Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 20.12.2014 r.


Elektroniczny nabór do przedszkoli

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich bądź oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2012 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne

  • w każdej z wybranych placówek rodzic może wskazać maksymalnie 3 oddziały w preferowanej kolejności

  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego „Formularza rekrutacyjnego” w terminie  od 2 do 30 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden formularz w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania pięciu placówek.

Od 2 kwietnia 2012 r. od godz. 800 - będzie można wypełnić formularz        zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  https://naborp-k.vulcan.net.pl/torun/Page.mvc/Index

W przypadku braku dostępu do Internetu formularz można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte w „Formularzu rekrutacyjnym”. Kwalifikacja dzieci odbywa się na podstawie obowiązujących kryteriów.

Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 8 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół

  • 9–11 maja 2012 r. do godz. 15.00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca   w danej placówce

  • 14 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc.


>>>Zasady naboru TUTAJ

>>>Wykaz przedszkoli i  szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne TUTAJ


[27.03.2012]news Mikrotuneling na Średnicówce

Na budowie Trasy Średnicowej Północnej (II etap) do wykonania kanalizacji deszczowej pod torami kolejowymi zastosowano technologię mikrotunelingu.
news Weekend w Toruniu

Przedświąteczny weekend w Toruniu to liczne bożonarodzeniowe imprezy, wieczory kolęd, koncerty oraz spektakle.
news Andrzej Rakowicz zastępcą prezydenta

Znamy pełny skład zastępców prezydenta Torunia w kadencji 2010-2014. Do Zbigniewa Fiderewicza i Zbigniewa Rasielewskiego dołącza Andrzej Rakowicz.
news Dobry rok dla dróg

Przyszły rok budżetowy będzie wyjątkowy dla Torunia. Po raz pierwszy od kilkunastu lat zamiast deficytu budżetowego będziemy mieli nadwyżkę operacyjną.
news Zwycięzcy AIP Seed Capital

Zakończył się organizowany przez Business Link Toruń i Gminę Miasta Toruń konkurs AIP Seed Capital, w którym poszukiwano najlepszych pomysłów na biznes.
news Światło Pokoju jest w Toruniu

17 grudnia 2014 roku harcerze przynieśli do Torunia Betlejemskie Światło Pokoju.
news Nadwyżka zamiast deficytu

Przyszły rok budżetowy będzie wyjątkowy dla Torunia. Po raz pierwszy od kilkunastu lat miasto wygeneruje nadwyżkę operacyjną. I to przy wzroście wydatków na kulturę, zajęcia pozalekcyjne, żłobki, opiekę nad seniorami, wysokim poziomie inwestowania i mniejszym o 77 mln zł w stosunku do obecnego roku zadłużeniu. 18 grudnia 2014 r., na 3. sesji rady miasta, odbyło się pierwsze czytanie budżetu Torunia na 2015 r.
news Urząd w czasie świąt

Informujemy, iż w dniu 24.12.2014 r. Urząd Miasta Torunia nie będzie przyjmował interesantów, za wyjątkiem Referatu zgonów Urzędu Stanu Cywilnego, który będzie pracować w dniu 24.12.2014 r. i 27.12.2014 r. w godz. od 8.00 do 12.00.
news Rada miasta powołała komisje

Osiem stałych komisji będzie działać w trakcie VII kadencji Rady Miasta Torunia. 18 grudnia 2014 roku, podczas 3. sesji rady miasta, radni zdecydowali o ich powołaniu i ustalili skład osobowy.
news Ryby do kontroli

W okresie przedświątecznym patrol ekologiczny Straży Miejskiej w Toruniu, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynaryjnym, rozpoczął kontrolę punktów sprzedaży żywych ryb.
news Komunikacja miejska w święta

W okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Toruniu inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
news Ślubowanie radnych

Dagmara Tuszyńska, Sławomir Kruszkowski i Witold Waczyński na 3. sesji Rady Miasta Torunia złożyli uroczyste ślubowanie na chorągiew miasta.
news Poradnik o współpracy z samorządem

Dostępna jest już publikacja „Toruński program współpracy administracji samorządowej z podmiotami ekonomii społecznej – poradnik dla instytucji wdrażających”, opisująca produkt finalny „Toruńskiego programu współpracy”.
news Dwieście lat, Pani Pelagio!

Sto lat kończy 18 grudnia pani Pelagia Stawicka z Torunia. 20 grudnia jubilatkę odwiedzi prezydent Torunia Michał Zaleski.
news 3. sesja rady miasta

Zmiany w budżecie Torunia w 2014 roku i budżet na 2015 rok oraz ustalenie liczby i rodzajów komisji rady miasta – o tym między innymi będą debatować radni 18 grudnia na 3. w tej kadencji sesji.
news Pieniądze na oświatę

Po raz pierwszy od kilkunastu lat nasze miasto nie wygeneruje deficytu budżetowego. Zamiast niego będziemy mieli nadwyżkę operacyjną.
news Wigilia na Rynku Nowomiejskim

Koncerty kolęd, animacje dla dzieci, słodkie upominki i świąteczny poczęstunek dla uczestników - tegoroczna Wigilia Miejska, która odbędzie się w sobotę, 20 grudnia 2014 roku na Rynku Nowomiejskim zapowiada się wyjątkowo!
news Zgłoś obiekty z azbestem

Zgodnie z rozporządzeniem ministra gospodarki osoby fizyczne, na których posesjach znajdują się materiały zawierające azbest powinny corocznie w terminie do 31 stycznia przedkładać informację o ilości posiadanych materiałów.
news Wojak Boxing Night

31 stycznia za sprawą gali Wojak Boxing Night wielki boks ponownie zawita do hali sportowo-widowiskowej w Toruniu.
news Kontrola miejsc sprzedaży choinek

Jak co roku przed Bożym Narodzeniem, toruńska Straż Miejska wspólnie ze strażnikami z Nadleśnictwa Toruń kontroluje miejsca sprzedaży choinek.
news Zmiana terminu odbioru odpadów

W okresie pomiędzy 22 grudnia 2014 r. a 8 stycznia 2015 r. zmienią się terminy odbioru odpadów.
news Warszawska częściowo zamknięta

17 i 18 grudnia 2014 r. odcinek ul. Warszawskiej od Bulwaru Filadelfijskiego do Woli Zamkowej będzie wyłączony z ruchu.
news Palisz? Trujesz? Ryzykujesz!

„Palisz? Trujesz? Ryzykujesz!” to temat konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Miasta Toruń.
news Sport w budżecie 2015

Po raz pierwszy od kilkunastu lat nasze miasto nie wygeneruje deficytu budżetowego. Zamiast niego będziemy mieli nadwyżkę operacyjną.
news Światło z Betlejem w Toruniu

17 grudnia 2014 roku do Torunia dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Każdy będzie mógł odpalić od niego świeczkę i zanieść do swojego domu.
news Na Rudackiej w szybkim tempie

Na Rudackiej zaawansowanie prac przekroczyło 80 %. Pomimo, że finisz prac przypada na koniec maja przyszłego roku, to na całym przebudowywanym odcinku ulicy, tj. od Dybowskiej do Otłoczyńskiej, drogowcy z firmy Strabag ułożyli wszystkie warstwy asfaltu. Dzięki temu od początku grudnia Rudacką jeżdżą już autobusy MZK.
news Weterani LA w Toruniu

13 grudnia 2014 r. w Toruniu odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. Inaugurację zawodów w hali sportowo-widowiskowej uświetniły dwa rekordy świata na 60 metrów i w pchnięciu kulą, które zostały ustanowione przez najstarszego lekkoatletę 104-letniego Stanisława Kowalskiego.
news Kolorowo i ekologicznie

Ponad 20 uczniów toruńskich szkół zostało nagrodzonych w dwóch proekologicznych konkursach plastycznych przeprowadzonych w ramach promocji projektu pt. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie miasta Torunia”.
news Twarde pierniki i Mikołaj

Podczas najbliższego meczu rozgrywanego 21 grudnia 2014 roku na toruńskiej hali pomiędzy drużynami Polski Cukier Toruń i Stelmet Zielona Góra, będzie okazja do przekazania prezentów na rzecz Placówki Socjalizacyjnej z Aleksandrowa Kujawskiego, którą wspiera klub Twarde Pierniki S.A.
news Podaruj uśmiech

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zorganizowano akcję charytatywną dla małych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz domowego hospicjum „Nadzieja”.
news Radio dla wolnej Europy

15-16 grudnia 2014 r. w Toruniu goszczą dziennikarze Radia Wolna Europa.
news Kościuszko w atrakcyjnym punkcie

W sąsiedztwie Młynów Toruńskich wyrósł biurowiec Kościuszko Business Point. Jest to pierwszy w Toruniu obiekt biurowy o tak wysokim standardzie. W piątek 12 grudnia biurowiec uroczyście otwarto.
news TOPS – grudniowe kalendarze

Jest już dostępna grudniowa aktualizacja kalendarzy imprez szkolnych organizowanych dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół 2014/2015.
news Więcej na kulturę

Przyszły rok budżetowy będzie wyjątkowy dla Torunia. Po raz pierwszy od kilkunastu lat nasze miasto nie wygeneruje deficytu budżetowego.
news Kładka i miejsca parkingowe

Prace na torowiskach, nowe miejsca parkingowe i budowa węzła przesiadkowego przy dworcu Toruń Miasto – w Centrum Torunia trwają prace prowadzone w ramach dofinansowanego z Unii Europejskiej projektu BiT City.
news Święta i Nowy Rok w Toruniu

Wigilia, Jarmark Bożonarodzeniowy, Noc Sylwestrowa oraz Kolędowanie przy Szopce Bożonarodzeniowej
news Inwestycje rowerowe na mecie

Trwają prace wykończeniowe przy trzech inwestycjach mających na celu poprawę warunków poruszania się pieszych i rowerzystów na toruńskich osiedlach Rubinkowo i Na Skarpie.
news Inwestycje rowerowe na mecie

Trwają prace wykończeniowe przy trzech inwestycjach mających na celu poprawę warunków poruszania się pieszych i rowerzystów na toruńskich osiedlach Rubinkowo i Na Skarpie.
news Pół wieku przedszkola

50-lecie istnienia świętowało 13 grudnia 2014 r. Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Bydgoskiej 34.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
20 grudnia

1894 - "Gazeta Toruńska" informowała, ze ma już 2.000 abonentów.

1910 - Urodził się w Toruniu Antoni Swinarski - syn lekarza dr Emila i Marii z Radońskich, zasłużonych działaczy patriotycznych i społecznych - chemik. profesor i rektor UMK (1962-1965). (zm. 8.09.1985).

1934 - Prezydent miasta Torunia wydal "Ordynacje Organizacyjna Zarządu Miejskiego w Toruniu oraz Przepisy kancelaryjne dla biur Zarządu Miejskiego w Toruniu".