Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 06.05.2015 r.


Elektroniczny nabór do przedszkoli

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich bądź oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2012 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne

  • w każdej z wybranych placówek rodzic może wskazać maksymalnie 3 oddziały w preferowanej kolejności

  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego „Formularza rekrutacyjnego” w terminie  od 2 do 30 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden formularz w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania pięciu placówek.

Od 2 kwietnia 2012 r. od godz. 800 - będzie można wypełnić formularz        zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  https://naborp-k.vulcan.net.pl/torun/Page.mvc/Index

W przypadku braku dostępu do Internetu formularz można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte w „Formularzu rekrutacyjnym”. Kwalifikacja dzieci odbywa się na podstawie obowiązujących kryteriów.

Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 8 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół

  • 9–11 maja 2012 r. do godz. 15.00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca   w danej placówce

  • 14 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc.


>>>Zasady naboru TUTAJ

>>>Wykaz przedszkoli i  szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne TUTAJ


[27.03.2012]news Majowe zmiany w komunikacji

W kilku punktach Torunia trwają prace związane z rozbudowa sieci tramwajowej. Z tego powodu w maju zostaną wprowadzone kolejne zmiany w komunikacji miejskiej.
news Programowanie zespołowe na UMK

Wydział Matematyki i Informatyki UMK zaprasza 7 maja na doroczne publiczne prezentacje projektów zrealizowanych przez studentów III roku informatyki UMK w ramach przedmiotu Programowanie zespołowe.
news MZK w Juwenalia - studenci za darmo

W związku z Juwenaliami od nocy z 7 na 8 maja 2015 r. do końca weekendu inaczej będą kursować tramwaje. Studenci w juwenalia komunikacją pojadą za darmo.
news Ćwiczenia wojskowe

Naruszenie przestrzeni powietrznej i sygnały alarmowania Ludności – to główne założenia krajowych ćwiczeń Renegade - Kaper 15/1.
news Polska w kwiatach

Już w niedzielę 10 maja w Toruniu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Polska w kwiatach”!
news Mandaty za brak deratyzacji

Przez cały kwiecień dzielnicowi Straży Miejskiej kontrolowali toruńskie posesje pod kątem deratyzacji.
news Szkolenie o public relations firmy

Business Link Toruń Toruński Inkubator Technologiczny zaprasza do udziału w otwartym szkoleniu „Media a public relations firmy”, które poprowadzi Mariusz Orłowski, dziennikarz Telewizji Toruń.
news Swing, swing, swing

Do Torunia dotarł kolejny, już trzeci trójczłonowy tramwaj swing. Niskopodłogowy pojazd nowej generacji dostarczyła bydgoska PESA.
news Portal o toruńskich nekropoliach

Toruńskie Cmentarze to portal o toruńskich nekropoliach, dostępny jest pod adresem: www.torunskiecmentarze.pl
news Stacje naprawy rowerów gotowe

W Toruniu zamontowano ogólnodostępne, bezpłatne i samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Ich lokalizację wskazali mieszkańcy oddając głosy w internetowej ankiecie.
news Strażackie święto

6 maja o godz. 11.00 w Dworze Artusa odbędą się uroczystości z okazji Dnia Strażaka.
news Uwaga burze z gradem

W nocy z wtorku na środę (z między 17.00 5 maja a 4.00 6 maja) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mogą wystąpić burze z opadami deszczu i gradu.
news Osiedlowy film

Nagraj film o swoim osiedlu i zgłoś go w konkursie „Toruńskie osiedla”. Na klipy czekamy do 25 maja 2015 r.
news Sukces mistrzostw weteranów

2100 sportowców z 37 państw zobaczyło Toruń podczas 10. Halowych Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki.
news Juwenalia 2015

Juwenalia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędą się od 7 do 9 maja. Hasłem przewodnim studenckiego święta w roku jubileuszu 70-lecia toruńskiej uczelni jest Cosplay.
news Nauka i zabawa z MZK

Fotobudka z atrybutami motorniczego, budowa tramwaju z klocków, wystawa fotograficzna w swingu to tylko część atrakcji, jakie będą czekać na mieszkańców Torunia 9 maja, w ramach Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Sienkiewicza.
news Juwenalia i parkingi

Tegoroczne Juwenalia odbędą się na UMK w dniach 7-9 maja. W związku z montażem juwenaliowej sceny klubowej, w dniach 6-10 maja parking przed siedzibą Wydziałów: Biologii i Ochrony Środowiska; Nauk o Ziemi i Nauk Pedagogicznych zostanie wyłączony z użytkowania.
news JAR z lotu ptaka

Konferencja „Przygotowanie terenów inwestycyjnych na przykładzie JAR-u”, podczas której zostanie zaprezentowany potencjał inwestycyjny Torunia oraz oferta najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych, odbędzie się 14 maja 2015 r. o godz. 10.00 w Hotelu Filmar przy ul. Grudziądzkiej 45 w Toruniu.
news Dzień otwarty w CSAiU

Z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia organizuje w tym dniu Dzień Otwartych Koszar.
news Majówka w Toruniu

Patriotycznie, koncertowo, tanecznie, sportowo, po rycersku i kulinarnie można było spędzić tegoroczną Majówkę w Toruniu.
news Rekreacja w Kaszczorku

Przy ul. Gościnnej w Kaszczorku 1 maja 2015 r. otwarto siłownię zewnętrzną i plac zabaw, sfinansowane z budżetu partycypacyjnego.
news Prof. Filar odznaczony

Prof. Marian Filar z Wydziału Prawa i Administracji UMK został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
news Zostań EkoEkspertem

6 maja 2015 r. w Zespole Szkół nr 24 w Toruniu odbędą się zabawy sportowo-ekologiczne „Jesteśmy EkoEkspertami” przygotowane dla uczniów klas 3 szkoły podstawowej. Początek o 10.00 (do 11.30) w sali gimnastycznej szkoły przy ul. Ogrodowej 3/5.
news Święta w bieli i czerwieni

2 maja 2015 r. obchodziliśmy w Toruniu Święto Flagi, a 3 Maja - Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.
news Park dla dzieci i dorosłych

Jeszcze w tym roku mieszkańcy lewobrzeża będą mieli do dyspozycji kolejne miejsce, w którym będą mogli zażyć ruchu. Przy ul. Szuwarów i Nenufarów powstanie park aktywności dzieci i dorosłych.
news Biblioteka dla każdego

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy biblioteki w III LO przy ul. Raszei w Toruniu.
news Przewozy osób niepełnosprawnych

W dniu wyborów prezydenckich osoby niepełnosprawne zamieszkałe na terenie Torunia mogą skorzystać z nieodpłatnych mikrobusów do przewozu osób niepełnosprawnych i dojechać do (i z) lokali wyborczych.
news Manekin Toruń mistrzem polski juniorów

KST Energa - Manekin Toruń wywalczyła złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Juniorów na rok 2015 w zakończonych w niedzielę 3 maja 2015 roku Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Tenisie Stołowym.
news Olbrachta do remontu

Już niebawem ruszy remont ulicy Olbrachta. Toruńscy drogowcy przekazali plac budowy wykonawcy.
news Zdjęcie z flagą

2 maja 2015 r. torunianie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z polską flagą. Wspólna fotografia była jednym z punktów obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej.
news Nowe miejsca dla przedszkolaków

Trwa nabór do przedszkoli. Nowością w tym roku są oddziały przedszkolne całodzienne zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 13 oraz oddział pięciogodzinny dla dzieci czteroletnich w Szkole Podstawowej nr 32.
news Piknik ze zdrową wodą

Rodzinny „Piknik ze zdrową wodą” z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędzie się w niedzielę 10 maja, w godz. 10.00-13.00 na terenie zabytkowej stacji pomp na Bielanach przy ul. Św. Józefa 37-49.
news Targ sztuki dla każdego

Pod Krzywą Wieżą raz w miesiącu, począwszy od 2 maja odbywać się będą targi i warsztaty sztuki dla wszystkich chętnych.
news Długi weekend w Toruniu

Koncert Marcina Wyrostka, festyn sportowo-rekreacyjny, a także pokazy taneczne — to niektóre z atrakcji tegorocznej Majówki.
news Ikar na maj

Majowy numer Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego „Ikar” jest już dostępny dla czytelników, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.
news Koparki na osiedlach

W 2015 roku kontynuowana jest budowa i modernizacja sieci dróg lokalnych. W sumie miasto przeznaczyło na ten cel 14,7 mln zł. Ekipy drogowe pracują już w kilku dzielnicach naszego miasta.
news Młodzi mają głos

Na swojej pierwszej sesji zebrała się 29 kwietnia Młodzieżowa Rada Miasta Torunia kadencji 2015-2017.
news TOPS – aktualizacja

Spore zamieszanie w punktacji, zmiany liderów, pierwsze punkty przedszkolaków. Przedstawiamy kolejną odsłonę współzawodnictwa sportowego przedszkoli i szkół.
news Medale Kumade

W sobotę 25 kwietnia 2015 r. zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego Kumade uczestniczyli w dwóch Turniejach Karate Tradycyjnego.
news Gollob ze stałą dziką kartą SEC 2015

Najlepszy polski żużlowiec Tomasz Gollob otrzymał stałą dziką kartę na starty w cyklu Speedway European Championships 2015.
news Zobacz kwiaty i zwierzęta

Puszczyk mszarny, bazyliszki płatkogłowe oraz rysie karpackie - Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza do obejrzenia nowych nabytków fauny.
news Święta Flagi i Konstytucji

Uroczystości, pokazy, parady i iluminacje – Toruń uczci Święto Flagi Rzeczypospolitej (2 maja) oraz 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (3 maja).
news Wolontariat z AIESEC

Nie masz jeszcze planów na wakacje? Jedną z możliwości jest wyjazd na wolontariat w ramach programu Global Citizen, do którego aplikować można już teraz.
news Rekreacja w Kaszczorku

Już niedługo mieszkańcy Kaszczorka będą mogli korzystać z nowego miejsca do zabawy i rekreacji. 1 maja 2015 r. otwarcie siłowni zewnętrznej i placu zabaw przy ul. Gościnnej. Obiekt powstał w ramach budżetu partycypacyjnego.
news Cały Toruń zatańczy

W piątek ruszamy w tany! Kolejna edycja Święta Tańca odbędzie się 1 maja w godz. 11.00-18.00.
news Podgórz w Izbie Tradycji

Pamiątki związane z Podgórzem trafiły do Szkolnej Izbie Tradycji, otwartej 27 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 15.
news Świętujmy Dzień Europy

9 maja obchodzone jest Święto Europy. To szczególny dzień dla obywateli Unii Europejskiej, świętowany we wszystkich państwach członkowskich. A jest co świętować, bo w zjednoczonej Europie od prawie 70. lat utrzymujemy pokój. Jeszcze nigdy wcześniej się to nie udało.
news Parkowanie w weekend majowy

Dobra informacja dla kierowców. 1 i 3 maja parkując na starówce nie trzeba wnosić opłaty za parkowanie.
news Nagroda dla Energi

Zespół Energi Toruń otrzymał od prezydenta Torunia Michała Zaleskiego nagrodę za zdobycie brązowego medalu Tauron Basket Ligi Kobiet w sezonie 2014/2015.
news Torun? Must-see!

Nowojorski portal The Huffington Post wskazał Toruń jako jedno z dziesięciu niezwykłych europejskich miast idealnych dla turystów. Serwis chwali uroki miasta i… pierniki, z których słyniemy.
news Zostań wolontariuszem Skoda Velo Toruń

Trwa nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji Skoda Velo Toruń, który wystartuje 17 maja 2015 r.
news Miasto na ratunek zabytkom

Prawie 10 milionów złotych przeznaczył Toruń w ciągu zaledwie sześciu lat na ratowanie swoich zabytków. Miasto corocznie przyznaje pokaźne dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w obiektach wpisanych do rejestru zabytków i uczestniczy w realizacji unijnych projektów mających na celu ratowanie unikatowych miejsc.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory Prezydenta RP 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
06 maja

1602 - Rada miasta Torunia spisała umowę na przebudowę Ratusza Staromiejskiego przez Wilhelma Mertena z Elbląga i Melchiora Grimpego z Hanoweru wg projektu prawdopodobnie niderlandzkiego architekta Antoniego van Obbergena.

1731 - Burgrabia toruński Jakub Kazimierz Rubinkowski, katolik i rajca miejski, poleca przepędzić katolickich studentów, którzy w czasie procesji na cmentarzu kościoła św. Janów rzucali kamieniami do kolegów protestanckich, oglądających procesję z drzwi swoich domów.

1794 - Prusacy wprowadzają w życie 'Reglament für den Magistrat der Stadt Thorn" organizujący władzę pruską po II rozbiorze.