Informacja dla osób niedosłyszących

Rusza sezon turystyczny

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 r. od 12:00 do 17:00 torunianie zainaugurują sezon turystyczny 2017. Na Bulwarze Filadelfijskim zaplanowano moc atrakcji.

Konkurs wiedzy o Toruniu, występy zespołów muzycznych i animacje dla najmłodszych to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na niedzielę, 23 kwietnia na Bulwarze Filadelfijskim.

Inauguracja rozpocznie się sadzeniem Alei Wiślanej – 38 dębów – na zapleczu hotelu Copernicus.

Centrum wydarzeń znajdować się będzie w pobliżu Przystani Toruń na Bulwarze Filadelfijskim. Stanie tam mini miasteczko służb ratowniczych. Na odwiedzających czeka m.in. dmuchaniec ewakuacyjny Straży Pożarnej, pokaz sprzętu pływającego WOPR, patrol Eco Straży Miejskiej i pojazdów służb ratowniczych (m.in. radiowóz i motocykl policyjny).

Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa zorganizuje od 13:30 bezpłatne rejsy po Wiśle. Obowiązywać będą zapisy, rejsy odbywać się będą co pół godziny. Ponadto na specjalnie ogrodzonym terenie będzie można zagrać w paintball.

Około godz. 13:00 do Torunia przypłynie kontenerowiec, który 19 kwietnia wyrusza w rejs  z Gdańska. Podróż potrwa 9 dni. Barka załadowana 20 kontenerami przepłynie 450 kilometrów, płynąc m.in. przez Tczew, Solec Kujawski, Bydgoszcz i Toruń. Trasę zakończy w Modlinie.

Około godz. 13:15 na scenie wystąpi zespół folklorystyczny „Polskie Kwiaty” z Chełmży. Koncert muzyki szantowej zaprezentuje grupa „Sztywny Rumpel” z Iławy.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych: ogromnych maskotek częstujących piernikami, malowania twarzy, kącika plastycznego, ogromnych baniek mydlanych i warsztatów cyrkowych z pokazami magii na wesoło.

W niedzielę na Bulwarze Filadelfijskim będzie można również poznać sprzęt pływający w marinie oraz wziąć udział w warsztatach wiązania węzłów i konkursie przeciągania liny. Chętni będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu Przystani Toruń. Na torunian czeka również spotkanie z olimpijczykiem Łukaszem Pawłowskim.

Plakat inauguracji sezonu turystycznego 2017, kliknij i powiększ