Urzędnicy po egzaminie i ślubowaniu

Uroczyste ślubowanie na chorągiew miasta zakończyło 27 września 2016 r. służbę przygotowawczą sześciorga nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.

Przez kilka miesięcy osoby te odbywały staż w różnych wydziałach urzędu, zakończony egzaminem komisyjnym. To wymóg wprowadzony Ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Zakłada ona, że z osobami podejmującymi po raz pierwszy pracę na stanowisku urzędniczym w jednostkach samorządu terytorialnego zawiera się umowę o pracę na czas określony - do 6 miesięcy. W tym czasie kieruje się je do służby przygotowawczej. Trwa ona nie dłużej niż 3 miesiące i kończy się złożeniem egzaminu. Potem następuje ślubowanie, które ma charakter uroczysty - rota ślubowania jest wygłaszana wobec prezydenta Torunia i pocztu sztandarowego miasta.

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miasta Torunia. Po ślubowaniu prezydent Torunia Michał Zaleski życzył nowym urzędnikom sumiennej pracy i wręczył im akty zakończenia służby przygotowawczej.

Pracownicy, którzy złożyli ślubowanie 27 września 2016:

• Justyna Cichocka, mgr prawa - podinspektor ds. egzekucji zaległości podatkowych, opłat i grzywien w Wydziale Podatków i Windykacji
  • Przemysław Nowakowski, mgr administracji - poborca zaległości podatkowych, opłat i grzywien w Wydziale Podatków i Windykacji
  • Joanna Żynda, mgr prawa - podinspektor ds. wymiaru podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego od osób prawnych oraz postępowań w sprawach zwolnień podatkowych i pomocy publicznej w Wydziale Podatków i Windykacji
  • Bartłomiej Prinz, mgr turystyki i rekreacji - podinspektor ds. organizacji zawodów sportowych i kontroli imprez masowych w Wydziale Sportu i Turystyki
  • Kamila Szok, mgr turystyki i rekreacji - podinspektor ds. obsługi narad i sekretariatu w Kancelarii Prezydenta Miasta
  • Joanna Cywińska-Raczkowska, dr nauk humanistycznych - inspektor ds. spotkań z mieszkańcami, wydawnictw informacyjnych i badań społecznych w Wydziale Komunikacji Społecznej i Informacji