Wykonanie transportu drogowego - zmiana treści licencji

WEiR 1.21

Wydział Ewidencji i Rejestracji
e-mail: weir@um.torun.pl

• Art.7 i 14 ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym - tekst jednolity (Dz.U. z 2016r. poz. 1907)
  • Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009r. ustanawiające wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylające dyrektywę Rady 96/26/WE

• Wniosek o zmianę licencji według załączonego wzoru
  • Odpis z KRS lub ewidencji działalności gospodarczej w przypadku zmiany nazwy lub adresu)
  • Aktualny wykaz pojazdów oraz kserokopia dowodu rejestracyjnego pojazdu w przypadku zmiany pojazdu lub nabycia nowego, a w przypadku gdy przedsiębiorca nie jest właścicielem pojazdu - również dokument stwierdzający prawo dysponowania nim

Wymagane opłaty:

• Za zmianę licencji - w zakresie danych w niej zawartych pobiera się opłatę w wys. 10% opłaty za wydanie licencji w zależności od okresu na jaki została wydana+ 5% za zmianę każdego wypisu z licencji.
  • Za wydanie kolejnego wypisu z licencji na nowo nabyty pojazd pobiera się opłatę w wys. 11% opłaty za wydanie licencji za każdy pojazd

Wpłaty dokonuje się na konto Urzędu Miasta,
    BANK MILLENNIUM SA O/TORUŃ
    nr rachunku 95 11602202 0000 0000 6171 9127

Termin i tryb realizacji odpowiedzi:

• Do 30 dni od dnia złożenia wniosku

• Wydaje się nowy druk licencji po dokonaniu zmiany i nowe wypisy - w przypadku zgłoszenia zmiany treści licencji.
  • W przypadku zwiększenia liczby pojazdów wydaje się tylko wypisy na nowo nabyte pojazdy.

Wydział Ewidencji i Rejestracji
Toruń, ul. Wały Gen. Sikorskiego 25
pok. nr 10 i 13, fax -  56 611 88 88,

Telefon do osób prowadzących sprawę w Wydziale: 56 611 88 61, 611 88 53

Tryb odwoławczy:

• Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu za pośrednictwem organu, który wydał decyzję (odwołanie składa się w sekretariacie wydziału prowadzącego sprawę). Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

• Wnioski można pobrać i składać w siedzibie Wydziału, Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta.
  • Odbiór licencji tylko osobiście z dowodem osobistym lub przez pełnomocnika.
  • W przypadku braku kompletu wymaganych dokumentów wnioskodawca zostanie wezwany do ich uzupełnienia.