Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 26.05.2015 r.


Elektroniczny nabór do przedszkoli

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich bądź oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2012 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne

  • w każdej z wybranych placówek rodzic może wskazać maksymalnie 3 oddziały w preferowanej kolejności

  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego „Formularza rekrutacyjnego” w terminie  od 2 do 30 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden formularz w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania pięciu placówek.

Od 2 kwietnia 2012 r. od godz. 800 - będzie można wypełnić formularz        zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  https://naborp-k.vulcan.net.pl/torun/Page.mvc/Index

W przypadku braku dostępu do Internetu formularz można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte w „Formularzu rekrutacyjnym”. Kwalifikacja dzieci odbywa się na podstawie obowiązujących kryteriów.

Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 8 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół

  • 9–11 maja 2012 r. do godz. 15.00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca   w danej placówce

  • 14 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc.


>>>Zasady naboru TUTAJ

>>>Wykaz przedszkoli i  szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne TUTAJ


[27.03.2012]news Afrykańskie tkaniny

Wystawy poświęcona afrykańskim technikom tkackim i zdobniczym zostanie otwarta 29 maja w Muzeum Podróżników.
news Pokaz filmowy dla Nepalu

We wtorek, 26 maja w ratuszu odbędzie się pokaz filmów z podróży po Kanadzie i Peru. Dochód na pomoc dla Nepalu.
news Zaczarowany świat rodzin

W teatrze „Zaczarowany świat” odbyła się 23 maja finałowa gala Toruńskich Dni Rodziny 2015.
news Więcej klas w ZS 14

Kilka nowych klas powstanie w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Hallera 79 w Toruniu. Miasto ogłosiło przetarg na przystosowanie węzłów sanitarnych w Remont węzłów sanitarnych na I piętrze i piwnicy w budynku głównym na sale lekcyjne.
news Nabór do rady rynku pracy

Do 10 czerwca 2015 r. zgłaszać można członków do Powiatowej Rady Rynku Pracy kadencji 2015-2019.
news Rudacka jak nowa

Nowa jezdnia, chodniki, droga rowerowa, oświetlenie – tak po gruntownej przebudowie wygląda ulica Rudacka w Toruniu. 23 maja 2015 r. zmodernizowana drogę otwarto dla ruchu.
news Smart Space dla młodzieży

Startup School – tak nazywa się kwartalny cykl zajęć, którego pierwszą edycję inkubator Smart Space zakończył przed tygodniem.
news Dla bezpieczeństwa Torunia

Generał Bogusław Pacek, pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. stowarzyszeń proobronnych, spotkał się z prezydentem Torunia.
news Bilety na Memoriał Wagnera

W sobotę tuż po godzinie 15 ruszyła wyczekiwana już od dawna sprzedaż biletów na sierpniowy Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.
news Rabat na TORHUM

Do końca czerwca można kupować z 50 % rabatem produkowany przez MPO środek poprawiający właściwości gleby – TORHUM.
news Konsulat Mołdawii na Podmurnej

Otwarty w ubiegłym roku w Toruniu Konsulat Honorowy Republiki Mołdawii ma swoją siedzibę - przy ul. Podmurnej 60.
news Jest parking przy dworcu

Przy dworcu PKP Toruń Główny od kilku dni można już korzystać z nowego parkingu na 81 miejsc.
news Torun olśniewa uśmiechem, konkurs

Od września w Toruniu rozpocznie się pilotażowy program profilaktyki próchnicy i urazów zębów. Skorzystają z niego dzieci i młodzież toruńskich szkół, ale także ich rodzice i opiekunowie.
news Pomoc dla zabytków

1,1 mln zł miasto wesprze w tym roku prace konserwatorskie w toruńskich zabytkach należących do innych niż gmina właścicieli.
news Majdany na finiszu

Przebudowa ulicy Majdany dobiega końca. Zgodnie z umową powinna się ona zakończyć w czerwcu, jednak już pod koniec maja ulica ma być udostępniona do ruchu.
news Infolinia na wybory

24 maja, w dniu głosowania w drugiej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uruchomiony zostanie specjalny numer telefonu, pod którym pracownicy Urzędu Miasta udzielać będą informacji o obwodach głosowania, przynależnych do nich ulicach i numerach domów.
news Weekend w Toruniu

W przedostatni majowy weekend rusza trzecia edycja teatralnego Festiwalu Debiutantów – Pierwszy Kontakt.
news Chwin i Scherer z nagrodą Lindego

Nagrodę Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2015 roku otrzymała Marie-Luise Scherer urodzona w 1938 r. niemiecka pisarka i dziennikarka oraz Stefan Chwin - urodzony w 1949 r. powieściopisarz, eseista i historyk literatury.
news Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 maja przypada Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji w Toruniu odbędą bezpłatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
news 25 lat wspomnień i osiągnięć

Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia w Ratuszu Staromiejskim uczciła 25-lecie istnienia samorządu terytorialnego.
news Komunikacja miejska w Zielone Świątki

W „Zielone Świątki”, w niedzielę 24 maja 2015 r., w Toruniu będzie inaczej kursować komunikacja miejska.
news Tulipanowa na planie

Miejski Zarząd Dróg, w ramach projektu „Zaprojektuj ulicę”, zaprasza na kolejny dyżur konsultacyjny dotyczący przebudowy ul. Tulipanowej w Toruniu.
news Zmiany na „nowej” Polnej

W najbliższy poniedziałek, 25 maja 2015 r. około godziny 9.00, drogowcy udostępnią dla ruchu odcinek ul. Polnej w nowym przebiegu, tj. od ul. Ugory do ul. Grudziądzkiej.
news Stypendia kulturalne na 2015

Piętnaście osób zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury otrzyma Stypendia Miasta Torunia w dziedzinie kultury na II półrocze 2015 r.
news Miasto wspiera biznes

W Toruniu powstaje nowa jednostka wspierająca przedsiębiorczość - Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. O jej utworzeniu i statucie radni zadecydowali 21 maja 2015 r.
news Anioły z Wilkami

W niedzielę o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Toruniu, zostanie rozegrany mecz siódmej kolejki pierwszej ligi futbolu amerykańskiego. Angels Toruń w walce o playoff podejmą Wilki Łódzkie.
news Koła ratunkowe na bulwarze

Bezpieczniej mogą się poczuć osoby spacerujące nad Wisłą w rejonie Bulwaru Filadelfijskiego. Na nabrzeżu Wisły zamontowano 10 nowych kół ratunkowych.
news Poznaj UMK

Do 22 maja potrwają zapisy chętnych do udziału w Akademickiej Grze Terenowej Poznaj UMK, która 23 maja odbędzie się na terenie kampusu uniwersyteckiego UMK w Toruniu. Stawką jest tablet Samsung Galaxy Tab4.
news Mikrowsparcie projektów kulturalnych

Od 20 maja do 2 czerwca można składać wnioski o wsparcie małych projektów kulturalnych, zaplanowanych w III kwartale 2015 r.
news Indie na fotografii

Już tylko do 24 maja w Muzeum Podróżników można oglądać wystawę „Indie. Ludzie i wierzenia. Fotografie Rafała Glonka.”
news O Azji w Toruniu

Dyplomaci z kilkunastu krajów będą w Toruniu 21-22 maja 2015 r. gośćmi II Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego.
news Energa w górę

Energa Toruń zajęła 27. miejsce w rankingu europejskich drużyn, który opublikował portal eurobasket.com. W porównaniu do poprzedniego zestawienia, Katarzynki awansowały o 33. pozycje.
news Priorytet dla tramwaju

Już niedługo na jednej z głównych tramwajowych tras Torunia tramwaje będą objęte priorytetem przejazdu. 21 i 22 maja miasto rozpoczyna instalowanie nowego oprogramowania na pl. Daszyńskiego i skrzyżowaniu Szosy Lubickiej, Ślaskiego i Jamontta.
news Jubileuszowy Festyn Motoryzacyjny

We wrześniu 2015 roku Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu będzie obchodził swoje 60-lecie. Z okazji tego jubileuszu 22 maja 2015 r., na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędzie się Jubileuszowy Festyn Motoryzacyjny.
news Święto Jezuitów w Toruniu

24 maja 1945 roku jezuici przejęli opuszczony kościół ewangelicki i dlatego w tym roku obchodzą 70 lat swojej obecności przy Kościele pw. Świętego Ducha przy Rynku Staromiejskim w Toruniu.
news O uważnym kochaniu dziecka

W Centrum Dialogu im. bł. Jana Pawła II (Toruń, Pl. Frelichowskiego 1) w czwartek 28 maja 2015 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców pt. „Potrzebuję Twojej siły – oraz granic. O uważnym kochaniu dziecka”.
news Muzyczna Rowerowa Masa Krytyczna

W sobotę 23 maja Stowarzyszenie Rowerowy Toruń organizuje Muzyczną Rowerową Masę Krytyczną. Przejazd rozpocznie się o godzinie 16:00 na Rynku Nowomiejskim.
news Prezydent w porozumieniu z radnymi

Czas Gospodarzy, Prawo i Sprawiedliwość – z tymi klubami radnych 20 maja prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał trójstronne porozumienie programowe.
news Kudłacze pod Kopernikiem

Ekipa telewizyjna BBC kręciła w Toruniu zdjęcia do programu "Kudłacze na motorach".
news Osiedlowy film - ostanie dni na zgłoszenia

Nagraj film o swoim osiedlu i zgłoś go w konkursie „Toruńskie osiedla”. Na klipy czekamy do 25 maja 2015 r.
news Za miesiąc SEC

20 czerwca rozpoczęcie cyklu Speedway European Championships.
news Porozumienie w Radzie Miasta

20 maja prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał trójstronne porozumienie programowe w zakresie współpracy z klubem radnych Czas Gospodarzy i klubem radnych Platformy Obywatelskiej.
news Przetargi na dworcu głównym

Prace przy rewitalizacji Dworca Toruń Główny powoli zbliżają się do końca. Miejsca spółka Urbitor szuka najemców na nowo powstałe lokale. Ustny przetarg nieograniczony odbędzie się 22 maja 2015 r.
news Cmentarz z utwardzoną aleją

Bezpieczniej i wygodniej można już przejść przez cmentarz św. Jerzego w Toruniu. Trwa utwardzanie alei głównej.
news Młyn Wiedzy w Bydgoszczy

Pokaz „Naukowe kalorie”, Atomowy Bubble Soccer, warsztaty z budowania mini robotów i maszynek piszących, a także eksperymenty fizyczne – to część atrakcji przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Bydgoski Festiwal Nauki.
news Dwie sesje rady miasta

Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego odbędzie 21 maja 2015 r. w Ratuszu Staromiejskim. Podczas uroczystości wręczone zostaną medale za długoletnią służbę i Medale Honorowe Miasta Torunia.
news Nagroda dla hokeistów

Drużyna Nesta Toruń Klubu Sportowego Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna odebrała nagrodę za udział w rozgrywkach fazy play-off w sezonie rozgrywkowym 2014/2015 I ligi hokeja na lodzie.
news Europejski Tydzień Sportu

Od 26 maja do 1 czerwca odbędzie się VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich w ramach którego rozegrana zostanie XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015.
news Trzeci Pierwszy Kontakt

Dziesięć debiutów aktorskich i sześć reżyserskich w trzynastu przedstawieniach złoży się na trzecią edycję Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt”.
news Coraz więcej turystów

Ponad 1,7 miliona turystów odwiedziło Toruń w 2014 roku – wynika z corocznego badania ruchu turystycznego. Gości w grodzie Kopernika jest coraz więcej. Niezmiennie nasze miasto kojarzy się z piernikami, Mikołejm Kopernikiem i starówką.
news ZUS dla niepełnosprawnych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Toruniu zaprasza 20 maja 2015 r. w godzinach 9:00 - 14:00 na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory Prezydenta RP 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
26 maja

1454 - Przybywa do Torunia królowa polska Elżbieta Habsburżanka i królowa matka Zofia Holsztańska z wielkim orszakiem.

1774 - Rezydent toruński w Warszawie Samuel Luter Geret donosił w liście biskupowi przemyskiemu Józefowi Kierskiemu, że terytorium toruńskie okupuje 500 pruskich Bośniaków.

1912 - Odbył się w toruńskim parku "Wiktorii" Pierwszy (nieoficjalny) Okręgowy Zjazd Polskich Kół Śpiewackich.