Informacja dla osób niedosłyszących

Turniej beach soccera przeniesiony

Turniej beach soccera przeniesiony

Ze względów organizacyjnych turniej beach soccera zostaje przeniesiony na sierpień 2017 r. Zapraszamy wszystkie chętne drużyny do zapisów.

W ramach kampanii miejskiej „Lato w Toruniu bez nudy” w Toruniu organizowane są imprezy sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Kolejną możliwością sportowej rywalizacji będzie turniej Beach Soccera w sierpniu 2017 r. na profesjonalnym boisku przy Zespole Szkół nr 10 ul. Plac Świętej Katarzyny 9.

"BEACH SOCCER", a więc piłka nożna plażowa powstała w 1992 roku w Stanach Zjednoczonych. Choć dużo wcześniej grano już na plażach obu Ameryk w piłkę nożna, to jednak do roku 1992 sport ten nie posiadał żadnych oficjalnych reguł, ani oficjalnej światowej federacji.          

Pierwsze profesjonalne zawody w Beach Soccer zorganizowane zostały w Miami Beach w roku 1993 roku. Ideę natychmiast podchwycili Brazylijczycy, którzy od tamtej wiodą prym w beach soccerze na świecie. Spośród 10 edycji Mistrzostw Świata, Brazylijczycy zwyciężali dziewięciokrotnie, począwszy od I Mistrzostw Świata zorganizowanych w 1995 roku w Rio de Janeiro.

Turniej będzie rozgrywany w dwa dni sierpnia. Pierwszego dnia rozegrane zostaną eliminacje, natomiast drugiego dnia finały.

Turniej rozegrany zostanie w 2 kategoriach wiekowych:

  •     starsza kategoria wiekowa (rocznik 2000 i młodsi);
  •     młodsza kategoria wiekowa (rocznik 2003 i młodsi).

Zgłoszenia do turnieju można wysyłać na adres email: beachsoccer@interia.pl oraz na fb na profilu Toruńska Gimnazjalna Liga Szóstek Piłkarskich "Orlik".

Zapraszamy minimum pięcioosobowe drużyny do udziału w turnieju!

Fot.: http://www.beachsoccer.com/photos/album/61