Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

Ponad dziewięciuset uczniów z całego województwa weźmie udział 8 grudnia 2016 roku w I etapie VII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Początek godz. 9:00.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu będą musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru.

- Stu najlepszych uczniów, którzy uzyskają najwyższą punktację z testu zakwalifikuje się do II etapumówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu Jarosław Paralusz.

Pierwszy etap olimpiady odbędzie się w ośmiu miastach naszego województwa tj. w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Grudziądzu, Włocławku, Rypinie, Nakle nad Notecią oraz Chełmnie.

- W Toruniu zgłosiło się 140 uczniów zainteresowanych sprawdzeniem swojej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa – dodaje Paralusz.

Pierwszy etap olimpiady odbędzie się w następujących miejscach:

1)      Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu przy ul. Dekerta 26 w Toruniu

2)      Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu przy ul. Fordońskiej 74 w Bydgoszczy

3)      Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 139 w Świeciu

4)      Nakielski Ośrodek Kultury przy ul. Mickiewicza 7 w Nakle nad Notecią

5)      III Liceum Ogólnokształcące przy ul. Bechiego 1 we Włocławku

6)      Urząd Miejski przy ul. Warszawskiej 40  w Rypinie, Zespół Szkół Nr 2 w Rypinie przy ul. Dworcowej 11 oraz Zespół Szkół Nr 4 w Nadrożu, Rogowo

7)      II Liceum Ogólnokształcące przy ul. Marcinkowskiego 10 w Grudziądzu

8)       Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Dominikańskiej 35 w Chełmnie