Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 23.04.2014 r.

news Nagrody dla uczniów

Do 5 maja 2014 r. można składać wnioski o nagrodę Prezydent Miasta Torunia dla uczniów klasy programowo najwyższej szkoły ponadgimnazjalnej za rok szkolny 2013/2014.
news Ilu turystów w Toruniu?

Coroczne badanie ruchu turystycznego wykazało, że gród Kopernika odwiedziło w ubiegłym roku blisko 1,7 miliona zwiedzających.

Badanie co roku dostarcza niezbędnych informacji o osobach przyjeżdżających do Torunia. To konkretne i precyzyjne dane o tym jak wielu ich jest, jakie miejsca odwiedzają najchętniej, z czym kojarzą Toruń. Ale też jak oceniają infrastrukturę i zaplecze komunikacyjne oraz noclegowe, wreszcie z jakimi kosztami wiąże się pobyt w mieście.
news Wielki teatr w Toruniu

24-30 maja 2014 r. odbędzie się 22. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt.
news Toruń zatańczy

Hip-hop, taniec współczesny, widowiskowy taniec irlandzki a nawet taniec brzucha - po raz trzeci różnorodne pokazy i warsztaty w ramach Święta Tańca odbędą się 26 kwietnia 2014 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.
news Szkolenie dla przewodników

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta wraz ze Strażą Miejską w Toruniu organizuje 23 kwietnia 2014 r. szkolenie dla przewodników turystycznych w ramach akcji „Bezpieczne Miasto”. Początek o godz. 14.00.
news Kto do nagrody prezydenta?

Do 5 maja 2014 r. można zgłaszać kandydatury do Nagrody Prezydenta Miasta Torunia. Po raz kolejny poszukiwani są najbardziej zasłużeni mieszkańcy Torunia.
news Jazzowe granie w Domu Muz

Toruński duet gitarowy – Jazziomals zaprosił swoich fanów na kameralny koncert do Domu Muz. Jazzowe kompozycje zagrali we współpracy z kontrabasistą – Andrzejem Gulczyńskim.
news Wiadukt zamknięty dwa razy

W poświątecznym tygodniu dwukrotnie zamknięty będzie przejazd pod wiaduktem na placu Armii Krajowej. Ma to związek z remontem obiektu.
news Młyn Wiedzy na festiwalu

Multimedialna podłoga, ściana graffiti, avatar witający gości to dodatkowe atrakcje przygotowana przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
news Bezpłatna mammografia

W środę, 23 kwietnia 2014 roku, torunianki mogą wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus stania przy Galerii Plaza w Toruniu w godz. od 9.00 do 17.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne.
news Patrole w „Lany Poniedziałek”

W związku z zbliżającym się „Lanym Poniedziałkiem” Straż Miejska zapowiada nasilenie kontroli względem osób, które wielkanocną tradycję pomylą z chuligańskim zachowaniem.
news Na żużel tramwajem

W związku z meczem żużlowym rozgrywanym 21 kwietnia 2014 r. na Motoarenie, tego popołudnia i wieczorem inaczej kursowały będą tramwaje linii nr 1.
news Wesołego Alleluja!

Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marian Frąckiewicz i Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski składają torunianom i ich świątecznym gościom tradycyjne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
news Rozlicz się w Toruniu

Jeszcze tylko do końca kwietnia trwa konkurs „Mieszkam w Toruniu – tu płacę podatki”. Mogą w nim wziąć udział osoby, które rozliczą się w grodzie Kopernika, chociaż nie są tu zameldowane. Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.
news Zwycięstwo Angels Toruń

Drużyna futbolu amerykańskiego Angels Toruń wygrała w podwarszawskim Brwinowie z Warsaw BEagles 13:22. Na kluczowej pozycji rozgrywającego cały mecz zagrał szesnastoletni Kornel Mierzejewski.
news Dwie piątki i dziesiątka

Piąte miejsce wśród mężczyzn i kobiet - to najlepsze wyniki Axla Toruń w zakończonych w Wielka Środę Mistrzostwach Polski w curlingu.
news Święto Tańca w Toruniu!

Hip-hop, taniec współczesny, widowiskowy taniec irlandzki a nawet taniec brzucha - już po raz trzeci różnorodne pokazy i warsztaty w ramach Święta Tańca odbędą się 26 kwietnia 2014 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.
news Klubowy weekend

Klub NRD w najbliższy weekend zaprasza na dwa koncerty gwiazd muzyki klubowej.
news Spektakl plenerowy „Basculoscopia”

Zjawiskowe widowisko łączące elementy cyrku, muzyki, teatru i maszynerii, inspirowane światem snów i artystycznym potencjałem maszyn francuskiej grupy „Pipototal” będzie można zobaczyć dwukrotnie w Toruniu.
news Młyn Wiedzy w ciągłym ruchu

Nowa wystawa czasowa poświęcona właściwościom różnych substancji i specjalne zajęcia z okazji Dnia Matki - to tylko niektóre nowości, z których mogą skorzystać w maju odwiedzający Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.
news Zmiana terminu odbioru odpadów

W tygodniu 21 – 25.04.2014 r., ze względu na wolny wielkanocny poniedziałek, zmienia się termin odbioru odpadów.
news Umowy na dotacje konserwatorskie

900 tys. zł dotacji na prace konserwatorskie trafiło w tym roku do 19 beneficjentów.
news Asfaltują na Średnicówce

Na Trasie Średnicowej Północnej roboty idą pełną parą. Na ulicy Legionów, po stronie wschodniej, ułożona została warstwa wiążąca. Na zachodniej jezdni wykonane zostało wzmocnienie i ustawione zostały krawężniki. Na Popiela wykonywana jest kanalizacja deszczowa.
news Sala - już widać kontury

Prace na budowie sali koncertowej na Jordankach nabierają tempa. Powstają pierwsze elementy obiektu powyżej poziomu gruntu i zaczynają się roboty wykończeniowe w sali prób.
news Wielkanocne zmiany w komunikacji miejskiej

W okresie Wielkanocnym w Toruniu będzie inaczej kursowała komunikacja miejska.
news Festiwal Sztuki Faktu na bis

Przeżyjmy jeszcze raz emocje związane z Festiwalem Sztuki Faktu w Toruniu. 18 kwietnia TVP2 oraz 22 kwietnia 2014 r. TVP Regionalna pokażą galę wręczenia nagród 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu.
news Wybierz kolor tramwaju

Jeszcze przez osiem dni, do 25 kwietnia 2014 r., pasażerowie komunikacji miejskiej mogą wybierać kolorystykę tramwajów, które będą kursowały w Toruniu. Głosowanie na stronie http://tramwaje.mzk-torun.pl/.
news Kanalizacja na Rudackiej

Pełną parą idą prace na ulicy Rudackiej. Powstaje tam kanalizacja sanitarna, deszczowa i sieć gazowa.
news Na Dworcowej bez kolizji

Trwa przebudowa ul. Dworcowej. Realizacja tej inwestycji zapewni nie tylko dojazd do Młynów Toruńskich, ale skomunikuje tereny produkcyjne i usługowe z Trasą Średnicową po jej wybudowaniu.
news W rocznicę śmierci profesorów

16 kwietnia minęła rocznica śmierci dwóch Honorowych Obywateli Torunia - prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa.
news Punkt Konsultacyjno-Doradczy dla ngo

Od 1 kwietnia 2014 roku w Toruniu rozpoczął swoją działalność Punkt Konsultacyjno-Doradczy w zakresie pożyczek i poręczeń dla organizacji pozarządowych.
news Dotacje konserwatorskie 2014

Umowy na dotacje konserwatorskie podpisane zostaną 17 kwietnia o 12.00.
news Miasto wspiera policję

Nowe radiowozy oraz dodatkowe patrole policji i straży miejskiej – wszystko po to, by w grodzie Kopernika żyło się jeszcze bezpieczniej. 16 kwietnia 2014 r. prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę dotyczącą przekazania 435 tys. zł dla Komendy Miejskiej Policji.
news Wolontariusze poszukiwani

Poszukujemy wolontariuszy na Puchar Europy w Wielobojach Superliga Toruń 2014. Zawody odbędą się od 5 do 6 lipca 2014 roku. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2014 r. do godziny 15.00.
news Roboty na Czerwonej Drodze

W środę 16 kwietnia 2014 r. ruszają prace na Czerwonej Drodze.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Nabór do przedszkoli 2014/2015
Projekty europejskie
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014
Podatki lokalne
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
23 kwietnia

1453 - W salach Ratusza Staromiejskiego odbyło się pierwsze posiedzenie Tajnej Rady Związku Pruskiego.

1482 - Jan z Tarnowa, wojewoda krakowski prosił Radę toruńską o zgodę na przepłynięcie Wisłą do Gdańska jego statków ze zbożem.

1593 - Król polski Zygmunt III Waza rozkazał władzom miasta Torunia zwrócić Benedyktynom wszystkie zabrane dobra, tzn. wsie Brzeźno Dolne i Górne, Pigżę z karczmą wraz z należącymi przywilejami i prawami.