Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 27.11.2014 r.


Konkurs na szatę graficzną Ikara

Wydawany przez Urząd Miasta Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny "Ikar" ma mieć nową, ciekawszą szatę graficzną. Temu służyć będzie ogłoszony przez prezydenta Michała Zaleskiego ogólnopolski konkurs, skierowany do grafików zajmujących się projektowaniem tego typu wydawnictw.

Celem konkursu jest stworzenie nowocześniejszej, ciekawszej oraz bardziej przejrzystej szaty graficznej miesięcznika, tak by korespondowała ona z zawartymi w piśmie treściami. Zadaniem uczestników konkursu będzie również zaprojektowanie nowego logo pisma.

W konkursie mogą wziąć udział absolwenci uczelni artystycznych o profilu plastycznym lub osoby mające niezbędną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu graficznym wydawnictw. Mogą też do niego przystąpić firmy zajmujące się projektowaniem graficznym.

Prace konkursowe nadsyłać można do 30 listopada 2009 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. zł brutto.

Walory artystyczne, funkcjonalność i rozwiązania techniczne projektów oceniać będzie komisja w składzie: prof. Mirosław Pawłowski (Katedra Grafiki Warsztatowej ASP w Poznaniu), prof. Edward Saliński (Zakład Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK), Marcin Treichel (grafik zajmujący się składem "Ikara") oraz Magdalena Kujawa (redaktor prowadząca Informator "Ikar")

"Ikar", bezpłatny miesięcznik, wydawany jest przez Urząd Miasta od ponad sześciu lat. Do tej pory ukazały się 74 numery wydawnictwa. Pismo oferuje szeroką informację na temat wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Pierwszą jego część stanowią artykuły zapowiadające najważniejsze wydarzenia miesiąca. Można też przeczytać rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wziąć udział w konkursie książkowym, a także obejrzeć fotograficzny przegląd wydarzeń z minionego miesiąca. Drugą część pisma stanowi kalendarium wydarzeń wszystkich toruńskich instytucji kultury. Pismo sprawuje też swoisty mecenat nad artystami, bowiem co miesiąc okładkę "Ikara" projektuje inna osoba. Obecny nakład pisma to 2300 egzemplarzy. Dostępne jest ono we wszystkich instytucjach kultury w mieście, w Urzędzie Miasta i jego punktach informacyjnych oraz w popularnych klubach i kawiarniach.

>>> Ogłoszenie Prezydenta Miasta Torunia o konkursie wraz z regulaminem jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.


[15.10.2009]news Spektakl „Na morza dnie”

29 listopada o godzinie 12.30 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu przy ul. Szpitalnej 8, odbędzie się przedstawienie teatralne pt. „Na morza dnie”
news TOPS – wyniki

Wydział Sportu i Turystyki – organizator Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół przedstawia listopadową aktualizację Współzawodnictwa Sportowego prowadzonego dla przedszkoli i szkół w ramach TOPS 2014/2015.
news Koncerty dla zabytków

W niedzielę 30 listopada o 17:00 w Parafii pw. św. Jakuba wystąpi Toruński Kwartet Smyczkowy. Koncert odbędzie się w ramach projektu „Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2014 roku". Wstęp wolny.
news TOPS – kolejne wyniki

Dominacja lewobrzeżnych piłkarek ręcznych, świetny wyczyn piłkarzy z Wrzosów, pływackie mistrzostwo z Rubinkowa, pierwsze zawody halowe gimnazjów i zakończenie rundy jesiennej piłkarzy ze szkół ponadgimnazjalnych.
news Inaczej autobusem, krócej tramwajem

Od 1 grudnia 2014 r. w Toruniu wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej.
news Kwartet u Jakuba

W niedzielę, 30 listopada w kościele św. Jakuba koncert Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego. Wstęp wolny!
news Strażnicy o ekologii

Toruńska Straż Miejska rozpoczęła w placówkach oświatowych realizację programu profilaktycznego z zakresu edukacji ekologicznej. Projekt „Czyste środowisko – ABC segregacji odpadów” skierowany jest do uczniów klas 1 – 3 szkół podstawowych.
news „Sztuka natury” w Toruniu

3-7 grudnia po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury”.
news III Turniej Piłkarski "Jest Fajnie!"

Toruń po raz kolejny będzie miejscem zmagań najlepszych amatorskich drużyn piłkarskich w regionie. Stowarzyszenie Pomocy Młodym Talentom "Jest Fajnie!" organizuje już III grudniowy charytatywny turniej piłkarski. Tym razem na pomoc czeka siedmioletni Oliwier z Brodnicy.
news Jordanki wyróżnione

Projekt Wielofunkcyjnej Sali Koncernowej na toruńskich Jordankach został po raz kolejny wyróżniony na forum publicznym. Tym razem na płaszczyźnie inżynierskiej. W październiku Firma Fort Polska Sp. z o.o. została uhonorowana nagrodą specjalną TEKLA BIM Awards 2014 za projekt podkonstrukcji stalowej pikado.
news Cieplej w szkoje

Trwa program docieplania toruńskich placówek oświatowych. 26 listopada 2014 r. miasto podpisało umowę na termomodernizację Zespołu Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej.
news MPO z certyfikatami

MPO ponownie otrzymało certyfikaty ISO, potwierdzające spełnianie norm w zakresie jakości, środowiska i bhp. Dokumenty wystawiło jedno z najbardziej cenionych towarzystw certyfikujących – TÜV Nord.
news Zagrożenie z internetu

Czym jest „Child Grooming” oraz jakie zagrożenia czekają na dzieci w internecie, dowiedzieli się rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Toruniu.
news Kosmiczny spacer na Mikołajki

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundacja Aleksandra Jabłońskiego zapraszają do udziału w grze miejskiej – „Toruński spacer kosmiczny”. Zabawa odbędzie się 6 grudnia w przestrzeni Torunia, a zapisy przyjmowane są do 1 grudnia.
news MOSIR za pół ceny

W Mikołajki baseny, korty i lodowiska dostępne za połowę ceny.
news Pierwsza sesja nowej rady

Pierwsza sesja Rady Miasta Torunia kadencji 2014-2018 odbędzie się w piątek 28 listopada 2014 r. o godz. 13.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
news Młodzież a alkohol

Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna realizację nowego, autorskiego, programu z zakresu profilaktyki alkoholowej pn. „Młodzież a alkohol”. Skierowany jest on do uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Najbliższe spotkanie z młodzieżą z III LO planowane jest na dzień 26 listopada 2014 roku.
news Internetowe zagrożenie dla twojego dziecka

Czym jest „Child Grooming” oraz jakie zagrożenia czekają na dzieci w Internecie dowiedzą się rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Toruniu. Zajęcia odbędą się w najbliższy wtorek, tj. 25 listopada 2014 roku o godz. 16.30.
news Toruń stabilny i dobrze zarządzany

Agencja Fitch po raz kolejny pozytywnie oceniła finansową kondycję Torunia i uznała, że perspektywa ratingów jest u nas stabilna. Zdaniem ekspertów miasto jest bardzo dobrze zarządzane pod względem finansowym i strategicznym. Wysoko oceniono także długoterminowe prognozy finansowe oraz bieżące monitorowanie sytuacji gospodarczej i finansowej Torunia.
news Święto artylerzystów

W środę 26 listopada w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbędą się centralne obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Obchody rozpocznie uroczysta msza w Kościele Garnizonowym – 25 listopada o 17.00.

Święto ustanowione rozkazem Ministra Obrony Narodowej z 1995 roku rokrocznie obchodzone jest w toruńskim CSAiU.

 

Program obchodów:
news Radni z zaświadczeniami

25 toruńskich radnych wybranych na kadencję 2014-2018 otrzymało już zaświadczenia o wyborze.
news Psy na nowym wybiegu

Kolejny, szósty już miejski, bezpłatny wybieg dla psów powstał przy ul. Gregorkiewicza w Toruniu.
news Bydgoskie ożywa

Jak wyciągnąć ludzi z domu i sprawić, by osiedle tętniło życiem? Przez rok próbowano tego na Bydgoskim Przedmieściu.
news Andrzejki w rytmie samby

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza 29 listopada w andrzejkową podróż muzyczną do Ameryki Południowej.
news Zmiany w ustawie o prawach konsumenta

25 grudnia 2014r. wchodzi w życie ustawa o prawach konsumenta. Zmienią się zasady dotyczące sprzedaży przez Internet, na pokazach, prezentacjach, a także w sklepach tradycyjnych. Prawa kupujących i obowiązki sprzedających będą identyczne w całej Unii Europejskiej. Dzięki temu dokonywanie zakupów w sieci będzie bezpieczniejsze.
news Komunikacja według zapotrzebowania

Nowe linie tramwajowe, zmiany tras i rozkładów jazdy oraz konsultacje społeczne – od 1 grudnia 2014 r. w Toruniu spore zmiany w komunikacji miejskiej.
news Spierali się o prawa kobiet

22 listopada 2014 r. już po raz dwudziesty odbyło się spotkanie z cyklu „Colloquia Torunensia” .
news Powstanie Instytut Konfucjański

W Toruniu powstanie Instytut Konfucjański. Placówka ma promować język i kulturę chińską oraz kontakty gospodarcze z Toruniem.
news Radni odbiorą zaświadczenia

24 listopada o godz. 17.00 w Dworze Artusa radni wybrani na kadencję 2014-2018 otrzymają zaświadczenia o wyborze.
news Świętowali pracownicy socjalni

W Ratuszu Staromiejskim 21 listopada 2014 r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
news Uczeń IV LO mistrzem w pływaniu

19 listopada w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu.
news Weekend w Toruniu

W przedostatni listopadowy weekend w Toruniu odbędą się dwa festiwale: 29. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora oraz XXV Toruń Blues Meeting.
news Budujemy Łódzką i Staromostową

Już niebawem ruszą dwie kolejne strategiczne inwestycje drogowe Torunia. 21 listopada 2014 r. miasto podpisało umowę na przebudowę ul. Łódzkiej od Andersa do Lipnowskiej i budowę odcinka Trasy Staromostowej od skrzyżowania z ul. Bema do Trasy Średnicowej Północnej.
news Tomasz Organek z nagrodą Ciechowskiego

Tomasz Organek jest tegorocznym laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. To drugi z toruńskich artystów (po Galerii Rusz) uhonorowanych tym laurem.
news Zmiany na Woli Zamkowej

W związku z pracami przy rozbudowie linii tramwajowych od 24 listopada 2014 r. skrzyżowanie ulic Wola Zamkowa, Warszawska i pl. św. Katarzyny zostanie zamknięte dla ruchu kołowego.
news Świat zmysłów w Młynie Wiedzy

Od 21 listopada goście Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą mogli przekonać się, jak działają ich zmysły na nowej czasowej wystawie „Świat zmysłów”. Ekspozycja będzie dostępna do końca lutego 2015 roku.
news Zdrowiu TAK, Uzależnieniom NIE

20 listopada w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Przedzamcze w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii „Październik 2014 Zdrowiu TAK Uzależnieniom NIE”.
news Wyjątkowa operacja w Szpitalu Miejskim

Sukces urologów ze Szpitala Miejskiego w Toruniu: po raz pierwszy wszczepili sztuczny implant zwieracza cewki moczowej.
news TOPS – aktualizacja kalendarzy imprez

Dostępna jest listopadowa aktualizacja kalendarzy imprez szkolnych organizowanych dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół 2014 / 2015.
news Zmniejszamy zadłużenie

Dług miasta mniejszy o 77 mln zł, nadal dużo inwestycji, wzrost wydatków na kulturę, zajęcia pozalekcyjne, żłobki i opiekę nad seniorami oraz stomatolodzy w szkołach - to niektóre założenia budżetu Torunia na 2015 r.
news Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

Commodore 64, Amiga 500, ZX Spectrum, Nintendo NES… 22 i 23 listopada Toruń będzie krajową stolicą retroinformatyki. Stanie się tak za sprawą wydarzenia pod tytułem "Dawne Komputery i Gry".
news Dzień Pracownika Socjalnego

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego: 21 listopada o godz. 13.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
27 listopada

1576 - Pierwsza pełna informacja o gospodach w Toruniu i na przedmieściach. Było ich 102, w tym 36 polskich.

1655 - Przybył na Mokre król szwedzki Karol X Gustaw.

1855 - Urodził się Sylwester Buszczyński - syn Józefa i Franciszki z domu Maciejewskiej - drukarz i wydawca, działacz narodowy i społeczny, kontynuator rodzinnej tradycji drukarskiej po ojcu. (zm. 10.11.1940).