Informacja dla osób niedosłyszących

Ruszają letnie baseny

Ruszają letnie baseny

 

Już w sobotę, 24 czerwca 2017 roku ruszają letnie baseny na Skarpie w Toruniu. Ochłody w gorące dni będzie można zażywać w godzinach od 10:00 do 18:00. Baseny działać będą do 31 sierpnia.

- Rozpoczynamy sezon letni z basenami odkrytymi – mówi dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia Mariola Soczyńska. - W upalne dni baseny będą działać godzinę dłużej, czyli od 10:00 do 19:00. Dzieci i młodzież szkolna w okresie wakacji będzie mogła również korzystać z bezpłatnych wejść we wtorki i czwartki.

Od kilku lat kompleks basenów letnich mieści się przy ul. Na Skarpie 4, w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. W jego skład wchodzą cztery baseny. Trzy z nich przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, jeden dla dzieci. Baseny obudowane są drewnianym podestem z barierkami i schodami.

W tym roku, począwszy od 4 lipca do końca wakacji dzieci i młodzież szkolna będzie miała wstęp wolny na basen we wtorki i czwartki (za okazaniem legitymacji szkolnej).

Całodzienny bilet ulgowy kosztuje, tak jak w latach ubiegłych 5 zł, natomiast normalny 10 zł. Po godzinie 16:00 płacimy za bilet ulgowy 3 zł a za normalny 5 zł. Koszt biletów rodzinnych to 4 zł ulgowy i 7 zł normalny. Natomiast ceny biletów w ramach Dużej Rodziny to 6 zł - bilet normalny i 3 zł ulgowy. Dostępne są również karnety na 10 wejść w cenie 40 ulgowy i 80 zł normalny. Wypożyczenie leżaka na cały dzień kosztuje 10 zł. W zastaw należy zapłacić kaucję w wysokości 50 zł.

Na basenach znajduje się zjeżdżalnia dla małych dzieci, wypożyczalnia leżaków oraz punkt małej gastronomi. Wokół basenu jest miejsce do plażowania. Są też przebieralnie i toalety. Nad bezpieczeństwem korzystających z obiektu czuwać przez cały czas bedą ratownicy oraz ochrona z profesjonalnej firmy. Natomiast o stan wody zadbają konserwatorzy obecni na basenach cały dzień, którzy obsługują stacje kontroli i dozowania chemii oraz układ filtracji wody.

Jeśli chodzi o bazę basenową, Toruń ma się czym pochwalić. W mieście działa 11 pływalni krytych: dziewięć szkolnych i dwie prowadzone przez MOSiR. W przeliczeniu liczby mieszkańców na liczbę pływalni daje nam to pierwsze miejsce w regionie. Jesteśmy także w krajowej czołówce w kategorii miast podobnej wielkości. W Toruniu na jeden basen przypada bowiem zaledwie 18 tys. mieszkańców. Za nami jest np. Rzeszów (24 tys. osób/basen), Lublin (32 tys. osób/basen), Bydgoszcz (35,7 tys. osób/basen), Poznań i Częstochowa (40 tys. osób/basen), Olsztyn (41,25 tys. osób/basen) i Włocławek (57,5 tys. osób/basen).