Nagroda dla toruńskiej aplikacji mobilnej

Toruńska aplikacja mobilna została nagrodzona przez dwutygodnik „Wiadomości Turystyczne”.

Toruńska aplikacja mobilna zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Róża Regionów 2016, organizowanym przez dwutygodnik „Wiadomości Turystyczne”. Nagroda została wręczona w pierwszym dniu targów Tour Salon, które odbywają się od 17 do 18 lutego w Poznaniu.

Konkurs „Róża Regionów” na najlepsze wydawnictwa i aplikacje mobilne promujące gminy, miasta i regiony zwraca uwagę na jakość promocji naszego kraju poprzez ekspercką ocenę wydawnictw. Organizuje go od 2011 r. wydawca dwutygodnika „Wiadomości Turystyczne”. W konkursie biorą udział miasta na prawach powiatu, powiaty, gminy miejskie i wiejskie, gminy wiejskie, regiony, lokalne grupy działania, a także lokalne i regionalne organizacje turystyczne. Wydawnictwa i aplikacje są oceniane w kategoriach: foldery promocyjne, serie wydawnicze i albumy (projekty specjalne, albumy papierowe), aplikacje mobilne.

Kapitułę konkursu tworzą specjaliści z różnych dziedzin, wśród nich przedstawiciele organizacji turystycznych, szkół wyższych, dziennikarze, eksperci ds. marketingu, jak i kreacji.

Informacyjny charakter, nastawienie na funkcjonalność oraz przydatność modułów zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, a także otwartość na aktualizacje i uzupełnienia – to najważniejsze cechy miejskiej aplikacji Torunia. Jest ona sprzężona ze stroną miejską, dzięki czemu ma stały dostęp do bazy aktualności, informacji, wydarzeń oraz komunikatów publikowanych na www.torun.pl. Do dyspozycji użytkowników oddanych jest 7 modułów plus panoramy 360 stopni kilkudziesięciu wybranych miejsc miasta, osobisty schowek (Mój plan) oraz prognoza pogody (z dwóch serwisów Allweather.com oraz Obserwatorium Meteorologicznego WNoZi UMK). Aplikacja dostępna jest w języku polskim i angielskim.