Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 27.03.2015 r.

news Z Torunia autobusem na bydgoskie lotnisko

Od niedzieli 29 marca 2015 r. uruchomione zostanie specjalne połączenie autobusowe z Torunia na lotnisko w Bydgoszczy. Ma to związek z nowym połączeniem lotniczym na trasie Bydgoszcz – Frankfurt. Dzięki temu będzie można szybko i łatwo dostać się do największego na świecie pod względem obsługiwanych połączeń międzynarodowych portu lotniczego.
news Tramwajem na żużel

W związku z zawodami żużlowymi SPEEDWAY BEST PAIRS CUP w sobotę 28 marca 2015 r. o godzinie 18.30 uruchomiona zostanie dodatkowe połączenie tramwajowe od pl. Teatralnego do Motoareny.
news Młodzież w radzie miasta

26 marca 2015 r. w Toruniu powołano Młodzieżową Radę Miasta Torunia. Rada skupia młodzież zainteresowaną pracami samorządu lokalnego i działalnością publiczną w mieście.
news Na Traugutta zmiany w ruchu

W piątek 28 marca 2015 r. wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu na ul. Traugutta na odcinku od Bulwaru Filadelfijskiego do ul. Waryńskiego.
news Ptasie opowieści w ogrodzie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków toruński Ogród Zoobotaniczny zaprasza 1 kwietnia 2015 r. na "Ptasie opowieści".
news Wilamy 2014

28 marca 2015 roku Teatr im. Wilama Horzycy po raz piętnasty wręczy statuetki Wilama.
news Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca 2015 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Odezwę tegorocznej edycji napisał Krzysztof Warlikowski, dostępna jest na stronie www.world-theatre-day.org.
news Nasypy na Średnicowej

Na budowie Trasy Średnicowej Północnej wykonano już wszystkie podpory pod estakadę. Obecnie wykonawca betonuje tzw. segmenty ustroju nośnego, czyli element, po którym będziemy jeździć. Do końca marca będzie wybetonowanych 6 z 9 segmentów. następnie powstaną chodniki, jezdnia, elementy bezpieczeństwa ruchu i oświetlenie.
news Zgoda na dojazd

Nie ma przeszkód, by samorząd województwa przejął część Młynów Richtera i działkę przy al. Solidarności. Radni wyrazili zgodę na ustanowienie służebności na dojazd do tych nieruchomości.
news Nowe kryteria naboru do przedszkoli

Radni zdecydowali o przyjęciu nowych kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
news Holder o Speedway Best Pairs

Australijczyk, Chris Holder to jedna z największych gwiazd sobotniego turnieju Speedway Best Pairs Cup.
news W piątek Droga Krzyżowa

W piątek, 27 marca 2015 r. ulicami toruńskiej starówki przejdzie procesja Drogi Krzyżowej.
news Zagospodarowanie terenów nad wodą

Konsultacje społeczne na temat zagospodarowania terenów leżących nad zbiornikami wodnymi i rzekami w ramach Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego zostały przedłużone do 8 kwietnia 2015 r.
news Po spotkaniu na Rubinkowie

Dobiega końca cykl dyskusji o mieście prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami wszystkich trzynastu okręgów miasta. W środe, 25 marca 2015 r. odbyło się spotkanie na Rubinkowie.
news 8. sesja rady miasta

Ustanowienie służebności dojazdu do Młynów Toruńskich i podział pieniędzy z PFRON – tym między innymi zajmą się radni na 8. sesji Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 26 marca 2015 r. w sali nr 33 UMT. Początek o godz. 10.00.
news Ale jaja!

25 marca 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu odbył się wernisaż oraz gala wręczenia nagród laureatom Piątego Konkursu Wyrobów Dekoracyjnych „Ale jaja”.
news Toruńska iluminacja nagrodzona

Iluminacja kościoła Chrystusa Króla w Toruniu otrzymała II nagrodę w konkursie na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014.
news Tramwajem pod kładką

Na budowie węzła przesiadkowego przy dworcu PKP Toruń Miasto oraz torowiska od placu 18 Stycznia do alei Solidarności duży ruch. Trwa budowa kładki dla pieszych przy ul. Traugutta, wkrótce powstanie druga platforma wiedeńska na placu św. Katarzyny i pasy ruchu dla rowerów wzdłuż całej inwestycji.
news Za wieczyste na indywidualne konta

Miasto wprowadza indywidualne numery rachunków bankowych dla wpłat z tytułu użytkowania wieczystego gruntów. Ułatwi to szybką i bezpośrednią identyfikację dokonywanych opłat.
news Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej

Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej, w skrócie TSKS, to kilkudniowy festiwal, którego głównym celem jest promowanie studenckiej kultury w każdej odsłonie.
news Wystawa żużlowa na rynku

Od 25 marca na Rynku Staromiejskim w Toruniu wszyscy mieszkańcy i odwiedzający miasto mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyjątkową wystawą
news Projekty do 31 marca

Termin składania wniosków do Budżetu Partycypacyjnego 2016 upływa 31 marca. Czekamy na pomysły mieszkańców, które mogą być zrealizowane w nadchodzącym roku.
news Po spotkaniu na osiedlu Jakubskie-Mokre

Dobiega końca cykl dyskusji o mieście prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami wszystkich trzynastu okręgów miasta. We wtorek, 24 marca 2015 r. odbyło się spotkanie na osiedlu Jakubskie-Mokre.
news Energa w półfinale

Katarzynki bez większych problemów pokonały ROW Rybnik i awansowały do półfinału.
news Dziś spotkanie na Rubinkowie

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania.
news Mieszkania na zamianę

Jeszcze tylko przez kilka dni, do 31 marca 2015 r., można składać dokumenty na zamianę mieszkań na lokale o lepszym standardzie, budowane przez miasto wspólnie z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.
news Razem przez życie

Przeżyli razem 50, a nawet więcej lat. W najbliższy piątek, 27 marca 2015 r., jedenaście toruńskich par otrzyma Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
news Polityka klimatyczna UE

W gimnazjum nr 28 w Toruniu odbędą się warsztaty ekologiczne w formie debaty uczniowskiej poświęconej „Polityce klimatycznej Unii Europejskiej”.
news Warszawska zamknięta

Od środy 25 marca do poniedziałku 30 marca 2015 r. będzie zamknięty przejazd przez ulicę Warszawską na odcinku od skrzyżowania pl.18 Stycznia /Traugutta / Bulwar /Warszawska do skrzyżowania Wola Zamkowa /Warszawska /Dobrzyńska.
news Oratorium - 4 pory życia

25 marca o godz. 19.30. w Kościele św. Jakuba Ap. w Toruniu odbędzie się koncert – „Oratorium - 4 pory życia”.
news Punkt rozliczeń na lewobrzeżu

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu wraz z Domem Muz zaprasza do skorzystania ze stanowiska do wysyłania zeznań rocznych drogą elektroniczną, przygotowanego dla mieszkańców lewobrzeżnej części Torunia, które zostanie zorganizowane w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 w Toruniu.
news Wykonawcy poszukiwani

Toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na przebudowę ulicy Skrytej, Strehla i Piwnika.
news Toruń przykład dla Ukrainy

Przedstawiciele dwóch ukraińskich miast poznają w Toruniu zasady działania polskiej samorządności lokalnej.
news Jarmark z pisankami

Pisanki, kolorowe palmy, stroiki, staropolskie wędliny, regionalne sery i wiele innych atrakcji – to wszystko na corocznym Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się na Rynku Staromiejskim w dniach 27 marca - 4 kwietnia.
news Pięciu do Pszenicznej i Chmielnej

Pięć firm zainteresowanych jest przebudową ulicy Pszenicznej i Chmielnej w Toruniu.
news Las – mamy szczęście!

Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z Lasami Państwowymi rozpoczyna ogólnopolską kampanię „LAS – mamy szczęście”.
news Toruń dotknie teatru

Trwa ogólnopolska akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca.
news Sportowy świat nagrodzony

Kończący karierę olimpijczyk, wioślarz Łukasz Pawłowski oraz zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi z toruńskich klubów nagrodzeni!
news Goście z Brazylii w PM 12

17 marca 2015 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 12 im. Władysława Szafera w Toruniu gościła delegacja z firmy konsultingowej „Alere Consutoria e Gestao Ltda”.
news Medale Dojo Toruń

W sobotę 21.03.2015 roku w Łodzi został rozegrany Puchar Polski IMAF. Federacja IMAF zrzesza kluby z całej Polski reprezentujące różne szkoły i style walki.
news Dziś Jakubskie-Mokre

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania.
news Nowy budynek dla szkoły

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Hallera. Powstanie tam nowy budynek dydaktyczny. Oferty w przetargu można składać do 2 kwietnia 2015 r.
news Więcej miejsc w przedszkolu

Cztery nowe oddziały, czyli 100 dodatkowych miejsc powstanie w Przedszkolu Miejskim nr 5 przy ul. Dekerta 27- 35 w Toruniu. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę, modernizację i termomodernizację placówki.
news Miasto proekologiczne

W Toruniu powstanie multimedialne Centrum Edukacji Ekologicznej EcoKid. Tworzy je Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. W ramach projektu utworzona zostanie m.in. ścieżka ekologiczna na zrekultywowane składowisko odpadów.
news Na targach o inwestycjach

21 i 22 marca br. w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu odbyły się X Targi Budownictwa i Targi Mieszkaniowe „OD DZIAŁKI PO DOM” oraz VIII Kujawsko-Pomorskie Targi Inwestycyjne „INVEST-TOR”.
news Jubileusz kompozytora z Hämeenlinny

Brawurowo wykonany przez Annę Maleszę Koncert skrzypcowy d-moll Jeana Sibeliusa uczcił 150. rocznicę urodzin kompozytora.
news Wystawa zbroi samurajskich

27 marca, o godz.17:00, w Kamienicy pod Gwiazdą odbędzie się otwarcie nowej wystawy czasowej „Nihon No Katchu. Piękno pokryte laką. Wystawa zbroi samurajskich”.
news Weterani na lodzie

26-28 Marca 2015 XXIII Mistrzostwach Polski OLD BOY’S w Hokeju na lodzie. Mecze odbywać się będą na lodowisku Tor-Tor w Toruniu.
news Narodowy Dzień Życia

24 marca 2015 r. po raz jedenasty obchodzimy Narodowy Dzień Życia.
news Zmiany na Gagarina

W środę 25 marca 2015 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Gagarina.
news Tydzień emocji lekkoatletycznych

W niedzielę, 22 marca w Toruniu rozpoczęły X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki.
news Głosujmy na Panią Generał

Do 10 kwietnia można głosować w plebiscycie Miesięcznika Historycznego "Mówią Wieki" na polskiego bohatera II Wojny Światowej.
news Świątynia z iluminacją

AMZ ELEKTRO sp. z o.o. wykona iluminację kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego i św. S. Faustyny. Będzie to kolejny etap prac iluminacyjnych prowadzonych w Toruniu od 1994 roku.
news Samoobrona dla gastronomii

W dniach 18-19 kwietnia 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkól nr 10 w Toruniu przy pl. św. Katarzyny 9 odbędą się warsztaty samoobrony z elementami prewencji wiktymologicznej dla pracowników lokali gastronomicznych zlokalizowanych na terenie Zespołu Staromiejskiego.
news Cieplej w szkole na Ogrodowej

Przy ul. Ogrodowej w Toruniu trwa termomodernizacja Zespołu Szkół nr 24. To jedna z kilku docieplanych obecnie szkół.
news Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.
news Weekend w Toruniu

W niedzielę odbędzie się ceremonia otwarcia X Halowych Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki – Toruń 2015.
news Atrakcje podczas koncertu

Organizatorzy zaplanowali dodatkowe atrakcje dla widzów, którzy wezmą udział w wydarzeniu.
news Toruń porusza kulturą

W ciągu miesiąca w Toruniu odbywa się średnio sto różnego formatu imprez kulturalnych: festiwali, koncertów, wystaw, spektakli teatralnych, przeglądów poetyckich i fotograficznych oraz plenerowych pokazów historycznych. Poznaj kolejne instytucje prezentowane w cyklu "Toruń porusza kuturą".
news Promocja Edukacyjna na UMK

XXII Targi Ofert Edukacji Akademickiej Promocja Edukacyjna 2015 odbędą się w dniach 25-26 marca (środa i czwartek) w Auli UMK w Toruniu. Swoje oferty edukacyjne zaprezentuje ponad 20 wystawców z całej Polski.
news Lepsza baza dla pacjentów

Kolejny etap modernizacji Specjalistycznego Szpitala Miejskiego przy ul. Batorego w Toruniu. Po budowie bloku operacyjnego i modernizacji izby przyjęć czas na Oddział Urologii Ogólnej i Onkologicznej.
news Konkurs „Dzieje Torunia” 2015

28 marca 2015 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XV edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.
news Gdzie dzikie wysypiska?

Jak co roku miasto przystępuje do likwidacji dzikich wysypisk śmieci. Informacje o nielegalnych śmietniskach należy zgłaszać do Wydziału Gospodarki Komunalnej do 15 kwietnia 2015 r.
news Per Jonsson gościem specjalnym SBP

W dniu inauguracji Speedway Best Pairs Cup, 28 marca, pod Motoareną przygotowana zostanie specjalna strefa kibica, w której czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek.
news 50 lat Civitas Christiana

50-lecie rejestracji i 35-lecie działalności Klubu Dyskusyjnego „Horyzont” świętował 19 marca 2015 r. toruński oddział Civitas Christiana.
news Przy szkole będzie pięknie

Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenu Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 47a. Zakres prac obejmuje m.in. budowę parkingu, bieżni i rzutni, siłowni zewnętrznej oraz nasadzenie zieleni.

Przedmiot umowy obejmuje:

a)         ułożenie nawierzchni parkingu (33 miejsca) i dojazdów z kostki betonowej gr.8 cmwraz

z rozbiórką starej nawierzchni, podbudową i krawężnikami -1451 m?,
news Remont na boisku

Nowy blask zyska boisko przy ul. Prufferów i Iwanowskiej w Toruniu. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na jego remont i budowe oświetlenia.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory Prezydenta RP 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
27 marca

1590 - Król polski Zygmunt III Wasa zatwierdził wolność wyznania luterańskiego w Toruniu.

1747 - Luteranie święcili uroczyście 190 rocznicę zaprowadzenia w Toruniu reformacji.

1938 - Na XIII Walnym Zjeździe Okręgu Pomorskiego ZHP w Toruniu rzucone zostało hasło bojowe dla całego harcerstwa pomorskiego "Twierdzą nam będzie każdy próg". Hasło to wypisywano na szosach, chodnikach, progach i murach domów. Metalowe tabliczki montowano na drzwiach instytucji i izb harcerskich.