Informacja dla osób niedosłyszących

Singin' Birds na Dzień Matki

Prezydent Torunia Michał Zaleski serdecznie zaprasza na koncert specjalny dla wszystkich mam,  w piątek 26 maja 2017 r. o godz. 19:00 na scenie plenerowej CKK Jordanki.

Na scenie plenerowej CKK Jordanki odbędzie się koncert Singin' Birds Symfonicznie, trio wokalnemu Singin' Birds będzie towarzyszyć zespół Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Na koncert zaprosili podczas briefingu prasowego prezydent Michał Zaleski oraz dyrektor artystyczny TOS, Mariusz Smolij. Briefingowi towarzyszył pokaz taneczny zespołu Baby Jagi pod kierownictwem Jolanty Michalak, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury.

- Wspólnie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną zapraszamy wszystkie mamy - torunianki i panie, które będą w Toruniu, wraz z osobami towarzyszącymi, 26 maja na koncert z okazji Dnia Matki. Koncert odbędzie się w wyjątkowym miejscu, na scenie plenerowej CKK Jordanki, na zapleczu budynku głównego. Towarzyszyć nam będzie zespół Singin' Birds, wykonujący muzykę z pierwszej połowy XX wieku, stąd dziś taka muzyka towarzyszy naszemu spotkaniu. Przez 1,5 godziny koncertu uczestnicy koncertu będą się doskonale bawić, a muzyka sprawia, że nogi same rwą się do tańca - zaprosił podczas briefingu prasowego prezydent Michał Zaleski.

Singin' Birds trio wokalne śpiewające w bliskiej harmonii, nawiązujące do stylów muzycznych z pierwszej połowy XX wieku. Trzon zespołu stanowią trzy wokalistki: Joanna Czarkowska - sopran, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska - mezosopran i Dominika Dulny - alt. Singin’ Birds to nie tylko trzy współbrzmiące głosy. Wokalistkom nieodłącznie towarzyszy zespół profesjonalnych instrumentalistów. Każdy z nich dodaje do całości swój niepowtarzalny charakter i brzmienie.

Prezydent Michał Zaleski i dyrektor artystyczny TOS Mariusz Smolij podczas briefingu zapowiadającego koncert na Dzień Matki, 18.05.2017 r.

Szerokiej publiczności Singin’ Birds dali się poznać m.in. podczas  50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu „Must Be The Music”, programu „Jaka to melodia” czy trasy koncertowej organizowanej przez Program 1 Polskiego Radia – „Lato z Radiem”. Na swoim koncie zespół ma dwie płyty. Debiutancki album „Niech tak zostanie” ukazał się w 2013 roku, zaś w tym roku premierę miał ich drugi krążek – „Swing$Roll”. Muzyka zespołu działa niczym wehikuł czasu. Raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50 i 60, pełnych rock’n’rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem. Singin’ Birds kochają zabawy muzyką, mieszają nowe ze starym i wciąż eksperymentują, bo wiedzą, że tylko wtedy powstaje coś niepowtarzalnego.

- Z okazji Święta Matki przygotowujemy specjalny bukiet muzyczny z gościnną grupą Singin' Birds - trzema utalentowanymi, świetnie śpiewającymi i tańczącymi dziewczętami z zespołem instrumetalnym i oczywiście Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Zaprezentujemy repertuar muzyki swingującej, czyli muzyki pierwszej połowy lat 20., ale nie tylko. Nie zabraknie muzyki amerykańskiej, ale także muzyki polskiej, m.in. z repertuaru Maryli Rodowicz i muzyki filmowej - zapowiada Mariusz Smolij, dyrektor artystyczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Przy scenie plenerowej CKK Jordanki koncert będzie mogło obejrzeć około 2,5 tysiąca osób. Przygotowanych zostanie kilkaset miejsc siedzących.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Singin' Birds - "Chcę więcej"