Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 23.08.2014 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Przetarg na przebudowę Łódzkiej

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Łódzkiej. Drogowcy czekają na oferty do 11 września b.r.
news Wandale na moście Piłsudskiego

Kolejny akt wandalizmu na moście drogowym im. J. Piłsudskiego. Tym razem nieznani sprawcy powyrywali drzwiczki od szafek oświetleniowych i zniszczyli kilka kabli. Z tego powodu około 40% iluminacji mostu została pozbawiona zasilania, z czego połowę udało się już uruchomić.
news Bezpieczne wakacje – rozstrzygnięcie konkursu

25 sierpnia 2014 roku w toruńskim Planetarium nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą "Bezpieczne wakacje".
news Przetarg na ciąg pieszo-rowerowy

Miasto ogłosiło przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego w ramach zagospodarowania terenu hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu.
news Weekend w Toruniu

22-24 sierpnia to w Toruniu święto harmonijki ustnej. W przedostatni weekend wakacji odbędą się również kolejne plenerowe imprezy na Scenie Letniej, Rynku Nowomiejskim oraz Bulwarze Filadelfijskim, gdzie odbędzie się ostatnia akcja z cyklu Sportowe Lato.
news Start olimpiady w Toruniu

W sobotę 23 sierpnia o 9.30 spod pomnika Mikołaja Kopernika na toruńskiej starówce wyruszy sztafeta inaugurująca X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. Zawody w potrwają od 23 do 26 sierpnia.
news Kanalizacja i walce na Rudackiej

Trwa przebudowa ul. Rudackiej w Toruniu. Roboty są realizowane na prawie dwukilometrowym odcinku od ul. Dybowskiej do ul. Otłoczyńskiej.
news Rynek jak z bajki

W sobotę 23 sierpnia 2014 r. na Rynku Nowomiejskim odbędzie się ostatnia z tegorocznych, wakacyjnych imprez dla dzieci. Tym razem pod hasłem „Kraina bajek”.
news Umowa na Lekarzy

Toruń w nowych sezonach „Lekarzy”, Bydgoszcz w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego, gmina Aleksandrów Kujawski w dokumencie TVP - ruszają trzy pierwsze projekty promocyjne finansowane przez marszałkowski fundusz umożliwiający lokowanie regionalnych marek w produkcji filmowej i telewizyjnej.
news Trzech chętnych do szkoły

Trzy firmy chcą przeprowadzić termomodernizację w Zespole Szkół nr 6 przy ul. Dziewulskiego w Toruniu.
news Keanu Reeves o Bella Skyway Festival

Produkcja i emisja pięciu spotów z możliwością wykorzystania wizerunku Keanu Reevesa została zamówiona przez Urząd Marszałkowski na potrzeby promowania markowych produktów kulturalnych województwa kujawsko-pomorskiego wśród mieszkańców regionów. Pierwszy z nich poświęcony jest festiwalowi Bella Skyway.
news Szkolny basen jak nowy

Już niebawem ruszy remont basenu przy Zespole Szkół nr 28 przy ul. Przy Skarpie w Toruniu.
news Żeglarskie złoto dla Torunia

Medale dla Torunia z Mistrzostw Polski Klasy Laser Radial w ramach „VOLVO Gdynia Sailing Days” do Torunia przywiózł Adrian Raczkowski.
news Nowocześnie na Jordankach

Na Jordankach rozpoczyna się nowy etap realizacji inwestycji - zakup i montaż wyposażenia sceno-technicznego dla powstającej wielofunkcyjnej sali koncertowej.
news Autobus na Dożynkowej

Dzisiaj, 20 sierpnia 2014 r., autobusy linii nr 23 wróciły na stałą trasę, tj. na ul. Dożynkową, Fantazyjną i Na Przełaj.
news „Idee” w Młynie Wiedzy

Estońska firma OÜ Ten Twelve zaprojektuje i wykona trzecią stałą wystawę w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Firma z Tallinna zadba również o aranżację przestrzeni wystawienniczej. Koszt realizacji wyniesie ponad 1,8 mln zł.
news Galaktyka na Szerokiej

Na ulicy Szerokiej trwa montaż instalacji „Galaxy Gallery” włoskiej grupy Mariano Light. To jedna z najciekawszych iluminacji zbliżającego się Bella Skyway 2014. Początek toruńskiego festiwalu światła już 26 sierpnia.
news Stypendia dla zdolnych uczniów

Do 5 września można składać wnioski o stypendium Prezydenta Miasta Torunia na rok szkolny 2014/2015.
news Konsultacje dokumentów BTOF, część trzecia

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektów dokumentów strategicznych przygotowanych w ramach realizacji projektu "Program działań dla miejskich obszarów funkcjonalnych Bydgoszczy i Torunia w nowej perspektywie finansowej 2014-2020".
news Palowanie na średnicówce

Palują, wzmacniają podłoże, przebudowują ciepłociąg i torowisko tramwajowe - na budowie II etapu Trasy Średnicowej Północnej praca wre. Roboty są realizowane w kilku miejscach jednocześnie, a ich zakres i charakter jest bardzo różnorodny.
news Nowa śmieciarka w MPO

Jest wydajna, bardziej cicha niż inne, opróżnia pojemniki o pojemności od 110 do 1300 litrów. MPO kupiło nową śmieciarkę.
news Poszukiwani partnerzy do święta

30 sierpnia 2014 r. dwie prestiżowe ulice Torunia - Szeroka i Królowej Jadwigi - już po raz szósty będą obchodziły swoje święto. Organizatorzy zapraszają przedsiębiorców prowadzących działalność przy tych ulicach do włączenia się w świętowanie.
news Ciche torowisko już wkrótce

Trwają zaawansowane prace związane z remontem ul. Wały gen. Sikorskiego w ramach projektu BiT-City. Robotnicy przygotowują wykop pod betonową konstrukcję dla "cichego torowiska". Nowoczesna konstrukcja poprawi komfort podróżowania pasażerów, jak również obniży poziom hałasu w ścisłym centrum.
news Baw się z nami - zwierzakami

24 sierpnia od 12.00 na terenie Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, odbędzie się festyn rodzinny „Baw się z nami - zwierzakami!”.
news Torunianin mistrzem Europy

Po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w speedrowerze Polacy znów pokazali, że w tym sporcie stanowią potęgę. W zakończonych w niedzielę (na torach w Toruniu, Bydgoszczy i Żołędowie) Mistrzostwach Europy polscy zawodnicy wygrywali zarówno drużynowo jak też indywidualnie.
news Na Dzikim Zachodzie

16 sierpnia 2014 r. odbyła się kolejna z sobotnich imprez edukacyjnych. Tym razem młodzi torunianie mieli okazję poczuć klimat Dzikiego Zachodu.
news Moja zdrowa rodzina

Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej zaprasza do włączenia się do akcji „Moja zdrowa rodzina”.
news Harmonijny sierpień

Ten mały instrument ma naprawdę wielką siłę. Przekonać się o tym można co roku w końcówce wakacji, podczas Międzynarodowego Festiwalu Harmonijki Ustnej „Harmonica Bridge”. Na nie tylko bluesowe koncerty organizatorzy zapraszają 22-24 sierpnia.
news Złoto dla naszych pilotów

Zakończyły się Mikrolotowe Mistrzostwa Świata na Węgrzech. Około 200 pilotów wystartowało w 8 klasach mikrolotowych. Toruńscy piloci odnieśli niesamowity sukces, stając na najwyższych stopniach podium.
news Awans Torunian

Angels Toruń spektakularnie pokonali na Stadionie Miejskim w derbach Bydgoszcz Archers. Torunianie zapewnili sobie awans do playoff.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
23 sierpnia

1875 - Z inicjatywy 12 weteranów wojen z lat 1813-1815, 1864, 1866 i 1870-1871, zarówno Niemców, jak i Polaków, powstał w Toruniu Związek Wojaków. Statut uchwalono 29 sierpnia 1875 roku.

1908 - Odbyły się w Toruniu zawody lekkoatletyczne z udziałem 22 zawodników.

1945 - Tymczasowy Senat uniwersytetu w Toruniu w składzie: rektor prof. Ludwik Kolankowski, prorektor prof. Władysław Dziewulski, dziekan Wydziału Humanistycznego prof. Konrad Górski, prodziekan prof. Bronisław Jamont itd. odbył pierwsze posiedzenie.