Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 26.01.2015 r.


Elektroniczny nabór do przedszkoli

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich bądź oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2012 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne

  • w każdej z wybranych placówek rodzic może wskazać maksymalnie 3 oddziały w preferowanej kolejności

  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego „Formularza rekrutacyjnego” w terminie  od 2 do 30 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden formularz w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania pięciu placówek.

Od 2 kwietnia 2012 r. od godz. 800 - będzie można wypełnić formularz        zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  https://naborp-k.vulcan.net.pl/torun/Page.mvc/Index

W przypadku braku dostępu do Internetu formularz można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte w „Formularzu rekrutacyjnym”. Kwalifikacja dzieci odbywa się na podstawie obowiązujących kryteriów.

Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 8 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół

  • 9–11 maja 2012 r. do godz. 15.00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca   w danej placówce

  • 14 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc.


>>>Zasady naboru TUTAJ

>>>Wykaz przedszkoli i  szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne TUTAJ


[27.03.2012]news Dotacje na konserwację zabytków

Do 28 lutego 2015 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie w budynkach zabytkowych, wpisanych do rejestru zabytków.
news EIHC – nabór wolontariuszy

Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia wraz z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie - ogłaszają nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji Euro Ice Hockey Challenge.
news Toruń atrakcyjny inwestycyjnie

Toruń zajął wysokie miejsca w raporcie „Atrakcyjność inwestycyjna regionów 2014” opracowanym dla województwa kujawsko-pomorskiego przez zespół ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod przewodnictwem prof. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej.
news Wystartuj w mistrzostwach Europy

10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki zbliżają się wielkimi krokami.
news Wojak Boxing Night – imprezy towarzyszące

31 stycznia za sprawą gali Wojak Boxing Night wielki boks zawita do hali widowisko-sportowej w Toruniu. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie walka eliminacyjna (tzw. Final Eliminator) do tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Nurim Seferim.
news Puchar Polski dla Krakowa

Emocjonujący finał w Artego Arenie. Ostatecznie jednak Energa Toruń przegrała z mistrzyniami Polski 75-84.
news Pary na medal

Dwanaście par małżeńskich z Torunia świętowało w toruńskim Ratuszu Staromiejskim swoje złote gody.
news Roboty na Konstytucji

Już niebawem ruszy przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja. Po zrealizowaniu inwestycji zwiększy się nie tylko jej przepustowość, ale - co najważniejsze -poprawi się bezpieczeństwo.
news Na starówkę z placu św. Katarzyny

Prace nad projektem Bit City Idą pełna parą. Kilka dni temu otwarto skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z Wolą Zamkową. Dzięki temu możliwy jest wyjazd i wjazd na obszar starówki z placu św. Katarzyny.
news Weekend w Toruniu

Kolejny styczniowy weekend upłynie pod znakiem emocji sportowych.
news Euro Ice Hockey Challenge w Toruniu

Euro Ice Hockey Challenge odbędzie się na toruńskim Tor-Torze w dniach 6-8 lutego 2015 r. Umowę na współorganizację imprezy 23 stycznia podpisali prezydent Torunia Michał Zaleski oraz Dawid Chwałka - prezes PZHL.
news Pierwszy taki węzeł

Już od pół roku torunianom i turystom służy nowo wybudowany węzeł przesiadkowy w alei Solidarności. Będąca przedsionkiem wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Zespołu Staromiejskiego aleja pełni rolę miejsca komunikowania się z innymi częściami Torunia.
news Karta parkingowa - zasady wydawania

1 lipca 2014 r. zmieniły się zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. Dotychczasowe karty są ważne nie dłużej niż do 30 czerwca 2015 r.
news Apel w sprawie drogi S10

Rada Miasta Torunia na sesji 22 stycznia 2015 r. wystosowała apel do Ministra Infrastruktury i Regionu dotyczący wpisanie drogi ekspresowej S10 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
news Prace społecznie użyteczne w 2015

Radni przyjęli plan w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych na rok 2015.
news Toruń ma budżet na 2015 rok

Dług miasta mniejszy o 77 mln zł przy utrzymanym wysokim poziomie inwestowania, po raz pierwszy od wielu lat nadwyżka zamiast deficytu, a wszystko to przy wzroście wydatków na tworzenie terenów rekreacyjnych, kulturę, zajęcia pozalekcyjne, żłobki i opiekę nad seniorami oraz stomatologów w szkołach – radni przyjęli budżet Torunia na 2015 r.
news Stacja przeładunkowa odpadów na finiszu

Zakończono prace budowlane powstającej w Toruniu stacji przeładunkowej odpadów. Za jej pośrednictwem śmieci z Torunia i okolicznych gmin trafiać będą do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy, gdzie zostaną przetworzone w prąd i ciepło.
news Euroliga. Porażka po walce

Katarzynki przegrały z europejską potęgą, ale pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Podobnie jak w pierwszym meczu z Fenerbahce nie do zatrzymania była Angel McCoughtry.
news Timothy Kitum na Copernicus Cup

Rywalem mistrza Europy i halowego wicemistrza świata na 800 metrów Adama Kszczota (rekord życiowy 1:43,30) będzie brązowy medalista IO w Londynie 2012, Kenijczyk Timothy Kitum.
news 8. Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

Informacja szczególnie zainteresować powinna przedszkola i szkoły podstawowe. 29 stycznia 2014 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie organizacyjne zbliżającej się 8. Zimowej Toruńskiej Olimpiady dla Przedszkolaków. Przedmiotowe spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej hali sportowo – widowiskowej (ul. Bema) o godzinie 13:00.
news Sejmik NGO nowej kadencji

Rozpoczyna się czwarta kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gremium tworzonego przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego regionu. Dziś (20 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbywa się spotkanie inauguracyjne.
news Parking z dachem dla rowerów

Zakończyły się prace przy budowie parkingu dla jednośladów na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Pod dachem, który ma szerokość 3 metrów i wykonany został ze szkła hartowanego barwionego, zamontowanych zostało 10 wygodnych stojaków rowerowych do których bezpiecznie można przypiąć 20 pojazdów. Parking objęty jest zasięgiem monitoringu miejskiego.
news Zabawa na Szubińskiej

Nowe, kolorowe urządzenia, ławki i uporządkowany teren wokół nich - tak się zmienił po remoncie plac zabaw przy ul. Szubińskiej.
news Złóż PIT w formie e-deklaracji

E-deklaracja to najprostszy, najszybszy i bezpieczny sposób na złożenie zeznania. Wystarczy wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl lub www.portalpodatkowy.mf.gov.pl i tam odnaleźć interesujący nas formularz lub pobrać aplikację.
news Nocna trójka – tymczasowe zmiany

W związku z ostatnim etapem przebudowy sieci trakcyjnej na pętli tramwajowej przy Motoarenie, w nocy z 22 na 23 oraz z 23 na 24 stycznia 2015 r. w godzinach 23.15 - 4.30 tramwaje linii nocnej 3N kursować będą na skróconej trasie do ul. Reja.
news Kupuj bilety z aplikacją

Kupuj bilet komunikacji miejskiej za pomocą aplikacji moBILET. Dostępna jest na systemy Android, iOS i Windows Phone.
news Miłość na medal

Dwanaście par małżeńskich z Torunia obchodzi swoje złote gody. W najbliższy piątek, 23 stycznia 2014 r. w Sali Mieszczańskiej toruńskiego Ratusza Staromiejskiego małżonkowie, którzy przeżyli razem 50 lat, otrzymają Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
news Memoriał Wagnera w sierpniu

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kibiców siatkówki! Znamy bowiem termin XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn, który odbędzie się w toruńskiej hali sportowo – widowiskowej.
news Wojak Boxing Night - Diablo o walce

31 stycznia za sprawą gali Wojak Boxing Night wielki boks zawita do hali widowisko-sportowej w Toruniu.
news 6. sesja rady miasta

Wieloletnia prognoza finansowa i budżet Torunia na 2015 r. to główne tematy 6. sesji rady miasta, która odbędzie się 22 stycznia 2015 r. Początek o godzinie 10:00.
news Baj z tanecznym dofinansowaniem

Baj Pomorski otrzymał ponad 77 tys. zł z Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie na projekt "Teatr w Tańcu - Taniec w Teatrze" w 2015 r.
news Budżet z nadwyżką

Dług miasta mniejszy o 77 mln zł przy utrzymanym wysokim poziomie inwestowania, po raz pierwszy od wielu lat nadwyżka zamiast deficytu, a wszystko to przy wzroście wydatków na tworzenie terenów rekreacyjnych, kulturę, zajęcia pozalekcyjne, żłobki i opiekę nad seniorami oraz stomatologów w szkołach – 22 stycznia 2015 r. radni pochylą się nad budżetem Torunia na 2015 r.
news Spotkanie otwarte o Trasie Wschodniej

W ramach konsultacji Trasy Wschodniej na odcinku od pl. Daszyńskiego do ul. Grudziądzkiej 26 stycznia 2015 r. odbędzie się spotkanie otwarte. Początek o godz. 17.00 w Klubie RUBIN, przy ul. Łyskowskiego 29/35.
news Kasy fiskalne dla kolejnych podmiotów

Od 1 stycznia 2015 roku wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r. poz. 1544), w myśl którego, kolejne grupy zawodowe będą musiały rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej - niezależnie od uzyskanego obrotu.
news Zaplanuj swoje osiedle

Od listopada 2014 r. trwa wspólne z mieszkańcami projektowanie zagospodarowania osiedla pomiędzy ulicami: Reja, Fałata i Łukasiewicza.
news Akademia maturzysty na WSB

Wzorem lat ubiegłych Wyższa Szkoła Bankowa zaprasza wszystkich maturzystów na bezpłatne kursy przygotowujące do matury.
news Iluminacja czeka na zdjęcia

Chcesz wziąć udział w konkursie na fotografię świątecznej iluminacji Torunia? Masz jeszcze 2 tygodnie, by zrobić zdjęcie. Iluminacja będzie świecić do 2 lutego!
news Toruń uczcił 18 stycznia

W niedzielę świętowaliśmy 95. rocznicę wyzwolenia Torunia spod zaboru pruskiego.
news Srebro dla Polaków!

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.
news Dyżur ZUS

29 stycznia 2015 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 odbędzie się dyżur pracownika Oddziału ZUS w Toruniu.
news Nocną trójką do Wschodniej

W związku z budową estakady Trasy Średnicowej Północnej nad ul. M. Skłodowskiej-Curie zmiany w komunikacji tramwajowej.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
26 stycznia

1454 - Z Wiednia do Torunia powróciło poselstwo Związku Pruskiego z nieprzychylnym dla siebie wyrokiem cesarza Fryderyka III wydanym 1.12.1453.

1739 - Miasto opuścił stacjonujący od kilku lat w Toruniu saski garnizon złożony z oddziałów Gwardii Koronnej.

1920 - Zjednoczenie Zawodowe Polskie (organizacja zawodowa związana z Narodowym Stronnictwem Robotniczym) zorganizowało w sali "Wiktorii" wiec robotniczy przeciwko szerzącemu się w mieście paskarstwu i lichwiarstwu.