Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 21.04.2015 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Energetyczny festiwal nauki

Energia była tematem przewodnim tegorocznego Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wydarzenie odbyło się 17-21 kwietnia 2015 r.
news Kręcą „Excentryków”

Gwiazdy kina i sceneria z lat powojennych. W Toruniu trwają zdjęcia do „Excentryków” Janusza Majewskiego.
news Piernik przejechał przez Toruń

Przez Toruń przejechał 18 kwietnia PIERNIK – turystyczny pociąg specjalny, prowadzony przez zabytkowy parowóz.
news Wiedzą, jak się bronić

Dwudniowe warsztaty z zakresu samoobrony dla pracowników lokali gastronomicznych i pań mieszkających, uczących się lub pracujących w obrębie Zespołu Staromiejskiego odbyły się w dniach 18-19 kwietnia 2015 r.
news Straż Miejska do certyfikacji

Toruńska Straż Miejska przystępuje do programu standaryzacji i certyfikacji straży gminnych i miejskich. Projekt ma ujednolicić działanie jednostek, pomóc w wypracowaniu „dobrych praktyk” oraz poprawić wizerunek straży.
news Harcerze podsumowali rajd

Na toruńskiej starówce zakończyła się w niedzielę 10. edycja rajdu ZHR „TubaDEI”.
news 29 goli Pomorzanina

To był bardzo udany weekend dla Pomorzanina. Po piątkowej rekordowej wygranej ze Startem 1954 Gniezno 14:1, w niedzielę mistrzowie Polski jeszcze efektowniej pokonali LKS Rogowo aż 15:0.
news Katarzynki dalej od brązu

Fatalna czwarta kwarta zadecydowała o porażce Katarzynek. Podopieczne Elmedina Omanicia w ostatniej odsłonie meczu zdobyły tylko 3 pkt. Ostatecznie Energa przegrała pierwszy mecz walki o brąz z CCC 53:69.
news Jimi Hendrix w Domu Muz

22 kwietnia 2015 r. o godz.19:00 w Dom Muz przy ul. Podmurnej 1/3 odbędzie się koncert muzyki Jimiego Hendrixa w wykonaniu gitarzysty Przemka Świerka z zespołem. Bilety na koncert w ramach Jazzowej Akademii Kultury dostępne w cenie 20 zł.
news III Kujawsko-Pomorski Przystanek PaT

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień?, realizowanego przez Zespół Promocji Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”.
news Rozbudowa samochodówki

Miasto przystępuje do rozbudowy Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Grunwaldzkiej. Ogłosiło przetarg nieograniczony na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej adaptacji pomieszczeń na warsztaty szkolne wraz z dobudową pawilonu.
news Wybory: losowanie składów komisji

W poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r. odbędzie się publiczne losowanie składów wyborczych dla przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP.
news Urzędniczki po ślubowaniu

Ślubowanie na chorągiew miasta zakończyło służbę przygotowawczą trzech nowych pracownic Urzędu Miasta Torunia.
news Drogowcy na skrzyżowaniu Gagarina-Reja

Trwa przebudowa ulicy Gagarina. W najbliższy poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r. od godz. 7:00, drogowcy rozpoczną pracę w obrębie skrzyżowania ulic Gagarina i Reja.
news Wspólnie dla rozwoju transportu

Nowoczesny transport łączy ludzi – pod takim hasłem odbyła się konferencja prasowa dotycząca Bydgosko-Toruńskiego Partnerstwa na rzecz zrównoważonego transportu.
news Stabilizacja gruntu na Łódzkiej

Dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, z nowymi chodnikami, oświetleniem i ścieżką rowerową – tak po przebudowie będzie wyglądała ulica Łódzka.
news Weekend w Toruniu

W weekend wystartuje piętnasta edycja Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
news Pomysły na Bydgoską 50-52

Mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia planowali funkcje dla budynku.
news Toruń kusi rabatami

50-procentowe rabaty w kawiarniach i restauracjach, hotelach, obiektach sportowych, sklepach i placówkach kultury – w weekend 24-26 kwietnia 2015 r. rusza kolejna, ósma już edycja akcji „Toruń za pół ceny”.
news Prezydent samorządowym menedżerem 2014

Michał Zaleski na 1. miejscu w Kujawsko-Pomorskiem.
news Thorunium dla pisarki

Barbara Wachowicz laureatką medalu Honorowego Prezydenta Miasta Torunia „Thorunium”.
news Zdjęcia do "Excentryków" na starówce

Zdjęcia do najnowszej produkcji polskiego reżysera odbywać się będą w plenerach Torunia, Nieszawy i w Ciechocinku. 18 i 22 kwietnia 2015 r. ekpia zagości na toruńskiej starówce, na Rynku Staromiejskim.
news Pociąg specjalny Piernik w Toruniu

Turystyczny pociąg specjalny PIERNIK, prowadzony przez zabytkowy parowóz, przybędzie do Torunia 18 kwietnia 2015 roku.
news Dyżur telefoniczny w Urzędzie Skarbowym

Pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu 17 kwietnia 2015 roku będą oczekiwać na pytania dotyczące rozliczenia rocznego.
news Niezwykła rekrutacja w NEUCA

Łamiesz intelektualne reguły? Przekraczasz ograniczenia umysłu? Dawno temu wymyśliłeś jutrzejsze trendy? Z pewnością przewidziałeś swoją przyszłość wśród najlepszych - przyjdź na Talents4NEUCA.
news Harcerski turniej piłkarski

18 i 19 kwietnia 2015 r. Komenda Hufca ZHP Toruń organizuje III Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej ZHP.
news Nowe miejsca dla przedszkolaków

Trzy nowe oddziały przedszkolne powstaną w Toruniu w Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Krasińskiego. Miasto ogłosiło przetarg na przystosowanie do tego celu części budynku. Oferty należy składać do 20 kwietnia 2015 r.
news Miasto ratuje zabytki

Ponad 30 toruńskich zabytków zostanie odrestaurowanych z pomocą miasta. 16 kwietnia 2015 r. radni zadecydowali o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w obiektach wpisanych do rejestru zabytków. W roku 2015 miasto przeznacza na ten cel 1,1 mln zł.
news Naukowy bazar w Młynie Wiedzy

18 i 19 kwietnia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się wydarzenia w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
news Jordanki mają logo

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki ma swoje oficjalne logo. Stworzył je Fernando Menis - projektant powstającej w Toruniu wielofunkcyjnej sali koncertowej.
news Hyundai dla samochodówki

Zespół Szkół Samochodowych od kilku lat współpracuje z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości i realizuje program „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa”.
news Nasypy i segmenty na Trasie Średnicowej

Budowa estakady, przepustu pieszo-rowerowego, kładki przy ul. Świętopełka, roboty drogowe i ziemne - na Trasie Średnicowej Północnej prace są realizowane na kilku frontach i w różnych zakresach.
news Wieża do godz. 22.00

W najbliższą sobotę, 18 kwietnia wieża Ratusza Staromiejskiego będzie czynna wyjątkowo do godz. 22.00.
news Szczepienia przeciw HPV

Miasto kontynuuje rozpoczęty w 2008r. niezwykle ważny i długofalowy program szczepień przeciw wirusowi HPV (jeden z czynników wywołujących raka szyjki macicy).
news Nocne łatanie na moście Piłsudskiego

W czwartek 16 kwietnia 2015 r. drogowcy będą naprawiać jezdnię na moście drogowym im. J. Piłsudskiego.
news XIX Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Lotniczych

Zawody odbędą się 25 i 26 kwietnia 2015 r. w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka (Rynek Nowomiejski 17). XIX Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Lotniczych organizuje Toruński Klub Modelarski „Hercules”.
news Kreator miejsc pracy

Zatrudniłaś/eś nowych pracowników? Weź udział w konkursie Ministra Pracy i Polityki Społecznej "Kreator miejsc pracy". Na zgłoszenia czekamy do 29 maja.
news Thorunium dla Barbary Wachowicz-Napiórkowskiej

Wręczenie najwyższego odznaczenia prezydenta Torunia nastąpi 16 kwietnia o godz.17.00.
news Młyn Wiedzy w telewizyjnej „Jedynce”

19 kwietnia o godz. 9.55 widzowie TVP 1 w programie „Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej” będą mogli zobaczyć Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Rozmowy o projekcie „Centrum Nowoczesności” poprowadzi aktorka Elisabeth Duda.
news Nabór do przedszkoli

15 kwietnia 2015 r. ruszył elektroniczny nabór do przedszkoli
news Sukcesy toruńskich kolarzy

Zawodniczki i zawodnicy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team udanie zainaugurowali sezon kolarski w Polsce odnosząc zwycięstwa w kryterium ulicznym w Dzierżoniowie i klasyku Ślężański Mnich w Sobótce.
news 9. sesja rady miasta

Dotacje konserwatorskie na ratowanie zabytków i miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla trzech obszarów Torunia – tym między innymi zajmą się radni na 8. sesji Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. w sali nr 33 UMT. Początek o godz. 10.00.
news Filadelfijczycy w Toruniu

W Toruniu 7-18 kwietnia 2015 r. gości grupa uczniów i nauczycieli z partnerskiego miasta Filadelfia.
news Wspaniali młodzi torunianie

Poznaliśmy finalistów tegorocznej edycji samorządowego konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Gala laureatów z Torunia odbyła się 14 kwietnia w MDK.
news Fotka ze swingiem – zmiana regulaminu

Uwaga pasażerowie i miłośnicy komunikacji miejskiej! Miejski Zakład Komunikacji zmodyfikował regulamin konkursu "Fotka ze Swingiem".
news Zdjęcie ze swingiem

Do 30 kwietnia 2015 r. można zgłaszać się do konkursu fotograficznego „Fotka ze swingiem”. Wystarczy umieścić swoje zdjęcie z nowoczesnym tramwajem na facebooku. Nagrody to tablet, aparat fotograficzny i odtwarzacz MP4.
news Bezpieczne przedszkolaki

15 kwietnia w toruńskim WORD przedszkolaki pokażą, jak być bezpiecznym w domu, na drodze i na podwórku.
news Pamięci prof. Hutnikiewicza

Na wykład „Artur Hutnikiewicz in memoriam”, upamiętniający dziesiątą rocznicę śmierci jednego ze współtwórców UMK i Honorowego Obywatela Torunia, zaprasza w środę 15 kwietnia Wydział Filologiczny UMK.
news Jubileusz Toruńskiej Ligi Koszykówki

Od 20 lat istnieje Toruńska Liga Koszykówki – rozgrywki toruńskich szkół ponadgimnazjalnych.
news Dzieci, kot i fagot

„Wlazł kotek na płotek” czyli spotkanie z fagotem - w sobotę, 18 kwietnia kolejny koncert z cyklu "Czas dla nas".
news Nagroda prezydenta dla uczniów

Do 5 maja 2015 r. można składać wnioski o nagrodę Prezydenta Miasta Torunia dla uczniów klasy programowo najwyższej szkoły ponadgimnazjalnej za rok szkolny 2014/2015.
news Minister Męcina w Toruniu

15 kwietnia gościem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, dr hab. Jacek Męcina, prof. UW. Minister odwiedzi także Powiatowy Urząd Pracy.
news Harcerze na tropie Hanzy

10. edycja Rajdu TubaDEI, organizowanego przez ZHR, odbędzie się w Toruniu w weekend 17-19 kwietnia 2015 r.
news Gdzie odrębne obwody głosowania

W czasie wyborów prezydenckich, które odbędą się 10 maja 2015 r., w Toruniu będzie działać 13 odrębnych obwodów głosowania.
news Wielcy kompozytorzy rosyjscy

Muzyka Czajkowskiego i Rachmaninowa, rosyjski dyrygent i polska pianistka Beata Bilińska - w piątek, 17 kwietnia w Dworze Artusa.
news Kumade z medalami

11 kwietnia 2015 roku w Chodczu odbył się II Turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego Kumade w swoich kategoriach wiekowych zdobyli łącznie 9 medali, w tym: 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.
news JAR w budowie

Teren po dawnej jednostce wojskowej, potocznie nazwany JAR-em, jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się terenów mieszkalnych w Toruniu. Na obszarze liczącym ponad czterysta hektarów developerzy w szybkim tempie budują nowe domy. W najbliższej przyszłości powstanie tu nowa zabudowa jedno- i wielorodzinna oraz pas pod usługi, handel i lekki przemysł. Miasto buduje drogi.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory Prezydenta RP 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
21 kwietnia

1615 - Został ochrzczony w Toruniu Mateusz, Żyd pochodzący z Austrii.

1672 - Krzysztof Jan Hartknoch - profesor Gimnazjum Akademickiego w Toruniu, historyk Pomorza i Prus - uzyskał na uniwersytecie w Królewcu stopień magistra filozofii.

1698 - Kanclerz wielki koronny i biskup przemyski Jerzy A. Denhoff odebrał na Ratuszu Staromiejskim w imieniu króla polskiego Augusta II Sasa hołd od Rady, Ławy i mieszczaństwa.