Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 29.08.2014 r.

news Skałuba, Stachura i Szerszeń

Trzej wybitni polscy soliści zaśpiewają w finałowym koncercie festiwalu „Europa-Toruń. Muzyka i Architektura”.
news Bella Skyway Festival: konkurs fotograficzny

Lubisz fotografować? Uważasz, że Toruń nigdy nie wygląda tak pięknie, jak podczas Bella Skyway Festival? Uchwyć czar festiwalowych prezentacji! Czekamy na Twoje zdjęcia! Śledź naszego festiwalowego Facebooka i weź udział w konkursie!
news Święto Piernika powraca

Warsztaty, koncerty, jarmark i parada. 6-7 września 2014 r. zapraszamy do Torunia na Święto Piernika.

Impreza, współorganizowana przez miasto i producenta toruńskiego przysmaku oraz Muzeum Okręgowe, Muzeum Etnograficzne i Teatr Baj Pomorski, wraca po kilkuletniej przerwie i uczci przypadające w tym roku 250-lecie Fabryki Cukierniczej „Kopernik”.
news Dotacje i oszczędności

Więcej pieniędzy na pomoc społeczną, edukację, gospodarkę mieszkaniową i sport – na najbliższej sesji rady miasta, 4 września, radni pochylą się nad zmianami w budżecie Torunia na 2014 r.
news Święto ul. Szerokiej i królowej Jadwigi

W ostatnią sobotę tegorocznych wakacji, 30 sierpnia, główny trakt handlowy toruńskiej starówki będzie hucznie świętował. VI Święto Ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi wspólnie z partnerami - Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki” i Muzeum Okręgowym w Toruniu - przygotowało Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.
news Dzień Straży Miejskiej

Toruńscy strażnicy miejscy świętują 29 sierpnia Dzień Straży Miejskiej.
news Festiwal od kuchni

Magiczna atmosfera Bella Skyway Festiwal zmienia Toruń. Na gości festiwalu czekają jednak nie tylko atrakcje kulturalne.
news Zdolni po stypendium

Jeszcze tylko przez kilka dni, do 5 września, można składać wnioski o stypendium Prezydenta Miasta Torunia na rok szkolny 2014/2015.
news Art Moves 2014

„Więcej czy mniej wolności?” – to hasło przewodnie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach „Art Moves”.
news Akcje specjalne

Tegorocznej edycji Bella Skyway Festival towarzyszy aż osiem akcji specjalnych. Koncert norweskiej artystki Farao, widowiskowy pokaz Fire Show w Fosie Zamkowej — to jedynie niektóre z nich.
news Inauguracja roku szkolnego

27 tys. uczniów 1 września pójdzie do toruńskich szkół. Miejska inauguracja nowego roku odbędzie się w Zespole Szkół Nr 7 o godz. 10.00.
news Plac zabaw przy Ogrodowej

W Toruniu powstanie kolejny bezpieczny plac zabaw. Miasto zbuduje go przy Zespole Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej.
news Konsultacje OPP Dom Harcerza

Na 28 sierpnia zaplanowano kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących diagnozy potrzeb i kierunków rozwoju Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza.
news Z różnych stron świata

W piątek 29 sierpnia w Toruniu będzie gościć prawie 60-osobowa grupa młodzieży z różnych stron świata. Młodzi ludzie przyjechali do grodu Kopernika w ramach Long Term Exchange - wymiany długoterminowej organizowana przez klub Rotary.
news Bella Skyway Festival otwarty!

Jedenaście instalacji świetlnych, trzy widowiskowe mappingi, osiem akcji specjalnych — 26 sierpnia wystartowała szósta edycja jednego z najbardziej magicznych festiwali.

Przez pięć festiwalowych wieczorów, od godziny 20.30 do północy, będzie można oglądać świetlne instalacje przygotowane przez artystów z Włoch, Portugalii, Norwegii, Belgii, Czech i Polski. Festiwal potrwa do soboty, 30 sierpnia 2014 roku.
news Złoto żeglarza UKŻ

23 sierpnia zakończyły się MME EUROSAF w klasie Laser Radial.
news Komunikat ws. dofinansowania budowy mostu

Komunikat ws. starań prezydenta Torunia Michała Zaleskiego o zwiększenie dofinansowania na budowę mostu drogowego gen. E. Zawackiej
news Sukcesy kolarzy Pacifiku

Paulina Brzeźna-Bentkowska mistrzynią Polski w kryterium ulicznym, Anna Plichta wygrywa Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski a Bartek Warchoł udanie w Tour de l’Avenir.
news Curling: MTC 2014

Szesnaście drużyn, w tym mistrzowie Polski mężczyzn i kobiet, weźmie udział w siódmej edycji międzynarodowego turnieju curlingowego Mentor Toruń Cup. Impreza odbywa się od 29 do 31 sierpnia.
news Ostatni koncert festiwalu

Stało się już piękną tradycją, że wieczór kończący Festiwal wypełniają dzieła operowe. Znakomite głosy zaproszonych artystów, toruńscy symfonicy pod batutą maestro Macieja Figasa, szefa Opery Nova zagwarantują mistrzowskie wykonania i emocje, które towarzyszyć nam będą w całym nadchodzącym sezonie artystycznym.
news Marek Sudak patronem estakady

Wyjątkowa chwila przy nowym moście drogowym. W piątek 29 sierpnia przypada pierwsza rocznica puszczenia ruchu estakadą przy ul Żółkiewskiego. Tego dnia o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość nadania estakadzie imienia inż. Marka Sudaka i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
news Tramwaj wraca na Motoarenę

Od 1 września 2014 r. w Toruniu inaczej będą kursować niektóre tramwaje.
news Toruń na Instagramie

Powstało oficjalne konto Torunia na najpopularniejszym fotograficznym serwisie społecznościowym. „Torunpl” śledzić można pod linkiem http://instagram.com/torunpl
news Bezpieczna droga do szkoły

Miejski Zarząd Dróg ,Wydział Edukacji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia wspólnie z Policją i Strażą Miejską dokonali przeglądu oznakowania, porządku i bezpieczeństwa w rejonie szkół i placówek oświatowych.
news Recital kabaretowy w parku

31 sierpnia 2014 r. w amfiteatrze w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu znani toruńscy aktorzy wystąpią w recitalu kabaretowym „r@ndk@.pl”.
news Świat Bajek na Rynku

W ramach imprezy Świat Bajek na Rynku pojawiły się bajkowe fotogramy oraz bohaterowie opowieści dla dzieci. Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Baba Jaga, Kot w butach, Alibaba – w te postaci wcielały się dzieci, biorące udział w ostatnich już wakacyjnych animacjach dla dzieci, które odbyły sie w sobotę na Rynku Nowomiejskim w Toruniu
news Zmiany komunikacyjne w czasie festiwalu

W związku z Bella Skyway Festival 2014 od 26 do 30 sierpnia w godzinach wieczornych wyłączone będą wybrane odcinki ulic w centrum miasta. W tych dniach dłużej będą kursowały niektóre autobusy miejskie.
news Już od jutra Bella Skyway Festival

Jedenaście instalacji świetlnych, trzy widowiskowe mappingi, osiem akcji specjalnych — szósta edycja jednego z najbardziej magicznych festiwali światła w Europie zapowiada się wyjątkowo.
news Prezes MPO z prestiżową nominacją

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Toruniu Piotr Rozwadowski znalazł się w pierwszej piątce najlepszych Dyrektorów Roku 2013. Kapituła konkursu o ten prestiżowy tytuł wybierze zwycięzcę pod koniec września br.
news Straż Miejska dla szkół

Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się tegoroczna oferta edukacyjno-profilaktyczna przygotowana przez Straż Miejską dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Miasta Toruń. Zaledwie w ciągu kilku godzin piątkowego naboru zostały zajęte wszystkie terminy zajęć skierowanych dla przedszkoli i szkół podstawowych. Są jeszcze wolne miejsca dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz szkolenia specjalistyczne dla rodziców i nauczycieli.
news Marsz Neuca dla zdrowia

To nie tylko zdrowy trening, ale i szansa na to, by pomóc chorym na białaczkę. 6 września start marszu NEUCA dla zdrowia.
news Toruńscy filateliści wyróżnieni

23 sierpnia w Pszczynie odbyła się XV Gala Prymusów za rok 2013. Toruńscy filateliści wrócili z Pszczyny z podwójnym sukcesem: otrzymali dwie statuetki i trzy nominacje. Promocja Torunia w roku 2013 - Roku Jubileuszu 90-lecia toruńskiej filatelistyki - została dostrzeżona w głosowaniu ogólnopolskim przedstawicielstw Polskiej Kapituły Filatelistycznej.
news Przetarg na przebudowę Łódzkiej

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Łódzkiej. Drogowcy czekają na oferty do 11 września b.r.
news Wandale na moście Piłsudskiego

Kolejny akt wandalizmu na moście drogowym im. J. Piłsudskiego. Tym razem nieznani sprawcy powyrywali drzwiczki od szafek oświetleniowych i zniszczyli kilka kabli. Z tego powodu około 40% iluminacji mostu została pozbawiona zasilania, z czego połowę udało się już uruchomić.
news Bezpieczne wakacje – rozstrzygnięcie konkursu

25 sierpnia 2014 roku w toruńskim Planetarium nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą "Bezpieczne wakacje".
news Przetarg na ciąg pieszo-rowerowy

Miasto ogłosiło przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego w ramach zagospodarowania terenu hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu.
news Weekend w Toruniu

22-24 sierpnia to w Toruniu święto harmonijki ustnej. W przedostatni weekend wakacji odbędą się również kolejne plenerowe imprezy na Scenie Letniej, Rynku Nowomiejskim oraz Bulwarze Filadelfijskim, gdzie odbędzie się ostatnia akcja z cyklu Sportowe Lato.
news Start olimpiady w Toruniu

W sobotę 23 sierpnia o 9.30 spod pomnika Mikołaja Kopernika na toruńskiej starówce wyruszy sztafeta inaugurująca X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. Zawody w potrwają od 23 do 26 sierpnia.
news Kanalizacja i walce na Rudackiej

Trwa przebudowa ul. Rudackiej w Toruniu. Roboty są realizowane na prawie dwukilometrowym odcinku od ul. Dybowskiej do ul. Otłoczyńskiej.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
29 sierpnia

1630 - W czasie panującej w mieście zarazy zmarł rektor Gimnazjum Akademickiego w Toruniu Konrad Graser. (ur. w Toruniu w 1585 r).

1928 - Na Bielanach oddano do użytku gmach juwenatu (Niższego Seminarium Duchownego).

1931 - Ukazała się karta pocztowa, przedstawiająca pomnik Mikołaja Kopernika na tle Ratusza Staromiejskiego.