Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 01.10.2014 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]



news Koncert dla „Światła”

Anita Lipnicka i John Porter wystąpią 17 października w Toruniu w koncercie na rzecz Hospicjum „Światło”.




news Toruń ma nowe tramwaje

Do Torunia trafił swing – pierwszy z dwunastu nowoczesnych tramwajów od bydgoskiej PESY.




news Malowane niebo

Muzeum Okręgowe zaprasza do obejrzenia nowej wystawy czasowej „Malowane niebo. Historia gwiazdozbiorów w Domu Mikołaja Kopernika”. Wystawa dostępna od 3 października 2014 r.




news Grunwaldzka w remoncie

Ruszył remont ul. Grunwaldzkiej. Prace będą prowadzone na odcinku ponad 500 metrów, od ul. Szosa Chełmińska do ul. Borowiackiej. W ramach zadania zostanie wykonana także część parkingu, położonego w sąsiedztwie ZSPS i VIII LO.




news Targi Moto-Tor

4-5 października od 10.00 do 17.00 w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu, przy ul. Szosa Bydgoska 3, odbędą się VIII Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR. Organizatorem imprezy są Targi Toruńskie Sp. z o.o.




news Świętowali toruńscy celnicy

Dzień Służby Celnej oraz 20-lecie powstania Izby Celnej obchodzili 30 września toruńscy celnicy.




news Chopin dla dzieci

W sobotę, 4 października kolejne koncerty dla dzieci z cyklu "Czas dla nas" .




news Stypendia dla zdolnych uczniów przyznane

118 uzdolnionych uczniów otrzyma od Prezydenta Miasta Torunia stypendia na rok szkolny 2014/2015.




news Dni ubezpieczonego

Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w Oddziale ZUS w Toruniu w dniach 6-10 października 2014 r.




news Inauguracje na uczelniach

Toruńskie szkoły wyższe zainaugurują w październiku rok akademicki 2014/2015.




news Zabawa w bezpiecznym mieście

27 września na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie dla dzieci, mieszkańców miasta i turystów. Impreza zakończyła akcję „Bezpieczne Miasto” i była okazją do spotkania z funkcjonariuszami wszystkich służb pomagających chronić nasze bezpieczeństwo.




news Kandydaci do RDPP - dłuższy termin

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza toruńskie organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia kadencji 2015-2016.




news Asfaltują na Rudackiej

Pogoda sprzyja drogowcom. Na Rudackiej w wielu miejscach wylewany jest asfalt. Na odcinku od ulicy Dybowskiej do cmentarza prace trwają na ścieżce rowerowej, gdzie układany jest asfalt. Identyczny zakres robót jest prowadzony na ścieżce od nowego mostu drogowego do ulicy Skrzetuskiego.




news Ikar na październik

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar” jest już dostępny dla czytelników, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. A że ten miesiąc w kulturze obfituje w liczne wydarzenia, na 40 stronach pisma znajdzie się szczególnie wiele informacji.




news Przeżyła sto lat

29 września 2014 r. prezydent Torunia odwiedził panią Helenę Sulińską, świętującą swoje setne urodziny.




news Remont na placu zabaw

Miasto przymierza się do modernizacji placu zabaw przy ul. Szubińskiej.

Z placu zabaw przy ul. Szubińskiej korzysta wiele dzieci. Obecnie znajdujące się tam urządzenia są już podniszczone. Dlatego miasto chce wyremontować plac. Część znajdujących się na nim urządzeń do zabawy zostanie odnowiona, a dodatkowo miasto kupi nowe: karuzelę platformową z siedzeniami, piramidę linową, bujaki samochodziki i zestaw zabawowy wielofunkcyjny.




news Pasjopolis – ostatnie dni naboru

We wrześniu w toruńskich, poznańskich i tczewskich szkołach średnich wystartowała czwarta edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Projekt jest skierowany do licealistów/ek, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoje pasje. Nabór wniosków ruszył 1 września, zakończy się 30 września. Ambasadorem tegorocznej edycji programu jest Tomek ORGANEK.




news Miejskie działki już od 15 tysięcy

Podczas Toruńskich Targów Nieruchomości z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się oferta miejskich działek oddawanych w użytkowanie wieczyste.




news Celna gala

30 września w Toruniu uroczystości z okazji Dnia Służby Celnej i 20-lecia powstania Izby Celnej.




news Toruń na Expo Real w Monachium

W dniach 6-8 października 2014 r. Gmina Miasta Toruń weźmie udział w XVII edycji Międzynarodowych Targów Nieruchomości Inwestycyjnych EXPO REAL w Monachium.




news Październikowe soboty w Młynie Wiedzy

Warsztaty logiczne, ekologiczne, a także dotyczące zdrowego odżywiania i technik steganograficznych przygotowało w październikowe soboty Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.




news Żołnierze na bulwarze

26-27 września 2014 r. Toruń uczcił 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.




news Polska noc kabaretowa 2014

4 października w hali sportowo-widowiskowej wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Paranienormalni, Kabaret Chyba, Kabaret Skeczów Męczących i Kabaret Nowaki. Początek o 19.00.




news Niższe podatki dla ciężarówek

Od nowego roku w Toruniu planuje się wprowadzić nowe stawki podatku od nieruchomości oraz od środków transportu dla niektórych kategorii pojazdów. Dzięki temu część kierowców zapłaci niższy podatek. Stawki podatku od nieruchomości nadal będą się kształtować na znacznie niższym poziomie niż w wielu innych miastach regionu i Polski.




news Zdrowiu – tak, uzależnieniom – nie

W sobotę 4 października zainaugurowana zostanie lokalna kampania profilaktyczna „Październik 2014 – Zdrowiu TAK Uzależnieniom NIE” stanowiąca nieodłączny element programu działań Torunia na rzecz promocji zdrowego stylu życia i ograniczania powszechności używania środków psychoaktywnych w społeczności lokalnej.




news Międzynarodowy Dzień Muzyki

Życzenia dla muzyków i organizatorów życia muzycznego w Toruniu.




news Mamy kolarskiego mistrza!

Michał Kwiatkowski, wychowanek Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific mistrzem świata!




news Komendant odchodzi

Swoją służbę w Toruniu kończy 1 października 2014 r. płk mgr Aureliusz Chyleński, komendant CSAiU.




news Drogowcy na Gagarina

W najbliższy poniedziałek, 29 września, drogowcy rozpoczną frezowanie i prace rozbiórkowe na ulicy Gagarina. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Sienkiewicza do Domu Studenta. Na czas prowadzonych robót dla kierowców jadących od strony ul. św. Józefa objazd zostanie wytyczony ulicami: Sienkiewicza, Broniewskiego i Reja.




news Uzależnieniom NIE

Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna realizację kolejnego projektu profilaktycznego. W ramach przedsięwzięcia „Młodzi liderzy uzależnieniom mówią NIE!” strażnicy z Zespołu do spraw profilaktyki i komunikacji społecznej przygotują młodzież z toruńskich placówek oświatowych do pełnienia roli młodzieżowego lidera.




news Pani Generał ma pomnik

W Toruniu stanął pomnik upamiętniający gen. prof. Elżbietę Zawacką, Honorową Obywatelkę Torunia.




news Tramwajem do Olimpijskiej

W środę 1 października 2014 r. tramwaje linii nr 1, 5 oraz nocnej 1N wracają na starą trasę i będą kursowały do pętli przy ul. Olimpijskiej.




news Toruńskie Targi Nieruchomości 2014

W dniach 27-28 września 2014 roku w godzinach 10.00 - 17.00 w Centrum Targowym „PARK” przy Szosie Bydgoskiej odbędą się TORUŃSKIE TARGI NIERUCHOMOŚCI.




news Miasto dla bezpieczeństwa

Dzięki wsparciu miasta toruńska policja wzbogaciła się o kolejny radiowóz.




news Weekend w Toruniu

Ostatni weekend września to kolejna odsłona akcji „Toruń za pół ceny”. Z obniżonych o 50% ofert skorzystać można w restauracjach, pubach, miejscach rekreacji, zakupów, placówkach kultury i hotelach.




news Tańcz zumbę

Jeśli jesteś już znużona zwykłym aerobikiem, bądź żmudnymi ćwiczeniami na siłowni – zumba to coś w sam raz dla Ciebie! Prawdziwa fuzja muzyki, tańca, dobrej zabawy oraz spalania kalorii rozpocznie się już 7 października.




news Toruń wśród 25 silnych polskich marek

Toruń został wybrany do rankingu 25 miejsc i wydarzeń o największym potencjale do budowania silnej marki Polski. Zestawienie przygotował magazyn Brief.




news Bilety MZK - więcej możliwości

Miasto wychodzi naprzeciw pasażerom komunikacji miejskiej. Od nowego roku chce obniżyć ceny niektórych biletów miesięcznych i wprowadza nowe bilety – rodzinne, weekendowe i 15-dniowe.




news Śmieciarka na szóstkę

MPO kupiło nową śmieciarkę. Pojazd spełnia najwyższe wymogi emisji spalin określone normą EURO 6.




news Za złotówkę przez wieki

Muzeum Okręgowe zaprasza wszystkie szkoły do wzięcia udziału w akcji promocyjnej „Za złotówkę przez wieki”. Akcja ma na celu popularyzację historii Polski, a w szczególności dziejów Torunia.




news Na żużel za darmo

Miasto wychodzi naprzeciw fanom żużla. W dniu finału Speedway Grand Prix w Toruniu - 11 października 2014 r. – miłośnicy czarnego sportu będą mogli jechać na stadion i powrotem komunikacja miejską za darmo.




news Gdzie głosujesz?

W najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada 2014 r., cześć mieszkańców Torunia zagłosuje w innych obwodach i siedzibach komisji wyborczych. 25 września Rada Miasta dokonała zmian w dotychczasowym podziale miasta na obwody wyborcze.




news Nocne zabawy nauką

Ponad 20 wydarzeń przygotowano w ramach tegorocznej Nocy Naukowców w Toruniu. Po raz pierwszy gospodarzem wydarzenia jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Przestrzeń wokół centrum nauki w piątkowy wieczór (26 września) zamieni się w wielki naukowy plac zabaw.




news Święto Ulicy Przedzamcze

W sobotę 27 września odbędzie się kolejna impreza plenerowa o charakterze integracyjnym – Święto Ulicy Przedzamcze – Anielskie Spotkania. Na Przedzamczu pojawią się kramy kupieckie oraz huzarzy w malowniczych ubiorach. Na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji.




news Wnioski do TTBS

Biuro Mieszkalnictwa informuje o możliwości złożenia wniosku w sprawie wynajęcia lokalu mieszkalnego w zasobie Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Toruniu.




news Toruńska Szkoła Cukrzycy 2014

Fundacja NEUCA dla Zdrowia w ramach Programu Pomocy Pacjentom oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zapraszają na spotkania otwarte wszystkich zainteresowanych tematem cukrzycy. Spotkania odbywają się w siedzibie PSD Toruń, przy ul. Jęczmiennej 10 w godz. 9,00-11.00.




news Kreatywni w biznesie

Chcesz być lepszym przedsiębiorcą? Weź udział w konferencji pn. „Europejski Tydzień Kreatywności” 28-29 października br.




news Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

26 września w Toruniu zostanie odsłonięty pomnik gen. Elżbiety Zawackiej, bohaterki Polskiego Państwa Podziemnego.




news Zabawa w bezpiecznym mieście

Impreza zwieńczająca akcję „Bezpieczne Miasto” odbędzie się 27 września 2014 roku w godzinach 12.00 – 14.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu.




news XX edycja Białej Niedzieli

Dwudziesta edycja akcji odbędzie się w Akademickiej Przychodni Lekarskiej w niedzielę 28 września w godz. 9:00-14:00. Organizatorzy - Interdyscyplinarny Zespół Optycznych Metod Wczesnego Wykrywania Nowotworów UMK - przewidują przebadanie ok. 500 osób.




news 60. sesja rady miasta

Nowe stawki podatków lokalnych, obniżka cen biletów MZK i zmiany w obwodach głosowania – tym między innymi zajmą się radni na 60. sesji rady miasta, która odbędzie się 25 września 2014 r.




news Uwaga szczepienia lisów

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w okresie od 23 września do 3 października 2014 roku na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzona będzie akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.




news Pieszo przez toruńską starówkę

Obszar Zespołu Staromiejskiego jest najbardziej zabytkowym i reprezentacyjnym miejscem Torunia. Wygląd budynków czy ulic jest uwarunkowany historycznie. W związku z tym wszelkie zmiany dokonywane w tym miejscu muszą uwzględniać nadrzędny cel - zachowanie zabytkowego charakteru.




news Wiolonczelista bez granic

Laureat Paszportu Polityki, muzyka Kilara, a bilet na koncert - w ramach akcji „Toruń za pół ceny” – w piątek, 26 września.




news Uniwersytet dla gimnazjalistów

Trwają zapisy na Uniwersytet Młodych, czyli najnowszy projekt edukacyjny Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici (organizatora Uniwersytetu Dziecięcego przy UMK), tym razem adresowany do gimnazjalistów. Nabór na UniM potrwa do 10 października lub wyczerpania limitu miejsc.




news Na Gagarina plac budowy

23 września toruńscy drogowcy przekazali wykonawcy ulicę Gagarina, Krzemieniecką i Wileńską w Toruniu. Na placu budowy pojawiły się frezarki i nowe oznakowanie.




news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.



Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
01 października

1251 - W odnowionym przywileju lokacyjnym Zakon przejął przeprawę przez Wisłę. Jednocześnie dokument zobowiązał Zakon do sprzedaży lub wynajęcia jej mieszczanom toruńskim.

1737 - Urodził się w Toruniu Jan Michał Hube - syn Jana Jerzego i Barbary Zofii z domu Soemmerring - fizyk, pedagog, dyrektor nauk w Szkole Rycerskiej w Warszawie.

1818 - Rozpoczęto w Toruniu werbunek robotników, wozaków, kobiet, a nawet dzieci do prac przy planowanej budowie twierdzy toruńskiej.