Informacja dla osób niedosłyszących

Kongres o Jedwabnym Szlaku

W toruńskim Dworze Artusa 18 maja 2017 r. został oficjalnie zainaugurowany IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki.

- To jedno z najważniejszych polskich wydarzeń naukowych poświęconych Azji. Doceniamy je za wysoką klasę merytoryczną, wartościowy ładunek poznawczy i skupienie w Toruniu pod jednym dachem ludzi dyplomacji, nauki, kultury i biznesumówił podczas uroczystości otwarcia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Kongres jest miejscem popularyzacji tematyki azjatyckiej w Polsce, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów. Co roku uczestniczy w nim kilkaset osób: ambasadorowie krajów azjatyckich w Polsce, naukowcy, badacze, eksperci i przedsiębiorcy zajmujący się problematyką azjatycką oraz stosunkami Polski z państwami tego kontynentu na różnych poziomach kooperacji.

Głównym tematem tegorocznego kongresu, zatytułowanego „Jak Jedwabny Szlak zmienia świat”, są Chiny. Merytoryczna część spotkania odbędzie się w dniach 18-19 maja 2017 roku, natomiast cykl imprez towarzyszących rozpoczął się już 17 maja.

Organizatorami kongresu są Wydawnictwo Adam Marszałek i Towarzystwo Azji i Pacyfiku we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Torunia i miejska jednostką - Centrum Wsparcia Biznesu.

Strona internetowa wydarzenia