Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 31.07.2015 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Zlot Citroenów – wielka parada

900 Citroenów 2CV weźmie udział w pokazowej paradzie ulicami Torunia.
news Parada Citroenów – utrudnienia w ruchu

W związku organizacją z parady Citroenów w piątek, 31 lipca 2015 r. część ulic w Toruniu będzie czasowo niedostępna dla ruchu.
news Konsultacje na Wiśle

Torunianie wzięli udział w rejsie konsultacyjnym dotyczącym prawego brzegu Wisły.
news Hokeiści wracają do elity

Po trzech latach przerwy w Toruniu ponownie zobaczymy rozgrywki ekstraligi hokeja.
news Toruń stawia na rozwój i zgodę

Toruń ze spokojem przyjął projekt Ustawy o związkach metropolitalnych. Rzecz dotyczy propozycji wprowadzenia do dokumentu zapisu, który mówi, że jeśli w danym województwie, na obszarze którego ma zostać utworzony związek metropolitalny, siedziby wojewody i sejmiku są w różnych miastach na prawach powiatu, związek ów może zostać utworzony, jeśli w jego skład wejdą oba miasta.
news W rocznicę wybuchu powstania

Toruń uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – w sobotę, 1 sierpnia na placu Rapackiego.
news Sprawdź paragon

Ruszyła kolejna edycja akcji Ministerstwa Finansów „Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon". Realizowana od 2002 r., cykliczna kampania pod hasłem „Weź paragon" ma na celu uświadomienie konsumentom znaczenia paragonu.
news Tramwaj na niedzielę

W niedzielę, 2 sierpnia MZK zaprasza mieszkańców i gości na przejażdżki tramwajem turystycznym - w godz. 11.00-17.00.
news Miasto citroenów w Toruniu

Są wszędzie: na starówce, na drogach wjazdowych, pod hotelami, na Motoarenie i lotnisku. W Torunia trwa 21. Światowy Zlot Miłośników Citroena 2CV.
news Będzie nowa przystań

Rusza budowa nowej przystani sportów wodnych w Toruniu. Miasto podpisało umowę z wykonawcą.
news Medale dla żeglarzy

Dwa złote i dwa brązowe medale zdobyli żeglarze z toruńskiego klubu UKŻ Wiking w czasie rozegranych w Gdyni Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich w sprintach.
news Nagrody za sportowe medale

Toruńscy zawodnicy: Katarzyna Zillmann, Paweł Pasiński i Grzegorz Kalinowski zostali nagrodzeni przez miasto za swoje sportowe sukcesy.
news Razem przez pół wieku

W piątek 31 lipca 2015 r. jedenaście toruńskich par otrzyma Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
news Nowe miejsca dla przedszkolaków

W SP nr 13 przy ul. Krasińskiego w Toruniu od 1 września zacznie działać przedszkole. Trwa adaptacja pomieszczeń na ten cel.
news CLUB 60+ dla seniorów

Stowarzyszenie Hospicjum Światło zaprasza toruńskich seniorów w wieku 60+ do uczestnictwa w zajęciach aktywizujących i integrujących.
news Zlot citroena - dodatkowe tramwaje

W związku z otwarciem zlotu Citroena 2CV na Motoarenie, we wtorek 28 lipca uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
news Szkolenie dla przedsiębiorczych

Fundacja Twoja Inicjatywa! zaprasza na bezpłatne warsztaty z cyklu Przedsiębiorcą być!
news Piątka w remoncie

Trwa remont budynku V Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza 34 w Toruniu.
news Szachy i mini golf

Przy Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dziewulskiego w Toruniu powstanie plac gier. Miasto ogłosiło przetarg na jego budowę.
news Laureaci zaśpiewali dla Torunia

Agata Zakrzewska zdobyła Grand Prix tegorocznych, XIX Ciechocińskich Impresji Artystycznych.
news Wieczór fiński u Jakuba

Muzyka baroku i nordyckie melodie ludowe wypełnią sobotni "Wieczór fiński" - 1 sierpnia w kościele św. Jakuba w Toruniu.
news Kwiaty dla stulatki

Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził toruniankę Władysławę Rojek, która 26 lipca 2015 r. skończyła sto lat.
news Światowy sukces torunianki

Wielki sukces odniosła zawodniczka AZS UMK ENERGA Toruń Katarzyna Zillmann podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata.
news Złote Jabłko dla wrocławianek

Wrocławski zespół Kagyuma wygrał tegoroczny Przegląd Konkursowy VI Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.
news Parkingi na zlocie citroena

W dniach 28 lipca – 2 sierpnia 2015 r. w Toruniu 21. Międzynarodowy Zlot Miłośników Citroëna 2CV. To jedna z największych cyklicznych imprez zlotowych na świecie. Dla widzów miasto wyznaczyło parkingi.
news Zmiany w programie Sportowego Lata

Organizatorzy Sportowego Lata informują o zmianach w programie.

Zaplanowana na najbliższą sobotę, 24 lipca Sportowa Familiada nie odbędzie się. Do chwili obecnej nie odnotowaliśmy żadnego zgłoszenia, co wskazuje na brak zainteresowania udziałem w imprezie. Dodatkowym argumentem za odwołaniem jutrzejszego wydarzenia są niezbyt optymistyczne prognozy pogody. Elementy tej imprezy zostaną natomiast z całą pewnością włączone do innego wydarzenia Sportowego Lata. Za utrudnienia przepraszamy.
news Alkotest bije rekordy

Toruńska straż miejska „bije rekordy” w sprawdzaniu trzeźwości kierowców. Zaledwie w okresie dwóch tygodni aż 91 osób skorzystało z badania stanu trzeźwości alkotestem zlokalizowanym na Rynku Staromiejskim w Toruniu.
news Projekt S.O.S. Europe dobiega końca

Dobiega końca dwuletni projekt S.O.S Europe – „Supporting Our Sensibility towards Europe" realizowany w ramach programu Comenius w Zespole Szkół Ekonomicznych.
news Mieszkańcy wybrali projekty

Tereny rekreacyjne, place zabaw, drogi, oświetlenie – na takie projekty głosowali najczęściej mieszkańcy Torunia w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Wybrane zostały 53 projekty spośród 119 poddanych pod głosowanie.
news Weekend w Toruniu

Koncerty Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, Anita Lipnicka na finał, Ania Dąbrowska w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego, a na Stadionie Miejskim przy ul. Bema - Sportowa Familiada na wesoło.
news Życzymy dwustu lat!

Sto lat kończy 26 lipca torunianka Władysława Rojek. Z tej okazji prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedzi jubilatkę, by złożyć jej najserdeczniejsze życzenia i wręczyć upominek.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Referendum 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
31 lipca

1634 - W wielkiej sali ratusza ogłoszono wilkierz miejski uchwalony na 10 lat.

1927 - Przybył do Torunia Prezydent RP Ignacy Mościcki z małżonką.

1946 - Toruń liczył 78.812 mieszkańców.