Rusza głosowanie na projekty [wideo]

Od 17 czerwca 2017 r. można oddawać głosy na projekty zgłoszone przez torunian w ramach budżetu partycypacyjnego. Głosowanie potrwa do 26 czerwca.

W piątej już edycji budżetu partycypacyjnego swoje głosy będzie można oddawać na 129 projektów (po wszystkich zmianach). Do rozdysponowania jest kwota 7,05 mln złotych.

W puli ogólnomiejskiej, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji 2 115 000 zł znalazło się 39 projektów. W pulach lokalnych rozdzielana będzie łączna kwota 4 935 000 zł pomiędzy 90 projektów.

Głosowanie rozpoczyna się w sobotę 17 czerwca i potrwa 10 dni - do 26 czerwca 2017 r. Prawo głosu mają mieszkańcy Torunia, czyli osoby posiadające centrum życiowe na terenie Torunia, które ukończyły 16 lat. Każdy może oddać głos tylko raz. Głosować będzie można za pośrednictwem strony internetowej www.budzet.torun.pl lub wypełniając kartę do głosowania. Kartę można wrzucić do urny w wyznaczonym punkcie:

• Punkt Informacyjny Urzędu Miasta - Centrum, ul. Wały gen Sikorskiego 8
  • PIUM - Podgórz, ul. Poznańska 52
  • PIUM - Grudziądzka, ul. Grudziądzka 126b
  • PIUM - Rubinkowo, ul. Dziewulskiego 38
  • PIUM - Plaza, ul. Broniewskiego 90
  • Wydział Spraw Administracyjnych, ul. Batorego 38/40
  • Wydział Ewidencji i Rejestracji, ul. Wały gen. Sikorskiego 25
  • Książnica Kopernikańska, filia nr 7 - Rudak, ul. Okólna 169

lub wysłać pocztą na adres:
    Urząd Miasta Torunia
    ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń