Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 01.07.2015 r.


Elektroniczny nabór do przedszkoli

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich bądź oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2012 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne

  • w każdej z wybranych placówek rodzic może wskazać maksymalnie 3 oddziały w preferowanej kolejności

  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego „Formularza rekrutacyjnego” w terminie  od 2 do 30 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden formularz w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania pięciu placówek.

Od 2 kwietnia 2012 r. od godz. 800 - będzie można wypełnić formularz        zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  https://naborp-k.vulcan.net.pl/torun/Page.mvc/Index

W przypadku braku dostępu do Internetu formularz można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte w „Formularzu rekrutacyjnym”. Kwalifikacja dzieci odbywa się na podstawie obowiązujących kryteriów.

Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 8 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół

  • 9–11 maja 2012 r. do godz. 15.00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca   w danej placówce

  • 14 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc.


>>>Zasady naboru TUTAJ

>>>Wykaz przedszkoli i  szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne TUTAJ


[27.03.2012]news Wystaw się pod Krzywą Wieżą

Jesteś artystą malarzem, grafikiem, karykaturzystą, fotografikiem itp. ? Wystaw swoje prace w Galerii pod Krzywą Wieżą!
news Piłkarski finał Seni Cup 2015

1-3 lipca Toruń będzie miejscem Wielkiego Finału XV Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup.
news Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją kolarskich Mistrzostw Polski Kobiet w Kryterium Ulicznym na obszarze Zespołu Staromiejskiego Torunia w dniu 4 lipca 2015 r. od godziny 8:00 do godziny 18:00 nie będzie możliwy wjazd samochodami na teren Zespołu Staromiejskiego od strony:
news Toruń po europejsku

Toruń i jego nowy most drogowy został finalistą I etapu konkursu „Europa to my”. W środę 1 lipca gród Kopernika będzie można podziwiać w emitowanym w telewizyjnej „Jedynce” programie „Europa to my”. Początek o godz. 6.55.
news Wakacje w muzeum

Muzeum Okręgowe zaprasza dzieci spędzające lato w Toruniu do udziału w zajęciach pn. "Zielone wakacje – letnie spotkania z egzotyczna kulturą Azji i Afryki".
news Wieczór francuski

4 lipca zapraszamy do Dworu Artusa na Wieczór francuski w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura.
news W bezpiecznej strefie

Więcej patroli w rejonie starówki, rowerowe i wodne służby oraz punkt informacji i pomocy – jak co roku w sezonie letnim w Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna.
news Lato w ogrodzie

Ogród Zoobotaniczny zaprasza latem na cykl zajęć w ramach "Wakacyjnych spotkań z przyrodą".
news Ikar wakacyjny

Lipcowo-sierpniowy numer Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego „Ikar” jest już dostępny dla czytelników, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.
news Liceum Akademickie znów w czołówce

Liceum Akademickie UMK w Toruniu na piątym miejscu w Polsce w Rankingu Liceów STEM Perspektywy 2015.
news Nowe rozkłady 13 i 15

Od 1 lipca br. wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy linii nr 13 i 15.
news Bezpiecznie i ładnie przy żłobku

Miasto zagospodaruje teren przy Żłobku Miejskim Nr 2 przy ul. Piskorskiej 9 w Toruniu.
news Nowe mieszkania komunalne

Miasto przystępuje do budowy 40 kolejnych mieszkań komunalnych. Powstaną one przy ul. Drzymały 13 – 15.
news Stulatek bił kolejne rekordy

Prawie czterystu zawodników wystartowało w jubileuszowych, 25. Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. Bardzo dobrze na stadionie im. Grzegorza Duneckiego zaprezentowali się torunianie.
news Kolarskie kryterium krytyczne

Toruński Klub Kolarski PACIFIC zaprasza na kolarskie kryterium uliczne Nestlé Fitness Tour de Toruń o Puchar Prezydenta Miasta Torunia w randze IV Eliminacji Mistrzostw Polski Kryterium Kobiet.

Wyścig zostanie przeprowadzony 4 lipca 2015 r. ulicami toruńskiej Starówki.

Start i meta wyścigu zlokalizowane będą w okolicach CK Dwór Artusa, a jego trasa biec będzie przez ulice: Szeroką, Mostową, Bulwar Filadelfijski, Flisacką, Ducha Świętego i Różaną.
news Aneks do ZIT podpisany

W Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku 29 czerwca 2015 roku podpisano Aneks do Porozumienia w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w województwie kujawsko-pomorskim. Było to niezbędne do podjęcia dalszych kroków mających na celu pozyskanie środków na realizację ZIT.
news Laskarze nagrodzeni

Drużyna laskarzy KS "Pomorzanin" po raz kolejny przysporzyła sławy Toruniowi. Sportowcy zdobyli kolejny srebrny medal – tym razem w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie w sezonie sportowym 2014/2015. W nagrodę dostali dyplom oraz czek na 40 tysięcy złotych od władz miasta.
news Ostatni dzień głosowania

Dziś ostatnia szansa, aby zagłosować na projekty do budżetu partycypacyjnego na 2016 rok.
news Drogi na osiedlach

W 2015 roku kontynuowana jest budowa i modernizacja sieci dróg lokalnych. W sumie miasto przeznaczyło na ten cel 14,7 mln zł. Ekipy drogowe pracują w kilku dzielnicach naszego miasta. Niektóre ulicy zyskały już nowy wygląd. W sumie do końca roku zostanie przebudowanych prawie 7,5 km dróg lokalnych.
news Turniej Rycerski w Golubiu-Dobrzyniu

Turnieje konne, pokazy kaskaderskie, ujeżdżania rycerskie oraz jarmark ekologiczny czeka wszystkich, którzy między 3 a 5 lipca 2015 roku przybędą do Golubia-Dobrzynia na Wielki Turniej Rycerski.
news Kolejne miejsca do parkowania

Powstają nie tylko przy okazji remontu ulicy czy przy budowie nowej arterii. Mowa o miejscach do parkowania. W tym roku MZD wybuduje ich 550, za kwotę 3,8 mln złotych.
news Miasteczko z wodą i piernikiem

Plac zabaw „Piernikowe Miasteczko” został otwarty 27 czerwca 2015 r. po gruntownej modernizacji.
news Scherer i Chwin z Nagrodą Lindego

Niemiecka pisarka i dziennikarka Marie-Luise Scherer oraz polski pisarz i eseista Stefan Chwin otrzymali 28 czerwca 2015 r. Nagrodę Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
news XX edycja Nagrody Lindego

W niedzielę, 28 czerwca w Ratuszu Staromiejskim wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego.
news Reagujmy na przemoc!

Polacy nie reagują na przemoc. Możesz to zmienić! Toruń włącza się w kampanię społeczną przeciw obojętności na przemoc w naszym otoczeniu.
news Weekend w Toruniu

Pod znakiem bajkowego pikniku nad Wisłą, kilku letnich festiwali, festynów i turniejów upłynie w Toruniu ostatni weekend czerwca 2015 r.
news Nowe gwiazdy w Piernikowej Alei

Kolarz Michał Kwiatkowski i aktor Piotr Głowacki odsłonili swoje katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd.
news Dorotkowo w Piernikowym Miasteczku

VIII Święto Dorotkowa, impreza integracyjna dla całych rodzin, już w niedzielę, 28 czerwca 2015 r.
news Festiwal tańca w MDK

Ogólnopolski festiwal "Scena Tańca Współczesnego SPACE TORUŃ" odbędzie się 26-28 czerwca w Toruniu.
news Koncerty pod Gwizadami

Obchodzące 20-lecie istnienia Centrum Kultury Dwór Artusa co roku latem zabiera publiczność w muzyczną podróż pełną zróżnicowanych wrażeń. W tym roku Koncerty pod Gwiazdami zdominują utalentowane panie.
news Powrót teatrów ulicznych

Po latach nieobecności do Torunia wrócił letni Festiwal Teatrów Ulicznych. W ciągu wakacji widzowie zobaczą pięć przedstawień.
news Bliźniacy w Toruniu

Przedstawiciele Czadcy i Getyngi, miast partnerskich Torunia, są gośćmi toruńskich obchodów Święta Miasta.
news Jak biznes, to w Toruniu!

Toruń na czwartym miejscu wśród polskich miast w rankingu Doing Business w Polsce 2015.
news Kultura z dotacją

W drugiej połowie 2015 r. miasto wesprze projekty kulturalne 29 organizacji pozarządowych dotacjami w łącznej wysokości ponad 365 tys. zł.
news Powstanie baza dla wodniaków

W Toruniu powstanie jedna z najlepszych baz wioślarskich w Polsce. Został ogłoszony przetarg na budowę przystani sportów wodnych.
news Autobusem do Kamionek

Dobra wiadomość dla torunian pragnących wypocząć nad jeziorem. W sobotę 27 czerwca 2015 r. ruszają wakacyjne kursy nad jezioro w Kamionkach. Autobus MZK linii 106 będzie kursował do 31 sierpnia.
news Pokażmy nasze dziedzictwo

Masz pomysł na imprezę, która ukaże dziedzictwo naszego miasta i województwa? – do 30 czerwca zgłoś ją do Europejskich Dni Dziedzictwa.
news Sukces toruńskiej pięściarki

Toruńska pięściarka Aneta Rygielska, stypendystka Miasta Torunia, wywalczyła sobie awans do półfinału, a tym samym co najmniej brązowy medal na I Igrzyskach Europejskich w Baku.
news Wakacyjne zmiany w rozkładzie

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami w Toruniu od 29 czerwca do 31 sierpnia 2015 r. inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska.
news Wakacje 2015 w Toruniu

Zabawy w Piernikowym Miasteczku, plaża na Bulwarze Filadelfijskim, seanse filmowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne na orlikach i basenach, imprezy kulturalne, warsztaty – jak co roku miasto przygotowało bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży, która spędza wakacje w Toruniu.
news Najpiękniejszy wianek z Gniewkowa

Dzieci z Przedszkola Parowozik z Gniewkowa wyplotły najpiękniejszy wianek na Święto Miasta Torunia 2015.
news Dni Torunia w turystycznym tramwaju

Z okazji Dni Torunia Miejski Zakład Komunikacji zapraszamy w niedzielę 28 czerwca 2015 r. na przejażdżki tramwajem turystycznym.
news Asy z najlepszej klasy

Klasa 6a z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej najlepszą toruńską klasą szóstą w roku szkolnym 2014/2015. 26 czerwca 2015 r. jej uczniowie otrzymają świadectwa z rąk prezydenta miasta Michała Zaleskiego.
news Święto Torunia z Młynem Wiedzy

Pokazy chemiczne, królestwo baniek, kreatywne majsterkowanie, zabawy logiczne i specjalna gra planszowa to atrakcje przygotowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z okazji Święta Miasta. Z animatorami Młyna będzie można spotkać się 26 czerwca (piątek) w godz. 16:00-19:00 na Rynku Staromiejskim.
news Patron flisaków i żeglarzy

Relikwie bł. Jana Łobdowczyka, franciszkanina, patrona żeglarzy i flisaków są już w Toruniu.
news Strażacy ruszają do boju

25-28 czerwca 2015 r. w Toruniu zostaną rozegrane VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków "FCC i TFA Poland 2015".
news Muzyka i architektura

Latem Toruń zaprasza na koncerty XIX Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.
news Zmiany na trasach autobusów

Uwaga pasażerowie linii autobusowych: 51, 19,21,23,30,35, 37 i nocnej 02. Od czwartku zmiany w przebiegu ich tras.
news Wieczór w Alei Gwiazd

Już w czwartek, 25 czerwca kolarz Michał Kwiatkowski i aktor Piotr Głowacki odsłonią swoje katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd.
news Po naborze do podstawówek

Prawie 2,5 tysiąca pierwszaków w 107 oddziałach – tak w Toruniu wygląda nabór do szkół podstawowych na rok szkolny 2015/16.
news Piernikowe Miasteczko zaprasza

27 czerwca 2015 r. o godz. 14.00 rusza „Piernikowe miasteczko”. Mieszczący się w centrum starówki plac zabaw przeszedł gruntowną modernizację.
news Toruń promuje się na billboardach

Od połowy czerwca toruńskie wydarzenia kulturalne i sportowe promowane są na billboardach ulokowanych w wybranych miastach Polski. Przy głównych arteriach Gdańska, Gdyni, Sopotu, Poznania, Łodzi, Olsztyna, Płocka i Gniezna do końca roku obecne będą regularnie aktualizowane, wielkoformatowe plakaty zapraszające do udziału w najciekawszych wydarzeniach odbywających się w Toruniu.
news Toruń na billboardach

Od połowy czerwca toruńskie wydarzenia kulturalne i sportowe promowane są na billboardach w kilku dużych miastach Polski.
news Dom Harcerza na osiedlach

„Dom Harcerza” poszerza swoją ofertę. Od nowego roku szkolnego zajęcia będą odbywały się także poza główna siedzibą placówki – w toruńskich szkołach. Wszystko po to, by dostęp do zajęć był łatwiejszy.
news Miejsca dla przedszkolaków

Ponad 3,2 tysiąca dzieci będzie chodzić w roku szkolnym 2015/2016 do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Toruniu. Miasto zapewni miejsca wszystkim dzieciom cztero- i pięcioletnim.
news Rekreacja dla dużych i małych

Kilka siłowni i placów zabaw powstanie niedługo w Toruniu. Obiekty są tak pomyślane, by dzieci miały się czym zająć, kiedy ich rodzice chcą poćwiczyć.
news Nagrodzeni przez prezydenta Torunia

23 czerwca 2015 r. poznaliśmy 9 laureatów tegorocznej Nagrody Prezydenta Torunia.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory Ławników 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
01 lipca

1898 - Właściciel sali gimnastycznej p. Mielke wypowiedział Towarzystwu Gimnastycznemu "Sokół" w Toruniu dzierżawę sali.

1906 - Otwarto piątą z kolei linię tramwajową (pętlę) - ul. Bydgoska - Sienkiewicza - Mickiewicza - Reja - Bydgoska.

1919 - Dotarła wieść o uzgodnieniach i decyzjach paryskiej konferencji pokojowej (patrz - 28.06.1919). Polacy i Niemcy przyjęli rozstrzygnięcia (powrót Pomorza Gdańskiego z Toruniem do Polski) ze spokojem.