Remonty w szkołach i przedszkolach

Zespół Szkół nr 14 przy ul. Hallera

Tegoroczne remonty  w placówkach oświatowych to, oprócz planowanych kompleksowych działań, realizowanych etapowo, jak remonty kompleksów kuchenno-żywieniowych, także prace związane z powiększeniem bazy dla przedszkolaków. Są one prowadzone w 12 przedszkolach i szkołach podstawowych. Efektem tych działań będzie powstanie nowych 28 sal przedszkolnych.

Najistotniejsze prace mają miejsce w takich obiektach, jak Zespół Szkół nr 14 (3 sale, leżakownia i sala gimnastyczna), Szkoła Podstawowa nr 31 (3 sale), SP 32 (6 sal), ZS 16 (4 sale) i mniejsze obiekty jak  PM 2 (1 sala). Zakres prac obejmuje kompleksowe przebudowy i remont pomieszczeń, a więc roboty budowlane, instalacje sanitarne i elektryczne. Oprócz sal pobytowych powstają sanitariaty dostosowane dla przedszkolaków. Obiekty zostaną dostosowane do wymagań ochrony przeciwpożarowej. Koszt dodatkowych działań remontowych to ok. 1,3 mln zł. Prace zostaną wykonane przed końcem wakacji.

Remont Szkoły Podstawowej nr 17 to zadanie inwestycyjne. Po zakończonej wiosna termomodernizacji „nowego” budynku (250 tys. zł) nadszedł czas na modernizację „starego” obiektu, który zostanie poddany kompleksowej rewitalizacji. Ten zabytkowy obiekt zostanie ocieplony i poddany renowacji konserwatorskiej. Naprawiony zostanie dach, elewacja, a wnętrze gruntownie wyremontowane. Baza szkolna w tym obiekcie zwiększy się o niedostępne wcześniej mieszkanie służbowe. - Na potrzeby świetlicy środowiskowej i szkolnej zostanie zaadoptowany budynek po dawnej stajnimówi Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Toruniu. - Koszt „starego” i stajni to ok. 870 tys. zł. Ten walący się obiekt przejdzie gruntowna rewitalizację i z budynku gospodarczego zmieni się w nowoczesny całoroczny budynek. Na obszarze szkoły znajdują się boiska, które także modernizujemy w tym roku (800 tys. zł). W miejsce istniejących zdegradowanych nawierzchni asfaltowych i żużlowych pojawią się nowoczesne poliuretanowe z nowym wyposażeniem sportowym. Prace w SP 17 zakończą się w okresie wakacyjnym.