Informacja dla osób niedosłyszących

Miasto stylu [video]

Pokaz mody prezentujący kolekcje ze staromiejskich butików oraz sieci odzieżowych był głównym punktem święta ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi, które odbyło się 2 września 2017 r.

- Chcesz się dobrze ubrać – ubierz się na toruńskiej starówcepowiedział podczas rozpoczęcia pokazu mody prezydent Torunia Michał Zaleski.

Niespodziewanie został on włączony w pokaz mody i towarzyszył najmłodszym modelkom oraz modelom.

- To niebywałe. Bez próby, jakiegoś treningu udało mi się dołączyć do wspaniale przygotowanych do pokazu mody dzieciaków, bo w grupie dzieci wystartowałem. Mam nadzieję, że nie zepsułem im tego pokazu, że starałem się być dla nich drobnym tłempowiedział tuż po pokazie prezydent Michał Zaleski. - Wszystkich zachęcam do tego żeby korzystać z uroków toruńskiej starówki, nie tylko w czasie festiwali ale też na co dzień, wpaść na zakupy i miło spędzić czas.

W rolę modeli i modelek prezentujących ubrania wcielili się mieszkańcy Torunia wybrani podczas castingu. Publiczność zgromadzona przy wybiegu ustawionym na ulicy Królowej Jadwigi pomiędzy ulicami Wielkie Garbary i Małe Garbary mogła śledzić pokaz  na specjalnie ustawionym telebimie. Pokazowi towarzyszyła muzyka prezentowana przez DJ PACa.

Ubrania i dodatki na potrzeby pokazu przygotowały sklepy i butiki:

    Buty Yadwigi,

    Caterina,

    ECCO,

    EMKA FASHION,

    Fashion Kids,

    Glamour,

    La Rosa,

    Lilou,

    Lulita,

    Orsay,

    Salon Bialcon,

    Studio Stylizacji Ślubnej ELENA,

    Sun&Lens Center Karczewski,

    VIZARRO,

Makijaż modelkom wykonały wizażystki z Perfumerii Douglas, Perfumerii Hebe, Gabinetu Kosmetologicznego Madame oraz Make-Up Stylizacja Ślubna Partycja Żurawska. Fryzury przygotowały adeptki sztuki fryzjerskiej z Centrum Kształcenia Ustawicznego. Nad przygotowaniem finałowych stylizacji oraz przebiegiem pokazu czuwał stylista i reżyser pokazów mody Robert Karlewski.

Przed pokazem zgromadzona publiczność mogła obejrzeć ciekawą częścią artystyczną, w której wystąpili młodzi wokaliści z zespołów: Mały Brodway, Mozaika i Pozytywka z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury soliści z zespołu Poza Rytmem i Wioletta Urbańska a także tancerze z Zespołu MIX.

Warto wiedzieć, że pierwsze święto głównego traktu Starówki - ciągu ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi - Biuro Toruńskiego Centrum Miasta zorganizowało 8 sierpnia 2009 r. Było ono połączone z uroczystym otwarciem ulicy po renowacji jej nawierzchni. Tegoroczne jest już dziewiątym z kolei.

Obchody IX święta głównego traktu starówki, pod hasłem „Miasto Stylu” zorganizowało Biuro Toruńskiego Centrum Miasta we współpracy z tamtejszymi przedsiębiorcami.

Na starówkę warto przyjść także w niedzielę. Tego dnia w godz. 11:00-14:00 na Rynku Nowomiejskim odbędzie się jarmark śniadaniowy.