Informacja dla osób niedosłyszących

Mars, roboty i smartfony

Jak zaprogramować łazika marsjańskiego? Jak działają algorytmy? Jak zaprogramować smartfona? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy zajęć w pracowni multimedialnej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Zajęcia  będą dostępne od połowy września. W pracowni multimedialnej będą odbywały się warsztaty prowadzone przez specjalistów z ABM Space, toruńskiej firmy zajmującej się nowoczesnymi technologiami związanymi z sektorem kosmicznym i transferem rozwiązań do sektorów poza kosmicznych.

Dla uczniów kl. 1-6 szkoły podstawowej przygotowano zajęcia "Jak myślą roboty? Algorytmy dla najmłodszych". - Na warsztatach pokażemy, że algorytmy są wszędzie, nie tylko w komputerach - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. Zaprezentowane zostaną najprostsze sposoby zapisu algorytmów. - Uczestnicy poznają algorytmy, sposoby ich zapisu i wykonania, a także ograniczenia wynikające z ich stosowania - dodaje Marcin Centkowski. Zajęcia będą odbywały się we czwartki w godz. 9:00-12:00. Na warsztaty składają się 90-minutowe zajęcia i zwiedzanie wystaw.

Uczniowie kl. 7-8 szkoły podstawowej i gimnazjum będą mogli "zagrać" w krótką piłkę marsjańską, czyli wziąć udział w błyskawicznym kursie programowania łazika marsjańskiego. - Na zajęciach specjaliści z ABM Space zaprezentują strukturę prostego łazika, a także pokażą jak zaprogramować jego podstawowe funkcje - wyjaśnia rzecznik centrum nauki. Dzięki warsztatom będzie można zapoznać się z zagadnieniami związanymi z łazikiem - jego budową, sterowaniem silnikami, oprogramowaniem w formie aplikacji konsolowej. Zajęcia będą odbywały się we wtorki w godz. 9:00-12:00. Na warsztaty składają się 90-minutowe zajęcia i zwiedzanie wystaw.

Po raz pierwszy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wprowadza zajęcia popołudniowe. W pracowni multimedialnej przygotowano 10 zajęć "Zaprogramuj swojego smartfona". Warsztaty mają na celu wprowadzenie uczestników w świat programowania urządzeń mobilnych z systemem Android. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się jak w łatwy sposób stworzyć własną aplikację na urządzenie mobilne, pracujące z systemem Android.

Zajęcia będą odbywały się we środy w godz. 17:30-19:00. Minimalny wiek uczestników to 14 lat.