Informacja dla osób niedosłyszących

Nowa oferta Muzeum Okręgowego

Przez wieki i kontynenty – to najnowszy cykl zajęć dla dzieci i młodzieży, zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Muzeum Okręgowe w Toruniu organizuje wielką akcję promocyjną skierowaną do uczniów szkół podstawowych (kl. I-VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w okresie od 14 lutego do 10 marca 2017 r. Wiele atrakcyjnych zajęć odbywać się będzie się w Muzeum Historii Torunia (ul. Łazienna 16) oraz w Kamienicy pod Gwiazdą (Rynek Staromiejski 35).

W Muzeum Historii Torunia dzieci i młodzież poznają m.in. życie kulturalne i codzienne naszego miasta na przestrzeni wieków, sztukę gotycką, rzemiosło artystyczne czy też wizyty królów Polski w naszym mieście. Z kolei zajęcia w Kamienicy pod Gwiazdą przybliżą kulturę Wschodu, np. broń samuraja, tradycyjny strój japoński, dalekowschodnią biżuterię, słodycze oraz ceremonię parzenia i picia herbaty. Do wyboru są też warsztaty orgiami i keshi gomu stampu, czyli robienia stempelków z gumek do mazania.

Udział w zajęciach wynosi jedynie 2 zł od osoby. Zapisy na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji: 56 66 05 632, 56 66 05 605, 56 66 05 631.

Szczegółowy program zajęć: http://www.muzeum.torun.pl/aktualnosc-4-356-przez_wieki_i_kontynenty.html