Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 25.04.2015 r.

news Sukces studentów UMK

Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UMK odnieśli sukces w międzynarodowych zawodach matematycznych, które w dniach 20-22 kwietnia odbyły się w Rosji.
news Elegancka Masa Krytyczna

W sobotę 25 kwietnia Stowarzyszenie Rowerowy Toruń organizuje Elegancką Rowerową Masę Krytyczną. Przejazd rozpocznie się o godzinie 15:00 na Rynku Nowomiejskim.
news Pierwsza sesja młodzieżowej rady

Młodzi mieszkańcy Torunia mają ponownie swoją reprezentację w samorządzie miejskim.
news Odpady w sobotę

Ze względu na to, że piątek 1 maja to dzień wolny od pracy, zmienią się terminy odbioru odpadów przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.
news Przedpełski z dziką kartą w Toruniu

Paweł Przedpełski otrzymał dziką kartę na inauguracyjne zawody cyklu Speedway European Championships, które odbędą się 20 czerwca na MotoArenie w Toruniu. Dla wychowanka toruńskiego klubu będzie to debiut w turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Europy.
news Weekend w Toruniu

W weekend 24-26 kwietnia 2015 r. rusza kolejna, ósma już edycja akcji „Toruń za pół ceny”.
news Toruń stolicą PAT

III Kujawsko – Pomorski Przystanek PaT odbędzie się w Toruniu w dniach 24 i 25 kwietnia. W ramach dwudniowego przedsięwzięcia odbędą się w sumie 24 warsztaty, w czasie których młodzież będzie mogła zdobyć nowe umiejętności, a następnie zaprezentować je na Gali Finałowej.
news Tereny inwestycyjne z lotu ptaka

Konferencja „Przygotowanie terenów inwestycyjnych na przykładzie JAR-u”, podczas której zostanie zaprezentowany potencjał inwestycyjny Torunia oraz oferta najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych, odbędzie się 14 maja 2015 r. o godz. 10.00 w Hotelu Filmar przy ul. Grudziądzkiej 45 w Toruniu.
news SEC w Toruniu: bilety już dostępne

Ruszyła otwarta sprzedaż biletów na I rundę Speedway European Championships, która 20 czerwca zostanie rozegrana w Toruniu.
news Premiera w Planetarium

W najbliższą sobotę, 25 kwietnia 2015 r, toruńskie Planetarium zaprasza na premierowy seans pt. „W poszukiwaniu życia”. Będzie to popularno-naukowa propozycja dla młodzieży i dorosłych widzów, a punktem wyjścia rozważań jest woda.
news Remont Moniuszki i Kujota

Miasto wyremontuje dwie ulice na Bydgoskim Przedmieściu.
news Toruński kapelan wyróżniony

Ks. Stanisław Kardasz, kapelan toruńskiej policji, został przyjęty w poczet Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej.
news Cosmopolis zagra w weekend

Już w najbliższy weekend ruszy jedna z największych atrakcji Torunia – z zimowego snu budzi się fontanna Cosmopolis. Zostanie uruchomiona 24 kwietnia - po zakończeniu prac naprawczych i pozimowym przeglądzie.
news Głosowanie poza miejscem zameldowania

Jeśli w dniu wyborów prezydenckich (10 maja 2015 r.) przebywasz poza miejscem zameldowania możesz oddać głos w Toruniu. Jeśli wyjeżdżasz z Torunia – weź zaświadczenie i zagłosuj w dowolnym lokalu wyborczym.
news Mustangi w Toruniu

Miłośnicy amerykańskich samochodów w najbliższy weekend będą mogli podziwiać Fordy Mustangi na parkingu Centrum Handlowego Kometa, a także przejazd i pokaz ponad 200 motorów.
news Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu

Przegląd reportaży konkursowych otworzy w piątek, 24 kwietnia 2015 roku III Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu. Wydarzenie organizowane przez Miasto Toruń, Toruńską Agendę Kulturalną i Telewizję Polską promuje gatunki misyjne wyrastające z konkretnych zdarzeń - reportaż, dokument, teatr faktu.
news Jordanki – pikado wśród zieleni

Na budowie sali koncertowej na Jordankach dużo się dzieje. 23 kwietnia obiekt zwiedzili prezydent Torunia i marszałek województwa.
news Spotkanie dla rodziców

W Centrum Dialogu im. bł. Jana Pawła II (Toruń, Pl. Frelichowskiego 1) w czwartek 28 maja 2015 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców pt. „Potrzebuję Twojej siły – oraz granic. O uważnym kochaniu dziecka”.
news Dzień dla przedsiębiorców

Do 30 kwietnia można zgłosić chęć udziału w „International Networking Day on Factories of the Future” 19 maja w Warszawie.
news Majówka w muzeum

"Majówka w Muzeum" to bogaty program kulturalno-edukacyjny, w trakcie którego we wszystkich oddziałach Muzeum Okręgowego w Toruniu odbywać będą się liczne spotkania, warsztaty, prelekcje i oprowadzania kuratorskie. Początek 25 kwietnia 2015 r.
news UMK w rankingu URAP

Ósme miejsce w Polsce i 801. na świecie - to pozycje, które Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął w opublikowanym niedawno rankingu University Ranking by Academic Performance (URAP).
news Wspomnienie Jana Kusiewicza

Jan Kusiewicz był jednym z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych, który twórczość polskich kompozytorów propagował na całym świecie.
news Aktywizujemy starówkę

Kwotą 35 tys. zł wesprze miasto w 2015 roku inicjatywy w zakresie wspierania integracji i aktywizacji mieszkańców Toruńskiego Centrum Miasta. Właśnie ogłosiło drugą turę konkursu na realizację tego typu zadań.
news Gimnazjum 28 z Eberswalde

19 marca 2015 r. Gimnazjum nr 28 w Toruniu rozpoczęło projekt międzynarodowego spotkania młodzieży z rówieśnikami z Eberswalde.
news Kolejny Kierunkowskaz w WSB

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza wszystkie klasy szkół ponadgimnazajlnych na cykl wykładów otwartych prowadzonych przez wykładowców praktyków WSB.
news Filmowy Toruń lat 50

W swoim najnowszym filmie Janusz Majewski zabiera widzów w filmową podróż do lat 50., kiedy królował swing i wolność. Zdjęcia do „Excentryków” są realizowane w Toruniu, Nieszawie oraz przede wszystkim w Ciechocinku.
news Winogronowa i Uśmiechu do przebudowy

Miasto przystępuje do budowy kolejnych ulic na Wrzosach i Bielawach-Grębocinie: Winogronowej i Uśmiechu.
news Winogronowa i Uśmiechu do przebudowy

Miasto przystępuje do budowy kolejnych ulic na Wrzosach i Bielawach-Grębocinie: Winogronowej i Uśmiechu.
news Jubileusz szkoły na Bydgoskiem

80-lecie istnienia szkoły na Bydgoskim Przedmieściu świętuje 24 kwietnia SP nr 13.
news Łatają przy placu Rapackiego

Drogowcy łatają jezdnię w alei Jana Pawła II - od placu Artylerii Polskiej do mostu.
news Pamięci policjantów

23 kwietnia w Toruniu odbędą się uroczystości upamiętniające policjantów Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945.
news „Centrum Nowoczesności” w UE

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
news Toruńska Olimpiada Niepełnosprawnych

16 maja 2015 już po raz czwarty odbędzie się Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.
news Festiwal podróżników w Muzeum Halika

Po raz pierwszy w swej historii Bydgoski Festiwal „Podróżnicy” zawita w tym roku w Toruniu, w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, gdzie 24 kwietnia odbędzie się otwarcie imprezy połączone z licznymi atrakcjami.
news Najsprawniejsze misie są w Toruniu

Triumfem toruńskich podstawówek zakończył się wczorajszy finał wojewódzki zawodów Sprawny Miś 2015.
news Gwiazdy III Festiwalu Sztuki Faktu

Popularni dziennikarze i uznani reportażyści, a także gwiazdy młodego pokolenia aktorów będą gośćmi III Festiwalu Sztuki Faktu, który już w najbliższy piątek, 24 kwietnia 2015 roku rozpocznie się w Toruniu. Wciąż można jeszcze rezerwować bezpłatne wejściówki na festiwal.
news Praca, własna firma czy bezrobocie?

Do końca kwietnia 2015 r. trwa rekrutacja do projektu „Praca, własna firma czy bezrobocie? Wybierz sam!”.
news Uwaga na przymrozki

W nocy z wtorku na środę (z 21 na 22 kwietnia) temperatura spadnie poniżej zera. Termometry mogą wskazać od -2 do -1 stopnia, a przy gruncie nawet -4.
news Złote Miotły dla tancerzy

X Gala „Złote Miotły”, podczas której nagrodzono najlepszych tancerzy Korporacji Tanecznej Baby Jagi, odbyła się 19 marca 2015 r.
news Pamięci ofiar Katynia

25 kwietnia o g. 20:00 w Koście oo Jezuitów (Kościół pw Ducha Św.) odbędzie się Koncert Pamięci z okazji 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wstęp na koncert wolny.
news Stwórz własną stronę WWW

Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UMK organizuje szkolenie "Własna strona www – praca, pasja, talent, firma". Szkolenie w wymiarze 13 godzin odbędzie się 9 i 10 maja 2015 r., poprowadzi je Marcin Lubnau.
news Gdzie rowerowe stacje naprawcze?

W 2015 r. planowane jest utworzenie w Toruniu trzech samoobsługowych stacji napraw rowerów.
news Przez tory nie przejedziesz

W związku z budową północnego torowiska tramwajowego od 22 kwietnia 2015 roku zostanie zamknięty przejazd przez torowisko na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Wolą Zamkową.
news Jakie ptaki na Barbarce?

W niedzielę, 26 kwietnia Szkoła Leśna zaprasza na warsztaty ornitologiczne „Ptaki Barbarki”.
news 3. Festiwal Sztuki Faktu

„70 lat po wojnie” będzie ideą przewodnią III Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w dniach 24–26 kwietnia 2015 roku w Toruniu.
news Zmiany przy młynach

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej zagospodarowania budynków przy Młynach Toruńskich przy ul. Łokietka 1-3 w Toruniu.
news Energetyczny festiwal nauki

Energia była tematem przewodnim tegorocznego Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wydarzenie odbyło się 17-21 kwietnia 2015 r.
news Kręcą „Excentryków”

Gwiazdy kina i sceneria z lat powojennych. W Toruniu trwają zdjęcia do „Excentryków” Janusza Majewskiego.
news Piernik przejechał przez Toruń

Przez Toruń przejechał 18 kwietnia PIERNIK – turystyczny pociąg specjalny, prowadzony przez zabytkowy parowóz.
news Wiedzą, jak się bronić

Dwudniowe warsztaty z zakresu samoobrony dla pracowników lokali gastronomicznych i pań mieszkających, uczących się lub pracujących w obrębie Zespołu Staromiejskiego odbyły się w dniach 18-19 kwietnia 2015 r.
news Straż Miejska do certyfikacji

Toruńska Straż Miejska przystępuje do programu standaryzacji i certyfikacji straży gminnych i miejskich. Projekt ma ujednolicić działanie jednostek, pomóc w wypracowaniu „dobrych praktyk” oraz poprawić wizerunek straży.
news Harcerze podsumowali rajd

Na toruńskiej starówce zakończyła się w niedzielę 10. edycja rajdu ZHR „TubaDEI”.
news 29 goli Pomorzanina

To był bardzo udany weekend dla Pomorzanina. Po piątkowej rekordowej wygranej ze Startem 1954 Gniezno 14:1, w niedzielę mistrzowie Polski jeszcze efektowniej pokonali LKS Rogowo aż 15:0.
news Katarzynki dalej od brązu

Fatalna czwarta kwarta zadecydowała o porażce Katarzynek. Podopieczne Elmedina Omanicia w ostatniej odsłonie meczu zdobyły tylko 3 pkt. Ostatecznie Energa przegrała pierwszy mecz walki o brąz z CCC 53:69.
news Jimi Hendrix w Domu Muz

22 kwietnia 2015 r. o godz.19:00 w Dom Muz przy ul. Podmurnej 1/3 odbędzie się koncert muzyki Jimiego Hendrixa w wykonaniu gitarzysty Przemka Świerka z zespołem. Bilety na koncert w ramach Jazzowej Akademii Kultury dostępne w cenie 20 zł.
news III Kujawsko-Pomorski Przystanek PaT

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień?, realizowanego przez Zespół Promocji Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”.
news Rozbudowa samochodówki

Miasto przystępuje do rozbudowy Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Grunwaldzkiej. Ogłosiło przetarg nieograniczony na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej adaptacji pomieszczeń na warsztaty szkolne wraz z dobudową pawilonu.
news Wybory: losowanie składów komisji

W poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r. odbędzie się publiczne losowanie składów wyborczych dla przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory Prezydenta RP 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
25 kwietnia

1697 - Toruń odwiedziła Maria Kazimiera Sobieska, wdowa po królu Janie III Sobieskim.

1947 - Prasa toruńska poinformowała o skruszonym złodzieju, który po spowiedzi u oo.Jezuitów oddał zrabowane w toruńskiej firmie 25 tys. zł.

1950 - Gazownię Miejską wyłączono spod zarządu miasta i utworzono Zakłady Gazownictwa Okręgu Toruńskiego.