Komisja Sportu ZMP w Toruniu

W piątek 26 sierpnia 2016 r. Toruń odwiedzili przedstawiciele Komisji Sportu Związku Miast Polskich.

Spotkania Komisji Sportu odbywają się cyklicznie w różnych miastach stowarzyszonych w Związku Miast Polskich. Posiedzenia mają charakter roboczy i przybierają formę dyskusji panelowej.

W toruńskim posiedzeniu udział wzięło ponad 20 członków Komisji Sportu, a także Dariusz Buza – Dyrektor Departamentu Sportu Powszechnego w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Miasto reprezentowane było przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, Zbigniewa Fiderewicza – zastępcę Prezydenta, kierownictwo Wydziału Sportu i Turystyki, Henryka Boś – Przewodniczącego Rady Sportu oraz Aleksandra Dybińskiego – Dyrektora MOSiR Toruń i Andrzeja Pietrowskiego – Wiceprezesa Zarządu TIS Sp. z o.o.

Podczas spotkania poruszono tematy związane ze wspieraniem klubów sportowych, a także z ministerialnymi programami finansowania sportu. Jako gospodarze posiedzenia Komisji Sportu przedstawiliśmy dwie prezentacje: "Systemy wspierania klubów sportowych – dobre praktyki, przykład Torunia" oraz "Udział i rola samorządu terytorialnego w programach z zakresu sportu powszechnego opracowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki".

Członkowie Komisji mieli także okazję zwiedzić toruńskie obiekty sportowe: Arenę Toruń, lodowisko TOR – TOR, stadion miejski, boisko do hokeja na trawie, Centrum Rekreacyjno
– Sportowe na Skarpie, Motoarenę, Centrum Sportowo – Rekreacyjne przy ul. Armii Ludowej, mini Aquapark przy ul. Hallera, a także camping TRAMP i Międzynarodowe Centrum spotkań Młodzieży. Nasze obiekty wywarły ogromne wrażenie na przedstawicielach Komisji.

Następne posiedzenie Komisji Sportu Związku Miast Polskich odbędzie się w listopadzie w Kielcach.