Toruńscy olimpijczycy jadą do Rio!

Prezydent Torunia Michał Zaleski 22 lipca 2016 r. spotkał się z członkami wioślarskiej i kolarskiej kadry olimpijskiej.

Wielkimi krokami zbliżają się Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro. Toruń reprezentowany będzie na nich przez sporą grupę sportowców. Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z zawodnikiem AZS UMK Toruń Mirkiem Ziętarskim oraz z wychowankami TKK Pacific Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem.

- Jestem dumny z tego, że możemy być tutaj razem i spotkać z tymi, którzy będą Rzeczpospolitą, ale także i Toruń reprezentować na Olimpiadzie w Rio de Janeiromówił prezydent Torunia Michał Zaleski. Życzę Wam, aby wszystko, co jest przed wami na Olimpiadzie było spełnieniem waszych planów i marzeń. Abyście będąc tam przypomnieli sobie, że gdzieś tam daleko w Europie jest kraj, który was wydelegował, a w tym kraju średniej wielkości, 200 tysięcznie miasto Toruń, w którym wszystkie 200 tysięcy serc bije z wami!

Olimpijczycy otrzymali od prezydenta Zaleskiego pamiątkowe grafiki, flagę Torunia, koszulki oraz pierniki. Zostali również poproszeni o złożenie podpisów na dwóch koszulkach, które zostaną później przeznaczone na cele charytatywne.

Mirek Ziętarski na co dzień trenuje wioślarstwo w toruńskim AZS-ie, i jest stypendystą sportowym miasta. Dla wioślarza będą to pierwsze zmagania olimpijskie. Mirosław Ziętarski popłynie w osadzie czwórka podwójna.

- Wraz z chłopakami chcielibyśmy medalumówił wioślarz Mirek Ziętarski. - Jedzie się po to, żeby zdobywać medale, bo tak naprawdę najważniejsze co jest na igrzyskach to medal.

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś mieszkają w Toruniu. Obaj są wychowankami Pacificu, byłymi stypendystami sportowymi miasta, a obecnie zawodnikami zawodowej grupy kolarskiej SKY TEAM. To już ich drugi występ na olimpiadzie. Podczas występów olimpijskich wezmą udział w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego.

Po spotkaniu członkowie wioślarskiej kadry olimpijskiej udadzą się do Warszawy, aby w Polskim Komitecie Olimpijskim odebrać oficjalne nominacje olimpijskie.

W składzie reprezentacji Polski na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro znajduje się pięciu zawodników z toruńskich klubów sportowych oraz dwóch mieszkańców Torunia i wychowanków TKK Pacific.

Naszym zawodnikom życzymy sukcesów w zmaganiach olimpijskich!