Informacja dla osób niedosłyszących

Toruń „Na styku kultur”

Toruń „Na styku kultur”

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Torunia na targach Regiony Turystyczne „NA STYKU KULTUR” w Łodzi. Targi odbyły się od 17 do 19 marca 2017 r. w hali EXPO.

Podczas „NA STYKU KULTUR” blisko 140 wystawców z kraju i ze świata przedstawiło najciekawsze zakątki, konkretne propozycje wycieczek, jak również sprzęt turystyczny i rekreacyjny. Wszystkie regiony Polski miały silne reprezentacje w postaci miast, gmin i powiatów, jak również konkretnych atrakcji turystycznych. Wachlarz propozycji na wakacyjny wyjazd uzupełniły oferty biur podróży. Hala targowa była czynna w piątek (godziny 10-17), w sobotę (godziny 10-18), natomiast w niedzielę w godzinach 10-16. Wydarzenie odwiedziło około 8.500 miłośników podróżowania i aktywnego spędzenia czasu.

Wśród wystawców nie zabrakło Torunia. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Uwagę przyciągały szczególnie foldery z atrakcjami miasta, bazą noclegową oraz plany starówki. Na stoisku rozdawane były miejskie gadżety m.in. długopisy, kubki, smycze, filiżanki oraz koszulki.

Ogromną atrakcją dla odwiedzających była możliwość skosztowania toruńskiego piernika oraz wzięcia udziału w warsztatach wypieku piernika prowadzonych przez Muzeum Toruńskiego Piernika. Warsztaty oblegane były szczególnie przez dzieci i młodzież. Liczne grono zgromadziły konkursy, w których nagrodami były ufundowane przez Miasto Toruń dwa kosze z toruńskimi piernikami oraz dwa dwuosobowe zaproszenia na Speedway Grand Prix na Żużlu w dniu 7 października br. Twierdza Toruń - Fort IV ufundował dwa vouchery noclegowe do wykorzystania w sezonie turystycznym 2017.

Targi – Regiony Turystyczne „NA STYKU KULTUR” w Łodzi stanowiły doskonałą okazję do promocji miasta Torunia oraz utrwalenia jego wizerunku jako atrakcyjnej destynacji turystycznej przyjaznej dla turystów i oferującej usługi na poziomie europejskim.

Promocję Torunia przygotował Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, przy współpracy z Muzeum Okręgowym w Toruniu – Muzeum Toruńskiego Piernika, Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży, Twierdzą Toruń - Fortem IV, Biurem Turystycznym Podróże Marzeń oraz Biurem Turystycznym Ratuszanka, które wspomagali Toruńscy Partacze.

Dziś kończą się kolejne z targów turystycznych, na których prezentujemy nasze miasto. W dniach 17 – 20 marca 2017 r. na zaproszenie konsulatu Polski we Frankfurcie nad Menem, przedstawiciel Wydziału Sportu i Turystyki prezentuje walory turystyczne Torunia w Moguncji, na specjalnie przygotowanym stoisku konsularnym. Spośród wielu narodowości odwiedzających Toruń, turyści z Niemiec wciąż stanowią najliczniejszą grupę zagranicznych turystów.