Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 22.10.2014 r.


Elektroniczny nabór do przedszkoli

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich bądź oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2012 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne

  • w każdej z wybranych placówek rodzic może wskazać maksymalnie 3 oddziały w preferowanej kolejności

  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego „Formularza rekrutacyjnego” w terminie  od 2 do 30 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden formularz w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania pięciu placówek.

Od 2 kwietnia 2012 r. od godz. 800 - będzie można wypełnić formularz        zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  https://naborp-k.vulcan.net.pl/torun/Page.mvc/Index

W przypadku braku dostępu do Internetu formularz można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte w „Formularzu rekrutacyjnym”. Kwalifikacja dzieci odbywa się na podstawie obowiązujących kryteriów.

Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 8 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół

  • 9–11 maja 2012 r. do godz. 15.00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca   w danej placówce

  • 14 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc.


>>>Zasady naboru TUTAJ

>>>Wykaz przedszkoli i  szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne TUTAJ


[27.03.2012]news 61. sesja rady miasta

Nowe stawki podatku od środków transportu i nieruchomości, obniżka cen niektórych biletów MZK i wprowadzenie nowych, stypendia i mieszkania dla studentów – tym między innymi zajmą się radni na 61. sesji rady miasta 23 października 2014 r. Początek o godzinie 10:00.
news Z uśmiechem w drugie stulecie

Prezydent Torunia odwiedził panią Zofię Dulko z ul. Antczaka, która świętuje w tym roku 102. rocznicę urodzin.
news „Straszny Młyn” na Halloween

Mroczna zagadka kryminalna, tajemnice laboratorium kryminalistycznego, profilowanie przestępcy na podstawie zdjęć, specjalne halloweenowe pokazy i doświadczenia naukowe, a do tego konkurs na najlepsze przebranie – takie atrakcje przygotowało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z okazji Halloween.
news Targi Konserwacje 2014

W dniach 23-24 października 2014 r. w Centrum Targowym „Park” w Toruniu odbędą się kolejne Toruńskie Spotkania Konserwatorskie. W programie XVIII Targi Konserwatorskie „KONSERWACJE” oraz IV Konferencja Naukowa Konserwatorów „Wczoraj i dziś konserwacji - restauracji zabytkowych kodeksów”.
news Z kraju tulipanów

Grupa mieszkańców partnerskiej Lejdy odwiedzi Toruń 22-25 października 2014 r.
news Korona Smakosza

Zakończyła się III edycja plebiscytu Korona Smakosza organizowanego przez Makro Cash&Carry w Toruniu. Plebiscyt towarzyszył jesiennej edycji akcji "Toruń za pół ceny", a Patronatem Honorowym objął go Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.
news Zostań Katarzynką

Chcesz zostać koszykarką? Nic prostszego! Przyjdź na treningi organizowane przez MMKS Katarzynki.
news SPIErnikowe podchody

25 października rozegrana zostanie gra miejska organizowana przez koła naukowe SPIE i OSA Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Początek o godzinie 12:00. Start pod budynkiem WFAiIS.
news Medale z mistrzostw Europy w sztukach walki

18-19 października 2014 r. w Nowem odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy IMAF w Sztukach Walki. W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników z Polski i Europy zrzeszonych w Federacji IMAF.
news Olimpiada o bezpieczeństwie

Do 17 listopada uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w V Kujawsko-Pomorskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.
news NGO: Kandydaci do RDPP, dodatkowy nabór

Do 23 października 2014 można jeszcze zgłosić kandydata do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia. Trwa dodatkowy nabór chętnych.
news Przetarg na wspólny prąd

Do 4 listopada można składać oferty na dostawę energii elektrycznej dla Gminy Miasta Toruń, kilku wyższych uczelni oraz podtoruńskich gmin, które utworzyły grupę zakupową.
news Dzień marchewki

Trwa toruńska kampania „Październik Zdrowiu – Tak, Uzależnieniom – Nie”. W ramach przedsięwzięcia młodzież Zespołu Szkół Technicznych zorganizowała „Dzień marchewki”.
news Pamięci ks. Popiełuszki

W Toruniu odbyły się uroczystości upamiętniające 30. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
news Zwycięstwo Pomorzanina

Laskarze Pomorzanina pokonali u siebie AZS AWF Poznań 6:2 i odnieśli piąte ligowe zwycięstwo w sezonie.
news Udany start na Head of the Charles Regatta

Rewelacyjnie spisała się toruńska ósemka wioślarska, która wystartowała na 50. Head of the Charles Regatta. W dniach 18-19 października po raz pierwszy zawodnicy toruńskiej akademickiej osady wioślarskiej wzięli udział w regatach na rzece Charles w stanie Massachusetts USA.
news Bądź widoczny, bądź bezpieczny

Sześć publicznych przedszkoli z Torunia weźmie udział w kampanii „Bądź Widoczny, Bądź Bezpieczny”.
news Wybory - losowanie numerów list

20 października 2014 r. o godz. 13.00 zostaną przyznane, w drodze losowania, numery listom komitetów wyborczych.
news Lalki z nagrodami

Spektakl „Ostatnia sztuczka Georges’a Méli?sa” Teatru Drak z Czech zdobył największą ilość nagród 21. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania. Grand Prix przyznane przez jury profesjonalne powędrowało do Włoch za spektakl „Malowany ogród” Compagnii TPO.
news Zawody we wspinaczce sportowej

23 października 2014 r. zapraszamy na XIV Toruńskie Zawody we Wspinaczce Sportowej Osób Niepełnosprawnych.
news Prezydent RP w Toruniu

W Toruniu gościł 17 października Prezydent RP Bronisław Komorowski. Posadził Dąb Wolności i złożył kwiaty pod pomnikiem Popiełuszki.
news Stypendia dla uczniów

117 uzdolnionych uczniów otrzyma od Prezydenta Miasta Torunia stypendia na rok szkolny 2014/2015.
news Weekend w Toruniu

Zakończenie lalkowego festiwalu Spotkania i rozpoczęcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, coś dla miłośników muzyki klasycznej, punk rocka, ale też ciekawe wydarzenia wystawiennicze. Te i całe mnóstwo innych propozycji w ten weekend w Toruniu.
news Derby w tenisie stołowym

Klub Sportowo Turystyczny ENERGA - MANEKIN TORUŃ z radością zaprasza na pierwsze w historii toruńsko - bydgoskie derby na najwyższym poziomie rozgrywek tenisa stołowego pomiędzy drużynami KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ, a GWIAZDA ZOOLESZCZ BYDGOSZCZ.
news Parkingi na Gagarina

Zerwana stara nawierzchnia, roboty kanalizacyjne i kostka na parkingach-tak można najkrócej opisać to, co dzieje się na ulicy Gagarina. Prace są realizowane na odcinku od ul. Sienkiewicza do Domu Studenta.
news Prezentacja swinga

W sobotę 18 października w godzinach 11-13 przy ul. Uniwersyteckiej (na odcinku wyłączonym z ruchu) odbędzie się ponowna ekspozycja nowego tramwaju niskopodłogowego typu Swing 122NbT.
news Święto toruńskich NGO

Warsztaty, debaty tematyczne, kawiarenka obywatelska dla seniorów, konferencja plenarna złożą się na tegoroczne Toruńskie Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenia związane z forum zaplanowano od 20 do 24 października 2014, w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży.
news Na dworcu się dzieje

Trwa rewitalizacja dworca Toruń Główny. Dziś, 17 października, rusza kolejny etap – remont głównego budynku. Z tego powodu od wczoraj kasy działają w wyremontowanym już budynku dawnej poczty.
news Oceń potencjał pracowników

We wtorek 21 października o godz.9.30 w Hotelu Mercure przy ul. Kraszewskiego 1/3 odbędzie się spotkanie prezentujące Narzędzie Pomiaru Wartości Kapitalu Ludzkiego.
news Kanalizacja na Rybakach

Trwa przebudowa ulicy Rybaki w Toruniu. Drogowcy z firmy Techbud prowadzą prace na odcinku od ul. Matejki do hotelu IBIS.
news Pamięci księdza Popiełuszki

Toruń uczci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę. W naszym mieście uroczystości odbędą się w sobotę i w niedzielę 18 i 19 października.
news Więcej możliwości dla NGO

Na najbliższej sesji rady miasta, 23 października 2014 r., radni pochylą się nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Miasta Toruń w 2015 r. z organizacjami pozarządowymi.
news Więcej na oświatę, mniej na kredyty

Więcej pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli, oszczędności na dokapitalizowaniu miejskich spółek i mniejsze wydatki na spłatę kredytów – na sesji rady miasta 23 października radni zajmą się projektem zmian w budżecie Torunia na 2014 r.
news Toruń na targach usług dla biznesu

W dniach 16-17 października 2014 r. Gmina Miasta Toruń weźmie udział w targach „Outsourcing – Usługi dla Twojego biznesu”, które odbędą się w Warszawie w ośrodku targowym EXPO XXI.
news Torunianka w filmie

Film o Krystynie Kucie, toruńskiej działaczce opozycji i jej losach w wolnej Polsce, 23 października na Tofifest.
news Smerfy symfonicznie

Wirtuoz fortepianu Adam Wodnicki wystąpi w Toruniu 18 października 2014 r. w koncercie pt. Mistrzowskie interpretacje.
news 23 i 42 pojadą inaczej

W związku z pracami drogowymi od piątku 17 października 2014 r. inaczej będą kursowały autobusy linii nr 23 i 42.
news Wiecha nad salą koncertową

Jeden z ważniejszych momentów na budowie wielofunkcyjnej sali koncertowej na toruńskich Jordankach. 15 października 2014 r. nad salą zawisła wiecha. Oznacza to, że budowlańcy dotarli z robotami do najwyższego punktu budynku.
news Nabór propozycji do planu konsultacji

Prezydent Torunia ogłasza nabór tematów do harmonogramu konsultacji społecznych na 2015 r. Swoje propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy, rady okręgu oraz organizacje pozarządowe w terminie od 14 października 2014 r. do 7 listopada 2014 r.
news Toruńska Olimpiada Przedszkoli i Szkół

Już dziś, 15 października o godzinie 13:00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema, zainaugurujemy miejskie rozgrywki sportowe przedszkoli i szkół.
news Nagrody dla nauczycieli

W Dniu Edukacji Narodowej prezydent Torunia uhonorował nagrodami 73 toruńskich nauczycieli.
news Informacja o przetargu

Stowarzyszenie "Jestem" zaprasza do udziału w przetargu na remont i adaptację budynku przy ul. Fałata 98/102 w Toruniu na potrzeby osób niepełnosprawnych.
news Wyzwania profilaktyki społecznej

22 października 2014 r. w Centrum Dialogu (Pl. Frelichowskiego 1) odbędzie się sympozjum, którego tematyka dotyczy m.in. wyznaczenia kierunków postępowania w obszarze profilaktyki społecznej.
news Zmiany na Batorego

W związku z budową II etapu Trasy Średnicowej Północnej w najbliższy piątek, 17 października, drogowcy z firmy Skanska zamkną ulicę Batorego w rejonie Urzędu Celnego. Ma to związek z robotami, jakie będą realizowane na skrzyżowaniu Trasy Średnicowej Północnej z ul. Dworcową.
news „Przebudowa” w Młynie Wiedzy

Po otwarciu specjalistycznych pracowni Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy nie zwalnia tempa. Na koniec października zaprasza na imprezę Halloween, a na początku listopada udostępni dwie nowe atrakcje.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
22 października

1452 - Tilman von Wege, jako reprezentant Torunia, wyjechał w poselstwie Związku Pruskiego do cesarza Fryderyka III. Poselstwo zostało na Morawach napadnięte i straciło część dokumentów przeciw Zakonowi.

1453 - Jan Cegenberg - współtwórca Związku Pruskiego - wpłacił przypadający na niego podatek do kasy Związku w Toruniu w wysokości 16 grzywien bez 3 szelągów.

1896 - Odbyło się pierwsze przedstawienie sztuki Bałuckiego "Grube ryby" w Teatrze Prowincjonalnym w Toruniu, założonym z inicjatywy posła Leona Czarlińskiego i Józefa Palędzkiego.