Informacja dla osób niedosłyszących

WOŚP dla toruńskiego hospicjum

Jerzy Owsiak gościł 18 kwietnia 2017 r. w Toruniu. Przekazał specjalistyczny samochód ufundowany przez WOŚP dla hospicjum „Nadzieja” i uhonorował osoby zaangażowane w przygotowanie tegorocznego finału orkiestry.

Hospicjum „Nadzieja” przy ul. Włocławskiej, w którym mieszkają i są rehabilitowane niepełnosprawne dzieci, otrzymało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowiutkiego volkswagena busa ze specjalistycznymi, wysuwanymi noszami. To jeden z 69 takich pojazdów, zakupionych przez WOŚP dla placówek medycznych w całej Polsce. Wraz z kluczykami do auta Aleksandra Ruszczak, prezes Fundacji „Nadzieja” otrzymała też medal 25-lecia WOŚP i deklarację Jerzego Owsiaka, że fundacja chętnie wesprze hospicjum kolejnymi zakupami sprzętowymi.

Certyfikowane medale 25-lecia WOŚP otrzymali też prezydent Torunia Michał Zaleski oraz Sztab Główny WOŚP w Toruniu (na ręce Pawła Kossakowskiego) - za znakomite przygotowanie tegorocznego finału.

- Mogę z dumą podać, że podczas tegorocznego finału WOŚP Toruń zebrał rekordową kwotę 525 tys. zł, podczas gdy w ubiegłych latach było to 300-350 tys. zł Ten sukces to przede wszystkim wspaniali ludzie, wolontariusze działający w trzech toruńskich sztabach: głównym oraz sztabach w Szkole Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącym nr 3 - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Kilkaset dzieciaków, młodych ludzi, którzy pracowali od rana do nocy, żeby zdążyć z przygotowaniami. My też jako miasto mieliśmy swój wkład – 30 tys. zł przekazanych na organizację wydarzeń podczas finału i pomoc służb miejskich w zabezpieczeniu imprez plenerowych. To wszystko złożyło się na ten fantastyczny wynik!

Jak poinformował Jerzy Owsiak, do tej Toruń otrzymał od WOŚP łącznie 602 urządzenia za kwotę ponad 7 mln 91 tys. zł. Specjalistyczny defibrylator dostała też toruńska policja. Szef WOŚP tłumaczył, że istotą działań WOŚP jest aktywizowanie ludzi, by starali się dostrzegać możliwości pomocy i działania w swojej okolicy, dla dobra społeczności lokalnej.

- Przyglądajcie się fundacjom, które są blisko was, jeśli dobrze pracują, warto je wspierać, przekazać na nie 1 proc. podatku. Tu aż oczy cieszą się i serce rośnie, kiedy widać, że ten budynek jest fantastycznie utrzymany. Warto inwestować w takie miejsca , bo one są potrzebne i będą służyły do końca światazachęcał Jerzy Owsiak. - Jesteśmy my, którzy się fantastycznie czujemy i nic nam nie kapie na głowę, i są Ci, którzy potrzebują pomocy, więc trzeba im pomagać i już.

Potem była okazja do wspólnego zwiedzenia siedziby hospicjum "Nadzieja", które zaczynało swoją działalność przed laty od skromnego baraku, a dzisiaj zostało rozbudowane, odnowione i wyposażone w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. To zasługa jego wieloletniej szefowej i założycielki, śp. Ołeny Bożemskiej, setek wolontariuszy, obecnego zarządu i współpracowników, a także wsparcia samorządu i sponsorów. Miasto podarowało fundacji prawie hektar gruntu na rozbudowę hospicjum. Jerzy Owsiak z uznaniem ogladął efekty tej współpracy, dopytywał o potrzeby i deklarował dalsze wsparcie.    

- To, co robicie, jest w Toruniu przyjmowane z wielkim uznaniem i akceptacją, także przez obdarowywanych. Orkiestra zawsze może liczyć na Toruń, tak jak w minionym 25-leciu, tak i w każdym kolejnym terminie. Już dzisiaj jesteśmy gotowi na finał w styczniu 2018 roku!zapewnił prezydent Michał Zaleski.