Promocja toruńskiego zlotu w Paryżu

Zlot Zabytkowych Citroenów 17th ICCCR 2020 w Toruniu promował Automobilklub Toruński podczas najbardziej ekskluzywnych targów zabytkowych samochodów na świecie Salon Retromobile w Paryżu.

Członkowie Automobilklubu Toruńskiego uczestniczyli od 8 do 12 lutego 2017r. w targach zabytkowej motoryzacji Salon Retromobile w Paryżu. Są to najbardziej ekskluzywne targi zabytkowych samochodów na świecie. Celem wizyty było promowanie Zlotu Zabytkowych Citroenów 17th ICCCR 2020 (International Citroen Car Club Rally), który odbędzie się w Toruniu 5 – 9 sierpnia 2020 r. Toruń uzyskał prawa do organizacji tego zlotu w zeszłym roku podczas poprzedniej edycji tej imprezy w Middachten w Holandii.

ICCCR to organizowane co cztery lata ekskluzywne spotkanie miłośników Citroenów, najliczniejszej marki oldtimerów w Europie. Poza doskonale znanymi w Toruniu modelami 2CV na ICCCR najliczniej pojawiają się właściciele aut bardziej ekskluzywnych, takich jak Traction Avant, DS, CX czy SM. Przedstawiciele Torunia podczas targów dysponowali własnym stoiskiem w ramach ACI (Amicale Citroen International), będącym częścią stoiska DS Automobiles – marki segmentu premium koncernu PSA.

Aktywna promocja zlotu podczas targów i zlotów motoryzacyjnych jest niezwykle istotnym elementem kampanii reklamowej toruńskiego ICCCR. Automobilklub Toruński liczy na kilka tysięcy załóg. Ich pojawienie się w Toruniu może pozytywnie wpłynąć na rozwój turystyczny i gospodarczy. Na stoisku obecne były materiały reklamowe promujące walory Torunia i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zwiedzający i dziennikarze z całego świata licznie odwiedzali stoisko Automobilklubu i z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z ofertą turystyczną, biznesową i kulturalną Torunia i regionu.

Mimo, że zlot odbędzie się za 3 lata, członkowie wielu międzynarodowych klubów już w Paryżu rywalizowali ze sobą o kolejność zgłoszeń, aby uzyskać prestiżowe początkowe numery załóg. Wielu uczestników targów ciepło wspominało pobyt w Toruniu podczas zlotu 2CV w 2015 roku. Międzynarodowa wspólnota miłośników Citroena 2CV angażuje się w promocję toruńskiego zlotu i promuje go wśród pozostałych klubów skupiających inne modele tej marki. Stałym elementem stoiska był poczęstunek piernikami, oraz tradycyjnie oczekiwany „Wieczór Polski” połączony w degustacją produktów regionalnych.

Członkowie Zarządu – Czesław Nosewicz i Piotr Majewski uczestniczyli także w odbywającym się co roku podczas targów Retromobile kongresie ACI, gdzie na forum delegatów z całego świata poinformowali o założeniach organizacyjnych zlotu oraz wsparciu jakie w organizacji imprezy gwarantują Toruń i Województwo Kujawsko-Pomorskie. Na kongresie obecny był także Henri J. Citroen – wnuk założyciela marki – Andre Citroena. Zarząd ACI oraz delegaci po raz kolejny podkreślili perfekcyjne przygotowanie zlotu 2CV w 2015 i rewelacyjne przyjęcie załóg przez mieszkańców Torunia.

Dzięki regularnej obecności na wiodących imprezach branżowych Toruń i Automobilklub Toruński rozpoznawalne i szanowne są w świecie klubów, kolekcjonerów i środowisk biznesowych skupionych wokół zabytkowych samochodów. Dynamicznie rozwijające się moda i popularność tej dziedziny dziedzictwa techniki staje się kolejną szansą dla Torunia, który obok wielu innych niezaprzeczalnych walorów staje się światowym ośrodkiem imprez związanych z zabytkowymi samochodami.