Informacja dla osób niedosłyszących

Wojsko przeszkoli z samoobrony

Najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego po raz drugi przeszkolą kobiety z walki wręcz i technik samoobrony.

Druga edycja bezpłatnego programu, realizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej odbędzie się ponownie w 30 miastach całej Polski. Torunianki mogą zapisać się na szkolenie, które odbędzie się w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia przy ul. Sobieskiego 36. Każda grupa kobiet będzie uczestniczyć w ośmiu spotkaniach.

Choć rozpoczęcie szkolenia zaplanowane jest na wrzesień 2017, już teraz warto zadbać o zapisy. Szkolenia z samoobrony cieszą się bowiem wśród pań dużą popularnością i miejsca są w krótkim czasie zajmowane przez kolejne uczestniczki. 

Najlepsi wojskowi instruktorzy uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić. Realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego zajęcia to m.in. przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Całość zajęć jest poprzedzona rozgrzewką przygotowującą do wysiłku i  ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzymuje promocyjny pakiet startowy.

Kandydatki na szkolenie powinny spełniać następujące wymagania: wiek powyżej 18 lat, deklarowany dobry stan zdrowia, obywatelstwo polskie oraz chęć zdobywania nowych umiejętności. 

Torunianki zainteresowane szkoleniem mogą zgłaszać się do koordynatorów projektu w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Toruniu:

Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej