Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 29.01.2015 r.

news Nowy most przyjazny środowisku

Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi nie ma znaczącego wpływu na dolinę rzeki Wisły - wynika z badań toruńskich i bydgoskich naukowców, którzy przez 3 lata obserwowali faunę i środowisko w okolicy tej inwestycji.
news Więcej stacji rowerowych

Miasto chce w tym roku rozbudować system Toruńskiego Roweru Miejskiego o kolejne stacje.
news Zmiany w komunikacji miejskiej

Od 1 lutego 2015 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy.
news Akcja: Palisz? Trujesz? Ryzykujesz!

Straż miejska rozpoczyna akcję edukacyjno–prewencyjną prowadzoną pod hasłem „Palisz? Trujesz? Ryzykujesz!”.
news Zaplanuj ferie w muzeum

Warsztaty, bal kostiumowy, konkurs, spotkania przy wystawach – to oferta Muzeum Okręgowego w Toruniu na ferie.
news Kto do przedszkola, palec do budki!

Jakie kryteria powinny decydować o kolejności przyjmowania dzieci do przedszkoli miejskich? Ruszają konsultacje dotyczące kryteriów rekrutacji do toruńskich przedszkoli publicznych.
news Francja zagra w Memoriale Wagnera

Znamy kolejnego uczestnika XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn, który w dniach 22-24 sierpnia odbędzie się w toruńskiej hali sportowo–widowiskowej.

Do reprezentacji Polski i Japonii dołączyła drużyna Francji. Informację potwierdził Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera i organizator imprezy - Jerzy Mróz.
news 70. rocznica wyzwolenia Torunia

1 lutego o godz.11.00 odbędą się uroczystości z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Torunia.
news Euroligowa wygrana Katarzynek

Koszykarki Energi pokonały zespół BK Imos Brno 79:71 i zanotowały trzecie euroligowe zwycięstwo.
news Jordanki z gwarantowaną dodacją

27 stycznia br. komisja Europejska zatwierdziła wkład własny dla Jordanek.
news Deskowanie na Średnicowej

Drogowcy korzystają ze sprzyjającej pogody i pracują na Trasie Średnicowej Północnej. Zakres prac jest bardzo szeroki od brukowania , humusowanie terenów zielonych po deskowanie na estakadzie, która powstaje nad torami kolejowymi i tramwajowymi. Obiekt inżynierski nabiera kształtów, można go zobaczyć przejeżdżając samochodem ulicę Skłodowskiej-Curie.
news Śladami Tony’ego Halika

„Śladami Tony’ego Halika. Opowieść o współczesnych Indiach Ameryki Środkowej i Południowej” - to nowa wystawa w Muzeum Podróżników. Otwarcie w piątek 30 stycznia, o godz. 17.00.
news Wybrana Trasa Wschodnia

Podsumowaliśmy konsultacje dotyczące przebiegu Trasy Wschodniej. Teraz droga zostanie zaprojektowana zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.
news Projekt Jeremie

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Poręczenie de minimis – szansą rozwoju sektora MŚP w regionie”
news Pszczelna, Nasza i Śliczna do przebudowy

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Pszczelnej i Naszej. Obie ulice znajdują się na osiedlu Czerniewice. Ulica Pszczelna po przebudowie zyska pieszo-jezdnię z kostki betonowej. W ramach zadania zwycięska firma wykona również zjazdy do posesji i odwodnienie.

Podobny zakres prac planuje się zrealizować na ulic Naszej. Tu również powstanie pieszo-jezdnia i zostanie wykonane odwodnienie. Termin składnia ofert na realizacje tych zadań  upływa 12.02.2015 r
news Gimnazjaliści w Radzie Miasta

W fotelach radnych Torunia zasiadła młodzież z Gimnazjum nr 29 w Toruniu. Pierwszoklasiści wraz z opiekunką w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie odwiedzili siedzibę toruńskiej rady miasta i spotkali się z jej przewodniczącym Marcinem Czyżniewskim.
news 200 tys. dla aplikacji Venue

Firma Exon zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Business Link Toruń i Gminę Miasta Toruń.
news Polski Cukier zagra z Polpharmą

Polski Cukier Toruń w czwartek 29 stycznia zagra z Polpharmą Starogard Gdański. Mecz 18. kolejki rundy zasadniczej Turon Basket Ligi w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu rozpocznie się o 18:00.
news Ferie bez nudy z MCSM

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży zaprasza na „Ferie bez nudy” – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w grupach dla klas 1-3 oraz 4-6.
news Święto służb zatrudnienia

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.
news Demontaż azbestu

Do 31 stycznia 2015 r. w Wydziale Środowiska UMT ul. Wały Gen. Sikorskiego 12 przyjmowane będą wnioski na finansowanie w 2015 roku prac związanych z demontażem, transportem i umieszczeniem na składowisku odpadów niebezpiecznych płyt azbestowo-cementowych z posesji.
news Copernicus Cup: mistrz 60 metrów w Toruniu

Brytyjczyk Richard Kilty, halowy mistrz świata z Sopotu w biegu sprinterskim na 60 metrów będzie gwiazdą mityngu Copernicus Cup (European Athletics Indoor Permit Meetings), który już za tydzień, 3 lutego, odbędzie się w Toruniu.
news Żużlowcy na lodzie

Artur Czaja najlepszy w XII Mistrzostwach Torunia w Speedwayu na Lodzie, rozegranych 25 stycznia 2015 r. w Toruniu.
news Rekord świata w hali

W sobotę 24 stycznia w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny.
news Miejsce dla piernika

Dobiega końca remont budynku przy ul. Strumykowej, w którym zostanie otwarte Muzeum Toruńskiego Piernika - oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu.
news Ćwierć wieku reggae w Toruniu

Dwa ostatnie wieczory stycznia w Od Nowie wypełnią kołyszące rytmy rodem z Jamajki, choć uwaga uczestników skierowana zostanie w inne gorące rejony świata. Jubileuszowy, 25. Afryka Reggae Festival jak zawsze będzie jednocześnie wydarzeniem artystycznym i akcją charytatywną.
news Dotacje na konserwację zabytków

Do 28 lutego 2015 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie w budynkach zabytkowych, wpisanych do rejestru zabytków.
news EIHC – nabór wolontariuszy

Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia wraz z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie - ogłaszają nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji Euro Ice Hockey Challenge.
news Toruń atrakcyjny inwestycyjnie

Toruń zajął wysokie miejsca w raporcie „Atrakcyjność inwestycyjna regionów 2014” opracowanym dla województwa kujawsko-pomorskiego przez zespół ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod przewodnictwem prof. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej.
news Wystartuj w mistrzostwach Europy

10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki zbliżają się wielkimi krokami.
news Wojak Boxing Night – imprezy towarzyszące

31 stycznia za sprawą gali Wojak Boxing Night wielki boks zawita do hali widowisko-sportowej w Toruniu. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie walka eliminacyjna (tzw. Final Eliminator) do tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Nurim Seferim.
news Puchar Polski dla Krakowa

Emocjonujący finał w Artego Arenie. Ostatecznie jednak Energa Toruń przegrała z mistrzyniami Polski 75-84.
news Pary na medal

Dwanaście par małżeńskich z Torunia świętowało w toruńskim Ratuszu Staromiejskim swoje złote gody.
news Roboty na Konstytucji

Już niebawem ruszy przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja. Po zrealizowaniu inwestycji zwiększy się nie tylko jej przepustowość, ale - co najważniejsze -poprawi się bezpieczeństwo.
news Na starówkę z placu św. Katarzyny

Prace nad projektem Bit City Idą pełna parą. Kilka dni temu otwarto skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z Wolą Zamkową. Dzięki temu możliwy jest wyjazd i wjazd na obszar starówki z placu św. Katarzyny.
news Weekend w Toruniu

Kolejny styczniowy weekend upłynie pod znakiem emocji sportowych.
news Euro Ice Hockey Challenge w Toruniu

Euro Ice Hockey Challenge odbędzie się na toruńskim Tor-Torze w dniach 6-8 lutego 2015 r. Umowę na współorganizację imprezy 23 stycznia podpisali prezydent Torunia Michał Zaleski oraz Dawid Chwałka - prezes PZHL.
news Pierwszy taki węzeł

Już od pół roku torunianom i turystom służy nowo wybudowany węzeł przesiadkowy w alei Solidarności. Będąca przedsionkiem wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Zespołu Staromiejskiego aleja pełni rolę miejsca komunikowania się z innymi częściami Torunia.
news Karta parkingowa - zasady wydawania

1 lipca 2014 r. zmieniły się zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. Dotychczasowe karty są ważne nie dłużej niż do 30 czerwca 2015 r.
news Apel w sprawie drogi S10

Rada Miasta Torunia na sesji 22 stycznia 2015 r. wystosowała apel do Ministra Infrastruktury i Regionu dotyczący wpisanie drogi ekspresowej S10 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
news Prace społecznie użyteczne w 2015

Radni przyjęli plan w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych na rok 2015.
news Toruń ma budżet na 2015 rok

Dług miasta mniejszy o 77 mln zł przy utrzymanym wysokim poziomie inwestowania, po raz pierwszy od wielu lat nadwyżka zamiast deficytu, a wszystko to przy wzroście wydatków na tworzenie terenów rekreacyjnych, kulturę, zajęcia pozalekcyjne, żłobki i opiekę nad seniorami oraz stomatologów w szkołach – radni przyjęli budżet Torunia na 2015 r.
news Stacja przeładunkowa odpadów na finiszu

Zakończono prace budowlane powstającej w Toruniu stacji przeładunkowej odpadów. Za jej pośrednictwem śmieci z Torunia i okolicznych gmin trafiać będą do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy, gdzie zostaną przetworzone w prąd i ciepło.
news Euroliga. Porażka po walce

Katarzynki przegrały z europejską potęgą, ale pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Podobnie jak w pierwszym meczu z Fenerbahce nie do zatrzymania była Angel McCoughtry.
news Timothy Kitum na Copernicus Cup

Rywalem mistrza Europy i halowego wicemistrza świata na 800 metrów Adama Kszczota (rekord życiowy 1:43,30) będzie brązowy medalista IO w Londynie 2012, Kenijczyk Timothy Kitum.
news 8. Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

Informacja szczególnie zainteresować powinna przedszkola i szkoły podstawowe. 29 stycznia 2014 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie organizacyjne zbliżającej się 8. Zimowej Toruńskiej Olimpiady dla Przedszkolaków. Przedmiotowe spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej hali sportowo – widowiskowej (ul. Bema) o godzinie 13:00.
news Sejmik NGO nowej kadencji

Rozpoczyna się czwarta kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gremium tworzonego przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego regionu. Dziś (20 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbywa się spotkanie inauguracyjne.
news Parking z dachem dla rowerów

Zakończyły się prace przy budowie parkingu dla jednośladów na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Pod dachem, który ma szerokość 3 metrów i wykonany został ze szkła hartowanego barwionego, zamontowanych zostało 10 wygodnych stojaków rowerowych do których bezpiecznie można przypiąć 20 pojazdów. Parking objęty jest zasięgiem monitoringu miejskiego.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory samorządowe 2014
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
29 stycznia

1709 - Władze miejskie wydały zarządzenie - instrukcję o sposobie dezynfekcji domów, w których miały miejsce przypadki śmierci na zarazę.

1807 - Przybył do Torunia marszałek Francji Francois Lefebvre.

1919 - Z powodu dekonspiracji doszło w Toruniu do licznych aresztowań wśród przygotowujących w mieście wybuch powstania .