Piknik rodzinny na Święto Miasta

Już w sobotę 24 czerwca na Błoniach Nadwiślańskich odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „W kręgu żywiołów”. Jest to atrakcja odbywająca się w ramach Święta Miasta Torunia.

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy na Błoniach Nadwiślańskich będą cztery żywioły. Każdy z nich pozwoli nawiązać do charakterystycznych walorów Torunia, położonego nad Wisłą, z atrakcjami sportowymi oraz widokowymi związanymi z rzeką (woda), pełnego energii, postępu naukowego i eksperymentów związanych z astronomią, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, a także z potencjałem artystycznym (ogień), z wyjątkowymi smakami i proekologicznym podejściem do życia (ziemia), a także miasta z fantazją i wyobraźnią, w którym można unieść się nad ziemię dosłownie i w przenośni (powietrze).

Obszar, na którym wydarzenie będzie zorganizowane, zostanie podzielony na cztery strefy. W każdej z nich na dzieci oraz dorosłych uczestników będą czekać niezapomniane atrakcje tematyczne związane z motywami przewodnimi imprezy.

O godz. 19:30 rozpocznie się 14. już bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia". Bieg odbędzie się w tradycyjnie przyjętej formule – start będzie znajdował się w okolicach mostu kolejowego a meta na wysokości Przystani Toruń.

Z okazji Święta Miasta Torunia na scenie na Bulwarze pojawi się tort, który o godzinie 19:40 pokroi dla mieszkańców prezydent miasta.

Zwieńczeniem całego dnia będzie koncert muzycznej gwiazdy Czesław Śpiewa, a po nim tradycyjny pokaz fajerwerków.