Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 19.09.2014 r.


Elektroniczny nabór do przedszkoli

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich bądź oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2012 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne

  • w każdej z wybranych placówek rodzic może wskazać maksymalnie 3 oddziały w preferowanej kolejności

  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego „Formularza rekrutacyjnego” w terminie  od 2 do 30 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden formularz w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania pięciu placówek.

Od 2 kwietnia 2012 r. od godz. 800 - będzie można wypełnić formularz        zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  https://naborp-k.vulcan.net.pl/torun/Page.mvc/Index

W przypadku braku dostępu do Internetu formularz można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte w „Formularzu rekrutacyjnym”. Kwalifikacja dzieci odbywa się na podstawie obowiązujących kryteriów.

Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 8 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół

  • 9–11 maja 2012 r. do godz. 15.00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca   w danej placówce

  • 14 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc.


>>>Zasady naboru TUTAJ

>>>Wykaz przedszkoli i  szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne TUTAJ


[27.03.2012]news Najlepsi kierowcy w Toruniu

W weekend 19-21 września prawdziwa gratka dla fanów sportów motorowych. Na toruńskich torach zawarczą silniki motocykli i bardzo szybkich aut.
news Miejski Program Stypendialny

Miejski Program Stypendialny to finansowe wsparcie skierowane do najlepszych studentów, którzy kontynuują lub rozpoczynają studia w Toruniu. O jego przyjęciu radni zdecydują na sesji 25 września. 
news Stop dopalaczom!

Straż Miejska rozpoczyna realizację nowego programu profilaktyczno-edukacyjnego „Stop dopalaczom!”, który adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
news Mieszkanie dla absolwenta

Radni na sesji 25 września pochylą się nad programem „Mieszkanie dla absolwenta”. W jego ramach Toruń przeznaczy rokrocznie pięć mieszkań dla najlepszych absolwentów toruńskich uczelni.
news Tańsze bilety MZK

Miasto wychodzi naprzeciw pasażerom komunikacji miejskiej. Chce obniżyć ceny niektórych biletów miesięcznych i wprowadzić nowe bilety – rodzinne, weekendowe i 15-dniowe. Na sesji 25 września z projektami zmian zapoznają się radni.
news Toruń za pół ceny

W weekend 26-28 września odbędzie już siódma edycja akcji „Toruń za pół ceny”.
news Obniżka dla ciężarówek

Na najbliższej sesji rady miasta, 25 września 2014 r., radni pochylą się nad zmianami w podatkach.
news Bezpieczny Internet dla rodziców

Z jakimi zagrożeniami w sieci mogą spotkać się dzieci, dowiedzą się rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Toruniu. 18 września autorski program z zakresu Bezpiecznego Internetu poprowadzą profilaktycy z toruńskiej Straży Miejskiej.
news Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów

18 września 2014 r. po raz pierwszy obradowała Rada Seniorów.
news Dofinansowanie unijne dla JAR-u

Dzięki funduszom unijnym miasto będzie kontynuować zbrojenie terenów inwestycyjnych na JARZ-e.
news Zlot Pojazdów Militarnych

27 września 2014 roku przy ulicy Poznańskiej - pomiędzy schronami Muzeum Fortyfikacji Pancernej Twierdzy Toruń i Fundacji – odbędzie się II Toruński Zlot Pojazdów Militarnych pamięci Roberta Tirczakowskiego.
news Gagarina w przebudowie

W najbliższy piątek, 19 września, toruńscy drogowcy podpiszą umowę na przebudowę ulicy Gagarina, Krzemienieckiej i Wileńskiej.
news Weekend bez samochodu

Toruń włączył się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie „Europejski Dzień Bez Samochodu”.
news Karta Dużej Rodziny

Przez cały czas w Urzędzie Miasta Torunia można składać wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.
news Kto dociepli szkoły?

Miasto ogłosiło przetargi na termomodernizację dwóch kolejnych toruńskich placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 31 przy ul. Dziewulskiego i Zespołu Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej.
news Geomorfolodzy w Toruniu

160 naukowców bierze udział w X Zjeździe Geomorfologów Polskich, który odbywa się 16-19 września w Toruniu.
news Miedziński w Toruniu z dziką kartą

Adrian Miedziński wystąpi z dziką kartą podczas 2014 Borygo Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland, które odbędą się już 11 października na Motoarenie.
news Polski mapping w Norwegii

Widowiskowy mapping zaprezentowali polscy twórcy podczas festiwalu światła Factory Light Festival, który odbywał się w norweskim Slemmestad w dniach 12–14 września 2014 roku. Wszystko za sprawą międzynarodowego projektu kulturalnego „Świetlny most Toruń–Slemmestad”.
news Teatralny weekend dużej rodziny

20-21 września Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na wspólne świętowanie urodzin Pippilotty Wiktualii Firandelli Złotomonetty Pończoszanki, dla przyjaciół po prostu Pippi.
news Na życzenie torunian

Kolejna siłownia pod chmurką i nowe place zabaw powstaną niedługo w Toruniu. Zostaną wybudowane w ramach budżetu partycypacyjnego.
news Toruń zielonym miastem

Kapituła konkursu „Zielone Miasta – w stronę przyszłości!” ogłosiła listę laureatów i wyróżnionych projektów. Toruń wyróżniony został w trzech kategoriach.
news Przeboje kabaretu Elita

W piątek, 19 września w Toruniu: Jerzy Skoczylas i koncert poświęcony twórczości Jana Kaczmarka.
news Toruń na medalowym podium

Toruń znalazł się w czołówce opracowanego przez „Wspólnotę” prestiżowego rankingu samorządowych inwestycji w infrastrukturę techniczną. Zajął II miejsce wśród miast wojewódzkich i tym samym poprawił swą pozycję sprzed roku, kiedy to był piąty.
news Nowy regulamin Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół

Już niebawem zainaugurowany zostanie nowy Sportowy Rok Szkolny 2014 / 2015 dla przedszkoli i szkół w Toruniu.
news Zagraj w Pucharze Tymbarku

Do 10 października potrwają zapisy do XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.
news Święto ulicy Pod Krzywą Wieżą

Jedna z najbardziej urokliwych ulic toruńskiej starówki - ulica Pod Krzywą Wieżą - po raz piąty będzie obchodzić swoje święto.
news Pamięć o Sybirakach

17 września w Toruniu będziemy obchodzić Dzień Sybiraka.
news Sceny z dziejów

14 września 2014 r. Toruń włączył się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.
news Młyn Wiedzy z Kartą Dużej Rodziny

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy dołączyło do rządowego programu „Karty Dużej Rodziny”. Osoby posiadające kartę będą mogły zakupić bilet na zwiedzanie wystaw w centrum nauki za 8 złotych. Oferta dla rodzin wielodzietnych będzie dostępna od 1 października.
news Pieszo przez toruńską starówkę

Chcemy zapytać potrzeby i oczekiwania w kwestii poruszania się pieszo po obszarze Zespołu Staromiejskiego.
news Zdrowa rodzina

Do 23 września 2014 r. można składać wnioski do projektu „Moja zdrowa rodzina”. Dzięki temu można przez cały rok dostawać za darmo owoce i warzywa.
news Noc Naukowców - konkurs plastyczny

Tegoroczna Noc Naukowców odbędzie się 26 września w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Towarzyszy jej konkurs plastyczny adresowany do najmłodszych.
news Asfalt na Rudackiej

Brukują, asfaltują, ustawiają krawężniki i przebudowują kanalizację – na ulicy Rudackiej duży ruch. Wszystko to ma związek z przebudową arterii, która będzie realizowana na prawie dwukilometrowym odcinku od Dybowskiej do Otłoczyńskiej.
news Medalowe małżeństwa

9 par otrzymało 12 września 2014 r. z rąk prezydenta Torunia Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
news Samoobrona dla pań

W dniach 4-5 października 2014 r. odbędą się bezpłatne warsztaty samoobrony dla pań "Nie bój się bronić". Są one skierowane do torunianek uczących się, pracujących lub mieszkających na terenie Zespołu Staromiejskiego. Zapisy od 15 września.
news Samoobrona dla pań

W dniach 4-5 października 2014 r. odbędą się bezpłatne warsztaty samoobrony dla pań "Nie bój się bronić". Są one skierowane do torunianek uczących się, pracujących lub mieszkających na terenie Zespołu Staromiejskiego. Zapisy od 15 września.
news Samoobrona dla pań

W dniach 4-5 października 2014 r. odbędą się bezpłatne warsztaty samoobrony dla pań "Nie bój się bronić". Są one skierowane do torunianek uczących się, pracujących lub mieszkających na terenie Zespołu Staromiejskiego. Zapisy od 15 września.
news Rowerowe inwestycje

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu czeka na oferty firm chcących realizować dwie inwestycje, które poprawią warunki ruchu pieszego i rowerowego we wschodniej części miasta.
news Weekend w Toruniu

Drugi weekend września upłynie pod znakiem licznych imprez kulturalnych: koncertów, wernisaży, spotkań i przedstawień.
news Angels Toruń w finale PLFAJ

W niedzielę, 14 września w Słupsku Angels Toruń rozpoczną udział w mistrzostwach Polski juniorów w futbolu amerykańskim. W 2013 "młode Anioły" awansowały do finału rozgrywek PLFAJ.
news Noc Naukowców w Młynie Wiedzy

Tegoroczna Noc Naukowców w Toruniu odbędzie się przed i w budynku pierwszego centrum nauki w województwie. 26 września naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i pracownicy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pokażą, że nauką można się świetnie bawić.
news Lekcje z ZUS

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
news Przybywa miejsc do parkowania

Miejsca do parkowania to istotny element infrastruktury drogowej, szczególnie w obliczu ciągle rosnącej liczby pojazdów na naszych drogach. W tym roku, niezależnie od prowadzonych inwestycji i remontów, toruńscy drogowcy, wybudują około 500 dodatkowych miejsc parkingowych.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
19 września

1506 - Rada Prus Królewskich poparła toruńskie prawo składu jako prawo całych Prus.

1735 - Na ręce legata królewskiego, wojewody chełmińskiego, Jana Ansgarego, miasto Toruń złożyło uroczysty hołd królowi polskiemu Augustowi III Sasowi.

1945 - Ogłoszony został dekret o utworzeniu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.