Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 31.01.2015 r.


Polna w przebudowie

Ulica Polna, jedna z wąskich i najbardziej zatłoczonych ulic Torunia, zyskuje całkowicie nowy standard. Po przebudowie, trwającej na odcinku od Grudziądzkiej do Chrobrego, droga będzie miała cztery pasy, chodniki i ścieżkę rowerową. Inwestycja za ponad 10 mln zł zakończy się w maju 2012 roku.

Ulica Polna przed przebudową 

Przejazd Polną w środku dnia, szczególnie od skrzyżowania z Grudziądzką w kierunku Chrobrego i Mazowieckiej, stanowi spore wyzwanie. Ulica obsługująca liczne  w północnej części Torunia firmy, składy budowlane i centra dystrybucyjne, ze względu na swoje słabe parametry nieustannie się blokuje. Na przeważającym odcinku wąska jezdnia z dwoma pasami ruchu, miejscami brak chodnika - to wszystko stanowi duże utrudnienie dla kierowców i pieszych. Wiele pozostawia do życzenia stan nawierzchni Polnej, obciążanej każdego dnia setkami ton samochodów towarowych.

  

Po poszerzeniu droga będzie miała 4 pasy

Za rok  to się całkowicie zmieni. Na najbardziej newralgicznym odcinku 1165 m od ulicy Chrobrego do  Grudziądzkiej trwa przebudowa drogi. Polna jest poszerzana do ulicy czteropasmowej o zmiennej szerokości od  14 m do 19,5 m , po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku, z nawierzchnią bitumiczną.  Po obu stronach ulicy powstanie chodnik o szerokości 2 m z kostki polbrukowej, dodatkowo po stronie południowej bitumiczna ścieżka rowerowa o szerokości 2,3 m. Projekt obejmuje wykonanie odwodnienia do kanalizacji deszczowej, oświetlenia i nasadzenia zieleni ulicznej.

 

Prace ruszyły w marcu 2011 r. i planowo zakończą się 31 maja 2012 r. Co ważne, roboty będą realizowane przy zachowaniu dotychczasowego ruchu (z niezbędnymi ograniczeniami). Inwestycję realizuje wyłoniona w przetargu firma STRABAG sp. z o. o. w Pruszkowie.  Koszt robót wyniesie 10 323 280,94 zł.

>>> Zobacz pozostałe miejskie inwestycje

>>> Interaktywna mapa miejskich inwestycji


[3.06.2011]news TOPS – aktualizacja

Kolejne wyniki, zmiany liderów oraz punktacja ligowa przyznana po raz pierwszy.
news Winda w urzędzie

30 stycznia w budynku Urzędu Miasta przy ul. Wały Gen. Sikorskiego 8 uruchomiono windę. Jej główne wejście znajduje się od strony parkingu UMT.
news Laur Nowoczesności dla MPS

Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu otrzymała „Laur Nowoczesności’’.
news TOPS – wyniki

Szachy, lekka atletyka i siatkówka – znamy kolejne wyniki sportowych zmagań młodych sportowców w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół 2014/2015.
news Zmiany na Gagarina

Kontynuowane są roboty na skrzyżowaniu ulic Reja i Gagarina. Wykonano kanalizację deszczową i podbudowę z kruszywa. W najbliższych dniach zostanie ułożona masa bitumiczna do warstwy wiążącej włącznie.
news Weekend w Toruniu

W weekend przełomu stycznia i lutego odbędzie się jubileuszowy 25. Afryka Reggae Festival. Na scenie Od Nowy zagrają Świetliki, Damian Syjonfam & D’Roots Brtohers.
news Zgłoś się do komisji stypendialnej

Działasz w ngo w sferze kultury? Zgłoś się do miejskiej komisji oceniającej wnioski o stypendia kulturalne.
news Ikar na luty

Lutowy numer Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego „Ikar” jest już dostępny dla czytelników, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.
news Nowy most przyjazny środowisku

Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi nie ma znaczącego wpływu na dolinę rzeki Wisły - wynika z badań toruńskich i bydgoskich naukowców, którzy przez 3 lata obserwowali faunę i środowisko w okolicy tej inwestycji.
news Więcej stacji rowerowych

Miasto chce w tym roku rozbudować system Toruńskiego Roweru Miejskiego o kolejne stacje.
news Zmiany w komunikacji miejskiej

Od 1 lutego 2015 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy.
news Akcja: Palisz? Trujesz? Ryzykujesz!

Straż miejska rozpoczyna akcję edukacyjno–prewencyjną prowadzoną pod hasłem „Palisz? Trujesz? Ryzykujesz!”.
news Zaplanuj ferie w muzeum

Warsztaty, bal kostiumowy, konkurs, spotkania przy wystawach – to oferta Muzeum Okręgowego w Toruniu na ferie.
news Kto do przedszkola, palec do budki!

Jakie kryteria powinny decydować o kolejności przyjmowania dzieci do przedszkoli miejskich? Ruszają konsultacje dotyczące kryteriów rekrutacji do toruńskich przedszkoli publicznych.
news Francja zagra w Memoriale Wagnera

Znamy kolejnego uczestnika XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn, który w dniach 22-24 sierpnia odbędzie się w toruńskiej hali sportowo–widowiskowej.

Do reprezentacji Polski i Japonii dołączyła drużyna Francji. Informację potwierdził Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera i organizator imprezy - Jerzy Mróz.
news 70. rocznica wyzwolenia Torunia

1 lutego o godz.11.00 odbędą się uroczystości z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Torunia.
news Euroligowa wygrana Katarzynek

Koszykarki Energi pokonały zespół BK Imos Brno 79:71 i zanotowały trzecie euroligowe zwycięstwo.
news Jordanki z gwarantowaną dodacją

27 stycznia br. komisja Europejska zatwierdziła wkład własny dla Jordanek.
news Deskowanie na Średnicowej

Drogowcy korzystają ze sprzyjającej pogody i pracują na Trasie Średnicowej Północnej. Zakres prac jest bardzo szeroki od brukowania , humusowanie terenów zielonych po deskowanie na estakadzie, która powstaje nad torami kolejowymi i tramwajowymi. Obiekt inżynierski nabiera kształtów, można go zobaczyć przejeżdżając samochodem ulicę Skłodowskiej-Curie.
news Śladami Tony’ego Halika

„Śladami Tony’ego Halika. Opowieść o współczesnych Indiach Ameryki Środkowej i Południowej” - to nowa wystawa w Muzeum Podróżników. Otwarcie w piątek 30 stycznia, o godz. 17.00.
news Wybrana Trasa Wschodnia

Podsumowaliśmy konsultacje dotyczące przebiegu Trasy Wschodniej. Teraz droga zostanie zaprojektowana zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.
news Projekt Jeremie

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Poręczenie de minimis – szansą rozwoju sektora MŚP w regionie”
news Pszczelna, Nasza i Śliczna do przebudowy

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Pszczelnej i Naszej. Obie ulice znajdują się na osiedlu Czerniewice. Ulica Pszczelna po przebudowie zyska pieszo-jezdnię z kostki betonowej. W ramach zadania zwycięska firma wykona również zjazdy do posesji i odwodnienie.

Podobny zakres prac planuje się zrealizować na ulic Naszej. Tu również powstanie pieszo-jezdnia i zostanie wykonane odwodnienie. Termin składnia ofert na realizacje tych zadań  upływa 12.02.2015 r
news Gimnazjaliści w Radzie Miasta

W fotelach radnych Torunia zasiadła młodzież z Gimnazjum nr 29 w Toruniu. Pierwszoklasiści wraz z opiekunką w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie odwiedzili siedzibę toruńskiej rady miasta i spotkali się z jej przewodniczącym Marcinem Czyżniewskim.
news 200 tys. dla aplikacji Venue

Firma Exon zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Business Link Toruń i Gminę Miasta Toruń.
news Polski Cukier zagra z Polpharmą

Polski Cukier Toruń w czwartek 29 stycznia zagra z Polpharmą Starogard Gdański. Mecz 18. kolejki rundy zasadniczej Turon Basket Ligi w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu rozpocznie się o 18:00.
news Ferie bez nudy z MCSM

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży zaprasza na „Ferie bez nudy” – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w grupach dla klas 1-3 oraz 4-6.
news Święto służb zatrudnienia

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.
news Demontaż azbestu

Do 31 stycznia 2015 r. w Wydziale Środowiska UMT ul. Wały Gen. Sikorskiego 12 przyjmowane będą wnioski na finansowanie w 2015 roku prac związanych z demontażem, transportem i umieszczeniem na składowisku odpadów niebezpiecznych płyt azbestowo-cementowych z posesji.
news Copernicus Cup: mistrz 60 metrów w Toruniu

Brytyjczyk Richard Kilty, halowy mistrz świata z Sopotu w biegu sprinterskim na 60 metrów będzie gwiazdą mityngu Copernicus Cup (European Athletics Indoor Permit Meetings), który już za tydzień, 3 lutego, odbędzie się w Toruniu.
news Żużlowcy na lodzie

Artur Czaja najlepszy w XII Mistrzostwach Torunia w Speedwayu na Lodzie, rozegranych 25 stycznia 2015 r. w Toruniu.
news Rekord świata w hali

W sobotę 24 stycznia w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny.
news Miejsce dla piernika

Dobiega końca remont budynku przy ul. Strumykowej, w którym zostanie otwarte Muzeum Toruńskiego Piernika - oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu.
news Ćwierć wieku reggae w Toruniu

Dwa ostatnie wieczory stycznia w Od Nowie wypełnią kołyszące rytmy rodem z Jamajki, choć uwaga uczestników skierowana zostanie w inne gorące rejony świata. Jubileuszowy, 25. Afryka Reggae Festival jak zawsze będzie jednocześnie wydarzeniem artystycznym i akcją charytatywną.
news Dotacje na konserwację zabytków

Do 28 lutego 2015 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie w budynkach zabytkowych, wpisanych do rejestru zabytków.
news EIHC – nabór wolontariuszy

Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia wraz z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie - ogłaszają nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji Euro Ice Hockey Challenge.
news Toruń atrakcyjny inwestycyjnie

Toruń zajął wysokie miejsca w raporcie „Atrakcyjność inwestycyjna regionów 2014” opracowanym dla województwa kujawsko-pomorskiego przez zespół ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod przewodnictwem prof. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej.
news Wystartuj w mistrzostwach Europy

10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki zbliżają się wielkimi krokami.
news Wojak Boxing Night – imprezy towarzyszące

31 stycznia za sprawą gali Wojak Boxing Night wielki boks zawita do hali widowisko-sportowej w Toruniu. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie walka eliminacyjna (tzw. Final Eliminator) do tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Nurim Seferim.
news Puchar Polski dla Krakowa

Emocjonujący finał w Artego Arenie. Ostatecznie jednak Energa Toruń przegrała z mistrzyniami Polski 75-84.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
31 stycznia

1719 - Przy bardzo wysokim stanie wody chwycił wyjątkowo ostry mróz i pokrył rzekę bardzo grubą, sięgającą prawie dna, skorupą lodu.

1919 - Władze niemieckie aresztowały w Toruniu wielu działaczy polskich cieszących się w mieście dużym autorytetem.

1930 - Lecznica Dobrego Pasterza (dla chorych wenerycznie) przy ul. Wałdowskiej 25 przemianowana została w Szpital Dobrego Pasterza .