Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 29.07.2015 r.


Polna w przebudowie

Ulica Polna, jedna z wąskich i najbardziej zatłoczonych ulic Torunia, zyskuje całkowicie nowy standard. Po przebudowie, trwającej na odcinku od Grudziądzkiej do Chrobrego, droga będzie miała cztery pasy, chodniki i ścieżkę rowerową. Inwestycja za ponad 10 mln zł zakończy się w maju 2012 roku.

Ulica Polna przed przebudową 

Przejazd Polną w środku dnia, szczególnie od skrzyżowania z Grudziądzką w kierunku Chrobrego i Mazowieckiej, stanowi spore wyzwanie. Ulica obsługująca liczne  w północnej części Torunia firmy, składy budowlane i centra dystrybucyjne, ze względu na swoje słabe parametry nieustannie się blokuje. Na przeważającym odcinku wąska jezdnia z dwoma pasami ruchu, miejscami brak chodnika - to wszystko stanowi duże utrudnienie dla kierowców i pieszych. Wiele pozostawia do życzenia stan nawierzchni Polnej, obciążanej każdego dnia setkami ton samochodów towarowych.

  

Po poszerzeniu droga będzie miała 4 pasy

Za rok  to się całkowicie zmieni. Na najbardziej newralgicznym odcinku 1165 m od ulicy Chrobrego do  Grudziądzkiej trwa przebudowa drogi. Polna jest poszerzana do ulicy czteropasmowej o zmiennej szerokości od  14 m do 19,5 m , po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku, z nawierzchnią bitumiczną.  Po obu stronach ulicy powstanie chodnik o szerokości 2 m z kostki polbrukowej, dodatkowo po stronie południowej bitumiczna ścieżka rowerowa o szerokości 2,3 m. Projekt obejmuje wykonanie odwodnienia do kanalizacji deszczowej, oświetlenia i nasadzenia zieleni ulicznej.

 

Prace ruszyły w marcu 2011 r. i planowo zakończą się 31 maja 2012 r. Co ważne, roboty będą realizowane przy zachowaniu dotychczasowego ruchu (z niezbędnymi ograniczeniami). Inwestycję realizuje wyłoniona w przetargu firma STRABAG sp. z o. o. w Pruszkowie.  Koszt robót wyniesie 10 323 280,94 zł.

>>> Zobacz pozostałe miejskie inwestycje

>>> Interaktywna mapa miejskich inwestycji


[3.06.2011]news Zlot citroena - dodatkowe tramwaje

W związku z otwarciem zlotu Citroena 2CV na Motoarenie, we wtorek 28 lipca uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
news Szkolenie dla przedsiębiorczych

Fundacja Twoja Inicjatywa! zaprasza na bezpłatne warsztaty z cyklu Przedsiębiorcą być!
news Piątka w remoncie

Trwa remont budynku V Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza 34 w Toruniu.
news Szachy i mini golf

Przy Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dziewulskiego w Toruniu powstanie plac gier. Miasto ogłosiło przetarg na jego budowę.
news Laureaci zaśpiewali dla Torunia

Agata Zakrzewska zdobyła Grand Prix tegorocznych, XIX Ciechocińskich Impresji Artystycznych.
news Wieczór fiński u Jakuba

Muzyka baroku i nordyckie melodie ludowe wypełnią sobotni "Wieczór fiński" - 1 sierpnia w kościele św. Jakuba w Toruniu.
news Kwiaty dla stulatki

Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził toruniankę Władysławę Rojek, która 26 lipca 2015 r. skończyła sto lat.
news Światowy sukces torunianki

Wielki sukces odniosła zawodniczka AZS UMK ENERGA Toruń Katarzyna Zillmann podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata.
news Złote Jabłko dla wrocławianek

Wrocławski zespół Kagyuma wygrał tegoroczny Przegląd Konkursowy VI Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.
news Parkingi na zlocie citroena

W dniach 28 lipca – 2 sierpnia 2015 r. w Toruniu 21. Międzynarodowy Zlot Miłośników Citroëna 2CV. To jedna z największych cyklicznych imprez zlotowych na świecie. Dla widzów miasto wyznaczyło parkingi.
news Zmiany w programie Sportowego Lata

Organizatorzy Sportowego Lata informują o zmianach w programie.

Zaplanowana na najbliższą sobotę, 24 lipca Sportowa Familiada nie odbędzie się. Do chwili obecnej nie odnotowaliśmy żadnego zgłoszenia, co wskazuje na brak zainteresowania udziałem w imprezie. Dodatkowym argumentem za odwołaniem jutrzejszego wydarzenia są niezbyt optymistyczne prognozy pogody. Elementy tej imprezy zostaną natomiast z całą pewnością włączone do innego wydarzenia Sportowego Lata. Za utrudnienia przepraszamy.
news Alkotest bije rekordy

Toruńska straż miejska „bije rekordy” w sprawdzaniu trzeźwości kierowców. Zaledwie w okresie dwóch tygodni aż 91 osób skorzystało z badania stanu trzeźwości alkotestem zlokalizowanym na Rynku Staromiejskim w Toruniu.
news Projekt S.O.S. Europe dobiega końca

Dobiega końca dwuletni projekt S.O.S Europe – „Supporting Our Sensibility towards Europe" realizowany w ramach programu Comenius w Zespole Szkół Ekonomicznych.
news Mieszkańcy wybrali projekty

Tereny rekreacyjne, place zabaw, drogi, oświetlenie – na takie projekty głosowali najczęściej mieszkańcy Torunia w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Wybrane zostały 53 projekty spośród 119 poddanych pod głosowanie.
news Weekend w Toruniu

Koncerty Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, Anita Lipnicka na finał, Ania Dąbrowska w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego, a na Stadionie Miejskim przy ul. Bema - Sportowa Familiada na wesoło.
news Życzymy dwustu lat!

Sto lat kończy 26 lipca torunianka Władysława Rojek. Z tej okazji prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedzi jubilatkę, by złożyć jej najserdeczniejsze życzenia i wręczyć upominek.
news Śpiewają w Ciechocinku i Toruniu

Już w niedzielę, 26 lipca w Toruniu koncert laureatów tegorocznych "Impresji Artystycznych – Ciechocinek 2015".
news Na półkoloniach o bezpiecznych wakacjach

Straż Miejska w Toruniu kontynuuje akcję „Bezpieczne wakacje”. Tym razem w ramach kampanii 22 lipca 2015 strażnicy ds. profilaktyki odwiedzili dzieci uczestniczące w półkoloniach letnich w Piernikowym Miasteczku przy ulicy Podmurnej.

Głównym celem spotkania było wskazanie uczestnikom niebezpieczeństw grożących im w czasie letniego wypoczynku nad wodą, podwórku, czy w lesie. Poprzez gry i zabawy dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań, mających na celu zapobiegnięcie wystąpieniu nieszczęśliwych zdarzeń z ich udziałem podczas letniego wypoczynku.

 
news Święto Policji w Toruniu

23 lipca 2013 r. w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji.
news Citroeny opanują Toruń

28 lipca – 2 sierpnia 2015 r. w Toruniu w Toruniu odbywać się będzie 21. Międzynarodowy Zlot Miłośników Citroëna 2CV z udziałem blisko 2000 samochodów i ponad 3000 uczestników z wielu krajów świata.

Szczegółowy PROGRAM ZLOTU
news Przejedź się tramwajem

W niedzielę, 26 lipca 2015 roku, po Toruniu będzie kursował tramwaj turystyczny. Cena biletu to jedyne 2,50 zł, a dzieci do lat 7 pojadą za darmo!
news Objazdy przez przejazdy

Ze względu na konieczność remontów czasowo zamknięte dla ruchu pojazdów samochodowych zostaną przejazdy kolejowe przy ul. Polnej i Kociewskiej w Toruniu.
news Termomodernizacja w hospicjum

Miasto dociepli budynek Hospicjum "Nadzieja" przy ul. Włocławskiej 169 b w Toruniu.
news Sportowa familiada

Już w najbliższą sobotę kolejna impreza programu Sportowe Lato 2015.
news Miasto sprząta po burzy

Przez cały czas miasto walczy ze skutkami nawałnicy, która w niedzielę przeszła nad Toruniem. Zniszczone budynki i około 200 powalonych drzew – oto jej tragiczny bilans. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.
news Czytanie na placu Podominikańskim

23 lipca 2015 r. na placu Podominikańskim odbędzie się drugie plenerowe spotkanie z literaturą.
news Stary dworzec jak nowy

Schody ruchome do holu głównego Dworca PKP Toruń Główny są zamontowane. Trwa rewitalizacja obiektu przejętego przez miasto od kolei w 2014 r.
news Toruńskie lato nad wodą

Letnie baseny na Skarpie, szkolne pływalnie kryte lub wyjazd autobusem miejskim do Kamionek - upały najlepiej spędzić nad wodą!

Przypominamy, że w ramach letniej akcji "Radosne i bezpieczne sportowe lato" miasto finansuje darmowe wejścia na basen dla młodzieży szkolnej – za okazaniem legitymacji. Bezpłatne wejścia są możliwe tylko w określonych godzinach, przy czym dorośli opiekunowie dzieci płacą za bilet.

BASENY LETNIE (Centrum Sportowo-Rekreacyjne na Skarpie), czynne 2 lipca – 27 sierpnia
news Jordanki jak ciepłe bułki

75 osób skorzysta z możliwości zwiedzenia z przewodnikiem budowy sali koncertowej na toruńskich Jordankach. Na jordankowy „Spacer z przewodnikiem” wejściówki rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułki.
news Dla dużych i małych

Kolejny teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla młodszych i starszych miasto stworzy wokół domów studenckich przy ul. Gagarina. Właśnie ogłoszono przetarg na ich budowę. Obiekty są tak pomyślane, by dzieci miały się czym zająć, kiedy ich rodzice chcą poćwiczyć.
news Święto Policji

23 lipca 2013 r. w Toruniu swoje święto obchodzić będą policjanci. Uroczystości z okazji Święta Policji zostały przygotowane przez toruńskiego Komendanta Miejskiego Policji insp. Antoniego Stramka i jego podkomendnych.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Referendum 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
29 lipca

1674 - W Toruniu zamieszkała na osiem miesięcy wdowa po królu polskim Michale Korybucie Wiśniowieckim , Eleonora, siostra cesarza Leopolda I. Zamieszkała w kamienicy Jerzego Wachschlegera oraz dwóch sąsiednich domach na Rynku Staromiejskim.

1679 - Zmarł w Toruniu Szymon Szulc fizyk miejski. Szulc był torunianinem, dyplom doktora medycyny zdobył na uniwersytecie w Lejdzie. Zdobył sławę doskonałego lekarza i badacza naukowego z zakresu medycyny. Był również profesorem Gimnazjum Akademickiego w Toruniu.

1936 - Antoni Bolt zakończył pełnienie funkcji prezydenta miasta po 12 latach urzędowania.