Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 29.08.2015 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Srebny medal dla Kowalskiego

Dużym sukcesem zakończył się występ toruńskiego żeglarza Szymona Kowalskiego na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Siedemnastolatek reprezentujący Toruński Klub Żeglarski w klasie Laser 4.7 zdobył srebrny medal uzyskując tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych. Klasa Laser 4.7 jest bezpośrednią klasą przygotowawczą do olimpijskiej klasy Laser Stardard dla mężczyzn i Laser Radial dla kobiet.
news Toruń pomaga uchodźcom z Jemenu

Państwo Teresa i Hamid Bukirowie są ofiarami wojny w Jemenie. Do Polski przyjechali 4 kwietnia br. z ogarniętego konfliktem zbrojnym Adenu. Wojna pozbawiła ich dobytku i postawiła w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Dziś rodzina otrzymała klucze do mieszkania komunalnego.
news Młyny wyróżnione

Adaptacja Młynów Toruńskich na Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży wyróżniona w konkursie "Modernizacja Roku 2014".
news Inauguracja na Ogrodowej

W Zespole Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej 3/5 odbędzie się 1 września miejska inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Toruniu.
news Zmiany na linii 13 i 28

Od 1 września 2015 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy autobusów linii nr 28.
news Niepełnosprawni stażyści w urzędzie

"Człowiek to najlepsza inwestycja" - pod takim hasłem pięcioro niepełnosprawnych odbywa staż Urzędzie Miasta Torunia
news Mieszkania na JAR-ze

Trzy pierwsze, wybudowane przez TTBS budynki na osiedlu JAR są już gotowe. W poniedziałek 31 sierpnia 2015 r. o godz. 9.30 mieszkania przy ul. Watzenrodego 10, 10a i 13 zostaną oddane do użytkowania.
news Weekend w Toruniu

Pod znakiem ostatnich dni Skyway, święta ulic Szerokiej oraz finałowego koncertu festiwalu Nova Muzyka i Architektura upłynie ostatni weekend wakacji.
news Finał Sportowego Lata 2015

To już ostatni akcent programu Sportowe Lato 2015. 30 sierpnia sportowe wakacje pożegnamy Niedzielą dla zdrowia.
news Ostatnia letnia przejażdżka

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zaprasza w niedzielę 30 sierpnia na ostatnią tego lata przejażdżkę tramwajem turystycznym.
news Ulica Stanisława Szymańskiego

Jedna z ulic na Bielawach-Grębocinie będzie nosiła imię Stanisława Szymańskiego.
news Gimnazjum po termomodernizacji

Po wakacjach uczniowie Gimnazjum nr 3 przy ul. Żwirki i Wigury wrócą do wyremontowanej, ocieplonej szkoły.
news Referendum - gdzie głosować?

121 obwodów głosowania funkcjonować będzie w Toruniu podczas referendum 6 września 2015 r. 111 z nich są to tzw. obwody stałe, a 10 to tzw. obwody odrębne utworzone w areszcie, szpitalach i placówkach opieki społecznej.
news Sfotografuj światło

Kolacja, nagroda pieniężna lub gadżety festiwalowe czekają na autorów najlepszych zdjęć na Skyway.
news Rowerowy Skyway

W sobotę ulicami Torunia przejedzie Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna. Start na Rynku Nowomiejskim o godz. 21.00.
news Radzili o roku szkolnym

Organizacja nowego roku szkolnego w Toruniu była 26 sierpnia 2015 r. tematem spotkania dyrektorów toruńskich placówek oświatowych.
news Święto strażników

Nagrody i wyróżnienia za ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę a także awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymają toruńscy strażnicy miejscy.
news Wydawnictwo na medal

Toruńskie Wydawnictwo Adam Marszałek otrzyma Medal "Za Zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze.
news Czadca świętuje

Partnerska Czadca obchodzi w sierpniu swoje patronalne święto. Wezmą w nim udział przedstawiciele Torunia.
news Zmiany w sporcie

Mariola Soczyńska będzie od 1 września 2015 r. pełnić obowiązki dyrektora Wydziału Sportu i Turystki UMT. Dotychczasowy szef jednostki, Jarosław Więckowski, 31 sierpnia 2015 r. kończy pracę w urzędzie miasta.
news Dyrektor od promocji

Ewa Banaszczuk-Kisiel od 1 września 2015 r. będzie dyrektorem Wydziału Promocji Urzędu Miasta Torunia.
news Szachy przy szkole

Przy Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dziewulskiego w Toruniu powstanie plac gier. Miasto ogłosiło przetarg na jego budowę.
news Większa zniżka na grunt

Z 70 do 90% wzrosną bonifikaty ceny sprzedaży od nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Miasta Toruń na rzecz najemców.
news Próby obciążeniowe na estakadzie

Sześć ciężarówek, 210 ton, obciążenie statyczne i dynamiczne- tak wyglądała próba obciążeniowa na estakadzie, która powstała w ramach budowy II etapu Trasy Średnicowej Północnej. Obiekt zapewni bezkolizyjny przejazd na torami kolejowymi i tramwajowymi. Estakada nad ulicą Wschodnią liczy 454 m długości, ma 14 m wysokości w najwyższym miejscu i 9 m w najniższym miejscu. Jej szerokość całkowita wynosi 18,6 m.
news 14 sesja rady miasta

Przystąpienie do stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania, zamknięte obwody głosowania i bonifikaty od ceny sprzedaży lokali mieszkalnych na rzecz najemców oraz od ceny gminnych nieruchomości gruntowych – tym między innymi Zajma się radni na 14 sesji Rady Miasta Torunia, która odbędzie się w dniu 27 sierpnia 2015 roku. Początek o godz. 1000.
news przerwa technicna

przerwa technicna
news Z wizytą w Łucku

Delegacja Torunia wzięła udział 22-24 sierpnia 2015 r. w obchodach święta partnerskiego miasta Łucka.
news Pomysł na zieleniec

Miasto chce zagospodarować zieleniec pomiędzy ul. Chopina, Bydgoską i Al. 500-lecia w Toruniu.
news Korekty w organizacji ruchu

Służby miejskie wspólnie z policją oceniają i wprowadzają korekty w organizacji ruchu obowiązującej na czas remontu północnej jezdni ulicy Odrodzenia. Dla zwiększenia płynności ruchu wyłączona została sygnalizacja świetlna i zamontowane zostały lampy ostrzegawcze.
news Profil Zaufany ułatwia życie

Aby móc w pełni korzystać z platformy ePUAP, która umożliwia nam załatwianie urzędowych spraw przez Internet, bez konieczności wizyty w magistracie, wystarczy założyć indywidualne konto i uzyskać Profil Zaufany.
news Urząd przez internet

Już we wrześniu torunianie będą mogli korzystać z 20 nowych usług elektronicznych na platformie ePUAP. Pozwoli to na załatwienie wielu urzędowych spraw z domu, za pośrednictwem Internetu. Wystarczy tylko założyć indywidualne konto i uzyskać Profil Zaufany.
news NEUCA dla zdrowia

Kolejny raz torunianie wyruszą na ulice w charytatywnym marszu, podczas którego zbierane będą pieniądze na cele dobroczynne. Za każdy kilometr przebyty przez jednego uczestnika marszu, NEUCA przekaże 2 złote na działania prozdrowotne, skierowane do toruńskich seniorów. Podczas imprezy na uczestników czeka wiele niespodzianek i atrakcji. Start 5 września 2015r, o godz. 12.00 na Rynku Nowomiejskim.
news Lekcje z ZUS

Oddział ZUS w Toruniu zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w „Lekcjach z ZUS”.
news Stworzenie świata w Toruniu

Arcydzieło sztuki oratoryjnej Haydna zabrzmi na finał tegorocznego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura.
news Kolejne dwa tytuły mistrzowskie

W Warszawie rozegrano finał Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym – Memoriał Stanisława Królaka, który to zakończył cały cykl wyścigów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Polski.
news Przed pierwszym dzwonkiem

Blisko 29 tysięcy uczniów rozpocznie 1 września w Toruniu rok szkolny 2015/2016.
news Przeniesiony przystanek

W związku z rozpoczynającym się od 26 sierpnia br. (środa) remontem ul. Odrodzenia i wprowadzonym na czas robót objazdem autobusy MZK linii nr 12, 13, 14, 15, 22 i 28 zatrzymywać się będą na przystanku tymczasowym na ul. Grudziądzkiej, za skrzyżowaniem z ul. Legionów.
news Koparki na osiedlach

W 2015 roku kontynuowana jest budowa i modernizacja sieci dróg lokalnych. W sumie miasto przeznaczyło na ten cel 14,7 mln zł. Ekipy drogowe pracują w kilku dzielnicach naszego miasta. Niektóre ulice zyskały już nowy wygląd.
news Śledź w roli głównej

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę wakacji główny trakt handlowy toruńskiej starówki będzie obchodził swoje święto. Huczne obchody VII Święta Ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi już 29 sierpnia.
news Kamienica jak nowa

Miasto rozpoczęło remont budynku przy ul. Konopnickiej 13. Po modernizacji powstaną tam biura MOPR i pomieszczenia pod usługi administracyjno-biurowe.
news Pożegnanie wakacji

Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza zaprasza na festyn rodzinny „Pożegnanie wakacji”, który odbędzie się 31 sierpnia w godzinach 14.00 – 18.00 w „Piernikowym Miasteczku”.
news Centrum edukacyjne MPO na finiszu

Jesienią ruszy centrum edukacji ekologicznej. MPO kończy realizować projekt. Już dziś zapraszamy na „drzwi otwarte” centrum i ZUOK 19 września.
news Straż miejska dla szkół

Z dużym zainteresowaniem spotkała się tegoroczna oferta edukacyjno-profilaktyczna przygotowana przez Straż Miejską dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Miasta Toruń. Zaledwie w ciągu kilku godzin naboru zostały zajęte wszystkie terminy zajęć skierowanych dla przedszkoli i szkół podstawowych. Są jeszcze wolne miejsca dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz szkolenia specjalistyczne dla rodziców i nauczycieli.
news Bella Skyway 2015: informacje organizacyjne
Dodatkowe parkingi i specjalne kursy autobusów i tramwajów za symboliczną opłatą dla widzów Bella Skyway Festival 2015. Wszystkich wybierających się na festiwalowe spektakle zachęcamy do korzystania z przygotowanych przez miasto udogodnień komunikacyjnych.


news Remonty przy placu NOT

W najbliższą środę (26.08) rusza remont ul. Odrodzenia, Czerwonej Drogi i Szosy Chełmińska. W ramach prac zostanie wykonany remont północnej jezdni ul. Odrodzenia i Czerwonej Drogi z wymianą podbudowy i chodników - bez pl. NOT. Zostanie wykonana także nakładka na jezdni Szosy Chełmińskiej od placu NOT w kierunku ul. Grudziądzkiej.
news Kandydaci do rady

Miasto poszukuje kandydatów na członków Rady Społecznej ds. rozwoju społeczno- gospodarczego zespołu staromiejskiego w Toruniu. Zgłoszenia do 15 września 2015 r.
news Półkolonie dla ofiar nawałnicy

30 dzieci z miejscowości Gminy Obrowo, które ucierpiały w czasie lipcowej nawałnicy, uczestniczyło w półkoloniach zorganizowanych w dniach 17-21 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży.
news Klimatyzacja w izbie przyjęć

Trwa modernizacja Izby Przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego przy ul. Batorego w Toruniu. Pomieszczenia są obecnie wyposażane w klimatyzację.
news Rekreacja na Gagarina

Kolejny teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla młodszych i starszych miasto stworzy wokół domów studenckich przy ul. Gagarina. Właśnie ogłoszono przetarg na ich budowę. Obiekty są tak pomyślane, by dzieci miały się czym zająć, kiedy ich rodzice chcą poćwiczyć.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Referendum 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
29 sierpnia

1630 - W czasie panującej w mieście zarazy zmarł rektor Gimnazjum Akademickiego w Toruniu Konrad Graser. (ur. w Toruniu w 1585 r).

1928 - Na Bielanach oddano do użytku gmach juwenatu (Niższego Seminarium Duchownego).

1931 - Ukazała się karta pocztowa, przedstawiająca pomnik Mikołaja Kopernika na tle Ratusza Staromiejskiego.