00.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
28 stycznia

1454 - Powróciła do Torunia z Krakowa od króla Kazimierza Jagiellończyka delegacja Związku Pruskiego w osobach Rutgera von Birken i Gabriela Bażyńskiego. Przywiozła ona królewskie żądanie przysłania Wielkiego Poselstwa Związku Pruskiego.

1495 - Do Torunia przybył król polski Jan Olbracht. Podczas długiego trwającego 4 miesięcy pobytu król dużo uwagi poświęcał pomysłowi przeniesienia Zakonu Krzyżackiego z Prus na Podole, do walki z Tatarami czy Turkami. Projekt ten wysunął pochodzący z Torunia biskup warmiński Łukasz Watzenrode.

1708 - Król polski Stanisław Leszczyński pokwitował Toruniowi odbiór 20.000 złp.