Toruńskie florecistki najlepsze

Prawdziwa gratka dla miłośników szermierki. 27 i 28 maja 2017 r. Toruń gościł najlepszych szermierzy, którzy walczyli o medale w Mistrzostwach Polski Seniorów we florecie kobiet i we florecie mężczyzn. Drużynowo wśród kobiet najlepiej wypadły zawodniczki Budowlanych Toruń, które zdobyły mistrzostwo Polski.

W zawodach wzięło udział 130 zawodniczek i zawodników z 21 klubów z całej Polski. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach: indywidualnej (sobota, 27 maja) i drużynowej (niedziela, 28 maja). Rozgrywki odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Warszawskiej 1.

W sobotnich zmaganiach indywidualnych mistrzynią została Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań). Drugie miejsce zajęła Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń), a trzecie Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) i Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań).

Wśród mężczyzn najlepszy był Leszek Rajski (Wrocławianie), drugi Michał Siess (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu), a trzeci Bartosz Cegielski (AZS-AWF Poznań) i Michał Janda (KS AZS AWFIS GDAŃSK).

Dla Torunia szczęśliwe okazały się niedzielne zawody drużynowe. Nasz damski team Budowlanych Toruń został mistrzyniami Polski. Wśród mężczyzn drużynowo wygrali Wrocławianie I.