Ciała doradcze prezydenta

Rada Seniorów Miasta Torunia
Rada Seniorów Miasta Torunia podejmuje działania w celu integracji toruńskiego środowiska osób starszych oraz wzmacniania udziału seniorów w życiu społeczności lokalnej Torunia.

Rada Sportu
Rada Sportu w Gminie Miasta Toruń to zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym, zajmujący się sprawami związanymi ze sportem. Działa w Toruniu od 2007 roku.

Rada Prezydencka
Rada Prezydencka przy Prezydencie Miasta Torunia skupia przedstawicieli środowisk biznesowych, kulturalnych, naukowych, sportowych, charytatywnych i innych - osoby będące w Toruniu autorytetami w dziedzinach swojej aktywności życiowej, które służąc prezydentowi swoją mądrością i fachowością działają na rzecz rozwoju naszego miasta.

Rada Działalności Pożytku Publicznego
Do jej podstawowych zadań należy: opiniowanie projektów strategii rozwoju Gminy Miasta Toruń; opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi; wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania sektora NGO. Działa na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.