Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 30.07.2014 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Nie prowadź na kacu

14 pracowników z Miejskiego Zakładu Komunikacji wzięło udział w szkoleniu z zakresu profilaktyki uzależnień zorganizowanym przez Straż Miejską w Toruniu. Celem szkolenia było omówienie działania najczęściej używanych przez kierowców środków psychoaktywnych, których zażywanie jest przyczyną wielu wypadków komunikacyjnych.
news Toruńskie Anioły znowu silne

Angels Toruń pokonali w Poznaniu miejscowych Patriotów 32:20, wracając na fotel lidera drugiej lig futbolu amerykańskiego. Przed torunianami ostatni, decydujący mecz fazy zasadniczej 15 sierpnia przed własną publicznością derby z Bydgoszcz Archers.
news Mini Toruń Basket Cup

Już w najbliższy weekend w nowej hali sportowo-widowiskowej odbędzie się turniej koszykówki z udziałem męskiej reprezentacji Polski. W turnieju Toruń Basket CUP zobaczymy reprezentacje Iranu, Szwecji i Portugalii.
news Pies w labiryncie

Toruń frontem do zwierząt, ale przeciwko psim kupom. W mieście otwarto dwa nowe wybiegi i toaletę dla psów.
news Otwarty trening reprezentacji

30 lipca o 19.00 w nowej hali sportowo-widowiskowej w Toruniu odbędzie się otwarty dla publiczności trening męskiej reprezentacji Polski.
news Toruń Basket Cup

Już od 1 do 3 sierpnia będzie można zobaczyć kadry Szwecji, Portugalii i Iranu podczas rozgrywanego w Toruniu Toruń Basket Cup. Najsilniejszą reprezentacją w turnieju jest Iran, który w 2013 roku wywalczył mistrzostwo Azji.
news Piaskowanie na Majdanach

Trwa przebudowa ulicy Majdany. Drogowcy z firmy Skanska zajmują się odcinkiem liczącym około 400 metrów, tj. od pętli przed tarasem widokowym do skrzyżowania z ulicą Kujawską.
news 70. rocznica Powstania Warszawskiego

1 i 2 sierpnia w Toruniu odbędą się obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
news Najtańszy urząd jest w Toruniu

Po raz ósmy z rzędu Urząd Miasta Torunia zwyciężył w rankingu na najtańszy urząd administracji samorządowej. Spośród 18 miast wojewódzkich nasz magistrat najmniej obciąża mieszkańców kosztami swego utrzymania.
news „Galumphing” w Tumulcie

W czwartek 31 lipca kolejna odsłona programu poświęconego kulturze brazylijskiej. O godz. 17:00 w toruńskim Kinie-Galerii Tumult pokazany zostanie film „Galumphing” Kamili Józefowicz. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką.
news Strażnicy odwiedzą szpital dziecięcy

30 lipca 2014 roku koordynatorki ds. profilaktyki Komendy Straży Miejskiej w Toruniu odwiedzą dzieci z oddziału chirurgii pourazowej szpitala dziecięcego w Toruniu. W trakcie spotkania strażniczki będą rozmawiać z młodymi pacjentami na temat zasad bezpieczeństwa podczas wakacji.
news Orkiestra na Jordankach

Już w przyszłym roku na scenie powstającej wielofunkcyjnej sali koncertowej na Jordankach będą się regularnie odbywać koncerty toruńskich filharmoników.
news Tour de Pologne w Toruniu

4 sierpnia o 10:45 spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema 73-89 w Toruniu odbędzie się Start Honorowy do II Etapu 71. Tour de Pologne UCI World Tour 2014.
news Śpiewał jak Niemen

Torunianin Kamil Czeszel wyśpiewał Grand Prix Impresji Artystycznych 2014.
news Zmiany w tramwajach

W związku pracami prowadzonymi w ramach projektu BiT City od 1 sierpnia do 30 września 2014 r. wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku od pl. Teatralnego do pętli Olimpijska.
news Gra terenowa „Tropiciel”

Miasto Toruń i Fundacja You Have It zapraszają na kolejną odsłonę gry terenowej Wielki Leśny Challenge, organizowanej w ramach programu Sportowe Lato.
news Ulotki z parkomatem

Od 1 sierpnia 2014 r. w Strefie Płatnego Parkowania zaczną działać nowe parkomaty. Zanim to nastąpi, toruńscy drogowcy wspólnie z firmą City Parking Group S.A. przeprowadzą wśród kierowców akcję informacyjno-edukacyjną.
news Podróżnicy na rynku

26 lipca 2014 roku na Rynku Nowomiejskim odbyła się kolejna – już trzecia - wakacyjna impreza edukacyjna dla dzieci pod tytułem „Pieprz i wanilia”. Tym razem zorganizowano szereg zajęć warsztatowych o tematyce podróżniczej.
news Jubileuszowy festiwal

V Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu od 31 lipca do 2 sierpnia.
news Sierpień w Młynie Wiedzy

W sierpniu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można skorzystać z dwunastu wakacyjnych warsztatów. Uczestnicy zajęć poznają, m.in. sekrety dźwięku i kolorów, wspólnie z prof. Młynkiem odbędą letnie podróże, odkryją tajniki kosmetyki i polecą w kosmiczną podróż.
news Humusowanie na Średnicówce

Postępują roboty przy budowie II etapu Trasy Średnicowej Północnej. Są one realizowane w kilku miejscach, w różnych zakresach i branżach. Wszystko po to, aby wykorzystać sprzyjającą pogodę.
news Autobusem bez przesiadki

W związku z planowanym otwarciem przejazdu kolejowego przy ul. Równinnej od poniedziałku 28 lipca autobusy linii nr 16 wznowią kursowanie na swojej stałej trasie.
news Zabawa w podróżowanie

Pod hasłem „Pieprz i wanilia” odbędzie się 26 lipca 2014 r. zabawa dla dzieci na Rynku Nowomiejskim.
news Weź udział w powstaniu

Zapraszamy do udziału w II Miejskiej Grze Wojennej "Powstanie Warszawskie" z okazji rocznicy 1 sierpnia 1944 r.
news Dom Harcerza – konsultacje społeczne

Od 1 do 30 sierpnia będą prowadzone konsultacje społeczne dotyczące diagnozy potrzeb Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”. Są one realizowane na podstawie uchwały Rady Miasta Torunia podjętej na czerwcowej sesji.
news Wyniki głosowania

Do realizacji wybrano 53 projekty. 10 z listy ogólnomiejskiej i 43 z list osiedlowych.
news Weekend w Toruniu

Pod znakiem II drzwi otwartych w hali na ul. Bema, Koncertów Pod Gwiazdami i na Motoarenie oraz kina letniego upłynie ostatni weekend lipca 2014.
news Angels Toruń vs Poznańscy Patrioci

Angels Toruń zagrają w niedzielę w Poznaniu przeciwko miejscowym Patriotom w drugiej lidze futbolu amerykańskiego. "Anioły" po porażce w Sopocie muszą wygrać to oraz kolejne spotkanie by awansować do playoff.
news Bydgoska Explo Niedziela z Młynem Wiedzy

Wulkan chemiczny, spalanie banknotu, dżin z butelki, znicz olimpijski, ogniowe tornado i wiele innych doświadczeń chemicznych przygotowało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ramach Explo Niedzieli. Z animatorami pierwszego centrum nauki w regionie będzie można spotkać się w najbliższą niedzielę w Exploseum – Centrum techniki wojennej DAB Fabrik Bromberg w Bydgoszczy.
news Wkrótce nowe parkomaty

W związku ze zmianą operatora parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania oraz ustaleniem nowych funkcji parkomatów radni zmienili uchwałę z 4 grudnia 2003 r. (z póź. zm.).
news Wojsko, maszeruje wojsko!

Pokaz musztry paradnej i koncert połączonych orkiestr wojskowych – już 25 lipca w Toruniu.
news Zmiana nazwy alei

Radni na 58. sesji zdecydowali o zmianie nazwy na alei Jana Pawła II. Otrzymała ona brzmienie: aleja Świętego Jana Pawła II.
news Medal dla Alojzego Kowalskiego

24 lipca radni na 58. sesji zdecydowali o przyznaniu Alojzemu Lechowi Kowalskiemu Medalu „Za Zasługi dla Miasta Torunia” na wstędze.
news Hiszpania na wieczór

Gitara, kobiety i śpiew to propozycja Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na sobotę 26 lipca 2014 r.
news Osiołek do naprawy

Wskutek powstałych uszkodzeń rzeźba osiołka, zlokalizowana na Rynku Staromiejskim w Toruniu została zdemontowana.
news Konkurs „Pamięć w obiektywie”

Weź udział w wakacyjnym konkursie fotograficznym „Pamięć w obiektywie”. Instytut Pamięci Narodowej już po raz drugi organizuje konkurs, który kierowany jest do wszystkich, którzy pasjonują się fotografią i podczas wakacji lubią odwiedzać miejsca związane z przeszłością.
news 58 sesja rady

24 lipca 2014 odbędzie się 58 sesja Rady Miasta Torunia. Początek obrad o 10.00.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
30 lipca

1989 - Odbył się VII Maraton Chełmno - Toruń. Zwycięzcami zostali:
a)Krzysztof Głąb z Bydgoszczy (wózki inwalidzkie),
b)Piotr Janowski z Gorzuchowa,
c)Walentyna Ustinowa - ZSRR.