Toruń walczy z meszkami i komarami

Toruń walczy  z meszkami i komarami

Jak każdej wiosny Toruń wypowiada walkę meszkom i komarom. Na prowadzenie prac zwalczających owady uciążliwe dla ludzi i zwierząt na terenach zieleni miejskiej miasto przeznaczy niespełna 13,5 tys. zł.

Opryski przeciw komarom i meszkom w Toruniu prowadzone są regularnie od kilku lat i widać efekty tej walki.

- Populacja owadów jest mniejsza, a czas, w którym są najbardziej dokuczliwe znacznie krótszy - mówi dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia Szczepan Burak. - W tym roku opryski będą wykonywane z ziemi na łącznym obszarze koło 80 hektarów.

17 maja 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie zapytania ofertowego dotyczącego zwalczania owadów uciążliwych dla ludzi i zwierząt. Wybrana została firma Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji „Rattus” mgr Kazimierz Jaworski z Torunia, która zaoferowała najniższą kwotę, tj.: 13.392 zł. brutto za realizację zadania.

Najdogodniejszy moment do oprysków oraz  miejsca, które mają być nimi objęte, wskazuje prowadzący nadzór prof. Krzysztof Szpila z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK.

Na pewno opryskami objęte zostaną Błonia Nadwiślańskie, park na Bydgoskim Przedmieściu, Ogród Zoobotaniczny, zieleń przy Fundacji „Św. Ducha”, tereny przy schronisku dla zwierząt oraz wewnątrz schroniska, park przy ul. Waryńskiego, pas zieleni wzdłuż Strugi Toruńskiej, Park Tysiąclecia oraz zieleń przy tarasie widokowym na Wisłę.