Informacja dla osób niedosłyszących

Po spotkaniu na Staromiejskim

Jakość powietrza, plusy i minusy mieszkania na starówce i transport wodny na Wiśle to główne tematy poruszane przez mieszkańców osiedla Staromiejskie podczas corocznego spotkania z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim.

Spotkanie prezydenta miasta Torunia z mieszkańcami osiedla Staromiejskie odbyło się 16 marca 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy Przedzamczu 11/15. Na pytania torunian zgromadzonych na spotkaniu odpowiadał prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Andrzej Rakowicz oraz przedstawiciele miejskich wydziałów i jednostek.

Między godziną 17:00 i 18:00 dyżurowali miejscy urzędnicy z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Miejskiego Zarządu Dróg, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Biura Mieszkalnictwa, Straży Miejskiej i policji, Biura Toruńskiego Centrum Miasta,  Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji (budżet partycypacyjny, Toruńska Karta Seniora) i Wydziału Rozwoju i Programowania Europejskiego.

W pierwszej części spotkania zebrani mieszkańcy mogli obejrzeć prezentacje i filmy dotyczące założeń budżetu Torunia na 2017 r., inwestycji drogowych, budżetu partycypacyjnego, zadań, które miasto będzie realizować w najbliższym czasie,  inwestycji i remontów na poszczególnych osiedlach, koncepcji wdrożenia reformy systemu oświaty i udziale Torunia w programie rządowym „Mieszkanie Plus”.

W drugiej części mieszkańcy pytali o nurtujące ich sprawy. Dyskusja dotyczyła m.in. jakości powietrza, zalet zamieszkiwania na starówce, żeglowności Wisły, znaczenia rad okręgów.

W ramach spotkań z mieszkańcami odbywa się konkurs plastyczny pt. "Co Wisła w Toruniu widziała?". W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 24.

SP nr 1:

Lista osób nagrodzonych w kategorii klas I-III:

Olga Więckowska

Lista osób nagrodzonych w kategorii klas IV-VI:

Kinga Więckowska

 

Szkoła Podstawowa nr 24:

Lista osób nagrodzonych w kategorii klas I-III:

Oliwia Bartoszyńska

Lista osób wyróżnionych w kategorii klas I-III:

Emilia Miszewska

Nina Michalska

Wiktor Tamoń

Lista osób nagrodzonych w kategorii klas IV-VI:

Aleksandra Radwańska

Lista osób wyróżnionych w kategorii klas IV-VI:

Bartosz Korpalski

Kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami odbędzie się 22 marca 2017 r. na osiedlu Jakubskie - Mokre w ZS nr 7 przy ul. Bażyńskich 30/36.