Pchli targ na Rynku Nowomiejskim

Zdjęcie do artykułu: Pchli targ na Rynku Nowomiejskim

Kolejny pchli targ odbędzie się 2 lipca na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Między godz. 12:00 a 19:00 każdy chętny będzie miał możliwość sprzedaży lub wymiany bezpośredniej niepotrzebnych rzeczy. Udział jest bezpłatny.

Pchli targ organizowany przez Biuro Toruńskiego Centrum Miasta wspólnie ze Stowarzyszeniem Dzieciom i Młodzieży WĘDKA. Partnerem wydarzenia jest OLX - największa w Polsce platforma z ogłoszeniami lokalnymi, która należy do globalnej rodziny serwisów ogłoszeniowych firmy Naspers.

Aby wziąć udział w pchlim targu, wystarczy przesłać zgłoszenie na starowka@um.torun.pl. Zgłoszenia można wysyłać na każdą edycję pchlego targu oddzielnie lub łącznie na kilka edycji. Zgłoszenia w formie elektronicznej BTCM przyjmuje do czwartku 30 czerwca, istnieje natomiast możliwość wypełnienia zgłoszenia w dniu pchlego targu bezpośrednio u organizatora na Rynku Nowomiejskim i wzięcia udziału w wydarzeniu.

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma na czas targu specjalny koc piknikowy ufundowany przez OLX, na którym będzie mógł wystawić swoje przedmioty na sprzedaż lub wymianę. Do dyspozycji wystawców będzie również nieodpłatna toaleta na Rynku Nowomiejskim.

W ramach najbliższego pchlego targu, 2 lipca między 14.30 a 17.00, odbędą się warsztaty "malowania tkaniną", czyli wyklejania prac skrawkami materiałów. Pracownia Artystyczna Uszyjmisie pokaże dzieciom, jak z resztek materiałów stworzyć małe dzieło sztuki, wykorzystując technikę drapowania tkanin.

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta

starowka@um.torun.pl