Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 02.09.2014 r.

news Nabór wolontariuszy SGP 2014

Organizatorzy 2014 Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland - Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia wraz z Klubem Sportowym Toruń Unibax S.A. – ogłaszają nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji imprezy.
news Pomnik gen. Zawackiej w Krakowie

31 sierpnia w Parku im. H/ Jordana w Krakowie Odsłonięto pomnik gen. E. Zawackiej.
news Braterstwo dla piłki

6 września o 13:00 na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego odbędzie się mecz pomiędzy sympatyzującymi drużynami Elany Toruń i Ruchu Chorzów.
news Mecz Polska – Irlandia w Toruniu

13 września o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego odbędzie się mecz eliminacji Mistrzostwa Świata Kobiet 2015: Polska – Irlandia Północna. Organizatorem spotkania jest Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.
news W rocznicę wybuchu wojny

Toruń uczcił 1 września 2014 r. pamięć ofiar II wojny światowej. Uroczystości odbyły się na placu Rapackiego.
news Dzieci o wakacjach

25 sierpnia 2014 roku w toruńskim Planetarium odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą "Bezpieczne wakacje".
news Toruń miastem równych szans

Gmina Miasta Toruń została laureatem ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans 2014. Oceniono w nim projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami realizowane przez polskie samorządy.
news Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

27 tys. uczniów 1 września poszło do toruńskich szkół. Miejska inauguracja nowego roku odbyła się w ZS nr 7.
news Głosuj na „Toruń za pół ceny”

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta z akcją „Toruń za pół ceny” przeszło do II etapu konkursu „Odkrywca 2014” w kategorii: Wydarzenie turystyczne i promocyjne. Sms-y, bo taka jest forma głosowania, należy wysyłać pod numer 71321 (koszt 1,23 zł z VAT), wpisując WTP.1. Głosowanie potrwa do 28 września godz. 20:00.
news Nowoczesne pracownie w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od października zaprosi uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do specjalistycznych pracowni.
news Kolejny medal dla toruńskich żeglarzy

Torunianie udanie startowali 26-28 sierpnia w Gdyni na Mistrzostwach Polski juniorów klas olimpijskich Laser standard i Laser radial.
news Ambasadorzy Polski

Toruń odwiedziła w minionym tygodniu grupa 58 nastolatków z 8 krajów świata - w ramach wymiany Rotary Club.
news Estakada Marka Sudaka

W piątek 29 sierpnia obchodziliśmy pierwszą rocznicę puszczenia ruchu estakadą przy ul Żółkiewskiego. Tego dnia o godz. 13.00 estakadzie uroczyście nadano imię inż. Marka Sudaka i odsłonięto tablicę pamiątkową.

Estakada w ciągu ul. Żółkiewskiego i Szosy Lubickiej jest jednym z obiektów inżynierskich powstałych w ramach projektu „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”.
news Strażnicy przy szkołach

1 września 2014 roku bezpieczeństwa dzieci i młodzieży biorących udział w rozpoczęciu roku szkolnego będą pilnowały wzmożone patrole Straży Miejskiej.
news Weekend w Toruniu

Ostatni weekend wakacji upłynie w Toruniu pod znakiem szóstej edycji Bella Skyway Festival. Wielkie świetlne wydarzenie trwać będzie do soboty. Pokazy zaczynają się od 20.30 i trwają do 24.00.
news 75. rocznica wybuchu wojny

1 września odbędą się w Toruniu uroczystości 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
news Ikar ma 11 lat

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar”, który we wrześniu obchodzi swoje 11. urodziny, jest już dostępny dla czytelników. Można go pobrać ze strony w wersji elektronicznej. W wersji papierowej dostępny będzie od poniedziałku.
news Złóż wniosek o zasiłek

1 listopada 2014 r. rozpocznie się nowy okres zasiłkowy 2014/2015. Wnioski można składać od 1 września.
news Bella Skyway Festival 2014

Jedenaście instalacji świetlnych, trzy widowiskowe mappingi, osiem akcji specjalnych — szósta edycja jednego z najbardziej magicznych festiwali światła w Europie jest wyjątkowa.
news Tajemnice zabytkowego mostu

Uwaga miłośnicy zabytków i amatorzy niezwykłości! Jest okazja na zwiedzenie niedostępnego na co dzień średniowiecznego mostu!
news Siódemka na Miodowej

Aż siedem firm chce przebudować ulicę Miodową w Toruniu.
news Zwiedzanie Mostu Paulińskiego

Uwaga miłośnicy zabytków i amatorzy niezwykłości! W sobotę 30 sierpnia w godzinach 19.00-22.00 kolejna w tym roku okazja do zobaczenia niedostępnego na co dzień średniowiecznego mostu.
news Skałuba, Stachura i Szerszeń

Trzej wybitni polscy soliści zaśpiewają w finałowym koncercie festiwalu „Europa-Toruń. Muzyka i Architektura”.
news Bella Skyway Festival: konkurs fotograficzny

Lubisz fotografować? Uważasz, że Toruń nigdy nie wygląda tak pięknie, jak podczas Bella Skyway Festival? Uchwyć czar festiwalowych prezentacji! Czekamy na Twoje zdjęcia! Śledź naszego festiwalowego Facebooka i weź udział w konkursie!
news Święto Piernika powraca

Warsztaty, koncerty, jarmark i parada. 6-7 września 2014 r. zapraszamy do Torunia na Święto Piernika.

Impreza, współorganizowana przez miasto i producenta toruńskiego przysmaku oraz Muzeum Okręgowe, Muzeum Etnograficzne i Teatr Baj Pomorski, wraca po kilkuletniej przerwie i uczci przypadające w tym roku 250-lecie Fabryki Cukierniczej „Kopernik”.
news Dotacje i oszczędności

Więcej pieniędzy na pomoc społeczną, edukację, gospodarkę mieszkaniową i sport – na najbliższej sesji rady miasta, 4 września, radni pochylą się nad zmianami w budżecie Torunia na 2014 r.
news Święto ul. Szerokiej i królowej Jadwigi

W ostatnią sobotę tegorocznych wakacji, 30 sierpnia, główny trakt handlowy toruńskiej starówki będzie hucznie świętował. VI Święto Ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi wspólnie z partnerami - Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki” i Muzeum Okręgowym w Toruniu - przygotowało Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.
news Dzień Straży Miejskiej

Toruńscy strażnicy miejscy świętują 29 sierpnia Dzień Straży Miejskiej.
news Festiwal od kuchni

Magiczna atmosfera Bella Skyway Festiwal zmienia Toruń. Na gości festiwalu czekają jednak nie tylko atrakcje kulturalne.
news Zdolni po stypendium

Jeszcze tylko przez kilka dni, do 5 września, można składać wnioski o stypendium Prezydenta Miasta Torunia na rok szkolny 2014/2015.
news Art Moves 2014

„Więcej czy mniej wolności?” – to hasło przewodnie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach „Art Moves”.
news Akcje specjalne

Tegorocznej edycji Bella Skyway Festival towarzyszy aż osiem akcji specjalnych. Koncert norweskiej artystki Farao, widowiskowy pokaz Fire Show w Fosie Zamkowej — to jedynie niektóre z nich.
news Inauguracja roku szkolnego

27 tys. uczniów 1 września pójdzie do toruńskich szkół. Miejska inauguracja nowego roku odbędzie się w Zespole Szkół Nr 7 o godz. 10.00.
news Plac zabaw przy Ogrodowej

W Toruniu powstanie kolejny bezpieczny plac zabaw. Miasto zbuduje go przy Zespole Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej.
news Konsultacje OPP Dom Harcerza

Na 28 sierpnia zaplanowano kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących diagnozy potrzeb i kierunków rozwoju Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza.
news Z różnych stron świata

W piątek 29 sierpnia w Toruniu będzie gościć prawie 60-osobowa grupa młodzieży z różnych stron świata. Młodzi ludzie przyjechali do grodu Kopernika w ramach Long Term Exchange - wymiany długoterminowej organizowana przez klub Rotary.
news Bella Skyway Festival otwarty!

Jedenaście instalacji świetlnych, trzy widowiskowe mappingi, osiem akcji specjalnych — 26 sierpnia wystartowała szósta edycja jednego z najbardziej magicznych festiwali.

Przez pięć festiwalowych wieczorów, od godziny 20.30 do północy, będzie można oglądać świetlne instalacje przygotowane przez artystów z Włoch, Portugalii, Norwegii, Belgii, Czech i Polski. Festiwal potrwa do soboty, 30 sierpnia 2014 roku.
news Złoto żeglarza UKŻ

23 sierpnia zakończyły się MME EUROSAF w klasie Laser Radial.
news Komunikat ws. dofinansowania budowy mostu

Komunikat ws. starań prezydenta Torunia Michała Zaleskiego o zwiększenie dofinansowania na budowę mostu drogowego gen. E. Zawackiej
news Sukcesy kolarzy Pacifiku

Paulina Brzeźna-Bentkowska mistrzynią Polski w kryterium ulicznym, Anna Plichta wygrywa Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski a Bartek Warchoł udanie w Tour de l’Avenir.
news Curling: MTC 2014

Szesnaście drużyn, w tym mistrzowie Polski mężczyzn i kobiet, weźmie udział w siódmej edycji międzynarodowego turnieju curlingowego Mentor Toruń Cup. Impreza odbywa się od 29 do 31 sierpnia.
news Ostatni koncert festiwalu

Stało się już piękną tradycją, że wieczór kończący Festiwal wypełniają dzieła operowe. Znakomite głosy zaproszonych artystów, toruńscy symfonicy pod batutą maestro Macieja Figasa, szefa Opery Nova zagwarantują mistrzowskie wykonania i emocje, które towarzyszyć nam będą w całym nadchodzącym sezonie artystycznym.
news Marek Sudak patronem estakady

Wyjątkowa chwila przy nowym moście drogowym. W piątek 29 sierpnia przypada pierwsza rocznica puszczenia ruchu estakadą przy ul Żółkiewskiego. Tego dnia o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość nadania estakadzie imienia inż. Marka Sudaka i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
news Tramwaj wraca na Motoarenę

Od 1 września 2014 r. w Toruniu inaczej będą kursować niektóre tramwaje.
news Toruń na Instagramie

Powstało oficjalne konto Torunia na najpopularniejszym fotograficznym serwisie społecznościowym. „Torunpl” śledzić można pod linkiem http://instagram.com/torunpl
news Bezpieczna droga do szkoły

Miejski Zarząd Dróg ,Wydział Edukacji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia wspólnie z Policją i Strażą Miejską dokonali przeglądu oznakowania, porządku i bezpieczeństwa w rejonie szkół i placówek oświatowych.
news Recital kabaretowy w parku

31 sierpnia 2014 r. w amfiteatrze w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu znani toruńscy aktorzy wystąpią w recitalu kabaretowym „r@ndk@.pl”.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
02 września

1576 - Król polski Stefan Batory potwierdził prawa wyznania augsburskiego w Toruniu. Potwierdził własność kościołów i klasztorów toruńskich przez Luteran.

1794 - Król pruski zwolnił synów mieszczan toruńskich od służby wojskowej po wieczne czasy.

1878 - Toruński Związek Wojaków otrzymał sztandar przyznany przez cesarza Wilhelma I.