Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 01.03.2015 r.


Elektroniczny nabór do przedszkoli

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich bądź oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2012 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne

  • w każdej z wybranych placówek rodzic może wskazać maksymalnie 3 oddziały w preferowanej kolejności

  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego „Formularza rekrutacyjnego” w terminie  od 2 do 30 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden formularz w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania pięciu placówek.

Od 2 kwietnia 2012 r. od godz. 800 - będzie można wypełnić formularz        zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  https://naborp-k.vulcan.net.pl/torun/Page.mvc/Index

W przypadku braku dostępu do Internetu formularz można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte w „Formularzu rekrutacyjnym”. Kwalifikacja dzieci odbywa się na podstawie obowiązujących kryteriów.

Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 8 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół

  • 9–11 maja 2012 r. do godz. 15.00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca   w danej placówce

  • 14 maja 2012 r. do godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc.


>>>Zasady naboru TUTAJ

>>>Wykaz przedszkoli i  szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne TUTAJ


[27.03.2012]news TOPS – aktualizacja współzawodnictwa sportowego szkół

Wydział Sportu i Turystyki – organizator Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół przedstawia kolejną aktualizację współzawodnictwa sportowego prowadzonego dla przedszkoli i szkół w ramach TOPS 2014/2015.
news Wybieg na Wiązowej

Za ekranami akustycznymi przy ul. Wiązowej w Toruniu powstanie wybieg dla psów.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu partycypacyjnego na 2015 r. Mieszkańcy zgłosili projekt już w edycji na rok 2014, ale nie uzyskał wystarczającej liczby głosów. Udało się to dopiero w kolejnym rozdaniu, kiedy na wybieg na osiedlu Chełmińskie Przedmieście zagłosowało 377 osób.
news Rowerem miejskim od marca

Od 1 marca rowery Toruńskiego Roweru Miejskiego wrócą na miejskie ulice. Zgodnie z harmonogramem jednoślady 30 listopada zabezpieczone zostały na czas zimy.
news TOPS – aktualizacja kalendarzy

Wydział Sportu i Turystyki UMT informuje, że jest już dostępna kolejna aktualizacja kalendarzy imprez szkolnych organizowanych dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół 2014/2015.
news Tymczasowe zmiany w komunikacji

Zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów spowodowane budową Trasy Średnicowej Północnej.
news Godzina dla morświna

W sobotę, 28 lutego o 20.30 zgaśmy światło, a w marcu poprzyjmy apel o ochronę morświna  bałtyckiego. 
news Toruń gminą na 5

Toruń został wyróżniony w rankingu "Gmina na 5". Ranking dotyczy jakości obsługi potencjalnych inwestorów.
news Kolejne wieże dla jerzyków

W Toruniu powstaną w tym roku trzy kolejne wieże dla jerzyków: w Dolinie Marzeń, przy Kaszowniku i na Podgórzu.
news Trenują z miejskimi stypendiami

W hali przy ul. Bema 26 lutego odbyła się uroczystość wręczenia aktów przyznania stypendiów sportowych na 2015 r.
news Nowe boisko i plac zabaw

Kolejna toruńska placówka oświatowa - Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Żwirki i Wigury - zyska w tym roku nowe boisko i plac zabaw.
news Weekend w Toruniu

Weekend przełomu lutego i marca upłynie w Toruniu pod znakiem festiwali: Jazz Od Nowa Festival i CoCArt Music Festival.
news Sobotnie zabawy nauką

W marcu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na nowe weekendowe warsztaty. Czy ambra to naprawdę wynik niestrawności kaszalota? Czy można mieć złamane serce? Czym jest technika monotypii? Na te i wiele innych pytań będzie można poznać odpowiedzi podczas sobotnich zajęć.
news Po spotkaniu na Rudaku

Trwa cykl dyskusji o mieście prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami wszystkich trzynastu okręgów miasta.
news Beat box na starówce

Dzięki wsparciu miasta dzieci i młodzież ze starówki mogły poznać tajniki tańca i beat box’u. W piatej 27 lutego o godz. 17:00 w Bang Bang Studio przy Rynku Nowomiejskim 27 odbędzie się pokaz końcowy grupy warsztatowej spędzającej ferie w taneczno – beat box’owym rytmie.
news Pomyślna próba tramwajowa

Pomyślnie odbył się przejazd próbny tramwaju po nowym torze tramwajowym na odcinku ul. Szumana, Pl. św. Katarzyny i Warszawskiej.
news Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Alicja Krajewska-Cysewska z ZS nr 15 i Oliwia Zawadzka z Domu Muz zostały laureatkami konkursu plastycznego pod nazwą "Bezpieczne ferie".
news Zmiany w rozkładach MZK

Od 1 marca 2015 r. wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy linii nr 17, 21 oraz 35.
news Toruń w pracach magisterskich

W Ratuszu Staromiejskim 5 marca 2015 r. zostaną wręczone nagrody za prace magisterskie i dyplomowe o tematyce toruńskiej.
news Tramwaje wracają na linie

Od piątku 27 lutego od godz. 23:30 ruszają tramwaje do Olimpijskiej.
news SBPC – skład USA

Greg Hancock i Gino Manzares, to piąta para, która wystartuje już 28 marca na toruńskiej MotoArenie w trakcie inauguracyjnych zawodów z cyklu Speedway Best Pairs Cup. Amerykanie wracają do walki o puchar po roku przerwy.
news Bezpłatny przejazd dla weteranów

22-28 marca 2015 roku – w tych dniach Toruń stanie się areną sportowych zmagań kilku tysięcy lekkoatletów–weteranów.
news Nagrody Prezydenta za rok 2014

Do 30 kwietnia 2015 r. składać można wnioski o Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za rok 2014. To już 20. edycja przyznawanych corocznie nagród. Uroczyste wręczenie odbędzie się 23 czerwca 2015 r. w Dworze Artusa, w przeddzień święta miasta.
news Nowa taryfa za wodę i ścieki

Na najbliższej sesji rady miasta radni pochyla się nad nowymi taryfami opłat za wodę i ścieki. Stawki będą obowiązywać od 1 kwietnia 2015 r. Konieczność ich wprowadzenia Toruńskie Wodociągi uzasadniają m.in. kosztami eksploatacji, koniecznością opłaty wyższych podatków i wzrostem kosztów energii.
news Większe wsparcie dla policji

Prawie 2,9 tysiąca dodatkowych patroli będzie pilnowało bezpieczeństwa w Toruniu w 2015 roku. 26 lutego prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę dotyczącą przekazania 375 tys. zł dla Komendy Miejskiej Policji.
news Niedziela pamięci o wyklętych

W niedzielę, 1 marca w Toruniu odbędą się obchody Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
news Wielkie wspinanie

Już jutro na hali sportowo-widowiskowej Wielke Wspinanie! To jedna z ostatnich feryjnych propozycji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
news Radiowe Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Z początkiem marca na antenie Radia ZET GOLD 92,8 startuje audycja „Strać głowę dla nauki”. Pracownicy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą wyjaśniać w niej zagadnienia z zakresu biologii, fizyki czy chemii. Programy będę emitowane do czerwca w poniedziałki i piątki.
news Rada z doświadczeniem

O potrzebach osób w wieku emerytalnym i przygotowywanych specjalnie dla nich inicjatywach będzie mowa na posiedzeniu Rady seniorów, które odbędzie się 27 lutego 2015 r. w urzędzie miasta.
news Dziś spotkanie na Rudaku

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania. Tegoroczny cykl dyskusji o mieście potrwa od 24 lutego do 30 marca 2015 r. Prezydent spotka się z mieszkańcami wszystkich trzynastu okręgów Torunia.
news Po spotkaniu na Podgórzu

Trwa cykl dyskusji o mieście prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami wszystkich trzynastu okręgów miasta. W środę, 25 lutego 2015 r. odbyło się spotkanie na Podgórzu.
news Toruń – miejsce Twojego biznesu

21 marca 2015 r. Urząd Miasta Torunia zaprasza na konferencję pn. „Toruń – miejsce Twojego biznesu”.
news Komisja kulturalna - dłuższy nabór

Działasz w organizacji pozarządowej w sferze kultury? Zgłoś się do miejskiej komisji oceniającej wnioski kandydatów do stypendiów kulturalnych. Termin naboru wydłużono do 8 marca 2015 r.
news 6,6 mln zł na budżet partycypacyjny

Znamy już kwotę, którą miasto przeznaczy na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego Torunia w 2016 roku. Będzie to 6,6 mln zł.
news Bezpieczne ferie - finał konkursu

26 lutego 2015 roku w toruńskim Planetarium nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą "Bezpieczne ferie".
news Mieszkania na zamianę

Miasto szuka chętnych, którzy chcieliby zamieszkać w nowych, budowanych wspólnie z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, mieszkaniach komunalnych przy ul. Poznańskiej 294. Nowe mieszkanie można dostać na zasadzie zamiany.
news Plan zagospodarowania województwa

Trwają prace zmierzające do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego województwa kujawsko-pomorskiego. Wnioski można składać do dnia 31 maja 2015 roku.
news Weterani powalczą w mistrzostwach kraju

Już w najbliższą sobotę w toruńskiej hali przy ul. Bema zagości kolejna duża impreza lekkoatletyczna. Aż 365 zawodników przystąpi do rywalizacji w 24. Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów. Wstęp dla widzów jest wolny.
news CoCArt Music Festival

W dniach 26-28 lutego w Centrum Sztuki Współczesnej i Klubie NRD po raz siódmy odbędzie się CoCArt Music Festival.
news Jazz Od Nowa Festival 2015

Uznane na świecie polskie nazwiska oraz świetni muzycy z zagranicy pojawią się na 15. Jazz Od Nowa Festival, który odbędzie się 25-28 lutego.
news Szansa dla małej gastronomii

Jeszcze tylko przez kilka dni, do 2 marca 2015 r., można składać oferty na prowadzenie od 1 kwietnia do 31 października 2015 r. punktów małej gastronomii na terenie Zespołu Staromiejskiego.
news Po spotkaniu na Stawkach

Trwa cykl dyskusji o mieście prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami wszystkich trzynastu okręgów miasta. We wtorek 24 lutego odbyło się spotkanie na Stawkach.
news Dziś spotkanie na Podgórzu

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania. Tegoroczny cykl dyskusji o mieście potrwa od 24 lutego do 30 marca 2015 r. Prezydent spotka się z mieszkańcami wszystkich trzynastu okręgów Torunia.
news Sprzęt medyczny dla ratowników

Toruńska Straż Miejska wzbogaci się o kolejny specjalistyczny sprzęt medyczny do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Tym razem strażnicy otrzymają fantoma do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej noworodków.
news Co z basenem na Bażyńskich?

Urząd Miasta zamierza przebudować budynek pływalni z hotelikiem przy ul. Bażyńskich 9/17 oraz zagospodarować jego otoczenie na cele rekreacyjno-sportowe służące mieszkańcom.
news Handel na Rynku Nowomiejskim

Przypominamy, że 27 lutego mija termin składania ofert na prowadzenie sezonowych ogródków gastronomicznych w obszarze Rynku Nowomiejskiego.
news Iluminacja kościoła św. Faustyny

Kolejny toruński kościół - p.w. Miłosierdzia Bożego i św. S. Faustyny przy ul. św. Faustyny 7 - zyska wspaniałą iluminację. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie. Jest to kolejny etap prac iluminacyjnych prowadzonych w Toruniu od 1994 roku.
news Pamięć o kapłanie męczenniku

Tablica odsłonięta na ścianie kościoła WNMP uczciła 70. rocznicę śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
news Zakochani w rodzinie

Już po raz trzeci Fundacja Nadzieja dla Rodzin zaprosiła rodziny wielodzietne do udziału w wyjątkowych walentynkach, które odbyły się 21 lutego 2015 r. w ramach Programu Promocji Dużej Rodziny „Jesteśmy Razem”, sfinansowanego przez Gminę Miasta Toruń.
news Welconomy Forum in Toruń

„Integracja i Współpraca - Innowacyjność" to temat przewodni Welconomy Forum in Torun (XXII edycji Forum Gospodarczego). XXII edycja Forum Gospodarczego – już 2 i 3 marca 2015.
news Utrudnienia na Warszawskiej

We wtorek 24 lutego w godz. od 8.30 do 14.30 będą trwały prace przełączeniowe na czynnej sieci wodociągowej w ul. Warszawskiej po stronie północnej na odcinku od ul. Traugutta do ul. Jagiellończyka.
news Wysoka ocena toruńskich zawodów

59. Halowe Mistrzostwa Polski, które w weekend odbyły się w Toruniu, to drugie najlepsze halowe mistrzostwa krajowe rozegrane w tym roku na świecie – tak wynika z rankingu specjalistycznego węgierskiego portalu statystycznego all-athletics.
news Pętla Motoarena gotowa

Jeden z kluczowych punktów na tramwajowej mapie Torunia przeszedł prawdziwą metamorfozę. Pętla Motoarena została oddana do eksploatacji z końcem stycznia.
news SBPC - Szwecja podała skład

W poniedziałek ujawniono nazwisko nowego menadżera reprezentacji Szwecji oraz podano skład na zbliżający się wielkimi krokami turniej Speedway Best Pairs Cup.
news 70. rocznica śmierci ks. Frelichowskiego

W Toruniu odbędą się dziś uroczystości 70. rocznicy śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona toruńskich harcerzy.
news Toruń w Klastrze Turystyki Medycznej

23 lutego 2015 r. uroczyście podpisano porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Miasta Toruń a Klastrem Turystyki Medycznej i Uzdrowiskowej.
news Zdrowo i sportowo ze Strażą Miejską

Straż Miejska w Toruniu zakończyła realizację pilotażowego projektu z zakresu aktywnego spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych dla uczniów z toruńskich placówek oświatowych pod nazwą „Zdrowo i sportowo”.
news Nowy konkurs pianistyczny

Koncert Pawła Wakarecego w sali koncertowej ZSM w Toruniu zainaugurował 21 lutego 2015 r. I edycję Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Uczniów Szkół Muzycznych.
news Spotkanie na Stawkach

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania. Tegoroczny cykl dyskusji o mieście potrwa od 24 lutego do 30 marca 2015 r. Prezydent spotka się z mieszkańcami wszystkich trzynastu okręgów Torunia.
news Lekkoatletyczne rekordy w toruńskiej hali

Kolejne znakomite rezultaty i wiele poprawionych rekordów życiowych na zakończonych w niedzielę w Toruniu 59. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce.

Finałowe zmagania uczestników w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema śledziło w niedzielę blisko 3 tys. kibiców.

W finale biegu na 200 metrów Karol Zalewski uzyskał czas 20.66, a w biegu na 400 metrów - 46.25. W obu przypadkach reprezentant KS AZS UWM Olsztyn poprawił swoje rekordy życiowe.
news Boisko w nagrodę

Nowe, wielofunkcyjne boisko powstanie przy ul. Konstytucji 3 Maja w Toruniu. Będzie to nagroda, którą osiedle wywalczyło w sportowej rywalizacji międzydzielnicowej.
news Zagłosuj na halę

Hala sportowo-widowiskowa nominowana do nagrody w plebiscycie Polska Architektura 2014.
news Pomorzanin wicemistrzem Polski

Laskarze Pomorzanina srebrnymi medalistami Halowych Mistrzostw Polski. W wielkim finale rozegranego w Pleszewie Turnieju Final Six torunianie ulegli Grunwaldowi Poznań 4:5.
news Energa wygrała z Widzewem

Nie bez problemów Katarzynki pokonały ekipę z Łodzi. Świetną czwartą kwartę zagrała rozgrywająca Katarzyna Suknarowska.
news Kurs samoobrony dla pań

Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XVIII edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „JESTEM BEZPIECZNA”.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory Prezydenta RP 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
01 marca

1516 - Papież Leon X wydał dokument potwierdzający Toruniowi przywileje, w tym prawo składu.

1657 - Przybył do Torunia generalny kwatermistrz wojsk króla szwedzkiego Karola X Gustawa, Eryk Jonsen Dahlberg - autor licznych widoków i planów miast i twierdz polskich, w tym również Torunia.

1748 - Rada Miejska wstrzymała poczmistrzowi Jakubowi Kazimierzowi Rubinkowskiemu pensję przysługującą mu z racji sprawowania urzędu rajcy za podwyższanie opłat za korespondencję miejską.