Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla niesłyszących

Aktualności
Toruń, 04.07.2015 r.

news Inauguracja sportowego lata 2015

Już w niedzielę, 5 lipca 2015r. zostanie zainaugurowane Sportowe Lato 2015. Impreza pod nazwą „Niedziela dla Zdrowia” odbędzie się na Rynku Staromiejskim.
news Stypendia kulturalne na 2015 rok

Piętnaście osób zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury otrzyma Stypendia Miasta Torunia w dziedzinie kultury na II półrocze 2015 r. Za otrzymane od Miasta pieniądze zrealizują swoje artystyczne projekty.
news Zmiany w organizacji ruchu

W poniedziałek 6 lipca 2015 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Traugutta, Warszawskiej i pl. 18 Stycznia.
news Trzecie Lato ZET i Dwójki

12 lipca, już po raz trzeci w Toruniu, na Motoarenie wystąpią gwiazdy trasy „Lata ZET i Dwójki”. Wstęp na koncert wolny.
news Ruszyła Letnia Scena

Letnia Scena na Rynku Staromiejskim w Toruniu zaprasza. W lipcu i sierpniu odbędzie się na niej ponad 100 wydarzeń: koncertów, pokazów tanecznych, spektakli teatralnych.
news Studenckie Nowalijki w ratuszu

Od 7 do 11 lipca na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego prezentowane będą prace studentów Wydział Sztuk Pięknych UMK.
news Łozowa do przebudowy

Trzy firmy są zainteresowane przebudową ulicy Łozowej w Toruniu. Do przetargu stanęły dwie toruńskie firmy i jedna z Łubianki.
news Weekend w Toruniu

Na letnich koncertach i spektaklach teatralnych, na warsztatach rękodzieła i plenerze malarstwa, w zabytkowym tramwaju lub kibicując zawodnikom kilku turniejów sportowych możemy spędzić nadchodzący weekend w Toruniu.
news Większa siłownia na Rudelce

Trzy nowe urządzenia do ćwiczeń pojawią się w siłowni zewnętrznej przy ul. Bema, przy Rondzie Hoffmana. Oddany do użytku w 2014 roku teren rekreacyjny cieszy się niesłabnącą popularnością.
news Piastowska w remoncie

W najbliższy poniedziałek 6 lipca rusza remont ul. Piastowskiej. Ulica zostanie odnowiona po stronie północnej, na odcinku od pl. 18 Stycznia do ronda Podoficerów.
news Miejski rower rośnie w siłę

Ponad 6 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, 26 stacji, 260 jednośladów i 22,6 tysiąca wypożyczeń w ciągu zaledwie trzech miesięcy – Toruński Rower Miejski cieszy się niesłabnącą popularnością.
news Porady na upały

Przed nami jak dotąd rekordowa tego lata fala upałów. Dla jednych powód do radości. Dla innych – obawy o własne zdrowie i życie. Dla jednych i drugich kilka porad.
news Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Zapomniane melodie i największe przeboje piosenki filmowej w unikalnych plenerach toruńskiej starówki, uznani twórcy i artystyczna młodzież walcząca o laury Przeglądu Konkursowego - między 23 a 25 lipca 3-15 r. w Toruniu Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej.
news Plac do ćwiczeń

Przy orliku na ul. Polnej w Toruniu powstanie teren do street workoutu.
news Boisko w Czerniewicach

Miasto zbuduje wielofunkcyjne boisko w rejonie ulic Zdrojowej i Włocławskiej w Czerniewicach.
news Kibicujmy piłkarzom

Na Stadionie Miejskim przy ul. Bema do 3 lipca trwa Wielki Finał XV Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup
news Dobra karta dla dużych rodzin

Już 485 rodzin korzysta w Toruniu z miejskiej Karty Dużej Rodziny - zniżek na zakupach, w obiektach kultury, sportu i rekreacji.
news Kurtyny na upał

W ciągu najbliższych dni przez Toruń przetoczy się fala upałów. Dlatego dziś, 2 lipca 2015 r., służby miejskie uruchomiły kurtyny wodne.
news Bezpłatne badanie alkotestem

Od początku lipca, dzięki inicjatywie Straży Miejskiej w Toruniu oraz Biura Toruńskiego Centrum Miasta, istnieje możliwość bezpłatnego zbadania stanu trzeźwości w turystycznym punkcie informacyjnym przy ulicy Rynku Staromiejskim.
news Mamy modelowy szyld

Pub Czarny Tulipan, Klub Muzyczny Lizard King i Restauracja Pueblo to zwycięzcy organizowanego przez miasto konkursu „Modelowy Szyld”. Konkurs jest jednym z działań mających na celu zachowanie ładu przestrzennego w Toruniu.
news Lato z muzyką i architekturą

Już w sobotę, 4 lipca kolejny koncert XIX Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.
news Toruń w klastrze obsługi inwestycji

Gmina Miasta Toruń przystąpiła do Kujawsko-Pomorskiego Klastra Obsługi Inwestycji HANZA . 2 lipca 2015 r. prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał w tej sprawie porozumienie z władzami instytucji.
news Legendy Toruńskie w plenerze

Plenerowy pokaz najnowszej sztuki Baja Pomorskiego 4 i 5 lipca o godz. 11.30 na Rynku Staromiejskim.
news Historia ulic we wspomnieniach

Niezwykłe, wzruszające i bardzo osobiste - takie są wspomnienia seniorów o toruńskich ulicach z czasów ich dzieciństwa i młodości. Przekazali je młodym adeptom dziennikarstwa. Były to bardzo długie i szczere rozmowy, z których każda strona czerpała radość.
news Plac zabaw dla przedszkola

Przy Przedszkolu Miejskim Nr 16 przy ul. Sucharskiego 2 w Toruniu powstanie nowy plac zabaw.
news Bez parkowania na Łyskowskiego

Rusza remont parkingu przy ul. Łyskowskiego 23-23 E . W ramach robót, które potrwają do końca lipca zostanie wymieniona nawierzchnia parkingu i chodnika.
news Jordanki w telewizji

Toruń i jego powstająca sala koncertowa na Jordankach gościli w środę 1 lipca na antenie ogólnopolskiej TVP1. Wszystko za sprawą programu „Europa to My”, który prezentuje inwestycje zrealizowane dzięki funduszom unijnym. Na pytania dziennikarki Pauliny Chylewskiej odpowiadali Roberto Jimenez (Mostostal SA) i Grzegorz Grabowski (CKK Jordanki). Wyjątkowy muzyczny klimat wprowadził do plenerowego studia telewizyjnego na Rynku Staromiejskim kwartet dęty Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej Copernicus Brass.
news Psychologia na UMK

W ofercie studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w przyszłym roku akademickim pojawi się psychologia.
news Najlepsze chóry nagrodzone

Chór Raffles Singers z Singapuru pod dyrekcją Toh Ban Sheng zdobył Grand Prix festiwalu Per Musicam Ad Astra 2015.
news Bez parkowania na Łyskowskiego

Rusza remont parkingu przy ul. Łyskowskiego 23-23 E . W ramach robót, które potrwają do końca lipca zostanie wymieniona nawierzchnia parkingu i chodnika.
news Zadbaj o swoją wątrobę

Toruń przystąpił do programu wojewódzkiego pn. „Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.

Zapalenie wątroby to stan zapalny wywołany między innymi przez wirusy. Jak dotąd rozpoznano 5 typów wirusowego zapalenia wątroby: A, B, C, D, E. Różnią się one sposobem przenoszenia, czasem trwania i ciężkością przebiegu.

Zapalenie wątroby typu B jest chorobą zakaźną, to jedna z najczęstszych i najpoważniejszych przyczyn zakażenia wątroby. Wirus zapalenia wątroby typu B (HBV)
news Pierwszy medal dla UKŻ Wiking

W dniach 27-29.06.2015 na akwenie w górkach Zachodnich na Zatoce Gdańskiej rozgrywane były Mistrzostwa Polski klas Olimpijskich Laser Standard. Toruńscy zawodnicy z UKŻ Wiking pomimo zmiennych warunków nie zawiedli, dumnie reprezentując nasz region.
news Malownicza Barbarka

Od 29 czerwca do 8 lipca 2015 w Toruniu odbywa się VII Toruńskie Międzynarodowe Sympozjum Malarskie MALOWNICZA BARBARKA 2015.
news Mieszkanie dla absolwenta

Program "Mieszkanie dla absolwenta" to propozycja skierowana do najlepszych absolwentów toruńskich uczelni wyższych. Na ten cel corocznie przeznaczonych zostanie 5 mieszkań komunalnych. O mieszkanie mogą ubiegać się absolwenci, którzy mają mniej niż 30 lat, ukończyli studia ze średnią ocen co najmniej 4,7 i są zatrudnieni w Toruniu na podstawie umowy o pracę.
news Najlepszy lokal w Toruniu

Do 31 lipca można składać zgłoszenia do konkursu na najlepiej zagospodarowany gminny lokal użytkowy. Jest on skierowany do wszystkich przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, które wynajmują gminne lokale użytkowe zlokalizowane w Zespole Staromiejskim na potrzeby prowadzonej działalności.
news Rewitalizacja alei

Do końca sierpnia potrwa rewitalizacja alei łączącej ul. Wyszyńskiego z Ligi Polskiej, gdzie toruńscy drogowy wymienią nawierzchnię tzw. ciągu pieszego.
news Dożynkowa w remoncie

Na Dożynkowej ruszyły prace remontowe. Ulica przejdzie kapitalny remont na odcinku od Gościnnej do Szczęśliwej.
news Bezpieczny lokal – świadoma obsługa

Bezpieczny lokal - świadoma obsługa to kolejny element trwającej od początku roku kampanii Baw się świadomie – nie trać kontroli. Tym razem działaniami Straży Miejskiej w Toruniu zostali objęci pracownicy lokali.
news Podwórko jak nowe

Rewitalizacja podwórza przy ul. Piekary/Kopernika/Św. Ducha/Rabiańskiej to kolejne zadanie, które będzie realizowane w ramach Budżetu partycypacyjnego Torunia na 2015 rok.
news Wystaw się pod Krzywą Wieżą

Jesteś artystą malarzem, grafikiem, karykaturzystą, fotografikiem itp. ? Wystaw swoje prace w Galerii pod Krzywą Wieżą!
news Piłkarski finał Seni Cup 2015

1-3 lipca Toruń będzie miejscem Wielkiego Finału XV Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup.
news Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją kolarskich Mistrzostw Polski Kobiet w Kryterium Ulicznym na obszarze Zespołu Staromiejskiego Torunia w dniu 4 lipca 2015 r. od godziny 8:00 do godziny 18:00 nie będzie możliwy wjazd samochodami na teren Zespołu Staromiejskiego od strony:
news Toruń po europejsku

Toruń i jego nowy most drogowy został finalistą I etapu konkursu „Europa to my”. W środę 1 lipca gród Kopernika będzie można podziwiać w emitowanym w telewizyjnej „Jedynce” programie „Europa to my”. Początek o godz. 6.55.
news Wakacje w muzeum

Muzeum Okręgowe zaprasza dzieci spędzające lato w Toruniu do udziału w zajęciach pn. "Zielone wakacje – letnie spotkania z egzotyczna kulturą Azji i Afryki".
news Wieczór francuski

4 lipca zapraszamy do Dworu Artusa na Wieczór francuski w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura.
news W bezpiecznej strefie

Więcej patroli w rejonie starówki, rowerowe i wodne służby oraz punkt informacji i pomocy – jak co roku w sezonie letnim w Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna.
news Lato w ogrodzie

Ogród Zoobotaniczny zaprasza latem na cykl zajęć w ramach "Wakacyjnych spotkań z przyrodą".
news Ikar wakacyjny

Lipcowo-sierpniowy numer Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego „Ikar” jest już dostępny dla czytelników, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.
news Liceum Akademickie znów w czołówce

Liceum Akademickie UMK w Toruniu na piątym miejscu w Polsce w Rankingu Liceów STEM Perspektywy 2015.
news Nowe rozkłady 13 i 15

Od 1 lipca br. wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy linii nr 13 i 15.
news Bezpiecznie i ładnie przy żłobku

Miasto zagospodaruje teren przy Żłobku Miejskim Nr 2 przy ul. Piskorskiej 9 w Toruniu.
news Nowe mieszkania komunalne

Miasto przystępuje do budowy 40 kolejnych mieszkań komunalnych. Powstaną one przy ul. Drzymały 13 – 15.
news Stulatek bił kolejne rekordy

Prawie czterystu zawodników wystartowało w jubileuszowych, 25. Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. Bardzo dobrze na stadionie im. Grzegorza Duneckiego zaprezentowali się torunianie.
news Kolarskie kryterium krytyczne

Toruński Klub Kolarski PACIFIC zaprasza na kolarskie kryterium uliczne Nestlé Fitness Tour de Toruń o Puchar Prezydenta Miasta Torunia w randze IV Eliminacji Mistrzostw Polski Kryterium Kobiet.

Wyścig zostanie przeprowadzony 4 lipca 2015 r. ulicami toruńskiej Starówki.

Start i meta wyścigu zlokalizowane będą w okolicach CK Dwór Artusa, a jego trasa biec będzie przez ulice: Szeroką, Mostową, Bulwar Filadelfijski, Flisacką, Ducha Świętego i Różaną.
news Aneks do ZIT podpisany

W Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku 29 czerwca 2015 roku podpisano Aneks do Porozumienia w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w województwie kujawsko-pomorskim. Było to niezbędne do podjęcia dalszych kroków mających na celu pozyskanie środków na realizację ZIT.
news Laskarze nagrodzeni

Drużyna laskarzy KS "Pomorzanin" po raz kolejny przysporzyła sławy Toruniowi. Sportowcy zdobyli kolejny srebrny medal – tym razem w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie w sezonie sportowym 2014/2015. W nagrodę dostali dyplom oraz czek na 40 tysięcy złotych od władz miasta.
news Ostatni dzień głosowania

Dziś ostatnia szansa, aby zagłosować na projekty do budżetu partycypacyjnego na 2016 rok.
news Drogi na osiedlach

W 2015 roku kontynuowana jest budowa i modernizacja sieci dróg lokalnych. W sumie miasto przeznaczyło na ten cel 14,7 mln zł. Ekipy drogowe pracują w kilku dzielnicach naszego miasta. Niektóre ulicy zyskały już nowy wygląd. W sumie do końca roku zostanie przebudowanych prawie 7,5 km dróg lokalnych.
news Turniej Rycerski w Golubiu-Dobrzyniu

Turnieje konne, pokazy kaskaderskie, ujeżdżania rycerskie oraz jarmark ekologiczny czeka wszystkich, którzy między 3 a 5 lipca 2015 roku przybędą do Golubia-Dobrzynia na Wielki Turniej Rycerski.
news Kolejne miejsca do parkowania

Powstają nie tylko przy okazji remontu ulicy czy przy budowie nowej arterii. Mowa o miejscach do parkowania. W tym roku MZD wybuduje ich 550, za kwotę 3,8 mln złotych.
news Miasteczko z wodą i piernikiem

Plac zabaw „Piernikowe Miasteczko” został otwarty 27 czerwca 2015 r. po gruntownej modernizacji.
news Scherer i Chwin z Nagrodą Lindego

Niemiecka pisarka i dziennikarka Marie-Luise Scherer oraz polski pisarz i eseista Stefan Chwin otrzymali 28 czerwca 2015 r. Nagrodę Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
news Informacja dla użytkowników wieczystych nieruchomości
Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia informuje o możliwości przekształcenia posiadanego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej będących własnością Gminy Miasta Toruń w prawo własności.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie informacji i danych z tego serwisu wyłącznie za zgodą Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji
Urzędu Miasta Torunia.

Transmisje z sesji RMT
Podatki lokalne
Projekty europejskie
Wybory Ławników 2015
Nicolaus Copernicus Thorunensis
Strategia Rozwoju Miasta Torunia
Geoportal Miasta Torunia
Utrudnienia na toruńskich drogach
Serwis dla NGO
Nowy most dla Torunia
Kamery na Toruń

Co, gdzie i kiedy w Toruniu

Newsletter
Aktualne informacje z Torunia
na Twoją skrzynkę pocztową

Przewodnik Turysty
04 lipca

1903 - Rozpoczęto wykopy pod fundamenty teatru miejskiego w Toruniu.

1946 - Toruńska organizacja Stronnictwa Pracy podporządkowując się decyzjom Zarządu Głównego SP zawiesiła działalność.

1981 - Pierwsze Walne Zebranie Delegatów Regionu Toruńskiego "S". 5 lipca astronom z UMK, doc. Antoni Stawikowski został wybrany przewodniczącym Zarządu Regionu "S".