Mistrzowskie medale w żeglarstwie

Trzy medale w klasie Finn wywalczyli zawodnicy Toruńskiego UKŻ Wiking podczas Mistrzostw Polski Klas Olimpijskich.

Zawodnicy Toruńskiego UKŻ Wiking zdobyli trzy medale w klasie Finn. Stało się to za sprawą Mikołaja Lahna, który w kategorii senior wywalczył srebro, ulegając jedynie Piotrowi Kuli (GKŻ Gdańsk), wielokrotnemu triumfatorowi tych regat. O pechu może mówić kolega klubowy Mikołaja, Sebastian Kalafarski, który w kwalifikacji generalnej w ostatnim biegu został zepchnięty z podium przez Łukasza Lesińskiego (YK Stal Gdynia).

Medale Mistrzostw Polski przyznane były również w kategorii „młodzieżowiec” w której żeglarze toruńskiego UKŻ Wiking nie mieli sobie równych, sięgając po złoto i kolejne srebro. Zawody przebiegały w dobrych, ale wymagających warunkach.

Sebastian Kalafarski jest stypendystą Miasta Torunia. Działalność sportową UKŻ WIKING finansowo wspiera budżet miasta.

Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich odbyły się od 21 do 25 września 2016 r. w Górkach Zachodnich – Gdańsku.