Toruń wysoko w rankingu fDi

W najnowszym rankingu Polskie Miasta Przyszłości 2017/18, opracowanym przez fDi Intelligence, Toruń zajął 5. miejsce w dwóch kategoriach. Pierwszą z nich jest kapitał ludzki i jakość życia, drugą atrakcyjność dla biznesu.

Ocena miast według fDi odbywa się w pięciu kategoriach: potencjał ekonomiczny, kapitał ludzki i jakość życia, efektywność kosztowa, komunikacja oraz atrakcyjność dla biznesu. Badaniu poddanych zostało pięćdziesiąt jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju. Czołowe miejsca w rankingu od lat zajmują największe polskie miasta: Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań.

W najnowszej publikacji fDi Toruń zajął po raz pierwszy został sklasyfikowany w dwóch z pięciu kategorii w grupie miast średniej wielkości. Zdaniem oceniających, mocnymi stronami naszego miasta są potencjał kapitału ludzkiego i jakość życia oraz atrakcyjność dla biznesu.

Przy opracowaniu rankingu specjaliści fDi wykorzystali internetowe narzędzia fDi Markets oraz fDi Benchmark. Jednostki samorządu terytorialnego mogły osiągnąć maksymalnie 10 punktów ważonych w każdej z pięciu branych pod uwagę kategorii. Pod uwagę brano zarówno dane ilościowe, jak i jakościowe.

Wręczenie wyróżnień odbędzie się 14 marca w Cannes, podczas uroczystej gali towarzyszącej największym w Europie targom inwestycyjnym MIPIM. Real Estate Expo.